mouka, rýže, těstoviny -co je to za škůdce?

Dobrý den, potřebovala bych poradit s identifikací škůdce. Asi před půl rokem jsem koupila v kauflandu rýži a po týdnu, když jsem ji chtěla vařit, tak jsem nevěřila vlastním očím, jen se to hemžilo nějakými malými, sotva viditelnými, tak zhruba 2mm velkými snad červy nebo brouky , nedokážu to přesně identifikovat. Tehdy jsem vyklidila celý špajz a nalezla je též , ale už v menší míře, na oblu cukru, mouky, čočky, ovesných vloček , těstovin...Už jsem z toho nešťastná, neustále kontroluji, když otvírám nové balení těchto potravin, zda tam nelezou...Prosím poradíte, co je to za škůdce a jak se jich zbavit? Děkuji

těžko

doporučuji vám všechny potraviny /rýži, mouku/ ihned přesypávat do uzavíratelných plastových nádob. Staré potraviny vyhodit a spíž vyklidit a vyčistit. Pokud skladujete potraviny v papírových sáčcích, mohou se do nich škůdci poměrně snadno dostat, takže je důležité tomu zabránit.

dobrý den,mám dotaz. Po výměně oken za plastová, se objevují na parapetu zrzavočerní broučci velikosti jako špendlíková hlavička v poměrně velkém množství. zatím nepomohl žádný postřik(ani Biolit) poradíte?

Dobrý den. mám úplně stejný problém. i když vse hned přesypávám do dóz s víkem na zašroubování, stejně tam ty potvory vlezou. co mám dělat. a nevíte co to vlastně je?

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.