Štěnice, Štěnice domácí

  • Latinsky  Cimicidae
  • Anglicky  Bedbugs
  • Německy Plattwanzen
  • SlovenskyPloštica posteľná

jsou malé, ploché, bezkřídlé ploštice, které se živí krví. Pro člověka jsou spíš obtížně než nebezpečné, i když přenášejí i různé choroby. Štěnice obvykle žerou v noci a za dne se ukrývají v trhlinách, či štěrbinách. Za svůj život naklade štěnice cca 50-200 vajíček, která ukládá do skulin ve stěnách, v podlaze, nebo na podobná místa. Z vajíček se obyvkle za 8 dní líhnou nymfy, které dospívají asi za dva měsíce. Pětkrát se svlékají a mezi každým svlékáním se musí napít krve. Dospělé štěnice žijí půl roku i déle a dlouho dobu vydrží bez potravy. Žerou v noci, rychle se nasytí a potom opustí svého hostitele a ukryjí se někde nablízku do doby než zase vyhladoví. Bodnutí štěnice způsobuje některým lidem svědění a otok. Některé druhy štěnic žijí pouze na určitém druhu hostitele, např. na ptácích, netopýrech spod.
Dospělá štěnice může být dlouhá okolo 4-5mm.

Štěnice

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

brouk 13 mm

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda štěnice může mít až 1,3 cm. Našla jsem doma brouka, který má totožnou stavbu těla, akorát nemá dole na zadečku čárky, ale po stranách tečky a je takto velký, také mi přijde, že má delší nohy a je světlejší. Když jsem ho našla, málem jsem omdlela. Opravdu také nemusím havěť tohoto typu v bytě. Prosím poraďte. Děkuji.

Politicky korektní lži o štěnicích

Tvrzení, že s tímto odporným parazitickým hmyzem přijdou do styku i lidé z vyšších sociálních vrstev, je dle mého názoru lživé, aby bylo v souladu s novodobou rovnostářskou ideologií 21.stol., a dotčení lidé tak netrpěli komplexy. Realita je však taková, že v průběhu života se štěnicemi přijdou do styku převážně asociálové a špindírové z paneláků a ghett, tedy dělnictvo a chudina z nižších sociálních vrstev, která je natolik hloupá, že dokáže tohoto parazita přenést v šatstvu či na těle do svého obydlí z rizikových oblastí, ve kterých pobýval (Motely,hostely, bordely, romská ghetta, apod.), místo aby eliminoval veškerá rizika odložením svršků v karanténní místnosti své rezidence a potencionálně nebezpečné šatstvo ihned izoloval a podrobil ho důkladnému proprání na vysoké teploty, nemluvě o důkladné sebeprohlídce, v případě podezřelých štípanců..Pokud by nedejbože potkalo mě osobně něco podobného. Již nikidy bych do zamořené místnosti nevstoupil, a to ani po důkladné dezinfekci a dezinsekci. Alergenní hmyzí trus bude tak jako tak všude na nábytku a posteli. Možná bych o tom uvažoval, pokud by taková místnost vyhořela a byla opětovně zkulturněna a vymalována.

Njn zase nějaké vygumované

Njn zase nějaké vygumované prasátko místo štěnic bych do plynu poslal zrovna takové hloupé bytosti jako je tento rádoby člověk,který všude byl a všechno zná a od všeho má klíče,kde nebyl tak tam se chystá zrovna jako ta štěnice.

každý je může mýt doma

to co jsi napsal je kravina můžeš jet třeba na dovolenou do 4 hvězdičkového hotelu a domů si přivezeš klidne 2 štěnice ale i to stačí na založení kolonie o počtech nekolika set jedinců a budeš v prdeli a to že prostě odjedeš pryč a necháš je hadově ti nepomůžže vydrží až rok bez potravy takže smůla řekni mi jak se člověk z ghetta dostane do luxusního hotelu kde jsou v několika případech??? tvoje myšlení bych nechtěl ani zadarmo :)

Šěnice se vyskytne všude bez

Šěnice se vyskytne všude bez rozdílů společenských vrstev...tohle jí nezajímá..přenáší se interakcí..v hotelu si ji každý odnese v zavazadle. Problém který popisuješ ty spadá do rámce prevence, hygieny a hubení tohoto hmyzu a právě v těch horších sociálních oblastech vznikají kolonie, protože se ti méně chytří lidé či nemajetní neumí nebo nechtějí štěnic zbavit. Taky se tím většina nechlubí..to zase spadá do kategorie předsudků. DDT přestalo fungovat kvůli mutaci štěnic..a nové prostředky kvůli inviromentu nehubí základ a to vajíčka ..čili je hodně těžkíé se dnes štěnic nadobro zbavit..přenést se dá odevšad, právě díky malé účinnosti dnešních postřiků, sice se jich někdo zbaví, ale líhnutí jinde nepřestává...a tak dle přísloví otravná štěnice se jich dnes prakticky zbavit nadobro nejde pouze je lze eliminovat. 100 procentní vymícení nastane až se zase vymyslí a schválí celoplošný postřik.

tak ty si dobry namyšlený

tak ty si dobry namyšlený kokot ! :D Kežby si je chytil a už se jich nikdy nezbavil

Povíme si, až Vás to potká.

Povíme si, až Vás to potká. Sám jsem se setkal se štěnicemi 3x a nebyli to asociálové, ale vysokolští studenti a absolventi, kteří měli prostě smůlu.

Štěnice doma v bytě

My jsme měli štěnice v bytě a opravdu nemá cenu se s nimi snažit bojovat sami, protože jsme ztratili spoustu čas a peněz za přípravky, které ani nezabíraly. Zavolali jsme profíky a hned ten den přijeli a bylo vše vyřešeno, byt byl ošetřen bez zápachu a do týdne jsme měli pokoj. Navštívili nás jenom jednou a od té doby máme klid. Jinak to byl pán s tel.: 778 038 037 Fakt na nic nečekejte a řešte to rovnou takhle, a nevyhazujte peníze za blbosti jako my. :-)

Štěnice

Dobrý den, chci se zeptat, je možné aby štěnice přežila na půdě v tplotních výkyvech více jak čtyři roky? děkuji za odpověď.

NE

Osobně bych udělal následující věc v případě infiltrace mé rezidence touto odpudivou ploštící. 2 kanystry benzínu rozlít po posteli a stěnách, škrtnout sirkou a vyčkat než celé obydlí shoří. a pak se odstěhovat alespoň 10 km daleko, protože v místě kde ta ploštice jednou lezla a zanechala svůj genetický odpad v podobě trusu a jiných výměšků, bych se již zkrátka nevyspal. Orevoir

Ale ANO

Seš jenom fajnovka co má strach z přírody a jejich broučků. Riziko zavlečení štěnic do tvého obydlí je v dnešní době velmi vysoké. Takže už kupuj kanystry nebo rovnou začni chodit po venku v takovém tom skafandru co používají doktoři při ebole a doma vše pravidelně stříkej přípravkem DDT. Hodně štěstí.

Sranda to tady cist

Je to jen hmyz - nic neprenasi. Co maji rikat v jinych castech sveta kde je muze treba navstivit v noci jedovaty had. Stenice je proti tomu prkotina. Lozisko stenic je vzdy v posteli nebo blizko u postele. Lozisko najit a dukladne vycistit a omyt cistou horkou vodou. Pak podle navodu aplikovat K-Othrine. Doporucuji pote spat co nejdale od mista nalezu loziska (ja spal v koupelne a pred dvere koupelny si dal mucholapku takze ten zbytek co prezil a mel snahu migrovat za mnou se tam vzdy prilepil a ke mne se nedostal), po par tydnech sem zase zmenil "lokaci" a spal v kuchyni), samozrejme stale podle navodu pravidelna aplikace K-Othrine a "mucholapkove bariery". Po nekolika presunech po vsech mistostech bytu navrat do loznice a postele - nikde nic - pry je maji uplne vsichni sousedi - ja nic :-) Hodne vetram (i v mrazech), mista kde by mohlo dojit k "migraci" od sousedu (vchodove dvere a dvirka na WC ke stupackam) osetruji K-Othrine. Pravda sem tam v robotickem vysavaci najdu nejakeho mrtveho ale to je jen nejaky dobrodruh co sice prelezl ale neprezil. Obcas to je proste jen o tom pouzit selsky rozum a trosku popremyslet jak na ne. Vlastne tem brouckum dekuji protoze se ze me stal muz co zacal vic dbat na cistotu a co zacal travit vic casu venku nez doma. Takze asi tak.

re: Sranda to tady cist

Nevím, jestli úmyslně nebo z neznalosti, ale dáváte zde návod resp. přesně pravý opak toho, co se dělat nemá. 1) hmyz nic nepřenáší - NE, poslední průzkumy zjistili, že přenášet může. 2) omýt postižená místa horkou vodou (lépe párou) - ANO (minimálně 60 C a více - štěnice zabije) 3) přemístit se od místa ložiska - NE (docílíte jen toho, že se štěnice rozlezou po celém bytě /budou vás hledat / založí více kolonií a bude těžší je zlikvidovat) 4) používat "domácí" insekticidy - NE (jen štěnice rozeženete po celém bytě / domě, přímo zasažené štěnice asi zabijete, ale ty co dostali jen částečný zásah, získají rezistenci a jejich potomci také. Schválně si porovnejte účinné látky v profi přípravcích a v tom Vámi doporučovaném, v některých je účinné látky sotva setina toho, co v těch profi. Až budete mít celý barák prolezlí štěnicemi, přijdou profíci a budou se jich také špatně zbavovat kvůli jejich rezistenci, kterou získali vaší neodbornou likvidací) 5) větrání v mrazu - NEPOMŮŽE. To by venku muselo být alespoň tak -30 C, a musel byste větrat celý den, ale stejně byste docílil jen toho, že se rozlezou do jiných bytů ;). 6) mucholapky – ANO, jako orientační vodítko při větším zamoření, ale ne jako účinná zbraň na likvidaci nebo obranu. Štěnice lezou i po zdech, tak že byste musel oblepit celý byt. Existují lepové pasti na štěnice obsahující feromony, které štěnice lákají. Ale na likvidaci to není, spíše jen na orientační zjištění výskytu. Selský rozum je bezva věc, ale musí se umět používat. Možná, že jste se štěnic částečně zbavil a rozehnal je po baráku, ale za pár měsíců se Vám stejně vrátí a odolnější než před tím ;-). Spočítejte si, kolik jste již utratil peněz za insekticidy, mucholapky apod. V konečném důsledku jste sice možná ušetřil pár stovek, ale stejně se k vám štěnice vrátí a kvůli takovým chytrákům jako jste vy, je pak následná likvidace štěnic složitější a hlavně dražší. Tak že místo obvyklých 2 až 3 profi zásahů je potřeba třeba i 5 a více zásahů a mnohdy ani to nestačí díky získané rezistenci ;).

=D

musíš být velice odvážný člověk, chovám k tobě úctu =D

Dobrý den, mám dotaz..Asi

Dobrý den, mám dotaz..Asi před dvěma lety jsme se stěhovali do podnájmu.. Byt byl v celkem hrozném stavu, museli jsme vymalovat, dost desinfikovat atd. V byte po predchzich majitelich zustala de facto akorat kuchynska linka. My jsme behem pobytu nezaznamenali zadne priznaky pritomnosti techto parazitu ( a ze me neunikne sebemensi broucek). Asi po dvou letech nás pan vystěhoval s tím, ze se tam ma stěhovat jeho syn. Jedna se o panelák. No, ted už pres pul roku bydlime jinde, opět žádné známky přítomnosti stenic. Ve starém byte jsme jim ponechali naší sedačku a ted přišel pan (po pul roce, co byt užívá jeho syn) s tím, ze po nás chce zaplatit vyhubeni štěnice, které jsou prý v naší sedačce. Chci jen upozornit, ze se jedna o národní menšinu, která tedy bydlela i pod námi (stoupacky)ačkoliv vim, ze štěnice nemusí byt známkou spiny. Chci se zeptat, jestli je opravdu možné, aby se štěnice probudili az ted, po vice než pul roce. Děkuji Hezky vecer

Ano je to mozne

Po dosažení pohlavní dospělosti mohou štěnice klást vajíčka - dosažení pohlavní dospělosti je závislé na teplotě okolí (při teplotě kolem 23°C je to asi 62 dní, při teplotě 18°C 125 dní). Podobná závislost platí i pro odolnost k hladovění (při 23°C vydrží štěnice hladovět 70 - 136 dní, při 18°C pak 143 - 260 dní) ... stenicim je uplne jedno zda jsou v spinavem nebo hygienicky cistem prostredi

škůdce

Dobrý den, nastěhovali jsme se do "nového" bytu a po stěnách převážně v ložnici a kuchyni (v rozích) nám lozí malí škůdci. Tělo úzké, průhledné až nažloutlé, velikost kolem 3mm, když jsem jednoho z nich chtěla zamáčknout postavil se na zadeček a trochu povyskočil. Bohužel, jsou tak maličcí, že je lépe nedokáži popsat. Internet mi nepomohl. Prosím o radu, co za škůdce to může být. Mnohokrát děkuji. S pozdravem

Chlapy

to řešit nemusí, jak to tady čtu, tak štěnice mají v lásce jen ženy :-D

nutna deratizace panelaku při štenicich ve dvou bytech

Dobrý večer,vyskytli se v panelaku štěnice a v sobotu maji přijít deratizateři na všechny byty ,mužu nejake věci uschovat třeba na balkon aby jsem nemusel všechno prat a umyvat? Doma je nemam bydlim v přizemi a štenice se našli ve 3 a 5patře a ve 4 nikoho nechtěji pustit.děkuji za odpověd

dobry den

muzete my poradit co pomaha na stipance od stenic?uz jsem snad vyzkousela vsechno a nic nepomaha

mala rada pro vsechny, ale neni to reseni

Dekuji , to vyzkousim. Jestli mohu poradit. Muzete si poridit pristroj k vyrobe páry ktera musi mit 70 az 100 stupnu. Ja tak delam gauc kresla i skrine a veci peru 60 stup. A zehlim ze sinou parou ktera ma taky nejvic stupnu. Vajicka stenic se znici pri vysokych teplotach. Je to jen mala prevence... I koberec projedte s parou... ale pozor at si neposkodite nabytek.... (spaleneeee) jinak opravdu pomaha jen tucna penezenka a odbornik...... smutne ale je to tak....protoze na zed strop jen tak nepomuze para kdyz jsou ve zdi ukryte potvory jedne... Hodne stesti.... I ja ted bojuji s nemi krvozrouty.....

Na svědění pomáhá tekutý pudr

Na svědění pomáhá tekutý pudr máme otestováno

hlavně se zbavte těch štěnic

hlavně se zbavte těch štěnic

Štěnice?

Dobrý den. Má spolubydlící se budí zhruba každá 2-3den poštípaná s velkými pupenci které občas zarudnou a udělají ohromné červéné fleky a prý nesnesitelně svědí. (převážně 2-3 šťípance)
Spíme oděleně ona v ložnici já v obýváku. Místnosti jsou od sebe zhruba 6m.
Já žádné problémy nemám tzn. Ať je to cokoliv drží se to zatím pouze tam.
Prohledal jsem madrace postel a blízké okolí kde by byla vhodná skrýš. Nenašel jsem žádný důkaz. Žádné tečky , pozůstatky nebo lezoucí broučky. Hodlám na ně počíhat ještě přez noc. Ale i tak sme se rozhodli že v podnělí zavoláme odobronou firmu a budeme doufat že něco najdou a odstraní to.

štenice

Dobrý den, taky jsme ty potvory měli a stačil jeden postřik. Bohužel se to neobešlo bez toho abych dělal 6 týdnů návnadu. Prostě depresivní hrůza. Teď je snad klid. Přeji mnoho úspěchů v boji s tímto nesmrtelnym hmizem.

Dobrý den, chtěla bych se

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zkušených... Před měsícem jsme se se spolubydlícími přestěhovali do studentského bytu a já hloupá a naivní si koupila přes bazar na netu postel. Včera jsem zjistila, že tam máme štěnice a dnes tu byli deratizátoři, kteří vystříkali (nejdřív horkou párou pak chemikáliemi) celou postel prohlédli pokoj i byt, který je v pořádku, ale je prý nutný i druhé vystříkání a do té doby musím dělat štěnicím návnadu, ale já se té postele chci prostě zbavit. Nechci na ní spát, nechci jí mít v bytě, nechci ji už v životě vidět. Nechám ji odvézt na skládku. Tak se ptám, jestli je možné že by se ty mrchy i přes to teď schovaly v pokoji někam jinam a pak se mi eventuelně přemístily do nové postele...třeba jejich larvy nebo nymfy nebo něco takového? Vůbec tomu nerozumím ale chci jistotu, děkuji za odpověď

Jsou 100% v té staré pelešce.

Jsou 100% v té staré pelešce. Pozor!! Mají velmi dobře vyvinutý sluch. To co píšete o té posteli, že ji povezete na skládku neříkejte nahlas. Tam by neměly kvalitní návnady a počkali by s i v rohu na tu novou postel. Poté doporučuji se předzásobit tím tekutým pudrem a řešit jen ty štípance.

štěnice

Dobrý den, minulý týden jsme se vrátili z jednoho "hotelu".... nad ránem jsme tam objevili štěnice v posteli... udělali jsme maximum pro to, abychom si je neodvezli domů...
Celou věc bude tento týden řešit Krajská hygiena...
Nevím, jak dlouho tam tento hmyz mají a proto žádám všechny, kteří byly na jednom hotelu na wellness pobytu v okrese Frýdek Místek, aby sem písli.. možná jste si to přivezli z tohoto "resortu"... majitel se bohužel netvářil, že by ho to nějak tížilo... také jsem mu napsala něco k referencím, které tam bohužel nemá nijak chválihodné...
Jinak jsme celkem zoufalí, vše stále kontrolujeme, moc nespíme, před 2mi lety jsme se přestěhovali do nového domu, takže máme vše nové..... ach jo...

Autoclub Morávka? Tam jsme se

Autoclub Morávka? Tam jsme se s němi setkaly my...majitel neřeší nic. Naštěstí jsme na to přišly hned na místě, takže jsme udělaly opatření, abychom to nepřevezly a doma naštěstí nic nemáme....chci zavolat na hygienu a udat ho, ale nevím jestli to má vůbec smysl....majitel o tom totiž ví a nic s tím nedělá a ubytovává klidně další hosty!

nebylo to nahodou na morávce

nebylo to nahodou na morávce tam jsme je chytili my hrůza

štěnice

Zdravím mohu vědět v kterém hotelu to bylo? My jsme strávili víkend v Lomné na hotelu a malý prcek si dovezl dom štípance. Tak se bojím aby to nebylo od štěnic. Díky Radka

ATAK - fumigator

Dobrý den,také se nám doma objevily štěnice a nejhorší na tom je že v dětském pokoji kde bylo vše nové.Jelikož mám 2 děti a jsem na mateřské tak je pro mě firma na hubení celkem drahá a proto bych se chtěla zeptat jestli má někdo zkušenosti s ATAK - fumigator.Kouř by se měl prý dostat všude a zlikvidovat je.

