Identifikace škůdců v podkroví.

Zdravím,
mohl by mi někdo poradit s identifikací škůdců? Bohužel jsou tak malý, že mi nejdou vyfotit. Jedná se o velké množství malých broučků o velikosti cca od 0.1mm až po 0.4mm, ti větší jsou podobní nacucanému klíštěti. Mají zřejmě 2 páry světlých nohou a tykadla. Menší exempláře jsou světlé, ale ti větší mají tmavou barvu. Na hřbetu mají bílou tečku, ti větší mají něco do podoby písmena U. Je jich poměrně velké množství, nacházíme na peřinách a okolí postele v podkrovním pokoji, který nebyl celou zimu využíván. Našel jsem jich pár i pod kobercem. Majitelé mají podezření, že se pod střechu domu mohou dostat holubi tak je možné jestli škůdci nepochází z nich a nedostanou se přes zeď do bytu. Jinak zdá se, že broučci nás nijak nekoušou nebo něco podobného. Nemáme žádné známky na kůži.

Můžete nám někdo pomocí popisu poradit, o které škůdce se jedná? Doufám, že když je identifikujeme tak se jich můžeme zbavit.
Díky všem za rady.
Michal

můžou to být např. čmelíci - http://www.skudci.com/forum/13403/podivni-brouci-v-byte, nebo také štěnice ptačí http://www.skudci.com/stenice-ptaci, nebo třeba klíšťák holubí. To pokud opravdu jde o parazity a pocházejí od zmiňovaných holubů.
Lépe to identifikujete podle počtu nohou - čmelíci, klíšťák, obecně roztoči mají 4 páry, hmyz 3 páry...

"Mají zřejmě dva páry nohou" je matoucí. Bylo by dobré vědět, kolik jich je doopravdy. vka

Teď se dívám, že to David už psal, jsem blb, omlouvám se. vka

Dobrý den,
přistěhovali jsme se do bytu a máme stejný problém s těmito broučky, už je to poměrně dlouhá doba, co jste žádal o radu a tak tipuji, že jste se jich už nějak zbavil. Ráda bych se zeptala jak a jestli jste zjistil, co jsou zač?

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.