Potemník skladištní

  • Latinsky  Tribolium confusum
  • Anglicky  Confused Flour Beetle
  • Německy Amerikanischen Reismehlkäfers
  • SlovenskyPotemník skladový

skladištní škůdce, světle hnědé barvy, dlouhý okolo 2,5mm. Napadaná potraviny a to zejména mouku, obilné výrobky a obiloviny, ale i cukrářské výrobky, granule pro zvířata, semena, koření, čokoládu, ale také např. suchou květinovou vazbu. Prostě prakticky všechno co najde doma ve spíži. Je to velmi významný skladištní škůdce v domácnostech, ale i velkoobchodních skladech.
Létá. Dospělci mohou žít až tři roky, při vyrušení hrají "mrtvého brouka". Vydávají specifický zápach.

foto 1 - http://www.flickr.com/photos/erling_olafsson/

Uschovávat potraviny v pevných obalech. Napadené potraviny zlikvidovat. Brouci jsou schopni nalézt i velmi malé kousky zbytků potravy, je třeba tedy místo, kde jsou uschovávány potraviny důkladně vyčistit, aby se rozšíření neopakovalo.

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Potemník skladištní... brouček jako kmín

Také s nimi bojuji, poprvé se objevili loni na podzim, tak jsem všechno zlikvidovala, zkontrolovala, vystříkala Biokillem. a byl na chvíli klid. pak jsem je našla znovu,To se mi přestěhovali do perníkového srdce. vše jsem vysříkala a byl klid. ale teď po skoro pul roce jsem zase jednoho našla a měla jsem vše čisté, takže jsem ho musela zase koupit v mouce, takže super. takže jdu zase do boje :/

Zdroj broučků jsem našla v

Zdroj broučků jsem našla v mleté sladké paprice....uffff

dotaz

Dobrý den, objevil se mi v domácnosti brouk,který z dálky vypadá jako semínko kmínu. Dle vašeho výpisu bych tipovala Potemníka,ale jista si nejsem.Našla jsem ho pod odpadkovým košem, v mouce,na dně krabičky s kořením a cukrářskými potřebami, ale co mě rozhodilo....lezl mi po oblečení ve skříni v ložnici,kde žádné (alespoň doufám) zbytky jídla nejsou....co s ním? Denně jich najdu 5-10....kde hledat hnízdo....potraviny jsem prošla.... předem díky za radu.foto i přes zmenšení nebylo možné připojit...

dobrý den Katko, odpověděl

dobrý den Katko, odpověděl vám někdo? Mám stejný problém jako vy :-(

Pripojuji se k vam :-( jak je

Pripojuji se k vam :-( jak je likvidujete? Ja jen kazdy tyden projdu vsechny skrinky v kuchyni, vystrikam biolitem a cekam, co z toho bude/nebude. Na internetu jsem nasla, za cca 100 kc nejake lapace primo na potemniky. Nezkouseli jste?

marný boj už 4 dny

Připojuji se s marným bojem. Objevili se před 4 dny, denně sprejuji špajz Biolitem. Dnes jsem už vyházela vše ze špajzu na stůl, vyčistila, vymyla, prohlídla, uložila koření extra do igelit. sáčků, 5 x za odpoledne vysprejovala špajz Biolitem a stále lezou. Našla jsem je v do koření a čoko.Fidorkách. Tím že jsem udělala rozruch ve špajzu lítají mi teď i v obýváku, lezou po zemi i stěnách. Lezu tu jak pako po čtyřech a zamačkávám. Jak se dají zlikvidovat ? Má někdo radu ?

Hi. This blog is Drupal

Hi. This blog is Drupal platform ?

yes, it is.

yes, it is.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Více informací o možnostech formátování