štěnice

na tato zvířátka se mě osvědčil .. K-OTHRINE 25SC 50 ml

postupujte přesně podle návodu !tzn.opakovat postřik nejl. po týdnu,

to co prodávají v drogeriích je na nic !

informace

Hezky vecer Pokazde co ctu a slisim ze na stenice pomaha jen odborny postrik s firmy.... Pokud jste jich mel na zacatku vyvoje tak to mozna stacilo,alo pokud je jich ve vetsim mnozstvi pomohlo by to stejne? Dekuji za odpoved

zprava

dobry den,chci se zeptat kde ten pripravek sezenem.je volne dostupny??dekuji janca.

prakticky dotaz

Prakticka rada se zkusenosti s mravenci - kdyby se zajistilo, ze v posteli (matrace, ram, povleceni) nic neni, postele se dala od steny a nohy se daly do nadoby s vodou - jsou neskakavi a pomohla by vodni prekazka?

štěnice??

Zdravím Vás,
je to asi 3 týdny, mám na těle štípance jako od komára. Manžel ne, synové taky ne..jen já.. Momentálně peru všechny deky a polštáře, prostěradla, prohledala jsem celou matraci, hledám jak smyslů zbavená ale nic jsem nenašla, jestli jsou to štěnice tak kde je najdu, jsou okem viditelné??? ..než se štípanec objeví tak cítím štípnutí ale když se podívám..hned.. tak nic nenajdu, nevidím.. Blecha to není, nemáme zvířata, i kdyby, za 3 týdny bych jí snad našla..taky jsem našla kožojeda, jak jsem ale četla tak tyhle broučci neštípou, nebo ano?? Jsem na pokraji sil, připadám si jako prašivá..Poradte prosím..

Vážená i u nás v domě se

Vážená i u nás v domě se objevily štěnice, postřik se prováděl v celém domě,protože některé byty byly hodně zamořené. V některých bytech se postřik prováděl i 5x a stále podle firmy, která prováděla postřik nemáme vyhráno. Postřik vyhubí pouze štěnice, nikoli jejich vajíčka a to je kámen úrazu. Protože se musí postřik provádět stále dokola. Štěnice ve dne málo kdy najdete oni lezou ven okolo 3 až 4 hodiny ranní. Musíte prohlédat celou postel, když píši celou, tak myslím celé matrace rošty a obrátit postel nahoru a podívat se pod postel. Podívat se pod obrazy, v žádném případě nepoužívejte volné prodejné přípravky z obchodu, nefunguji a pokud si následně pozvete firmu, tak budou imunní vůči jejich postřiku. Můžu Vám doporučit, nahlásit to správci domu a oni pozvou firmu na náklady buď družstva nebo záleží komu Váš byt patří,.Karolína,

Odpověď

Dobrý den, na konci ledna jsem také začala objevovat štípance na svém těle, které svědí. Nikdo jiný z rodiny je neměl, jen já. Většinou jsem to zjistila ráno. Štěnice to bohužel byly. Taky jsme vše prali na 60° a balili do sáčků. Časem jsme našli pár černých malinkatých broučků, které když jsme rozmáčkli, tak z nich zbyl krvavý flíček. Jednoho broučka jsme později odchytili a zavolali deratizátora, který nám potvrdil štěnice v počátečním stadiu. Ze začátku vůbec nejdou vidět, až když se napijí. Doporučuji udělat postřik, my ho opakovali 2x a ještě jsme se jich úplně nezbavili. Týden byl třeba od nich klid a pak jsem zase měla štípance. Je to běh na dlouhou trať a celá rodina už z toho šílíme :( Každopádně i když si nejste jisti, že by to byly štěnice, doporučuji ten postřik. Bohužel štěnice jsou v současné době prý poměrně rozšířený problém a hygiena s nimi nemá nic společného:( My používáme pořád nějaké desinfekce a pan deratizátor nám řekl, že to štěnicím vůbec nevadí, že jim akorát vytvoříme čisté prostředí. Zkrátka na štěnice může narazit bohužel každý :( Přeji hodně štěstí a trpělivosti!

štěnice?

před půl rokem jsme se nastěhovali do nového bytu, ten jsme kompletně vymalovali, vyměnili vrzající parkety za osb desky a lino. Minulý týden jsme pod postelí našli pruhované suché svleky a bílé larvičky. Poštípaní sice jsme, ale jsou to tak 1 -2 drobné štípanečky týdně. Myslíte, že to mohou být štěnice? Myslela jsem si, že by to mohlý být písivky, protožej sme našli jednoho světlého - skoro až průhledného broučka. Prosím poraďte, děkuji

kožojedí larvy

ty svleky jsou od kožojedích larev. mě žijí pod dřevěnou podlahou, ale nejsou to parazité nýbrž komenzálové, takže není potřeba žádný postřik ani nic podobného, pokud vám tedy po podlaze neběhají desítky dospělých hnědých broučků

Dobrý den. Už třetí den jsem

Dobrý den. Už třetí den jsem se probudila s červenými, svědícími fleky na rukou a dekoltu. Spím na patrové posteli a štěnice jsem neobjevila. Dokonce mám čerstvě vyměněné povlečení, prané na 60°. Nikdo jiný z rodiny není poštípaný. Mohou to být štěnice?

P1040891.JPG

POMOC

Dobrý deň, tak my sme sa presťahovali do nového bytu 1.11. a po pár dňoch sme zistili výskyt šteníc. Najhoršie ne tom je, že idu len po mne a nie po priateľovi, bola som celá doštípaná. Minulý týždeň u nás urobili druhý postrek. Včera sme celý byt vymaľovali a vyčistili, kúpila som úplne nové vankúše a povlečenie, aby sme sa tam konečne cítili dobre, dnes ideme nakúpiť nový nábytok, ten starý sme radšej vyhodili, no a dnes ráno som sa zase zobudila so štípancami. Už nevládzem. Prosím, mohol by tu niekto napísať, či sa mu podarilo toho zbaviť? Prosím. Ja už som psychicky tak vyčerpaná! :(

JO?TAK TO JDE

JO?TAK TO JDE

štěnice

Dobrý den.Toto je u nás stejné.Dcera zjistila že má v posteli nějaké brouky.Tak jsem se šla podívat na internet a zjistili jsme že to jsou štěnice.Jako první jsme udělati to že jsme zlikvidovali koupenej nebo darovanej nábytek.Jak mile jsme likvidovali gauč tak jsme našli jejich centrum mnoužení.Hned jsme vše od určitého majtele vyhodili vystříkali.....Tak doufáme že se toho zbavíme.Nashledanou.

štěnice

Dobrý den,

včera proběhl můj byt asanací jelikož k nám od souseda od vedle přeběhli štěnice...odpoledne po deratizaci jsem našla dvě mrtvé štěnice..ale bohužel jsem se ráno vzbudila s dalšími novými štípanci...taky štípou jen mě a ne přítele..ale mám 4-měsíční miminko takže jsem z toho taky nešťastná...nezbývá nám nic jiného než doufat,že tento či další postřik pomůže :-( :-(

Zdravím všechny:) Taky bych

Zdravím všechny:) Taky bych rada viděla na těchto stránkach nejaké pozitivni komentáře... V červenci zacala firma s preventivních postrikem, nic nenašli... V srpnu jsme našli dvě na roštu postele. Po štípání jsme nebyli ani já ani manžel.Vystrikali podruhé a zase jsme našli dvě štěnice, ale tentokrat mrtve. Pak jsem si všimla stipance, ale opravdu mimiaturniho. Přestali jsme v ložnici spávat a šli do obývacího pokoje. Asi po tydnu po kontrole matrace jsme našli jednu velkou, nasaklou stenici, byla mrtvá. Přišel další důkladnější postrik...
Tak jsme si mysleli, ze už máme klid a našli jsme na matraci sedačky vajíčka!!! Povysavali, vyprali na 60' a vyzehlili. Snad už tady nic nebude. Ani jsem raději po dalším postrikem a fumigaci nevytirala, aby to působilo dlouho. Chtěla jsem se zeptat , jestli mohou prelezt i přes balkon? Jinak jsou pry zamořené stupacky:( Děkuji a přeju šťastný boj, je to na psychiatrii:))

Vyběrači popelnic

Může bytové družstvo nějak zasáhnout proti nájemníkům - vyběračům popelnic, kteří prokazatelně přitáhli štěnice od popelnic? Máme takové sousedy v domě, téměř denně domů donášejí věci od popelnic (včetně zbytků jídel) a bohužel do domu zavlekli štěnice a ty už se přestěhovaly do vedlejších bytů. Zdrojový byt a byty nad a pod tímto bytem byly vystříkány a následně vyplynovány, ostatní byty ve stupačce byly vystříkány. Inkriminovaní sousedé ovšem už po několika hodinách větrali a hned druhý den vymalovali téměř celý byt. Do přistaveného kontejneru odnesli pár věcí (naprosté minimum z neuvěřitelného mnžoství sajrajtu), které jejich kamarádi houmlesáci v noci urputně vytahovali a odváželi, aby jim je pravděpodobně někdy v noci donesli zpět, a pokud ne, tak to šikovní popeláři zvládnou ve velmi krátkém termínu sami. Družstvo se hájí tím, že nejde o trestný čin a že nájemní smlouv může zrušit pouze s řádnou výpovědní lhůtou 3 měcíů. V tomto případě nájemníci nejsou vlastníci družstevního podílu. Děkuji za radu a přeji hezký den.

mozna nekomu pomuze

Konopna mast, ale domaci, bez thc to nema smysl. pak nestipou.

Predvčerom sa mi omylom

Predvčerom sa mi omylom dostal článok o plošticiach. Od vtedy som nespala a spať asi ani nebudem. Mám paniku z takýchto vecí. Stále sa prezerám či nemám štipanec, prezerám priateľa, domáce zvieratá, proste psycho. Mám z toho normálnu paranoju, bojím sa že ich niekde objavím a to by bol moj koniec! :D Každý deň upratujem, každý deň umývam podlahy a aj tak to na to nemá vplyv. Ak nenájdem na matraci, stene a podobne žiadne výkali, ani štěnicu, tak je možné že ich doma proste nemám? Ja sa asi zbláznim od stresu z toho :D

fobie

nic víc..tady vám pomůže maximálně psycholog))

Nenávidím štěnice

Před nedávnem jsme se s přítelem přestěhovali jelikož se nám narodila dcera a byt v Pražských Vinohradech jsme měli posetý těmito škůdci.Nešl ose jich zbavit, nevím jak dlouho tam přežívali ale byly po celém bytě velikosti 2+1. Po přestěhování do nového bytu kde nebylo vůbec nic jsme nejdřív byli rádi že jsme se toho konečně zbavili, nekoupili jsme nový nábytek sedačku atd. Jen postýlku pro malou a dětský kočárek nám zůstl.Trávila jsem hodiny vystříkáváním postylky a praním kočárku aby tam náhodou nebyly.Všechno oblečení jsem vyprala a vyžehlila než jsem to dala do skříně, ale stejně k ničemu.Před měsícem jsem se začla opět drbat.A štípance přibývaly.Nejvíc nám pomohl biolit tím jsem je zabíjela na Vinohradech a šlo to než se nám tam přemnožily.Myslím si že jsme si je s něčím přivezli opět, nebo je také možné že po návštěvě kamarádky, která je má snad ještě dýl než my jsme si je přivezli s sebou domů což je divné protože je zima a nevím zda li by venku v zimě přežily, ale asi jo.Jinak nevím kde se tu pořád berou. Nejsem zrovna v tak dobré situaci abych si zaplatila tisíce za deratizátora, ale je to asi jediné řešení, protože i když se pokoušíte je vyhubit sami, tak se může stát že jednu přehlédnete a šup, jsou tam znovu.

štenice

ahoj bohuzel i mi sme je tento tyden nasly doma zitra jede knam firma nejlepsi je dymovnice vyplynovani a pripadne jeste postrik biolit je nanic maji uminutu a naopak se premnoži

Mohu štěnice přinést z návštěvy?

Dobrý den, potřebuji radu. Včera večer jsem byla u své kamarádky, které už asi týden mluví o pupínkách na těle, neví, z čeho to má. Až včera z ní vypadlo, že její přítel (angličan, který žil před tím, než se k ní cca před měsícem přestěhoval, v hotelu) prý má to samé, a že byl u doktora a ten řekl že to je alergická reakce. Jenže když jsme si o tom začly povídat a ona mi popsala příznaky (v noci, ráno se probudí a má pupínky, atd.) tak jsem začla mít silné podezření, že ten její krasavec jí tam přinesl štěnice. Když jsem jí to řekla, tak uznala, že to je možné. No nicméně já mám teď hrůzu, jestli jsem to nemohla přinést domů, protože kolikrát jsem tam byla na kávě, položila si bundu na gauč atd., tak jestli je možné, že se mi nějaká mohla usídlit v oblečení... pro jistotu jsem včera oblečení sundala a zabalila do tašek, hodlám vyprat... Nicméně je tady velké riziko? A pokud ano co bych vlastně měla dělat?
Děkuji za rady!

Mohu štěnice přinést z návštěvy?

Můžete je přinést velice snadno. Pokud z někoho spadla na sedačku, počká na vás pokud si sednete. Pokud je osoba hodně zamořená, tak to z ní normálně padá a může to roznášet po okolí. Urazí i asi 1 m. za 1 min. Pokud je dotyčný v bytě stříknul, můžete obdržet i mláďátko, které se vylíhlo a přečkalo postřik. Pokud nemáte jistotu, zda jste si nepřinesla, stříkněte a v intervalech se umístěte na místo a vyčkejte asi 1 hod. v šeru, kde máte podezření, že se živočich usadil. Není to příjemné ale chyťte to na sebe. Následně pomůže převléknutí obleku. Sledujte svědění. Jinak lze i zpozorovat lezení po kůži. Všude píší, že je nutno se obrátit na odborníky. Pokud budete důsledná, je možno být i lepší než neodborný odborník. Proto na prodejních postřicích není přímo psáno na štěnice. Mohlo by dojít k reklamacím. Oni tyto zvířátka jsou totiž schovaná a nezezou jako mravenci všude. Víc se snad už nedalo napsat.

Mohu štěnice přinést z návštěvy?

To riziko zavlečení štěnic z návštěvy, která nebyla spojena s noclehem, není vysoké, ale možné samozřejmě je. Radil bych vyhlásit stav bdělosti. vka

štěnice domácí(postelová)

Ahoj, jak tak brouzdám internetem a hledám informace, mam doma ted po genberalnim uklidu na Vánoce malo něco štěnicm, taky se odrbávám často, pokud je alergicka REAKCE, ZKUS PORADIT KAMARADCE PRIPRAVKY A REPELENTY S OBSAHEM DEETU(NAPŘ, CO JSEM KUPOVALA DO LIBANONU-ZNAČKA AUTAN, A PAK PO ŠTÍPNUTÍ :ROZTOK PO BODNUTÍ HMYZEM.pHYTENEO

PA zUZKA, JÁ TĚD SAMA BOHUJI PŘED Štědrým dnem a přemyslim, kde se mohli vzít, a 27.12, prijdou snad na dezinsekci hoši z Prahy 9

Jinak štěnice kladou až 15-20vajicek DENNĚ, bez hostitelke(krve čl.ověka)dokáží přežít tyto"svině"až jeden rok

Co nebylo o štenicích řečeno... a jiné info

Ahoj,
jelikoz jsem sem zabrousil mezi vas, asi tusite, ze jsem se s tim svinstvem taky dostal do kontaktu. Jak tu nekde nekdo psal, taky nejsem/nejsme humusaci...

Byli jsme v Parizi (3 noci), jednalo se o hotel Saint Sebastian (ulice stejnojmenna). Zajimave ale je, co se psalo jen na jednom webu, ze mista po vpichnuti zacnou svedit a scervenaji az cca za 9 dnu!!!! Tuto info potvrzuje i nejaky video-dokument, ktery upozornuje, ze vpichnuti stenice neni mozno ani ucitit. U spolubydliciho se pupinky objevili asi za 5 dnu od posledni noci stravene v hotelu, u mne za 7 (ruky a kotniky).
Zacalo byt jasne, ze nejde o beznou koprivku.

http://www.whatdobedbugslooklike.net/bed-bug-bite-symptoms.html

Vsechno pradlo a vsechny veci, ktere se nachazeli v Parizi, jsem zabalil do igelitek a vypral. Modlim se a doufam, ze jsme domu zadneho "navstevnika" (co by i zakukleneho) neprinesli. Dnes je 10. den od posledni noci v hotelu, tedy nejvyssi cas lihnuti (cca 14 dnu). Od doby, kdy se objevila na spolubydlicim i na mne prvni serie pupinku, se nic dalsiho neobjevilo.
Tenhle byt je sama skulinka, od dir mezi parketami pres diry v patre na spani a az po diry v drevenem obkladu nekterych sten (Praha, cihla). Jestli se to tady objevi, je konec.

Dalsi zajimava info, ktera nebyla recena, je, ze i stenice maji sveho prirozeneho nepritele (kupr. svaby, faraoni, nekt. pavouky, housenky). U nas v byte jiz od zacatku koexistoval jisty druh housenek (v nejhorsim pripade spoleham na ne). Je jsem od zacatku ignoroval, protoze jiz pred 2 lety jsem se zase v Izraeli potykal se svaby a tyto housenky byly na webu uvedeny jako predator vuci svabum (poziraji svabi vajicka). Ty, ktere jsem videl v Izraeli a taky v koupelni tohoto bytu, vylezaji za tmy, rychle se pohybuji, jsou male (nejvic tak cca 1cm) a jsou docela obratne a rychle. Nikdy nestipali, jinak jsou plache?... Zkusenosti vsak s prirozenym nicenim stenic ani svabu nemam, ani si neumim predstavit, jak by to mohlo nebo vubec nemuselo fungovat, ale mozna jako posledni moznost pro nekoho, kto se jich zoufale snazi zbavit?? O predatorech stenic nebo svabu vice rekne wikipedie v anglicke mutaci. Jsem ale presvedcen, ze kde by nepochodila chemka, priroda by to mela zvladnout... nebo omezit...

