Pomoc..Nevíte co je to za brouka?

Dobrý večer, hledala jsem všude na netu a nic nenašla. Prosím nevíte co je to? Máme to pouze v ložnici. Myslela jsem, že to je štěnice, nebo blecha, ale podle fotek ne, tak nevím :-((, jsem dost zoufalá, je to všude a už jsem vše vyprala vyčistila.... a je to tam pořád. Syn mi říkal, že na soustředění spali v hotelu a tam to bylo všude, ale nikdo na to nic neříkal, takže to pravděpodobně přivezl jako suvenýr. Brouk je cca 1.5-3 mm velký. Předem moc děkuji. Nikde jinde ho nemáme ani nebyl viděn.

Pomoc..Nevíte co je to za brouka?

Ještě jsem zapoměla napsat, neskáče, nelétá, pohybuje se poměrně rychle. Když do něj šťouchnu tak se zastaví a jakoby má tendenci se schovat "dělá mrtvého brouka". Nejvíce je na posteli a okolo ní. Kdybych věděla co to je, tak se pokusím hledat zdroj a způsob likvidace. Ještě přidávám jednu fotku. Foceno v noci, takže přes den by to asi bylo lepší.

Comment Upload: 
bedbug2.jpg

Také se mi dvakrát objevili nějací brouci v ložnici vždy v noci viz příloha. Bohužel mě probudilo až šimrání od nich na ruce. Oba jsem chytil, ale zda byli všichni se uvidí. Možná někdo ví o jaký hmyz se jedná.

Comment Upload: 
20230621_115645.jpg

Ta fotka není nejlepší, ale snad by to mohl být nějaký ze skladištních škůdců, snad lesák či potemník. Pokud jsou ve větším množství, tak tam musí být poblíž nějaký potravní zdroj.V.

ano souhlasím s tím, že by mohlo jít pravděpodobně o nějakého potemníka, možná
http://www.skudci.com/potemnik-skladistni

Děkuji moc všem za postřehy, jsem za to moc vděčná. Ale jak je možné, že jsou pouze v ložnici, momentálně bych řekla v naprosto sterilním prostředí :-((. Vypadá úplně jako na fotce o tom není pochyb. teď jsem jendoho našla s jedním křidýlkem :-(. Nad ložnicí je půda, která je úplně prázdná a nic tam není ani uskladněno. Ale objevují se jen okolo postele a i v ní, nad postelí mám bodová světla, která jsou momentálně vyndaná, tak zkusím zjistit zda nelezou odtud . Nevím na co se zaměřit abych našla zdroj. Můžete mi moc prosím poradit nebo dát odkaz jak se jich zbavit?

no, jestli jde o toho potemníka, nebo jiného, v každém případě jsou to tzv. "skladištní škůdci" tzn., že napadají především potraviny, prakticky v jakékoliv formě - např. i semena, oříšky, sušené rostliny, někteří i hmyzí sbírky apod. Nenapadají dřevo, ani textil. Pokud se jich objeví jenom pár nemusí to znamenat žádné přemnožení a mohli se do ložnice dostat různě. Když nebudou mít potravu nebudou se tam zdržovat. Je otázka kolik jste jich našla.

Mám další poznatky s bojem s tímto broukem. Tak opravdu vylézají z toho prázdneho místa kde není bod. světlo , bohužel teď už i z místa kde to bod. světlo je :-(, tím pádem vypadávjaí přímo na postel :-(. zkoušela jsem vystříkat přípravkem na lezoucí hmyt, tak vypadávají napůl mrtví. Nevím co je moc nebo málo, ale tak 30 se jich tam za 24hodin objeví :-(, na mě je to až až, že se tam nedá spát. Nikde žádné potraviny nemám, kde by mohli mít zdroj, nad stropem je sádrokarton, izolace a tam půl metru skelné vaty a pak střecha, jen doufám, že to není nějaký dřevokazný brouk, dům nám stojí teprve 6let. Bohužel mi nejde vyfotit v makru, ale pokusím se. 17

Poraďte nám, prosím, někdo o jakou larvu by mohlo jít a jak je zničit. Objevují se nám v domě nepravidelně a to nejvíce v kuchyni, ale i v obýváku a v koupelně. Nejvíce v lednu až v dubnu. Někdy jen 1 za den, někdy i více. Jsou cca 3 mm dlouhé (viz foto). Nikdy jsme však nenašli žádného brouka apod. Děkuji

Comment Upload: 
larva.jpg

také v ložnici, kde opravdu není nic k jídlu. Momentálně mám pocit, že se stěhují směrem ven z místnosti. Zkusila jsem koupit pasti na mravence a Reid na lezoucí hmyz. Možná táháme drobky na bačkorách do ložnice z obýváku, kde je jich dost, protože máme malé dítě, tak se tam uživí. Nejradši bych hodila do ložnice bombu. :-(

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.