Vsichni tady psali, ze jich meli, povedlo se nekomu uplne jich zbavit? Nebo mate zkusenosti s tim ze jse si e zanesli domu z hotelu? Diky

RE : Co nebylo o štěnicích řečeno a jiné info

Zdravím všechny zoufalé, mezi něž bohužel již patřím i já. Chtěla bych reagovat na příspěvek od Gilbert, viz. výše. Bohužel se nám taktéž stalo, že jsme byli napadeni štěnicemi v hotelu v Paříži. Na kousance jsme přišli až poslední den na letišti, do té doby byl lehce poštípán manžel a přisuzovali jsme to komárům. Po návratu do Čech jsem všechny věci před domem vyklepala, roztřídila a v igelitových taškách donesla do pračky, vše vyprala na 60 C, včetně oblečení na nás. Zavazadlo jsem ponechala venku, neodvážila jsem ho dodnes donést domů, nejspíš ho spálíme. Bydlíme v rodinném domě, vše je nové, neodvažuji ani pomyslet, co by se stalo, kdyby byli ty mrchy u nás. Nutno podoktnout, že máme dvě malé děti. Kousance nyní máme oba po celém těle, objevují se další, ale jsme doma zatím dva dny, takže to zatím přisuzujeme inkubační době po kousnutí. Ted´nám nezbývá nic jiného než čekat a MODLIT se, aby to bylo v dobrém za námi. Také jsme podali na hotel stížnost a vše řešíme, hodláme jít kam až to půjde, aby hotel nesl následky. Chci se zeptat příspěvatele Gilberta, jak to dopadlo - zda štěnice byly pryč či nikoliv, vzhledem k tomu, že učinil stejné opatření jako my. Moc děkuji, a přeji všem pevné nervy - je to opravdu na psychiatrii, co všechno tady čtu. Martina

dobry den chcela som sa

dobry den
chcela som sa opytat pretoze som to tu nikde nevidela ci to niekto z vas mal...
nasla som si jedneho pekneho dna stipance na nohe, na jednom mieste boli 3 pri sebe a hned pod tym 4 pri sebe. strasne to svrbelo a myslela som si ze je to komar. bolo to trosku vacsie teda to asi napuchlo. ale vonku uz bolo chladno tak som komarov vylucila. a po paru dnoch sa mi na celom tele zacali objavovat take male cervene bodky ktore po paru dnoch sa zvacsia a su cervene a suche. mam to na celom tele uz. najviac v okoli prs a na chrbte. myslite ze by to mohla byt neaka alergicka reakcia na tie stipnutia. tie flaky com mam teraz uz nesvrbia, len sem tam. jedine co ma svrbi je hlava. neviem ci to boli stipnutia stenicami pretoze som doma nic nenasla.
dakujem

stenicofobie...

zdravim lidicky,tak jsem se nastohavala do noveho bytu se stenicemi,dokud jsem je nepristihla v posteli na tricku tak jsem to az tak neresila ale ted netusim kam se schovam najdou me asi vsude ...prosim vas o radu ,JASNE VIM NEJLEPSI DERATIZACE ale mohly dorazit od sousedu na patre???

stenicofobie.

Samozřejmě mohly, ale ze zkušenosti vím, že to mnohdy bylo zcela jinak, než se obyvatelé sousedních bytů domnívali. U štěnic je oběť každý, nikdo si je nepřinesl dobrovolně, jejich výskyt nemá žádnou vazbu k jakékoliv skupině lidí a pátrat po původci je ztráta času. A čas jsou v tomto případě peníze a také kousek zdraví. Myslím psychického zdraví. Je potřeba jednat, a čím dřív, tím lépe. Konat rozumně, ne běžet do drogerie pro sprej. vka

štěnice versus králik

Dobrý de. Chci se zeptat nějakých denatizerů. Vedle mne v městském bytě nájemníci donesli štěnice a už od srpna s nimi válčime, nechávame stříkat byty. Tito nájemníci se před 10 dny odstěhovali pryč a denatizér, který tam prováděl postřik říkal, že tak zasraný byt dlouho neviděl. Když stříkali parkety, tak štěnice vylízali ven. Podel stěny na lištach samé černé tečky od hov...
Denatizer říkal, že město by mělo vytrhat parkety a udělat pořádnou očistu bytu. Jenže mětso se snaží šetřit. Dali do bytu králika a kolem nějaké pasti, aby se přesvědčili, že tam ty štěnice ještě jsou. Mezitím sousedku včera zase poštípali štěnice a dvě dokonce chytla.
Chci se zeptat, jestli to s tím králikem stojí zato, jestli štěnice jdou na zvířecí krev, nebo je to jen trapný pokus jak ušetřit za vytrhání parket? Děkuji za odpovědi.

Štěnice a králík

Dezinsekci štěnic dělám často a na hubení a zejména vyhubení štěnic jsem se specializoval. Snad tedy patřím do okruhu lidí, které vyzýváte k odpovědi.
S názorem, že je nutno trhat parkety zásadně nesouhlasím, nejednou jsem úspěšně likvidoval štěnice ve zcela a dlouhodobě štěnicemi promořených panelácích, vždy to tím vyhubením štěnic skončilo. Samozřejmě bez trhání parket a vyhazování nábytku. Vyhazovat postel jsem za své kariéry doporučoval snad tak 2x, 3x, a to byly již ve stavu, kdy měly roztrhané čalounění a kostra postelí tak nešla spolehlivě ošetřit.
Dle dostupné literatury a i mých zkušeností, tak vyhladovělá a od sání lidské krve odstavená štěnice bude sát i krev zvířecí. Takže bych to od správce bytů nehodnotil jako nějaký úsporný úskok, ale spíše jako zajímavý nápad. Rozhodně ne bezproblémový, našlo by se dost argumentů technických a hygienických a pravděpodobně by se takový způsob dal v bytových domech využít jen k monitoringu štěnic, k praktickému hubení štěnic asi těžko. vka

Díky za odpověď. Bytový

Díky za odpověď. Bytový technik mi říkal, že ten králik je tam jen na monitoring štěnic.
JH

fleky černých teček na podlaze

Dobrý den, mám dojem že je máme také z ničeho nic se na podlaze objevili flíčky černých teček. Dají se snadno smýt a ani jsem nezpozorovala že by zčervenali když jsem je namočila a umyla. nevím co je to, může to být štěnice, děkuji

Nechci vás strašit, ale

Nechci vás strašit, ale vypadá to, že to budou štěnice. Myslím, že byste měli být někdo pokousaný od štěnic?

Dobry den, nevim jiste, zda

Dobry den,
nevim jiste, zda mame stenice. Ale po celem byte po stenach lezou mali brouckove (2mm) pruhledni az svetle hnedi, hlavne dole u list podlah. Utikaji, pokud se je snazim chytit. Myslim, ze by to mohly byt pisivky, ale jiste to nevim. Byt je novy, ale vlhkost kolem 60 pc. V loznici je zapach (jakoby zatuchly), pokud se chvili (par hodin) nevetra. Na povleceni ani rostech jsem nenasla nic. Na matracich jsou na bocich v mistech slepeni peny zacernala mista (nevim, zda tam jsou z vyroby ci nikoliv, matrace a postele rok nove). Kousance nemame. Jak poznam, ze se jedna o stenice, nebo je to jiny problem?

Dobry den, nevim jiste, zda

máte štěnice, zvláště když to nevíte ani vy. Investujte několik desítek korun a kupte si silnou lupu a porovnejte to s fotkami na internetu, popř. ty broučky odneste k identifikaci k někomu odborně zdatnějšímu. vka

Jeste k tem mistum na

Jeste k tem mistum na matracich, jsou az pod bilym potahem matrace, na tom take nic neni

dotaz

Minulý týden jsem přespala u známých v Praze v bytě. Jelikož jsme přišli domů až v ranních hodinách, zdržela jsem se u nich cca 5 hod - z toho 3 hod spánek. Známí ale včera zjistili, že mají v bytě štěnice - pod postelí viděli jak larvy, tak už vylíhnuté jedince. Chci se zeptat, zda je možné riziko přenosu když: oblečení, ve kterém jsem přišla jsem měla v koupelně na pračce - k posteli se tedy ani nedostali a věci položené na stole v kuchyni. Spala jsem v posteli v jejich vypůjčených věcech, které jsem si domů nebrala. Žádné štípance či kousance jsem na sobě nepozorovala. Oblečení jsem pak měla celý den na sobě a cestovala jsem po Praze. Chci se tedy zeptat, zda i v takovém případě by byl možný přenos štěnic přes oblečení??

Zkusil bych pro jistotu věci

Zkusil bych pro jistotu věci vyprat na 60 C.

dotaz

Je to hmyz, takže úplně jistého není nic, ale ten přenos by byl velmi nepravděpodobný. Spěte klidně, ale buďte ve střehu..vka

Už dva dny na sobě pozoruji

Už dva dny na sobě pozoruji kousance, i když jsem žádnou štěnici nenašla, vše nasvědčuje tomu že je v bytě máme. V prosinci se chystáme na 2 týdny do hor. Napadlo mě že bych chladné období mohla využít k vyhubení. Otevřít okna, vypnout topení a větrat, pokud budeme mít štěstí bude chladná zima. Nejen zde jsem se dočetla ze -17 C na ně působí... Nechci zde spekulovat,pouze Vas prosím o nazor. Děkuji

Přestaňte všichni vymýšlet

Přestaňte všichni vymýšlet "krávoviny" a zavolejte odborníka. Televizi ani auto si taky neopravujete sami. I na vodovod si voláte profíka. A to Vám vodovod nepije krev. Tak proč si všichni myslíte, že jste na tohle odborníci??? Proč si vodovod neomotáte hadrem - taky přestane téct...

volat odborníka?

Třeba proto, že instalatér si vezme pětistovku, ale ne všichni mají desetitisíce na odbornou desinsekci. 3000 za postřik, který je třeba 3-5x opakovat, na to nemá každý. Také si myslím, že odborné firmy kalkulují se strachem a panikou lidí a záměrně rozšiřují informace, že bez jejich drahého zásahu to nejde a tím si zabezpečují zákazníky. Byli by sami proti sobě, kdyby poradili, jak se parazitů účinně zbavit, ale věřím, že to jde, jen je potřeba popřemýšlet, informovat se a pak dodržet pečlivě postupy při provedení. Taky přemýšlím, jak vyprat na 60 oblečení, které se může přát max. na 30°C (třeba vlnu).

štěnice

Velmi pochybuji o tom, že se vám podaří v bytovém domě dosáhnout tak nízkých teplot. vka

Dobrý den, jsem na brigádě na

Dobrý den, jsem na brigádě na Mallorce a do odletu mi zbývá už jen týden. V pokoji máme štěnice. Prozatím jsme se jich "zbavili" pouhou výměnou postelí a jedním vyšplícháním sprejem, hotel nám nechce vyjít více vstříc (jejich chyba). Spíše ale řeším návrat domů, nechci domů přivézt štěnice, přemýšlím, že bych všechno tady vyhodila, kromě asi pár kousků, které jsou drahé. Opravdu ale pomůže vyprat prádlo na více než 60°C a vysušit v sušičce? A je možné, že štěnice mohou naklást vajíčka i do vlasů? Jakou ochranu můžu udělat před návratem domů?

Jako prevenci proti zavlečení štěnic

bych doporučil oblečení, zavazadla, kabely a osobní předměty uchovávat co nejdále od lůžka, nejépe na chladném a osvětleném místě. Švy a záhyby prázdných zavazadel preventivně ošetřit nějakým pyrethroidovým sprejem na létající hmyz. Takový sprej není mastný a bude působit repelentně. Věci v nich uchovávané /např. oblečení/ mít i v těchto zavazadlech uloženy v těsně uzavřených igelitových, či mikrotenových sáčcích, odděleně vyprané /na 60 st. C./, chemicky přečištěné, anebo v sušičce usušené /na 45 st.C./ textilie, popř. ošetřené v mrazničce /-17 st.C po dobu alespoň tří hodin/. V jiných uzavřených pytlících mít nevyprané a použité ošacení a předměty. Do sáčků s použitým ošacením lze před uzavřením také vstříknout trochu spreje proti létajícímu hmyzu a před dalším použitím vyprat. Také ošacení a jakékoliv předměty umístěné do černého igelitového pytle a vystavenému slunečnímu záření lze považovat za nezávadné, pokud tam teplota /celého obsahu pytle/ dosáhne alespoň 55 stupňů C. po dobu půlhodiny. Přenosem vajíček štěnic ve vlasech bych se netrápil, je to skoro vyloučené, štěnice přilepuje svá vajíčka do míst mechanicky chráněných ze kterých mají po vylíhnutí nadějí dosáhnout svého hostitele. vka

no nevim nevim

Ahoj take jsem mel tu cest se seznamit se stenicema doma asi pred 2 mesicema pritelkyne rika jsem pokousana od komaru koupili jsme biolit a cekali sme no jo jenze zadny komari tu nebyli za tyden rika z obrazu padaj brouci a hele bylo jich tam snad 500 kousku a to nekecam.A rikam a doprdele stenice uz sem o nich slysel, listoval jsem po internetu jak se jich zbavit nasel jsem jen nejaky odkazy na deratizace.Vzal jsem tedy biolit obycejnej velkej biolit a neni to reklama jen chci rict ze sme jich koupili 5 kusu a vystrikali sme vsechno tohle sme delali tejden. Az sme se jich nakonec zbavili neveril jsem co dokaze tejden v kuse strikat tuhle sracku tak ze pokud se jich chcete zbavit kupte si jich aspon 5 je fakt vsechno smrdi 14 dni ale nic hezkyho kdyz mate v posteli za 12 tisic milion brouku.Rozhodne tady nemachruju dejte na moji radu vazne to funguje uz 3 tydny ani jedna.A kazdy den to kontroluju jeste dneska akorat me stve ze jsem si je dotahl nejspise z obchodu kde sem si koupil ten obraz a jeste vic me stve ze sem musel znova vymalovat ta zed byla strasna.Tupka vedle tupky tot vse zdarec a preju peknej lov :)

Dobrý den, nejspíše mám čest

Dobrý den, nejspíše mám čest se štěnicemi, vůbec nevím jak se mi sem mohli dostat, četla jsem, že je může donést i návštěva. Bydlím ještě s dvěma lidmi v bytě, ti je zatím nemají v pokoji. Skoro každou noc jsem byla pokousaná, dá se říci, že i když chodím z práce po noční a spím přes den, nevěděla jsem od čeho mám štípance, v pokoji nebyl žádný komár, ale jednou jsem zabila cosi moc malého, vypadalo jako pavouk, klíště - něco takového dohromady, myslela jsem, že už bude klid, ale pak za pár dnu jsem zabila to samé a plus jednu velkou co lezla po stěně a druhý den jsme se koukla na net, a podle obrázku jsem zjistila, že to je štěnice, tak jsem prohledala celou postel, madraci - švy, a nikde nic nebylo, vysála a na vyžehlila, trus který býval na prostěradle se už neobjevoval, o 3-4dny později jsem znovu přežehlila celou madraci, projela postel párou ze žehličky a vše další co se dalo, oblečení jsem vyprala na 60 a co bylo ve skříni jsem vyžehlila pro jistou, trus se stále neobjevuje, ale včera jsem na posteli objevila další, kterou jsem zabila, jsem doopravdy zoufalá a nevím co mám dělat, ani jsem nenašla jejich hnízdo. Velmi děkuji za radu.

Mám tuto zkušenost.Po

Mám tuto zkušenost.Po objevení štěnic jsem volal firmu a celkem 2x vystříkala byt směsí Cimetrolu a Ficamu.K úplnému vyhubení štěnic však nedošlo.Teprve jeden postřik přípravkem Vulcan C v ředění 40 ml na litr vody učinil rázný konec jejich řádění.Od posřiku už jsme je 2 měsíce neviděli.Postřik se aplikoval kolem zdí,nábytku uvnitř a vně postelí a sedačky.
Nevýhoda byt do zaschnutí postřiku neobyvatelný cca 3hodiny a pak asi týden je postřik cítit.Práce v plynové masce,pláštěnce a rukavicích

štěnice

Dobrý den. Tak už patřím i já do skupiny lidí, co mají doma štěnice. Přišel jsem k nim jak slepý k houslím. Koncem července jsem odjel na dovolenou a po příjezdu za 14 dní jsem zjistil, že mám doma štěnice. Bohužel se mi do bytu dostali od sousedů, co bydlí vedle ve vchodě,ale na stejném patře jako já. Asi před 3 měsici se tam nastěhovali a vypadá to, že i ze štěnicemi. Debil to ještě zanedbal. Když zjistil, že má doma štěnice, přespával ve vedlejším pokoji a 14 dní to nechal být. 18.8.2011 mi denatizér při prohlídce ložnice našel jednu štěnici.Vystříkal mi celý byt s tím, že za 14 dní provede druhý postřik. Tj. kolem 1.9.2011. Bohužel dnes 28.8.2011 jsem v ložnici zabil zase dvě štěnice. Manželka šla spát do obýváku a je z toho nešťastná. Když jsem dnes volal deantizerovi, tak mi řekl, že by tam měla být ta 14 dnů pauza zachována. Jenže je mi zle z toho, že bych měl ještě 4 dny spát v ložnici mezi štěnicemi. Můžete mi poradit co s tím?Podotýkám, že když mi dělali postřik, soused odkud mi to přišlo nebyl doma a jim to nestříkali.

bohuzel musite provest

bohuzel musite provest postrik I ve vedlejsich bytech. jinak se tech stenic nezbavite.

Dobrý den, no, deratizátor má

Dobrý den, no, deratizátor má v zásadě pravdu, i když já mám intervaly kratší, ale to je věc firmy... rozhodně do té doby než přijde nepodnikejte žádné kroky na vlastní pěst, situaci tím jenom zhoršíte, každopádně si nepomůžete.

Vím, že to vědomí, že spíte se štěnicemi, vám moc na psychice nepomáhá, ale je to bohužel nutná podmínka ke zdárnému vyhubení. Štěnice totiž MUSÍ pít krev a tak, pokud tam spíte, vyleze ze svého úkrytu, kam se na ní při zásahu deratizátor nedostal a přeleze přes ošetřenou plochu. tím to má spočítané. sice ji ještě můžete vidět lézt nebo Vás může stihnout kousnout, ale v zásadě už je po ní.

Pokud to budete ignorovat a budete spát třeba ve vedlejším pokoji, věřte mi, že štěnice kvůli vám hladovět nebude... půjde za Vámi nebo se rozleze ve snaze najít potravu po domě. Spíše však najde Vás - její hledání je podobné jako u komárů - najde Vás především podle vydechovaného CO2. Takže stejně jako komár - neomylně.

Přetrpte všechny zárkoky deratizátora a podvolte se jeho radám... pak můžete doufat ve vyhubení...

Děkuji za povzbuzení, už jsem

Děkuji za povzbuzení, už jsem psal i starostovi. Snad se těch otravných potvor zbavíme.

Co teď?

Dobrý den prosím o radu.Můj syn přišel s tím ,že jeho tatínek tedy můj ex manžel má v bytě štěnice.Syn tatínka navštěvuje často,takže chodí z bytu do bytu.Bývalí manžel už sice do jeho bytu domluvil deratizátory,ale my nevíme jestli je už je můžeme mít doma taky,máme ještě i roční holčičku tak se bojíme ,aby od těch potvor děti něco nechytli.Nějaké kousance máme,ale to mi příde, že je to od komárů.Máme raději zavolat deratizátora,nebo počkat díky za odpověď s pozdravem Dlouhá.

A po stoprvé to samé -

A po stoprvé to samé - OKAMŽITĚ VOLEJTE ODBORNOU FIRMU lidičky a nehrajte si s tím - štěnice fakt nejsou legrace a čím víc to budete oddalovat, zanedbávat a ignorovat, tím víc času, peněz, kousanců a psychického zdraví Vás to bude stát, tak kurňa nebuďte hloupí !!!

Dotaz-hubení štěnic

Zřejmě se v našem bytě také vyskytl problém se štěnicemi.
V dostupných materiáech ohledně tohoto hmyzu bývá uvedeno, že všechny vývojová stadia ničí teplota vyšší než 65 stupňů (někde 50 stupňů). Je tedy možné tento hmyz (hnízda) zlikvidovat parním čističem ?
Díky za odpověď.

Troufl bych si říci, že ano,

Troufl bych si říci, že ano, za podmínky, že by byla přímo zasažena všechna místa výskytu štěnic. Já osobně doporučuji páru z čističe a na malé plochy i z napařovací žehličky pro ošetření čalouněného nábytku, zadních částí obrazů a jejich rámů apod.

Toto ošetření bych však použil pouze jako doplněk profesionálního zásahu odborné DDD firmy.

štěnice

Dobrý den mohou se štěnice natáhnout z venku? vyskytli se nam v byte a majitel mi oznamil ze je museli deti pritahnout z venci je to mozne? dekuji za odpoved

Odpověď bych upřesnil... děti

Odpověď bych upřesnil... děti nemohou přinést štěnice zvenku v tom smyslu, že by je chytli v trávě jako klíšťata apod. Můžete je ale přinést odkudkoliv, kde je větší pohyb obyvatel - ve vozech taxi, v kině, v kancelářích, v restauracích, v hotelech... Mohou se při hledání potravy pohybovat v rámci objektu po zdech, i fasádách, mezi místnostmi, ve stoupačkách, po chodbách, projdou otvory kolem teplovodního vedení atp.

více viz. stenice-postelni.cz

Štěnice

Ano je to možné, zkušenosti s tím má moje sousedka, přitáhla si je z dovolené, třeba z chaty, chalupy, atd, jsou schované a cestují s vámi, už celá Amerika je jimi zamořená....je těžko se jich zbavit, nejlepší je je nechat vymrznout.

Štěnice prosíííím pomoc

Dobrý den moje matka bydli v byte ve 3+1 objevily se ji tam stenice ma sestra je kazdy den postipana zkousely biolit ale nepomaha... zatim se to objevilo v jednom pokoji a v druhem. jsou tam v podnajmu a ted se dozvedeli ze stenice jiz v tomto byte jednou byly ale majitel bytu jim to zatajil. pry to tenkrat necim se snazily vykourit ale ted je to zpet prosim poradte co delat? ma 3 male deti.... dekuji vam moc

štěnice

ahoj lidi, jsem zoufalá už nevím co dál... :( je tu vůbec někdo kdo se štěnic zbavil na dobro??? my už jsme po 3. deratizaci nebo desinsekci neebo jak se tomu rik během 2 měsíců a štěnice nám pořád vesele běhají po bytě :-/ mám z nich panickou hrůzu, v noci nespím, do postele prostě neulehnu a když tak až kolem 5h ráno protože to už je světlo.. štípanců mám ani nemluvím :-/ ruce - denně tak 5 štípanců a na nohou ještě víc. Dnes v noci, respektive přeed chvilkou jsem chytla dvě štěnice v intervalu asi 10minut. jedna mi lezla po peřině a druhá po zdi nad postelí. Byla tu firma na hubení a ta nenašla v našem bytě žádné ohnisko, při naší smůle ani u nikoho jiného v bytě. Prohledali celý byt, nikde však nenašli ani štěnici, ani vajíčka, trus... nic. Přijde mi že ten jejich postřik vůbec nepomáhá. Poraďte mi prosím co dělat? :( při každé desinsekci prádlo hážeme do pytlů svážeme a pak postupně pereme na vysoké stupně, převlíkáme postele každý týden, koupili jsme biolit, ale štěnic jak kdyby přibývalo :-( takhle to dál přeci nejde.. nevím jak to máte vy, ale já prostě neusnu a vlastnbě už vůbec nelehnu do postele dřív jak v 5h ráno tudíž za světla. Už mám halucinace. Jak přijde večer začne mě svědit celé tělo a začnu se každou chvíli kontrolovat, jestli po mě někde neleze :-/ díky za odpověď :)

Zdravím, my jsme měli štěnice

Zdravím,
my jsme měli štěnice v ložnici a je tomu 3 roky a jsou pryč, vždy před spaním jsme zkontrolovali postele nikde nic a za chvíli štípanec, zkoušeli jsme štěnice sledovat(vždy potmě s baterkou, pry neamjí rády světlo) odkud vylézají a místo v čalounění nebo postelích jak jsme očekávali byly zabydlené v podlaze - plovoucí. Vše jsme naštříkali přípravkem proti lezoucímu hmyzu a zatěsnily všechny možné díry na okrajových částech podlahy. Nečekala jsem to ale opravdu zmizeli :) četla jsem že štěnice vydrží i rok bez potravy :( Je to s nimi dlouhý boj.
Všem přeji hodně úspěchů při boji s nimi!

změňte firmu a nechte si

změňte firmu a nechte si vystříkat byt Vulcanem C

dobry den,tez jsem v byte

dobry den,tez jsem v byte nasla stenice objevila jsem je pred pul rokem ja i dcerka sme byli vice cetne postipane po nasteve lekare nam bylo receno ze jde o stenice,a mel pravdu v noci jsem chytla jenu a pak behem tydne asi tri kopila jsem biolit a postel vystrikala problem ustal na pul roku a dne opet postipany a v dnes v noci jem jednu chytla na perine.volala jsem firmu na postrik a maj dorazit jsem zvedava ponevac je mam jen v jedne mistnosti ale pres den nelezou sedacku jsem rozebrala a nic nikde neni ani stenice ani trus tak nevim bojim se tez spat snat deratizace pomuze ale rikali ze to nemusim mit doma ale muze to lezt od sousedu?-(jsem bezradna

Štěnice od sousedů

Od sousedů to samozřejmě lézt může... a pokud se jejich ohnisko nezlikviduje, bude to k Vám lézt stále... Ale nebojte, vyhubitelné skutečně jsou, jak někde níže píše kolega. Jen opravdu záleží na firmě. Pokud se Vám zdají zákroky neúčinné, zkuste změnit firmu.

ahoj

Ahoj, jsem na tom úplně stejně :-( Pořád mě všechno svědí, hrozně mě koušou...zajímavé je, že přítele ne. Nevyspím se pořádně, spím navlečená i přestože je léto a dneska jsem už uvažovala i o tom, že si i na ruce natáhnu ponožky. S příteleme jsme měli problém v jeho bývalém bytě, přestěhovali jsme se do nového a asi jsme je přitáhli s sebou. Nebral kromě stolu žádný nábytek, všechen byl můj, všechno jsme prohlíželi, ale i tak, jsem úplně bezradná:( Nacházím je i ve dne, v posteli, na zdi... fuj. Kdo poradí?

štěnice

Radil bych změnit firmu. Jsem živnostník, hubení štěnic dělám, dokonce se zárukou vyhubení a zatím jsem byl vždy úspěšný. Jistě je i někde ve vašem okolí nějaká firma, která likvidaci štěnic zvládne lépe. Praní, převlékání prádla, jsou pomocné metody a jejich opakováním nějakého zvratu v dezinsekci u štěnic nedosáhnete. Na Biolit a podobné přípravky mají štěnice rezistenci a jejich použití se nedoporučuje.vka

stenice ne a ne se jich zbavit

Dobry den, nevim jak se jich zbavujete Vy pane zivnostnik ,ale u nas byla firma 3x + navic nejake drahe dimovnice a jsou tady porad.
Jinak pomohlo vyhodit nabytek a porad prat a prat , v noci se budit a zabijet .
Jedine na ne kyanovodik jinak to nevidim....

stenice ne a ne se jich zbavit

To je mi líto. Nejspíš je něco špatně, ale k uvážlivému posouzení vaší situace mám málo informací. Snad by pomohlo se poptat jinde. O kyanovodíku se bohužel nedá uvažovat, je příliš toxický a jeho použití v bytové zástavbě není možné.
Nepíši to sem proto, abych se chlubil, anebo chtěl nějak poštívat, ale viděl jsem již hodně štěnicemi zamořených bytů a zatím to vždy dopadlo dobře.vka

Hlavne pomohlo veskere diry

Hlavne pomohlo veskere diry zatmelit "kompletne" a poradne!!!!!! Vyhodily jsme i koberce protridili pradlo nepotrebne vyhodily ,mame veci v pytlich no hruza!! ted zijeme ne jako lidi ale jako... ale hlavne hlidat hledat a zabijet ,ale treba nekupovat nejake biolity to je na nic. Vim kyanovodik nemuzu pouzit v panelaku to proste nejde a zebych chtel ale mame deti tak jen z toho duvodu jinak bych to sem pustil a bez servitek!!!!!!!!!! Neustale hledam nejaky vhodny insekticid ktery by detem neublizil ale to neni tak lehke zatim nenasel. Jinak jestli neco nekdo vi at pise
Dalsi poznatek : stenice kdyz bude chtit tak se vas udrzi zuby nechty ,a nejvic kdyz se boji tak se nepusti

Insekticid, který by dětem neublížil

Vy nic takového v obchodě nekoupíte - resp. nebude to učinkovat na štěnice.

Všechny biocidní přípravky, schválené pro použití v ČR a EU, které jsou k dispozici pro profesionální použití odbornými firmami, které mají povolení k nakládání s nimi, jsou bezpečné pro teplokrevné živočichy (lidi, domácí zvířata...) a není třeba se obávat jejich použití v domácnostech - jsou na to udělané.

Ve většině případů nezapáchají, nedělají mapy na nábytku a stěnách apod. Jakmile zaschnou, jsou účinné ještě několik týdnů po aplikaci. Všechny komerční přípravky naproti tomu rychle vyprchávají (s ohledem na živ. prostředí a bezpečnost pro děti...).

Pravdou je, že to, co štěnice kdysi skoro vyhubilo, bylo DDT. To bylo účinné. Pak byli k dispozici tzv. organofosfáty. Ty učinkovali ve velké míře také, ale v současnosti už nejsou povolené pro použití v EU, Americe, Austrálii a bůhví, kde ještě. Nyní pracujeme s tzv. přírodními pyrethroidy a jejich účinnost (resp. přípravků, které je obsahují) je mezi 60-70%.

Z toho je vidět, že se prostě může stát (i když jak říká kolega, ani já nemám reklamace), že nepostačí tři postřiky (které jsou základním ošetřením) ale je nutno dělat až 6 postřiků. Pokud si k tomu přidáte to, že kvalita prováděné práce firem nemusí být vždy stoprocentní, pak víte, proč se Vám může stát, že přípravky nepůsobí. Přípravky vždy působí, pokud na ně hmyz není rezistentní (zvyklý) a rezistence na nyní používané přípravky proti štěnicím nebyla dosud prokázána.

Raději bych ze své zkušenosti volil menší firmu, kde práce provádí zpravidla majitel firmy sám, příp. s nejbližším spolupracovníkem a je tak osobně zainteresován na výsledku své práce. tomu odpovídá i kvalita. Zaměstnanec velké firmy může brát svou práci tak, jak bere zaměstnání většina z vás. Přijít, oddělat si svoje co nejrychleji a bez velké práce a vlastní iniciativy a hurá domů nebo do hospody. Pak dostat výplatu, která zpravidla nekolísá podle kvality odvedené práce, takže co se honit...

uf, končím, jinak z toho budou tři mušketýři.

štěnice

děkuji moc za radu.. myslela jsem si, že by mohla být vada ve firmě :))

Rozebrat kompletně nábytek,

Rozebrat kompletně nábytek, skříně, sundat obrazy, kryty od zásuvek, vyndat šuplíky, nalezence zabíjet, postele i matrace spálit, koberce vyhodit, oblečení v pytlích naházet na 2 dny do mrazícího boxu, byt kompletně vystříkat Cimetrollem a následně K-othrinem, v nejkrajnějším případě bych byt vykouřil sírou no a když to nepomůže tak byt opustit, zanechat tam všechny věci a..spálit..)))

Neradil bych rozebírat

Neradil bych rozebírat nábytek, rozhodně ne před dezinsekcí, povede to k rozptýlení štěnic a tak se ztíží jejich vyhubení. Cimetrol snad, v kombinaci s K-Othrinem spíše ne. Síra se z mnoha důvodů použít nedá. Při kvalifikovaném zásahu je nějaké vyhazování a pálení předmětů zbytečné.vka

Chtěla jsem se zeptat co mám

Chtěla jsem se zeptat co mám dělat.bidlim v Americe a stěhují se za dva mesice na zpět do ČR,zjistila jsem ze máme štěnice,nábytku sice moc něame ale všechny naše věci budu ukládat do uschovny a sebou si chci brát tak maximalne 2kufry samozřejmě ze nechám byt vystrikat firmou ale chci si byt jista ze si ty štěnice nevezmu sebou a nebo ze je nezachovam s našemi věcmi v is hovne budou asi pul roku a zima tu opravdu není abych věci nechala na mrazu.prosím poraďte mi mám dvou měsíční miminko a opravdu nechni aby mi na nej lezly a třeba ho něčím nakazili zatím ho nestipaji ale za to já mám denne tak 5-8 stipancu ;((

štěnice

Bohužel,štěnice dorazili i k nám. Šli jsme na to taky blbě (biolit). zamořenou postel jsme vyhodili.Štípanců výrazně ubylo. Ale část unikla ojediněle je jěště nalézáme. K-othrine je zahnal z postelí. Teď jak se zbavit toho zbytku než se opět rozmnoží a zaútočí.Napadlo mě co by potvory řekli na formaldehyd.Možných rizik jsem si vědom.Co o tom soudíte.

štěnice

Já si myslím, že z toho bude pěknej smrad a nic víc. vka

štenice

dobry den
ja jsem z maštova z deckeho domova,my jsme tma take mely stenice,hruza byly jsme poštipani,tak pani reditelka to nechala vystrikat.ale stejnak to nepomohlo porad jsme si museli povlikat postele a oblikat do cistiho a nakonec jsme musely z deckeho domova odejit na tejden a vyplinovalo se to hruza.jedna mistost stala 9 000Kč..takze to nikomu nepreju aby to nikdo mel doma je to hruza...to to jsme na zamku...bute radi ze to nemate doma a nemate stim takove starosti..nejde se jen tak se toho zbavit.vim jake to je..

da se stenicim nejak pedejit

da se stenicim nejak pedejit je nejaka obrana pred temito skudci ?

Stenice?

Zacalo to pred tydnem, probudil jsem se desne pokousanej, na nohach asi 7-10 a na ruce 4 bolaky, myslel jsem ze to byl komar tak sem spustil raid a nechal to plavat. vcera sem byl zas pokousanej a zacal patrat, rozebral sem postel, vystrikal savem, nikde zadne znamky po stenicich, vsechno pradlo vypral, co slo tak na 90C.
Chci se zeptat co udelat? Dost sem patral a je mozne ze to prinesla manzelka z hrabaku v par vecech, mozna je to cerstve vylihnute tak to asi neni videt. Mohou nymfy klast vejce?
Uz jsem obednal z netu K-OTHRINE 25 SC 50ml, rozprasovac, zitra jeste pro jistotu sezenu biolit a projdu kazdou skulinku.., jen jestli sem neco nezapomel. Diky moc za jakykoli podnet, napad, pripominku. Jsem z toho na kasi

jeste doplnim...

obednal jsem tedy i cimetroll. mate nekdo skusenosti s davkovanim a aplikaci? asi tam bude navod ale zajimali by mne vase osobni skusenosti. moc dik

Přítomnost štěnic?

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu. Jsem na služební cestě a byl jsem ubytován na bytě. Byt byl docela špinavý a proto jsem jej začal uklízet. Při uklízení skříně jsme nalezl ve spodní části - kde byli uloženy deky a polštář, nějaké menší barevné tečky (hnědočervené) a kousek od toho jsem nalezl nějakou 'průhlednou larvu' asi 1 cm dlouhou, nehýbala se. Druhou noc na bytě jsem ráno objevil na horní části ruky mezi ramenem a loktem štípanec - svědivý a na krku další štípanec, který byl značně bolestivý. Po tomto zjištění jsem kontaktoval majitele bytu a sdělil jsem mu, že jsou v bytě pravděbodobně štěnice. Majitel mi doporučil přestěhování do hotelu a sdělil mi, že štěnice v bytu nemá. Odstěhoval jsme se na hotel a hned první noc se mi na ruce objevil velký štípanec asi 1 cm průměr (zjištěno ve 4 ráno), ale do rána štípanec kompletně zmizel - nevím, jestli to bylo ze strachu ze štěnic, neboť jsem značně nervózní a nebo to byly doopravdy štěnice. Dnes ráno - po druhé noci jsem nalezl na okraji postele na dřevěném rámu černou tečku, kterou když jsem rezetřel igelitovým pytlíkem, tak tam zůstala jakoby šedá čmouha. Nevím, jestli se nejedná o trus štěnice. Prohlédl jsem všechny věci v kufru, ale nic jsem nenalezl. Štípance se od těch prvních zatím nikde jinde neobjevily, ani na nohou ani rukou. CHtěl bych Vás poprosit o radu co dělat? Je možné, že štěnice jsou ukryty v kufru i když jsem ho prohlédl? V případě, že ano můžete mi prosím poradit jak postupovat, abych si je nepřivezl domů? Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem

Radek

Přítomnost štěnic?

Možné to samozřejmě je, ale k prokázání štěnic by bylo dobré mít nějaký pádnější důkaz, nejlépe samotnou štěnici. Výkaly štěnic by měly po rozmočení vodou zčervenat, je to částečně strávená krev. Svědivé pupínky po sání štěnic se mohou objevit až s několikadenním zpožděním a u části populace se neobjeví vůbec. K minimalizaci rizika zavlečení štěnic vám zbývá praní na 60, sušička prádla na 45 stupňů, mražák, chem. čistírna, žehlení, důkladně prohlídka a tzv. inteligentní používání igelitových pytlíků, popř. doplněné nějakým sprejem. vka

štěnice

Dobrý den,

mám na Vás velkou prosbu. V podnájmu se mi objevili nejspíš štěnice..kousance by tomu odpovídali. Mám je už cca týden a až dnes se mi podařilo štěnice uvidět na vlastní oči.
Celý pokoj jsem vyklidila a vytřela savem. Každou skulinku jsem vysříkala biolitem. Podle komentářů, které jsem se dočetla to bylo zbytečné. Postel i peřiny tedy vyhodím a při stěhování si nebudu brát žádný nábytek. Chci se jen zeptat, zda si můžu vzít sebou oblečení po tom co vše vyperu v pračce a nebo to budu muset taky všechno vyhodit.
Byla by to veliká investice....ale nerada bych si je sebou vzala do nového bydlení.
Děkuji za odpověď

štěnice

Štěnice jste nevyhubila, pouze (pravděpodobně) jen rozehnala do okolí. Začala jste špatně, gruntováním, vyklízením, Savem a Biolitem. Pokračovat chcete také špatně a na závěr se chcete odstěhovat a ty štěnice tam nechat budoucím nájemníkům a sousedům. Těžko vám někdo poradí. vka

Dobrý den, chtěla jsem se

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat máme každé léto štěnice na zahradě a zlikvidují od jahod po rajčata prostě vše jak na ně ? děkuji Milena

štěnice

Ano,my jsme taky měli doma štěnice. Hubili jsme je několik měsíců, vyhodili koberce, postele, postupně všechny naše věci, i kytky, hračky. Nakonec jsme se odstěhovali. Za celou tu dobu jsme : já měla asi 10 štípanců, syn 3 štípance, první dcera asi 2stě štípanců, druhá dcera žádný štípanec - nejdou na každého!!! Za půl roku jsem doma objevila celkem 4 štěnice a pár hovínek. Jsou velmi těžko dohledatelné. Nic jiného nepomohlo, jen firma,ale nakonec jsme to vzdali, protože byl prolezlý celý dům, ne jen náš byt. Našli si cestu stoupačkama, ale nikdo jsme je neviděl.
Od té doby, již jsou to tři roky, mám noční můry. Cokoliv mne zasvědí, už hledám štěnici. jsou to opravdu bestie!
Všem držím palce!!

štěnice

Známá mi vyprávěla, že když byla malá, tak měly v bytě štěnice. Hodně se držely pod parapetem u okna. Také říkala, že pokud šla spát někam do penzionu, nejprve odkryla peřinu a pokud v místnosti štěnice byly, tak že je tam našla. Je to pravda? Že se jim ve tmě líbí vím, ale je možné že by čekaly pod peřinami?

štěnice

Ano, štěnice se poznají v noci, vylézají ze svých skrýší, jsou nejčastěji tam, kde je teplo, v posteli, v oblečení, všude. Je pravda, že jsou pod peřinou,ale není pravda, že se vždy hned pod peřinou najdou,ale jsou takové přímo v postelích, ve spárech, všude tam, kde nepřijde světlo.Když nejsou najedené, tak jsou průhledné, čili skoro neviditelné a když jsou nasáté krví, tak jsou sice tmavé, ale jakmile na ně posvítíte, tak rychle utíkají.

Hubení štěnic

Na štěnice spolehlivě zabíra prostředek Cimetrol je účinný taky na blechy. Jsem restaurátor, pokud se mi to nepadaří očistit toluenem nebo je to tak velké, že to nejde ozářit v mikrovlnce tak používám tohle

cimetrol

Dnes jsem vystříkal cimetrolem komplet celý byt tak jsem zvědav na účinek.

stenice

Dobry den. ja jsem doma taky obevila stenice a mam dotaz jak nakonec ucinkoval ten cimetrol a kde ho lze zakoupit. dekuji za pomoc Nikol

tak ako

Tak ako podarilo sa?

JE TO MOŽNÉ?

Dobrý den, chci se zeptat,jestli ty mrchy mohou být zalezlé i v televizoru? Moc děkuji za odpověď!!!

štěnice

Ano, jsou i v tv, jsou všude

SMRT ŠTĚNICÍM!!!

Zdravím, už druhý rok bydlím v penzionu, až po roce sem na sobě začala nacházet štípance, vždy jeden na čele a druhý na ruce, připisovala sem to komárům...po nějaké době asi dva týdny opět dva štípance, velké oteklé, a pokud sem je škrábala tak se vytvořil uprostřed i puchýřek, jen co se mi stačily zahojit tak se objevily zase další i na krku a zádech, rozhodla sem se spát s rozsvícenou lampičkou, to zabralo jen pár dnů,asi se adaptovaly na změnu...nyní se stěhuju ze štěničího doupěte a dám si velkého majzla abych se stěhovala jenom já;) všem ostatním přeju úspěšný boj s touto havětí!!!

štěnice

Bohužel je to tak, že když se stěhujete pryč,tak si je většinou , na 99 % berete s sebou. Musela by jste tam, všechno nechat a odejít nahá :-(

Štěnice z Londýna

Dobrý den,
z hrůzou jsem zjistila, že jsem si z Londýna přivezla štěnice. O to horší je, že byl poštípaný jen přítel, který veškeré své oblečení dal do pytlů, na letišti se prevlékl, aby stěnice nepřivezl domů. Já jsem štípance neměla, tak jsem nic takového nepodstoupila a to byl asi největší omyl... Po návratu - asi týden - jsem doufala, že štípance, které se začaly objevovat, sami zmizí, ale začalo jich přibývat víc a víc, hlavně v noci. Bydlím s rodiči a netuším, jak začít s likvidací. Máme všude hrozně moc věcí a nemůžu si dovolit vše vyhodit, vydezinfikovat a nakoupit nové. Zatím mám asi zamořený pokoj jen já. To bych měla vynosit všechno oblečení ze skříní, všechny knihy atd? Nevím, jak začít a co dělat. Doufat, že to přejde a třeba to štěnice nejsou asi nemá smysl. Ach jo. Děkuji za radu.

štěvice pomoc

z hrůzou jsem zjistila, že jsem si z Londýna přivezla štěnice. O to horší je, že byl poštípaný jen přítel, který veškeré své oblečení dal do pytlů, na letišti se prevlékl, aby stěnice nepřivezl domů. Já jsem štípance neměla, tak jsem nic takového nepodstoupila a to byl asi největší omyl... Po návratu - asi týden - jsem doufala, že štípance, které se začaly objevovat, sami zmizí, ale začalo jich přibývat víc a víc, hlavně v noci. Bydlím s rodiči a netuším, jak začít s likvidací. Máme všude hrozně moc věcí a nemůžu si dovolit vše vyhodit, vydezinfikovat a nakoupit nové. Zatím mám asi zamořený pokoj jen já. To bych měla vynosit všechno oblečení ze skříní, všechny knihy atd? Nevím, jak začít a co dělat. Doufat, že to přejde a třeba to štěnice nejsou asi nemá smysl. Ach jo.

Neznám všechny souvislosti,

Neznám všechny souvislosti, snad je ještě malá naděje, že se jedná o opožděnou reakci organizmu a k poštípání došlo už dřív. Nasvědčovala by tomu ta intenzita, štěnice saje krev tak asi za 5 – 7 dnů a jste poštípaná každý den. Pokud by se to nenaplnilo, tak jste si těch štěnic dovezla více kousků.
Jestli se potvrdí ta horší varianta, tak bych neradil před dezinsekcí s předměty v bytě zbytečně hýbat. vka

Moc Vám děkuji za odpověd.

Moc Vám děkuji za odpověd. Neváhala jsem a rovnou jsem celý svůj pokoj vystříkala a vyhodila jsem celou postel. Kocoura musíme držet zavřeného, kvůli olyzování by se otrávil. Jak se, prosím, štěnice rozmnožují? Jednu dospělou jsem zabila a zajímalo by mě, jestli byla schopná během 4 dnů naklást vajíčka. Myslíte, že je vhodnější bojovat s tímto hmyzem sám pomocí chemických postřiků, nebo si najmout firmu? Ještě jednou děkuji.

štěnice

Všechny své věci vyperte, postříkejte, dejte do pytlů a ven na mráz!! Hodně moc větrejte, každý den si vyměňujte ručník. Biolit atd. NEPOMUŽE!!!!!Jestliže bude vše pokračovat, nechat si vydýmit byt, firma Vám dodá i postřik, který působí tři týdny, poté se musí obměnit. Stěnice se rozmnožují velmi rychle. Musíte stále prát.Pokud je budete neustále cítit v noci v posteli, doporučuji postel opravdu vyhodit, nic jiného, bohužel, nepomůže:-( Vyhodit koberec a vše nepotřebné z bytu.

Vyhubení štěnic je v počátku

Vyhubení štěnic je v počátku zavlečení mnohem snadnější, tak se to snad povede. Vajíčka tam nakladená být mohou. vka

Štěnice

Mám dotaz, chtěla bych si pořídit sedačku z bazaru, ale mám obavy se zavlečením štěnic. Nevíte, jestli jim vadí mráz. Mám v úmyslu sedačku nechat pár dní v kůlně, aby ty potvory případně zmrzli, ale nejsem si jistá, jestli to funguje.
Děkuji za odpověď.

Udává se, že 100% smrtelná

Udává se, že 100% smrtelná teplota pro všechna vývojová stadia štěnic je -17 stupňů C po dobu 3 hodin. Při -3 stupních C je to několik týdnů. Vše mezi těmito teplotami bude zabíjet, ale doba expozice se dá jen obtížně odhadnout. vka

Dekuji za radu ,ale my si

Dekuji za radu ,ale my si prave nejsme jisti jestli to stenice jsou nebo nejso.Manzel byl postipany se synem v lete a od ty doby prave ze uz nic.Muzete my dat nejakou radu jak najit dalsi stenici aby jsme se ujistili zda tady jsou nebo nejsou.Predem dekuji

Dobry vecer potrebovala bych

Dobry vecer potrebovala bych radu jak na stenice nasli jsme asi 7 stenic a zatim se nam uz nepodarilo najit nic.Kvuli stenicim jsme vyhodili i celo od postele a nevime jestli je mame porad doma,tak prosim poradte mi jak na ne.Mam tri male deti a ze stenicema opravdu bydlet nechceme dekuji predem za radu :))))))

Dobrý večer,velice ráda vám

Dobrý večer,velice ráda vám na to odpovím,to samé jsme měli,mi a také jsme si myslely,že doma už nic nemáme,ale byli jsme na omylu.Bohužel je to dlouhodobá zaležitost štěnic se jen tak nezbavíte mi osobně každý měsíc kupujem postřik,který není zrovna moc levný.Ale je to pořád dokola.Je jen jedna věc,která vaši situaci vyřeší tak jako tu naší.Odstěhovat se do jiného bytu,bez nábytku,věcí.Tudiž začít uplně od začatku.

zdravim. Bude vadit ked

zdravim.
Bude vadit ked K-Othrinom vystriekam okolie postele, ako aj samotne steny postele a potom v nej budem spat?

Vdaka za odpoved

Chtěla jsem se zeptat jestli

Chtěla jsem se zeptat jestli štěnice vylézají skutečně jenom za tmy? Vadí jim tedy i umělé osvětlení ? dá se vyhnout štípancům, pokud budu spát v rozsvíceném pokoji. Zatím jsem žádnou štěnici nenašla, bydlím na koleji a hospodářka mi dnes oznámila, že byly nalezeny štěnice v sousedním pokoji. DDD firma přijde až za dva dny. Můžete někdo poradit jak naložit s oblečením? váhám jestli si mám něco odvést domů, nerada bych štěnice zavlekla domů ale také si nechci nechat zasmrádnout veškeré oblečení. Prosím napište pokud máte zkušenosti.

štěnice

Ano, nesnášejí jakékoliv světlo, vylézají jen v noci a vidíte pouze ty tmavé, průhledné ne!

pod dekou je tma,tak Vám moc

pod dekou je tma,tak Vám moc svělo nepomůže,spala jsem po noční a našla jsem jí přes den.

můžete my říct kde na jakých

můžete my říct kde na jakých kolejích jste ubytovaná možná máme stejný problém

mám na koleji také štěnice -

mám na koleji také štěnice - strahov BL.8

Světlo jim vadí, ale hlady

Světlo jim vadí, ale hlady nepochcípají. Pokud ten změněný světelný režim bude trvat delší dobu, tak se půjdou nasát i za světla. Ostatně to světlo na vaše spící tělo nebude dopadat zcela rovnoměrně a nějaké vhodné místo v polostínu se jistě také najde.
Obecně se radí kufry, kabelky, oblečení a cokoliv nezbytného mít co nejdále od lůžka na pokud možno chladnějším a osvětleném místě. Prázdné tašky a kufry preventivně ošetřit nějakým běžným pyrethroidovým sprejem na létající hmyz. Ten sprej tady bude působit repelentně. Věci v nich uchovávané /např. oblečení/ mít i v těchto zavazadlech uloženy v těsně uzavřených igelitových, či mikrotenových sáčcích. Použité oblečení umísťovat odděleně do jiných sáčků a před uzavřením tam vstříknout také trochu spreje. Před dalším použitím vyprat.vka

Obrázek uživatele DESINSEKTA s.r.o.

Štěnice - účinný a neúčinný insekticid ?

Štěnice - účinný a neúčinný insekticid ?

Přeji dobrý den ,
dovolím si napsat můj názor ohledně účinnosti a "neúčinnosti" DDD přípravků. Jsme firma působící na celém území západních a středních Čech. Provádíme týdně desítky desinsekcí proti štěnicím, a to v různých typech zařízení (bytové jednotky, ubytovny, hotely, restaurace atd..). Chtěl bych pomoci některým pisatelům, kterým se i přes značné úsilí a ekonomické výdaje, nedaří štěnici eliminovat.
Na trhu neexistuje účinný či neúčinný přípravek. Jakýkoliv insekticid prochází, než-li je uveden na trh, mnoha řízenými testy a zkouškami. Pokud by byl při testech vyhodnocen jako neúčinný, nebude jeho distribuce na území ČR schválena (logicky i dodavatel by sám ve svém zájmu neprodával neúčinný insekticid, protože by lidově řečeno "zaplakal nad výdělkem"). Hlavní a zásadní problém vidím v tom, že se na území ČR vyskytuje tolik různých kolonií štěnic, dovezených z různých koutů světa, a každá je rezistentní na jinou účinnou látku obsaženou v přípravku. Tzn. že tam, kde je funkční insekticid X, nemusí fungovat insekticid Y. V tomto vidím zásadní výhodu nechat si realizovat zásah od odborné DDD firmy, která (pokud se jedná o seriozní DDD firmu, které jde o její dobré jméno) v případě reklamačního řízení zásah zdarma (v případě oprávněnosti reklamace, pokud tuto situaci lze vůbec nazývat „reklamací „) předělá jiným přípravkem.
Závěrem chci také konstatovat, že je nutné mít při likvidaci štěnic velkou trpělivost a dále chci upozornit na skutečnost, že ani provádějící DDD firma není schopna předem určit jaký insekticid bude v dané lokalitě účinný. Zíka - Desinsekta s.r.o.

prevence

Dobrý den,

mám dotaz ohledně prevence proti zavlečení štěnic do bytu, existuje vůbec nějaké?
Všude se píší články o bezpečném cestování, ale mě by spíše zajímalo, co mám dělat v denních situacích jako je například návštěva kina nebo kavárny?

Děkuji

Veronika

štěnice

Z osobní zkušenosti doporučuji K-othrine. Sice to byl boj, ale jsou pryč. Nejvíce doporučuji rozebrat nábytek v okolí postele a postel, pořádně jí vystříkat a to udělat tak jednou týdně.
Já je měl nalezlý v dutinách postele, takže jsem jí i s matracema vzal a vyhodil. Tím jsem zlikvidoval semeniště. Pak jich ještě pár zbylo ve štěrbinách kolem, ale K-othrine si s tím poradil. 2x týdně jsem to stříkal a pomohlo. Ale je to jen otázka času. Stejně si myslím, že se ke mě dostali od sousedů. Takže nevim proč by se nemohli dostat znova.

Není třeba volat DDD, stojí to peníze. Lze se jich zbavit svojí šikovností a pílí.

Peníze to sice stojí, ale je

Peníze to sice stojí, ale je to 100 % účinné, takže ať si každý rozmyslí, zda vyhodí stovky korun za nejisté přípravky nebo osvědčenou deratizační firmu !!!!!!!!! Z vlastní zkušenosti.

Dobrý den, prosím o radu.

Dobrý den, prosím o radu. Loni, zhruba od října 2009 jsem měla vyrážky hodně svědivé po celém těle. Někdy se to zhlukovalo v pásu lopatek a hrudi, někdy jen nohy apod. Trvalo to zhruba do března 2010, pak to najednou přestalo a ani jedna vyrážka. Měli jsme doma přetdím deratizátora, ale řekl nám, že nemůžeme mít štěnice, že po půl roce by šlo už někde něco vidět, jejich trus apod., ale nikde nic nebylo. Teď s počínajícím podzimem se zase u mě ty vyrážky objevují. Opět nevidíme nikde nic, jsem alergik, může to být i chladová alergie, ale chci se přesvědčit, opravdu to nemohou být štěnice? Když vlastně na jaře a v létě jsem neměla ani pupínek a když se ochladilo, opět zde začínají vyrážky? Děkuji za odpověď

pavouci

Dobrý den na balkoně na věvech sem spozorovala malý průhledný pavouky sou fakt dosta malý alejejich moc můžete mi prosím říct co to je děkuji

Dobry den vsem, chtela jsem

Dobry den vsem,

chtela jsem se zeptat, zda na stenice je ucinnejsi pripravek Cimetrol a nebo K-othrine. Bohuzel se nam doma objevili, zavolali jsme DDD firmu, ale o provedeni zasahu silne pochybuji. Byl to spise plosny postrik nez dukladny. Chapu, ze doma mame spostu veci, 5 perin pro dva atp.. ale za zivot clovek nasbira ledacos a z bytu to uz ted nemuze, protoze buh vi, kde jsou ty potvurky zalezle...
Kazdopadne firma pouzila Cimetrol a sposta lidi chvali K-othrine, proto by me zajimalo, co z toho je ucinnejsi. Popr. zda se daji tyto dva pripravky kombinovat... dvakrat postrik od DDD firmy Cimetrolem a potom event. sami zase po mesici K-othrinem a nebo je to prave spatne a pripravky je lepsi nekombinovat.

Dekuji za odpoved.

K-Othrine je na stenice

K-Othrine je na stenice relativne malo ucinny prostredek, hubi je velmi malo a spise funguje jako repelent, tj. ze opousteji zasazene misto. Kombinace s Cimetrolem je tak logicka, protoze K-othrine napomuze tomu, ze opusti sve stavajici ukryty a pohybem po Cimetrolu je vyrazna sance na jejich zahubeni.

štěnice

Dobrý den, chystám se na dovolenou do New Yorku a slyšela sem, že NY je zamořen štěnicema. Mám nějakou šanci se tomu ubranit? nějaký postřik co funguje?

Obrázek uživatele DESINSEKTA s.r.o.

Štěnice - problematika likvidace

Přeji dobrý den , ... jen pár informací jakožto od profesionální DDD firmy

Štěnice druh členovce, jehož likvidita je obtížnější. U štěnice je prokázaná rezistence na většinu druhů pyrethroidů. Jediný způsoub její likvidace je aplikace kontaktního insekticidu /požerová násraha či odchytové lepy neexistují / - postřik, ULV nízkooběmová fumigace. Likvidace štěnic byla mě být svěřena do rukou odborné firmě. Pravděpodobnost úspěšnosti svépomocné desinsekce není vysoká a často se jedná o zbytečné časové a ekonomické výdaje. U této asanace je nutná 100 % spolupráce uživatelů napadených prostor, z důvodu úklidu, informací atd. Výskyt štěnice nemá přímou souvislost s případných nepořádkem napadených prostor, protože její jediná potravní složka je krev teplokrevných hostitelů. Z tohoto vyplývá, že se štěnice nevyskytuje pouze na ubytovnách, ale i v luxusních hotelech, bytech, zdravotnických zařízení .... Důležité je také provést desinsekci opakovaně, cca dvakrát či třikrát v závisloti na síle napadení. V současné době máme a aplikujeme chemickou směs / enkapsulát + dráždivý pyrethroid /, která je účinná. Tuto směs jsme schopni případným zájemcům přímo aplikovat či namíchat a s "poučením" dodat. Složky tyto směsy jsou dostupné pro DDD firmy. Další info na www.desinsekta.cz

Také v oboru pracuji /viz

Také v oboru pracuji /viz www.dddvolavka.cz/ a hubení štěnic provádím se zárukou jejich vyhubení. Zcela s příspěvkem od Desinsekty souhlasím, jen s předáním namíchané směsi, zmíněné v třetí větě od konce, bych měl problém. Takové předání namíchané látky by mělo spoustu háčků. Např.: v jakých obalech dodat /měly by to být pouze originální obaly s etiketami/, co by se dělo s případnými zbytky té postřikové jíchy, jakým způsobem prokázat jejich předání a poučení a mnoho jiných problémů. Namíchané postřiky se zpravidla mají neprodleně použít a neskladovat. K jejich aplikaci je potřeba vhodná technika /často trysky na aplikaci do štěrbin/ a zkušenosti. Oboje zákazníkům většinou chybí. Špatný výsledek by přinesl možné stížnosti na neúčinný přípravek a to podstatné pro zákazníka, tj. dosáhnout likvidace štěnic a ušetřit na nákladech by se tak nemuselo naplnit.vka

štěnice

už to trvá 4 den co jsem to nahlásila rpg a furt nejdou stříkat.jsem zoufalá,poštípaná a na nervy .děti byli tento rok pořád nemocné-je možné,že ze štěnic?.jak mám urgovat aby už deratizovali?

Paní Marto, tak teď jste se

Paní Marto, tak teď jste se pěkně předvedla! Tvrdíte, že se pan vka podepisuje pokaždé jinak. Musím se ho zastat, předevčírem mi poradil. A vy se tu podepisujete pod těmito jmény: Vojtěch, Jája, Marianna Adriana vka@email.cz, Marek, Anonym, atd... Hlavně že VY máte IQ 160 a ostatní IQ 0! To si jen myslíte!

Rozloučení

Prosím lidičky, nebuďte NAIVNÍ a nenechejte se podvést chytrými a líbivými řečmi. Věřte, nevěřte, my jsme štěnice zvládli ÚPLNĚ SAMI a zhruba za měsíc. Čekali jsme,že to bude trvat dlouho a půjde o šílený boj, podle toho, co o štěnicích píší na svých stránkách asi samé DDD firmy. Ikdyž ony si tu něco na náš úspěch vymyslí,třeba že jsme měli štěstí nebo dobrou auru, či něco rádobyodbornějšího-možná i to,že si vymýšlíme,že štěnice fakt,fakt,fakt,nejdou zvládnout bez DDD firmy. Ani práce s vyhubením štěnic nebyla šílená. Pokud však máte zbytečné tisíce, vemte klidně firmu, ale aspoň požadujte několikaměsíční záruku, "nulovou toleranci". Věřím,že jsou slušné DDD firmy a třeba existují i nepředražené. Takže ahoj, já už si nebudu tu na webu zbytečně ničit své nervy , svou povinnost jsem tu odvedla, ať si tu "opozice" vymýšlí své další podlosti, pokud jí pořád špinavé svědomí nevadí...Ví o čem mluvím.Na Zemi vždy byla a bude nespravedlnost a vždy se najdou ti,kteří člověka i zabijí i pro pár hloupých stovek. Život především bez lidských (i zvířecích) parazitů ze srdce přeje Marta.:-))
PS:Bylo by zajímavé zveřejnit i to,zda pan VKA se i tu jako na NANOITU rozjel a psal pod různými jmény.Doufejme,že se ze své chyby poučil a že zdejší pan webmaster je poctivý vůči všem :-))

Prosím poradte spůsob jak se

Prosím poradte spůsob jak se zbavit štěnic.Svépomocí

dobry den. mam prosbu mohla

dobry den.
mam prosbu mohla bych Vas pozadat o radu jak jste se zbavili tech stenic??moc moc diky za odpoved..

Štěnice

Dobrý den,štěnice máme 4 měsice a stále jsme se jich nezbavily chtěl bych se zeptat jaký prostředek jste použily.Děkuji za vaší radu.

POMOC!!!

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak jste vyzrali na štěnice ja uz je mam hodne dlouho a pořád se jich nemůžu zbavit rád bych jestli by jste mi nemohli poradit jak na ně předem děkuji za odpověď.

obraťte se na DDD firmu...

obraťte se na DDD firmu...

Štěnice

Dobrý den mohla by jste mi prosím poradit jak se zbavit štěnic.Děkuji moooooc:o))))))))

dobry den my jsme je meli

dobry den my jsme je meli taky a zbavili jsme se jich Biolitem uz je to 3 dny a zatim tam nejsou tak doufam ze se tam uz neukazou

Po Biolitu se do týdne vrátí.

Po Biolitu se do týdne vrátí. Jsme doma tři a pokousaná jsem pouze já. Mám velké svědivé a bolestivé otoky, asi jsem na ně alergik. Ještě jsem je v noci nenačapala, ani když mě každé kousnutí vzbudí a okamžitě baterkou hledám. Byla u nás DDD firma, vystříkali pouze stupačky a řekli, že to stačí, že je to vyhubí. Tak jak to, že na druhé straně pokoje mě žerou a to doslova. Jen nevím, jestli můžu spát na posteli, kterou vystříkám přípravkem přímo proti štěnicím

prosba

prosím my máme také problém se štěnicemy.můžete nám poradit?Nemáme tolik peněz,aby jsme zaplatili DDDD.mOC DĚKUJEME.Y

Dobrý den, prosím vás o radu

Dobrý den, prosím vás o radu v hubení štěnic, nechce se mi platit zbytečné peníze za DDD a rádi bychom si to udělali sami, ale potřebovali bychom poradit. Prosím napiště mi na email

Ahoj, my máme také problém se

Ahoj, my máme také problém se štěnicemi, nemohla byste poradit ? Email lenka-laskoradova@email.cz . Budu moc vděčná za jakoukoliv radu.

stenice domaci

dobry den cetla sem vas clanek o stenicich a sla ste ze ste se jich zbavylay samy prosi muzete mi napsat jak se vam to povedlo dekuji moc za odpoved

štěnice

prosím napištemi nazev toho přípravku ktery si sama můžu koupit a poštřikat doma proti štěnicím a kde ho můžu koupit děkuji předem danka

Hlupákovi odpověz hloupě,aby poznal svou hloupost

Chachá, tak i tu je VKA jedna ruka s webmasterem!!!! Takže všichni pozor! Zajímalo by mě,jak mnoho co i tu budou dle svých potřeb upravovat páni zmínění v 1.větě.
Chytřejší si podle věty v "předmětu" domyslí, proč mě bylo jedno, jaké jméno ve "Vaše jméno" uvedu!!!!Pan VKA tak jednal také,šlo o to ukázat TU HLOUPOST :-))

Snad se mi podařilo poukázat na to, zda tato diskuze může či NEMŮŽE být DŮVĚRYHODNÁ????? Když nikdy nevíte, kdo co vlastně píše...Nešlo tu o výhru.
Škoda,že na NANOITU nebyl tak poctivý webmaster, aby sám napsal, za kolika jmény se ukrýval pan VKA a kdovíkdo ještě,ikdyž tam to šlo jednoduše poznat pro ty,co znají pojem IP adresa :-((

Jen pro pořádek bych podotkl,

Jen pro pořádek bych podotkl, že jsem nikdy nedal ani zde, ani na Nanoitu jakýkoliv podmět webmasterovi k nějaké regulaci diskuze. Pokud někdo chce hájit názor, že je dobré a správné si postříkat lůžko a jeho okolí přípravkem K-Othrine 32x, a činit tak po dobu jednoho roku, tož ať to na ten Nanoit klidně dál píše. Pokud si někdo myslí, že je dobré a správné si postříkat lůžko a jeho okolí jakýmkoliv přípravkem ve 3x větší koncentraci, tak ať si za tím názorem stojí a ten názor obhajuje. Já osobně obě tyto diskuze považuji za ukončené.vka

chachá....paní Marto,

chachá....paní Marto, "chytřejší" si podle věty v předmětu nedomyslí nic, protože např. v tomhle příspěvku http://www.skudci.com/stenice-stenice-domaci#comment-2756 vystupujete jako jiná osoba, dokonce jiného pohlaví, to jenom na okraj.
Jinak se nemohu zbavit dojmu že váš zaručený postup viz http://www.skudci.com/stenice-stenice-domaci#comment-2635, resp. 3x větší dávka PESTSTOPu opravdu nebyla šťastná volba, a to co zde v diskuzi předvádíte je pouhý důsledek předávkování.

vka

Pane Volavko, prosím važte svá slova o svých oponentech uvážlivě, ať už oni používají jakkýkoliv jazyk. Když jste ochoten tu o někom říct, že se vrátil z blázince, je na prášcích nebo alkoholu a nejsou to prokazatelná fakta, pouze to zdiskredituje vás v mých očích. NANOIT jsem sice četla jen zběžně, jsem však schopna věřit, že jste ochoten i k fyzickému násilí, když si veřejně dovolíte takovým způsobem reagovat na opozici. Jak zde, tak na NANOITu.


upřesnění administratora
tento příspěvek psal uživatel, který se předtím podepisoval jako "Marta"

Hlupákovi odpověz hloupě,aby pochopil své hlupáctví

Všem: Na paní Martou několikrát zmíněném webu nanoit pan VKA vícekrát vystupuje jakoby různí lidé a naváží se tam především do paní"nešťastné". Ta všem radila používat K-othrine, jehož název webmaster "nanoitu" vždy poctivě nahradil červeným vymazávačem,ÚDAJNĚ kvůli střetu se zákonem-údajně.DDD firmy by přišly o kšeft,kdyby si lidi sami koupili lehce sehnatelný K-othrine.Pan VKA ukrytý za někoho jiného (ALE IP ADRESA JASNĚ ŘÍKALA,ŽE JE TO OPĚT PAN VKA!!!!) podpořil červený vymazávač ještě tím,že napsal román o tom,jak jako nějaká vyfantazírovaná rodina K-othrine použili,že jim fungoval jen chvíli a pak už ne a různé další povídačky vedoucí OPĚT k tomu,že jediným spolehlivým řešením je si pozvat DDD firmu.Všechny povídačky VKA vedly k přesvědčování,že jen DDD agentury štěnice zvládnou.Zato zamlčoval i všeobecně známé způsoby a účinné likvidace štěnic a vždy je pomluvil. Opravdu,můj děda používal síření a bylo spolehlivé.A kdo nechce sířit,kup si chemii a sám si byt jí ošetři.Firma tím ZCELA STEJNÝM prostředkem byt jen vystříká a za "práci" si vezme drsné peníze.Platíte nehorázné peníze jen za pocit,že firmy to zvládnou. Což ani nebývá pravdou.Přes e-shopy lze koupit úplně stejné chemie,co používají DDD agentury.

Chtěl jsem teď mrknout na WWW.NANOIT.CZ a považuji za VELICE a NADMÍRU ZAJÍMAVÉ,ŽE PŮVODNÍ STRÁNKY JIŽ NELZE NAJÍT,I- H- N- E -D PO TOM,CO NA TĚCHTO ZAČALO BÝT PANU VKA HORKO.Přitom tyto stránky běžely minimálně celý minulý rok až doteď!!
Proto bych si velmi přál, aby pan VKA , učinil pokání a již nedělal ty pekelné věci,co dělal na tom webu, na jehož zrušení měl VELMI pravděpodobné zásluhy(ikdyž napíše,že ne),jelikož tam byl jeho charakter tak očividný, že stránky musel/i zlikvidovat.Snad jste se již poučil a své nekalé motivy zamaskujete bravurněji.Můj názor je,že nanoit nyní pročišťují od svobodných názorů a hnusáren pana VKA.Je možné,že nanoit vrátí v takovém stavu,který bude pana VKA třeba i vychvalovat.Tedy v úplně jiném stavu.Doba komunistická se vrací?
Kéž by VKA začal lidem opravdu pomáhat, ne je ponižovat a snažit se jim jakoby-radit. Paní Marta mě osobně otevřela oči,stihl jsem si fakta ověřit na nanoitu,než jej stáhli z internetu.Je mi líto,že vy už tu šanci nemáte a tuším,kdo za tím stojí.

To,co říká paní Marta má logiku. Jasněže ona stojí v opozici vůči DDD firmám,které i pan VKA zastupuje,vlastní.Proč? Protože paní Marta má vlastní zkušenost,že štěnice LZE vyhubit levně samopílí,stejně jako mnoho lidí to zvládlo samo a na nanoitu o tom psalo i s postupy. Mám tuto zkušenost se samohubením štěnic také.I s tím,jak předražené jsou služby DDD firem a s jejich (ne)seriozností.Bohužel. Kdyby pan VKA vám opravdu chtěl pomoci a ušetřit vaše peníze,radil by vám jiné věci..On Vás ale asi nechce naučit rybařit,jen se tak tváří-hodí vám sem tam nějakou tu sardinku,aby vypadal,že vás rybařit učí. Domnívám se,že ve lžích je pan VKA možná i mistr světa,nechtěl bych mít jeho svědomí,má-li nějaké.Pro některé lidi je důležitý především jen stav jejich konta a pro něj udělají vše.

Počítejte s tím,že se vynasnaží,aby i na této stránce nemohli znít svobodné názory.Brzy jistě i tyto stránky stáhnou a pročistí je. Diskuze na NANOITU byla prokletím pana VKA,protože tam i prvňáček podle čísla za jménem poznal,že ty hnusy píše VKA a ne nějaký Otík,Daníela,Volavka. Tady na této stránce IPčíslo není,tedy nikdo-nikdo-nikdo-nikdo nepozná,kdo co kdy vlastně psal,zda Adriana,David či jiný není náhodou zase jen VKA.Jediné jisté je,že když příspěvek bude proti VKA,tak ten pan VKA nepsal. Bude to psát nejspíš někdo,kdo si jej pamatuje z NANOITU.Pan VKA je však natolik "inteligentní",že si třeba zcela změní jméno nebo stránky.S hnisající pověstí se peněz totiž tolik nevydělává.

Z mé strany: dávám druhé šance i takovým "...."jako je pan VKA.Pokud však pan VKA nečinil veřejné "pokání",což se projeví v tom,co píše, u mě zatím VESMÍRNĚ NEKONEČNĚ skončil. Já na NANOIT nepsal ani jednou,pokládám se tedy za nezávislého pozorovatele.Je však třeba již něco říci,když VKA nějak zapříčinil,že NANOIT stránky přestaly čerstvě existovat a tak už nemůžete poznat,čeho AŽ je VKA schopen.Kdo nečetl,ten by nevěřil!Není správné nechat mluvit jen takové "nepopsatelné" charaktery jako je pan VKA.

Dovolím si citovat paní "nešťastnou",jak se vyjádřila o VKA.Do této paní se pan VKA nejvíc navážel,já bych to nevydržel,byla silná ženská.Tady slibovaný citát:"Vůbec nemám radost ze zlých a bezohledně ziskuchtivých lidí za každou cenu,věřte mi.V každém odvětví "pomoci" dnes "tloustnou" jen takový."Mám na ni opsaný mail,byl věřejně dostupný na nanoitu.Radila lidem na nanoitu a prý i přes mail nezištně,velmi milá a empatická paní, srdce na správném místě.

Myslím,že moudrý člověk nebude svůj čas trávit ve společností lidí jako je pan VKA.
Snad tahle slova chvíli na internetu vydrží a pár lidem ušetří peníz a naivní důvěru v pana VKA.
Já zdravím a panu VKA přeji čistší svědomí.


upřesnění administratora:
tento příspěvek psal uživatel, který se předtím podepisoval jako "Marta"

JAKÁ JE PRAVDA?

http://www.nanoit.cz/stenice/forum/t.php?c=1236724514
Pan VKA,VOLAVKA,DANIELA,OTIK je jednim člověkem a ne příliš "slušným".


upřesnění administratora
tento příspěvek psal uživatel, který se předtím podepisoval jako "Marta"

Jaká je pravda?

Ano je, a jestli to někoho zajímá, tak si to na tom Nanoitu jistě přečte. Je to především v diskuzi: Přípravek k hubení štěnic-stoprocentní! a Pozorně čtěte. Snad si také sám udělá názor na mou slušnost a slušnost jiných. Možná i zapochybuje o duševním zdraví té mé oponentky.vka

Ke své historii filantropie

Ke své historii filantropie jste se pod nátlakem přiznal-když už nebylo jiného východiska. To je od vás čestné :-( Jako profesionál byste se nyní měl omluvit všem, které jste urážel a kterým jste vyhrožoval a začít komunikovat jako profesionál. A ideálně: jako filantropický profesionál.


upřesnění administratora
tento příspěvek psal uživatel, který se předtím podepisoval jako "Marta"

Dodávám:

Pro skutečné "Adriany" nakonec přece jen dodávám mail na paní "nešťastnou": vandapekova1@seznam.cz Měla jej věřejně zvěřejněný,takže se snad nebude zlobit,že jej uvádím i zde. Ona vám může říct své zkušenosti s VKA,třeba bude ochotná i k bližšímu kontaktu. Být jí,já bych se odřízla, protože si na diskuzi NANOITU opravdu s VKA užila horoucího pekla.Psal jí i domů výhrůžné maily.
Vzpoměl jsem si,jak na nanoitu psala,že nikdy nečekala,že se z pana VKA "vyklube" tak zlý a podlý člověk. Dokonce ji vyhrožoval i fyzickým napadením. Stále znovu zvěřejňoval v diskuzi na NANOITU její adresu a telefon.
Vyžíval se v terorizování.
Je na Vás,komu se rozhodnete věřit, doporučuji Vám NEBUĎTE NAIVNÍ a zjistěte si fakta, jak jen je to možné. Všeobecně si u obchodníků a firem dávejte bacha na jejich rady-bývají podníceny jejich touhou po vašich penízkách.

Stránky NANOIT.CZ nejdou spustit, to co nyní tam je,je jen nefunkční úvodní stránka v angličtině.Očividně se pracuje na pročištění té původní v češtině.Vyčkejte, ony jistě budou za jistý čas znovu funkční a 100% zcenzurované .BOHUŽEL...


upřesnění administratora
tento příspěvek psal uživatel, který se předtím podepisoval jako "Marta"

Hlupákovi odpověz hloupě,aby pochopil své hlupáctví

Všem: Na paní Martou několikrát zmíněném webu nanoit pan VKA vícekrát vystupuje jakoby různí lidé a naváží se tam především do paní"nešťastné". Ta všem radila používat K-othrine, jehož název webmaster "nanoitu" vždy poctivě nahradil červeným vymazávačem,ÚDAJNĚ kvůli střetu se zákonem-údajně.DDD firmy by přišly o kšeft,kdyby si lidi sami koupili lehce sehnatelný K-othrine.Pan VKA ukrytý za někoho jiného (ALE IP ADRESA JASNĚ ŘÍKALA,ŽE JE TO OPĚT PAN VKA!!!!) podpořil červený vymazávač ještě tím,že napsal román o tom,jak jako nějaká vyfantazírovaná rodina K-othrine použili,že jim fungoval jen chvíli a pak už ne a různé další povídačky vedoucí OPĚT k tomu,že jediným spolehlivým řešením je si pozvat DDD firmu.Všechny povídačky VKA vedly k přesvědčování,že jen DDD agentury štěnice zvládnou.Zato zamlčoval i všeobecně známé způsoby a účinné likvidace štěnic a vždy je pomluvil. Opravdu,můj děda používal síření a bylo spolehlivé.A kdo nechce sířit,kup si chemii a sám si byt jí ošetři.Firma tím ZCELA STEJNÝM prostředkem byt jen vystříká a za "práci" si vezme drsné peníze.Platíte nehorázné peníze jen za pocit,že firmy to zvládnou. Což ani nebývá pravdou.Přes e-shopy lze koupit úplně stejné chemie,co používají DDD agentury.

Chtěl jsem teď mrknout na WWW.NANOIT.CZ a považuji za VELICE a NADMÍRU ZAJÍMAVÉ,ŽE PŮVODNÍ STRÁNKY JIŽ NELZE NAJÍT,I- H- N- E -D PO TOM,CO NA TĚCHTO ZAČALO BÝT PANU VKA HORKO.Přitom tyto stránky běžely minimálně celý minulý rok až doteď!!
Proto bych si velmi přál, aby pan VKA , učinil pokání a již nedělal ty pekelné věci,co dělal na tom webu, na jehož zrušení měl VELMI pravděpodobné zásluhy(ikdyž napíše,že ne),jelikož tam byl jeho charakter tak očividný, že stránky musel/i zlikvidovat.Snad jste se již poučil a své nekalé motivy zamaskujete bravurněji.Můj názor je,že nanoit nyní pročišťují od svobodných názorů a hnusáren pana VKA.Je možné,že nanoit vrátí v takovém stavu,který bude pana VKA třeba i vychvalovat.Tedy v úplně jiném stavu.Doba komunistická se vrací?
Kéž by VKA začal lidem opravdu pomáhat, ne je ponižovat a snažit se jim jakoby-radit. Paní Marta mě osobně otevřela oči,stihl jsem si fakta ověřit na nanoitu,než jej stáhli z internetu.Je mi líto,že vy už tu šanci nemáte a tuším,kdo za tím stojí.

To,co říká paní Marta má logiku. Jasněže ona stojí v opozici vůči DDD firmám,které i pan VKA zastupuje,vlastní.Proč? Protože paní Marta má vlastní zkušenost,že štěnice LZE vyhubit levně samopílí,stejně jako mnoho lidí to zvládlo samo a na nanoitu o tom psalo i s postupy. Mám tuto zkušenost se samohubením štěnic také.I s tím,jak předražené jsou služby DDD firem a s jejich (ne)seriozností.Bohužel. Kdyby pan VKA vám opravdu chtěl pomoci a ušetřit vaše peníze,radil by vám jiné věci..On Vás ale asi nechce naučit rybařit,jen se tak tváří-hodí vám sem tam nějakou tu sardinku,aby vypadal,že vás rybařit učí. Domnívám se,že ve lžích je pan VKA možná i mistr světa,nechtěl bych mít jeho svědomí,má-li nějaké.Pro některé lidi je důležitý především jen stav jejich konta a pro něj udělají vše.

Počítejte s tím,že se vynasnaží,aby i na této stránce nemohli znít svobodné názory.Brzy jistě i tyto stránky stáhnou a pročistí je. Diskuze na NANOITU byla prokletím pana VKA,protože tam i prvňáček podle čísla za jménem poznal,že ty hnusy píše VKA a ne nějaký Otík,Daníela,Volavka. Tady na této stránce IPčíslo není,tedy nikdo-nikdo-nikdo-nikdo nepozná,kdo co kdy vlastně psal,zda Adriana,David či jiný není náhodou zase jen VKA.Jediné jisté je,že když příspěvek bude proti VKA,tak ten pan VKA nepsal. Bude to psát nejspíš někdo,kdo si jej pamatuje z NANOITU.Pan VKA je však natolik "inteligentní",že si třeba zcela změní jméno nebo stránky.S hnisající pověstí se peněz totiž tolik nevydělává.

Z mé strany: dávám druhé šance i takovým "...."jako je pan VKA.Pokud však pan VKA nečinil veřejné "pokání",což se projeví v tom,co píše, u mě zatím VESMÍRNĚ NEKONEČNĚ skončil. Já na NANOIT nepsal ani jednou,pokládám se tedy za nezávislého pozorovatele.Je však třeba již něco říci,když VKA nějak zapříčinil,že NANOIT stránky přestaly čerstvě existovat a tak už nemůžete poznat,čeho AŽ je VKA schopen.Kdo nečetl,ten by nevěřil!Není správné nechat mluvit jen takové "nepopsatelné" charaktery jako je pan VKA.

Dovolím si citovat paní "nešťastnou",jak se vyjádřila o VKA.Do této paní se pan VKA nejvíc navážel,já bych to nevydržel,byla silná ženská.Tady slibovaný citát:"Vůbec nemám radost ze zlých a bezohledně ziskuchtivých lidí za každou cenu,věřte mi.V každém odvětví "pomoci" dnes "tloustnou" jen takový."Mám na ni opsaný mail,byl věřejně dostupný na nanoitu.Radila lidem na nanoitu a prý i přes mail nezištně,velmi milá a empatická paní, srdce na správném místě.

Myslím,že moudrý člověk nebude svůj čas trávit ve společností lidí jako je pan VKA.
Snad tahle slova chvíli na internetu vydrží a pár lidem ušetří peníz a naivní důvěru v pana VKA.
Já zdravím a panu VKA přeji čistší svědomí.


upřesnění administratora
tento příspěvek psal uživatel, který se předtím podepisoval jako "Marta"

Musím se zastat p.Davida a

Musím se zastat p.Davida a p.Jiřího (vka) . Já osobně jim věřím a děkuju za rady. Podotýkám, že jsem skutečná a ne "převlečený" p. Jiří.

Děkuji! Také děkuji paní

Děkuji! Také děkuji paní Adrianě a panu Davidovi! Rozmýšlel jsem se moc, zda to poděkování mám napsat, protože jestli si ta paní ještě nevzala léky, nebo nevystřízvěla, tak tady bude další vlna obvinění, že si vše píši sám. To ale ovlivnit nemohu a poděkovat je slušnost. Panu Davidovi a paní Adrianě bych ještě rád napsal, že i po odborné stránce si jejich názorů velmi vážím, myslím, že o hmyzu toho ví daleko víc než já. Já jsem spíše praktik. Ta obvinění od bezcharakternosti a vypočítavosti a všeho jiného zla jsou nemilá a na tomto servru se jim /na rozdíl od nanoitu/, dá hůře bránit, zde není u příspěvku uvedena IP adresa. Ta to samozřejmě neznemožňovala, ale trochu ztížila. Takže když zde napíši, aby /pokud jsou nějací zákazníci/, nespokojení s mou prací sem napsali, tak vlastně pustím vodu na mlýn té paní Kanálie. Zatím ale nepsali, a nepsali ani ti spokojení. Lidé když svůj problém se štěnicemi vyřeší, tak se myslím již na takové diskuze nedívají. Proč také. Byli na nanoitu jen dvě výjimky, z toho jedna byla o Bohumínu, ale tam se neuvádělo mé jméno. Ta druhá byla spokojená zákaznice. Nikdy jsem si nepsal nějakou pochvalu sám. Snad bych jen na svou obhajobu dobré práce mohl uvést, že důsledně dodržuji to pravidlo, že si za dobře odvedenou práci nechávám polovinu odměny zaplatit až po několikaměsíční záruční době. Co myslíte, mohl by to dělat podvodník?vka

Jsem entomoložka, lidově

Jsem entomoložka, lidově prostě hmyzoložka.

Promiňte, pane vka, že jsem

Promiňte, pane vka, že jsem Vás urážela, ale když me vhválíte, tak se Vám z hloubi srdce omlouvám... Promiňte... Musíte být hodný, když mě chválíte i když Vás sprostě urážím...

Tato diskuze zcela ztratila důvěryhodnost :-(

Díky www.nanoit.cz diskuzi všichni věříme, že kdokoliv tu chválí pana VKA,není pan VKA. (Myšleno ironicky).No,možná už stihli tu diskuzi promazat,stejně jako tuhle asi promažou,pokud ji vlastní DDD firma. To je ta svoboda slova.Prachy jsou na prvním místě :-(

Vážený pane VKA nebo-li paní

Vážený pane VKA nebo-li paní Adriano,
zajímavé,že neumíte se dostat na jinou webovou stránku :-)) Hlavně že,pane VKA,umíte sem napsat příspěvek a dostat se na tuto webovou stránku. Někdy jste pane VKA hooooodně průůůůhlednej :-)) Stejně jako na www.nanoit.cz jste. Nechcete mě platit za to,že s váma trávím čas??? Je mi jasný,že pan Adrian/a bude psát a psát a psát a psát a pak zase Pepík, Daniela,Otík, bábuška z Petrohradu.Psala jsem,že vás to baví,baví,baví,baví,baví. Už vidím nějakou paní Adrianu,myšleno SKUTEČNOU,psát takové nesmysly a dobrovolně trávit 9večer v pátek v diskuzi o štěnicích.To JE chláma:-))
Pane VKA ,máte štěstí,že dnes to ještě taky beru jako zpestření večera :-)) Nemáte lepší jít do hospody?????

Pro Martu

Ale paní Marto, já ani nevím, jak se ten jeho blog (nebo co to vlastně má) ovládá, má to anglicky, je to pro mě španělská vesnice. A pokud chcete, abych ten blog blíže poznala, napište mi prosím, jak se ten blog ovládá. Prozatím nemám důkazy, že je vulgární atp.

TO JE FAKT CHLÁMA :-)) :-)) :-))

Milá paní Adriano-POKUD TEDY jste paní Adriana a ne pan VKA,pak jste málo informovaná nebo hodně naivní...a prosím vemte to bez urážky,tedy ne osobně...vždyť i já jsem ještě ráno byla úplně pitomá .Fakt hloupá a naivní jsem byla! Pročtěte si pečlivě diskuzi na www.nanoit.cz a budete koukat,valit oči!!

Jo a ještě upozornění:čekejte,že tu bude psát Alena,Iva,Honza,Nasťa z Ukrajiny a další.A všichni se vzájemně budou chválit a především pana VKA. Hádejte, že za těmi všemi pisateli bude jen jediný pisatel. Pan VKA :-)) Umí báááječně se převlékat i do ženských šatů a umí psát překrásné slohové práce.Baví ho to :-( Bohužel. On totiž na ty stránky snad nikdo tak často nechodí jako on.Bodejž,on má ze zákazníků kšeft...a tahle komedie je jeho koníček.Pan VKA si píše sám se sebou diskuzi:-)) Já se této frašky již účastnit nebudu a VĚŘTE TOMU,ŽE PAN VKA JE NATOLIK VYNALÉZAVÝ,ŽE POD MÝM NICKEM SE SÁM SOBĚ MÝM JMÉNEM klidně OMLUVÍ!!!!!!Drsný,že???Teď jsem mu to dokonce poradila:-)).Nu tato diskuze není nejchytřeji zkonstruována=já tu také mohu vystupovat jako "pan VKA".

A těm několia zbývajícím, co píšou SKUTEČNĚ sami za sebe:prosím,přečtěte si tu diskuzi na www-nanoit.cz. Nebuďte naivní jako já byla o panu VKA :-(

Já rady věřím JEN charakterním.

Zdravím paní Vandu! To tady

Zdravím paní Vandu! To tady bude veselo, asi ji pustili z ústavu. Tu diskuzi si tam prosím přečtěte. Pod vše, co jsem tam napsal se klidně i nyní podepíši. Co se týče nějaké chvály, tak ta tam je snad jen od té Nešťastné Vandy, o jiné nevím a jistě si bych si ji sám nepsal.vka

Pro pana VKA,nynější Adrianu.

Objevila jsem toto a jestli si myslíte,že jsem paní Vanda "nešťastná",tak se mýlíte. Ale to vám nevymluvím.Dám ji echo na tyto stránky,ať se taky zasměje...a radu,ať se bláznům vyhýbá. Upřímně-ona má můj obdiv. Já bych tak dlouho nevydržela se s Vámi přít a snášet ty kydy a divadlo, vaše převleky za jiný lidi. Upřímně-zajímalo by mě,jaké máte IQ,EQ znám...Jasněže napíšete IQ 160.

Urážení

Paní Marto, budu Vás obtěžovat komentáři svými komentáři tak dlouho, dokud jimi budete obtěžovat pana vka.

...tak asi nebudete skutečná

...tak asi nebudete skutečná Adriana...Škoda....

Se svou povahou si diskutujte beze mě!!!

Krok spolu nesrovnáme :-))

Četla jsem celou diskuzi na nanoit.cz a už vím, co jste zač.Asi nejste ženat,protože urážením lidí,psaním dlouhosáhlých a nekonečných vulgárností RÁD trávíte čas. Tomu já neholduji.Myslela jsem si už na začátku, zda nebudete ten týpek. Má intuice se potvrdila :-((
Já jsem na nanoit.cz nepsala, ani bych neměla potřebu se skrývat pod více nickama.Kdybych byla už dnes ráno věděla, s jakým člověkem mám tu čest,nenamáhala bych se s touto diskuzí. Je mi líto lidí, kteří o Vás ještě nevědí to,co jsem se já dnes odpoledne dočetla...Dala jsem si tu práci.Vaše rádoby odborné argumenty tímto dostaly cenu hnoje.
Protože nevím,zda příští Volavka,Daniela,Otík,David a kdovíkdoještě nebude zase jenom vy,nemá NEJMENŠÍ smysl tu vést diskuzi. Především ovšem kvůli VAŠÍM CÍLŮM.Nechce se věřit,co za lidi mezi námi žije :-((
Goodbye, never to see you again (I hope!!!).

Opět urážky

Nevím, co tady paní Marta povídá, ale řeknu to na rovinu: Nepřidadá mi milá a hodná, dle mého názoru uráží. A pokud se mýlím, tak mi to sdělte. Nechápu co proti Davidovi a vka@email máte, vždyť jsou to užiteční rádci, jak tady z nudy brouzdám a dívám se, komu bych poradila, vidím, že skoro všechny příspěvky dostaly radu od Davida nebo pana vka. David a vka napíší radu rychleji, než já. A vy se je tak hodláte urazit. O internetu se sice říká: ,,Nikdy nevíš, kdo je na druhé straně." Ale David ani vka nejsou hloupí, poznám to podle toho, jak šikovně radí a jak odborně píší, tak už toho, paní Marto, laskavě nechte. Neurážejte pana vka. I když Vám není sympatický. Přesně vím, jak se teď může cítit.

www.nanoit.cz

Studovala jsem teď tyto zajímavé stránky a už chápu, co je pan "VKA" zač. A že nikdo tu nikdy nebude vědět, zda se neskrývá třeba i za "David" a dalšími nickami. Už nejsem novic a lépe chápu,jak to tu chodí.. I charakter pana VKA :-( :-( :-( Nu, jeho služeb nevyužiju-nikdy! Sbohem, s jistým typem lidí se bavit nehodlám.

Jen bych upozornil, že svou

Jen bych upozornil, že svou parafou "vka" podepisuji i komentáře na www.nanoit.cz, tam píši pod svým jménem, takže svou totožnost nijak zvlášť netajím. To se tam dá docela snadno dohledat. Uvádím tam i své kontaktní údaje. Mé názory na hloupé a nebezpečné návody na vyhubení štěnic jsou naprosto konzistentní na obou serverech. Tedy zde, i na www.nanoit.cz. a i jinde by se to dalo dohledat. Myslím, že se nemám za co stydět. Velmi by mně zajímalo, co jsem bezcharakterního kde a kdy napsal, anebo udělal. Napište to prosím! Jestli máte k nějakým nickům nedůvěru, tak si mé jméno na nanoitu najděte a aby jsme trochu srovnali krok, tak se nám také představte!vka

Mnoho deratizérských firem do

Mnoho deratizérských firem do dneška bádají nad efektivním způsobem, jak štěnice zničit a pravdou je, že mnoho s pracovníků těchto firem ještě štěnici ani nevidělo. Je velmi obtížné najít firmu, která skutečně problematice rozumí a zná účinné prostředky pro vymícení štěnic. Firma, která se vám zaručí, že štěnice zcela zlikviduje během prvního, či druhého zásahu pravděpodobně vůbec neví proti čemu stojí. Bohužel lidé preferují společnost, která je sebevědomá a zaručí se, než firmu, která vysvětlí, že úspěch není zaručen a varuje před tím, že vás čeká mnohem větší počet zásahů v rozmezí delšího období. Taková firma však pravděpodobně zná problematiku mnohem lépe a je schopná vyřešit efektivněji kontrolu nad zamořením štěnicemi. Zákazník by měl být varován, že zbavit se zcela štěnic je velice složité a nikdy není záruka, že 100% brouků bude zlikvidováno.

To je napsáno v úvodních

To je napsáno v úvodních stránkách toho nanoitu, ten zakladatel to tam vepsal někdy před lety. Požádám jej, aby to opravil. Pokud si tam přečtete ty příspěvky od lidí, kteří štěnice měli, tak v mnoha je popsáno že se štěnic zbavili. Rozhodně tam, ani zde nevidím příspěvky lidí kteří štěnice mají roky a nemohou se jich zbavit. Já jsem již mnohokrát napsal, že štěnic zbavím své zákazníky se zárukou a dokonce za nevelký peníz. Potřebuji k tomu dva postřiky. Podobné ujištění jsem tam zaznamenal od pana Zavadila a jistě by se našla spousta jiných firem kteří vyhubení štěnic zvládnou.vka

Ještě...

CHCETE-LI SE CÍTIT JAKO VÍTĚZ, PANE VKA, CIŤTE SE TAK A MĚJTE POSLEDNÍ SLOVO.

Marto, upřímně se přiznám, že

Marto, upřímně se přiznám, že vašemu rozhorčení nerozumím. Napsala jste zde svůj postup boje se štěnicemi, což je perfektní. Vka - z hlediska odborného pohledu, tento váš postup okomentoval a myslím, že velmi korektně viz "předávkování, a "údajná" netoxicita pro člověka, když je toxický pro domácí zvířata".
Je to jenom diskuze, ale nevím proč se tak urputně bráníte a stavíte se do opozice, vždyť vás nikdo netlačí do toho objednávat si, jak píšete "předraženou DDD firmu"? Pokud jste boj zvládli sami je to perfektní, ale je důležité také k vašemu A, říct B.

Osobně si Vka velmi vážím, protože jeho příspěvky do diskuze ať zde, nebo jinde jsou věcné a vycházejí z praxe...ne z "mouder" vyčtených na internetu.

Mé rozhořčení nejspíše

Mé rozhořčení nejspíše pramení z vědomí,jak DDD firmy si mastí kapsy na cizím neštěstí(-a jsou rádi,že lidi si myslí,že štěnice nemohou sami zvládnout). Když jsem viděla, kolik je stojí chemické prostředky a kolik si berou "za práci"! Mrzí mě, že se tu mlčí o tom, že i všechny ostatní insekticidy (vedle PESTSTOPU,který také DDD firmy používají) jsou zdraví nebezpečné( učili jsme se to na škole). PESTSTOP je oproti různým jiným jedům používaných DDD firmami docela "dětskou hračkou".Aspoň tak nám to popsal odborník na hygieně. Vzhledem k tomu,že za práci DDD firmy dám mnohem více než za samotné chemické prostředky, přijde mi rozumnější nastudovat si sám způsob života štěnice, jejich úkryty a způsob hubení a vystříkat si bydlení sám. Každý si na to netroufá nebo nemá čas, chuť máknout, ať si tedy objedná za výsledek se písemně zaručující DDD firmu. Někdo má peněz kvanta, někdo ne. Ale přijde mi fér lidem dát vědět, že na trhu jsou dostupné mnohé zcela stejné chem.prostředky,které používají DDD firmy.

Já se neprosila o nekončící komentáře pana VKA, jen jednou jsem jej požádala,aby mi vysvětlil,proč si myslí,že jsou mé děti v ohrožení.Což mě upřímně zajímalo.
Nevadí,že pan VKA řekl k A i B,když měl potřebu, ale co mě fakt mrzí,že se neříká i to C,D,F,G,H,I,J...Z,Ž. Je třeba říci pravdu celou(!!!!) Jsem si jistá, že pan VKA dělá i mnoho dobrých věcí...v každém z nás je kus nebe i pekla. Vždy jde především o naše cíle, podle toho pak vybíráme cestu i slova a skutky.Jednáme dle našich motivů.

Osobně si musím zakázat se už na tuto stránku vracet, příliš se zaplétám do věci,která mě už nesvrbí. Takže se prosím nikdo nezlobte,že už nebudu na vaše reakce na mé psaní reagovat. Nechci mrhat svým časem a silami.Myslím,že co jsem měla udělat,jsem udělala a panu VKA se omlouvám,jestli jsem jej někde osobně urazila. Šlo mi o to rozšířit lidem obzor, říct věci skryté nahlas a doufám,že to celé někomu pomůže :-))
Život bez štěnic-heslo naše společné!!!

Klidně napíši i C,D,E, až

Klidně napíši i C,D,E, až Zet, klidně se ptejte. Problém Peststopu není v jeho vysoké toxicitě, ale v obrovské rezistenci štěnic na tento přípravek a na celou skupinu zvanou pyrethroidy. Tady je skoro jedno, jestli se jedná o Bandit, Peststop, K-Othrine a tucet jiných přípravků.Ten problém je zatraceně špatné řešit TROJNÁSOBNOU koncentrací!!
Co se týče mastění kapes a objevila jste www.nanoit.cz, tak hned na první stránce je nabídka asanačního zásahu za max. 2000 Kč. Ostatně, myslím si čím dál víc, že jste ten jmenovaný server neobjevila až nyní, ale že jste tatáž osoba která tam psala podobné postupy o zázračném přípravku K-Othrine. Když se tam ty zázračné postřiky byly doporučovány dělat 32x po sobě, tak jsem proti tomu také zvedl hlas. Potom vás správce z toho serveru potupně vyhnal a vy se teď léčíté své ego zde. Nebo se snad mýlím?vka

Pane důvěrýhodný

Pane důvěrýhodný VKA,věřte,nevěřte,na WWW.nanoit.cz jsem poprvé napsala tuším včera.Aspoň se mi zdá,že jsem psala zrovna i tam.Se štěnicemi jsem neměla tu čest přijít do kontaktu dříve,proto jsem nikdy takové weby nevyhledávala.Z fór,tedy ze zkušeností lidí s DDD firmami, je zcela JASNÉ,že nemusíte opravovat úvodní stránku-je pravdivá.Vyhnat štěnice se jen tak nepodaří ani profesionálům ani po 2 postřikách.Ale chápu,že pravda prachy nevynáší. Dám paní Vandě "nešťastné " vědět, které území na internetu zamořujete :-)) Snad má na vás zbytky nervů..

Nashledanou :-)) a fandím všem!!

Já myslel, že tady nejde o pocity vítězství , ale o věcnou argumentaci k problému hubení štěnic. Že tady zaperlíte nějakým moudrem, které jste na internetu anebo v Erbenovi našla. Něčím rozumným, odůvodněným a hlavbě konkrétním a prospěšným. Co, jak, čím, v jaké koncentraci. Zatím jste sem dala z Youtube tisikrát okoukané termické prohřívání bytu někde v USA, zmínila jste vhodnost umístění svršků v černém igelitovém pytli na slunci také někde v teplých krajích, našla 110 let starou reklamu na Zacherlin a zmínila toho Erbena.
Psala jste: Stačí lovit na internetu a člověk objeví, jak dříve bojovali- a úspěšně- lidé sami se štěnicemi. Síra,čpavek,terpentýn. Těšil jsem se ty recepty zbytečně. Takže krom toho blábolení se od vás nic nedozvíme.vka

Opět pro pana VKA

Milý pane,
vše podle mě podstatné jsem již řekla. Pro mě to tedy NENÍ bouchnutí dveřmi ze strachu,z nedostatku argumentů apod.Mám i jiné problémy,kam bych ráda JIŽ(!!!!!) upřela svou pozornost a ocenila bych,kdyby jste i vy chtěl situaci "win-win" pro všechny.

Pro pana VKA

Milý pane,
vše podle mě podstatné jsem již řekla. Pro mě to tedy NENÍ bouchnutí dveřmi ze strachu,z nedostatku argumentů apod.Mám i jiné problémy,kam bych ráda již upřela svou pozornost a ocenila bych,kdyby jste i vy chtěl situaci "win-win" pro všechny.

-- Myslím, že mám NEJSILNĚJŠÍ argument, jaký může být: čistý byt bez štěnic svépomocí-a tečka!--

Kdo na internetu hledá, objeví, že mnoho lidí štěnice zvládlo samo. Je pravděpodobné,že mě osočíte,ať podám další a nekonečné důkazy.Umlátím tyto stránky chemickými vzorcemi.Nebudu se pořád opakovat.
Já štěnice už nemám,mě ten problém už "nekouše" a tak nemám důvod lovit další fakta.Leda bych byla ambiciozní a chtěla Vás -z principu-přeprat :-(
Kdo si tohle čte, tak má internet a snad umí i používat vyhledávač v otázce problematiky štěnic. Mé motivy jsou snad již dostatečně jasné, vaše motivy a moudrosti ať si zdravým,nezávislým úsudkem řeší ti,kterým nedají spát. Jeden by byl fakt hloupý,kdyby věřil jenom Vám nebo jenom mě.Žádné štěnice-přeji!!!!!

Nashledanou :-)) a fandím všem!

Také přeji vám i každémi jinému život bez štěnic. Podotýkám znovu,že jste se zbavila štěnic za cenu zbytečného zdravotního rizika, nelegálním způsobem, nevhodným přípravkem a nikterak levně, pravděpodobně jen se stěstím. Je také možné. že jste ty vaše štěnice pouze neodborným zásahem rozehnala do okolí. Ten nelegální zbůsob spočíval především na trojnásobně větším dávkování nevhodného přípravku. To bych svým zákazníkům nikdy neudělal. Tíha argumentace, byla na mně, vy jste o ni požádala. Poté, co jsem pečlivě vypsal chyby které jste udělali, jste bouchla dveřmi. Vaše uvažování se zaseklo a používala jste jen argumentaci podobné uražené kuchařce, která nasype do pokrmu třikrát víc soli a hájí jí to tím, že jí to tak chutnalo. Ke odůvodnění toho svého postupu jste nenapsala nic /zmínila jste toho Erbena/ a vypadáto to, že ani nic víc nevíte. Píšete, že vás osočím, ať podáte jakékokoliv důkazy. Slibuji že neosočím, jsem na ně také zvědav! Spousta čtenářů též! Udělejte to prosím pro nás všechny! Zatím jste našla ten 110 let starý prospekt Zacherlinu a končíte. Postup hodný trucovitého malého dítěte. Přeji pevné zdraví a pěkný den!vka

Nashledanou :-)) a fandím všem!!

Dobrý den,
nezačala jsem na tyto stránky psát, abych se s někým hádala.Ani není mým cílem přesvědčit lidi,že pokud jsou velice zamoření,že to určitě zvládnou sami (ovšem myslím,že především síra je mocný nástroj).
Jen mě překvapilo,jak moc si lidi myslí,že to rozhodně sami zvládnout NEMOHOU a jak na internetu je VELMI málo rad,jak to sám zvládnout. Vysiřit postupně celý byt,pokoj po pokoji napadlo nás samotné a až dnes jsem objevila,že i další lidi to napadlo už dříve.Že po válce se to používalo běžně.A dle informací, co jsem si dosud nastudovala, se zdá, že pokud má člověk na siření odvahu a rozumnost, tak je to nejen VELICE levný způsob likvidace štěnic,ale i dlouhodobě zdravější. Zvlášť bydlíte-li v rodinném domku. Nezlobte se, ale nechci již reagovat na vaše odpovědi.Myslím,že čtenáři mají dostatečné IQ,aby si sami na internetu posbírali informace a udělali si SVŮJ VLASTNÍ úsudek. Snad jen jim ještě poradím, aby nevěřili každému,byť se tváří jako odborníci-a myslím to na všechny specialisty. Věřte vždy především sami sobě, selskému rozumu i intuici,shánějte informace od důvěryhodných zdrojů. Je náročnější zvládnout to sami,ale zdá se,že to opravdu není nemožné.

Nashledanou :-)) a fandím všem!!

Chybí tu argumenty, tak se bouchne dveřmi a je to!
Já jsem si zatím ve staré literatuře a skriptech našel způsoby plynování sírou a jsou to neuvěřitelná kvanta síry! K plynování štěnic se udávalo že k 2% koncentraci pro vyplynování kubatury 100 m3 kysličníkem siřičitým bylo zapotřebí 6 kg čisté síry. Expozice se udávala 4 hod. To platilo pro spalování síry ve zvláštních aparátech, při spalování kusové síry se kvůli pomalejšímu vývinu SO2 udávala dávka síry dvojnásobná, a expozice se zvyšovala na 12 hodin. Tato dávka se ještě zvedala při větším množství materiálů které SO2 dobře absorbují /čalounění, koberce,ap./. Mnohem delší doba byla zapotřebí k řádnému vyvětrání. Pro neutralizaci SO2 po plynování se používal amoniak. Nechával se odpařit 10 -20% vodný roztok čpavku v množství 1/10 až 1/5 váhy pálené síry. Poté se objekt zkontroloval, zda je vyvětraný. Zdroj informací: Desinfekce,desinsekce, deratizace, str.221 - 223, autor Doc. Mudr. Karel Raška, vydalo SZN 1953.
Myslel jsem nejprve, že jsem se přehlédl, anebo že došlo k nějaké tiskové chybě, tak jsem si to ještě ověřoval ve starých skriptech z let šedesátých a tam jsou ty dávky také takové. Takže když už jsme se v této diskuzi dopracovali až k tomu síření, tak to tedy musím konstatovat, že ta aplikace toho nevhodného Pestsopu v třikrát větší koncentraci je oproti plynování SO2 jen malá procházka řůžovým sadem. Pochopil jsem, proč se kysliční siřičitý přestal používat. Ještě bych podotkl, že sirné knoty obsahují jen 50% síry, ale zase se rychlej uvolňuje. Budu každému, kdo to bude zkoušet držet palce, ale v bytech to asi nepůjde. Jsem tady osočován, že se chci hádat a odrazovat od nějakého samostatného postupu při hubení štěnic, já to tak nevidím, snažím se jen o odborný pohled na tento problém. Myslím, že od toho takové diskuze jsou, takže pokud někdo bude síření zkoušet, tak snad sem dá zprávu. Já jsem se za své praxe již se sířením proti hmyzu nesetkal.vka

Je více způsobů, jak sám zvládnout štěnice.

http://programy.mb-net.cz/mb-pravek-novovek/JT0705003.htm
Stačí lovit na internetu a člověk objeví, jak dříve bojovali- a úspěšně- lidé sami se štěnicemi. Síra,čpavek,terpentýn. Jedna paní si chválila přípravek Bandit. Kolik stojí a kde lze sehnat apod. už nemám chuť hledat.

Vzhůru tedy na štěnice!

Vzhůru tedy na štěnice! Štěnice mě docela zajímají, ale těch dobrých a spolehlivých způsobú zase tolik neznám. Rád se přiučím, napiště jich sem pár.Celé lidské pokolení vám bude děkovat.vka

Mám je také?

Dobrý den,za poslední měsíc jsem šíleně doštípaná,ale jen na rukou a pažích,jsou to až svědivé boláky.S přítelem spíme na jedné posteli.Už jsem vystříkala celý pokoj biolitem,i matrace a pod nima a rošty,okraje koberce,ale pořád jsem doštípaná.Jsou to obykle tak dva až tři štípance vedle sebe.Poraďte mám je taky?

Jak na štěnice? Poradím!!!!

Dobojovali jsme. Štěnice se nám rozlezly po bytě 3+1. I do úplně nových postelí :-( Manžel našel v básni od Erbena, že je dříve vysiřovali a jelikož i zde pár lidí o vysiření píše,zkusili jsme to také. Za pár korun jsme v drogerii (nemají je v každé!) sehnali SIRNÉ KNOTY a pomocí nich jsme zderatizovali postele. Je to dost drsný, musíte ty pásky zapálit,ony prvně shoří a pak dlouho doutnají. Máme 2 postele s úložným prostorem,tak jsme ty doutnající knoty tam prostě na hodinu zavřeli, pak vyvětrali. Nenadechujte se toho smradu-je třeba vždy zadržet dech a utíkat nadechnout se k oknu,jinak bude bolet krk,vždyť je to jed.I oči pálí,ale dá se to vydržet nebo vemte plavecké brýle.Máte-li postele bez úložného prostoru,musíte sami vymyslet,jak to s nimi provést.My si dvě postavili naproti sobě ležnými plochami a "spojili" je peřinami,takže se vytvořil "domeček" a tam dali hrnec, na dně alobal a na něj sirné knoty. Buďte opatrní, dokud hoří, ať nevyhoříte!!! Dokonce jsme tak i jednu místnost vysiřili celou (hrnec doprostřed místnosti),jak se to asi dělávalo dříve. V ostatních místnostech smrad cítit nebyl, ale trvá nejméně 2dny větrání,než smrad vyprchá. U postelí bylo po jednom dni už pokoj od smradu.
Protože víme, že štěnice jsou šílené, nezničitelné potvory, zároveň jsme sháněli chemii přes internet, nejlepší dostupnou normálnímu člověku.Protože dávat 10tisíc DDD firmě jen za to,že ten stejný (nebo jiný) postřik tu nastříká se nám přirozeně nechtělo. Nemohu tu jistě uvést přímo stránky, kde jsme výrobek koupili, to si najděte sami. Jde o PESTSTOP COMBI 8 CS. Koukali jsme, že jej DDD firmy také používají. Stojí tedy asi 2100kč litr, to je tedy drahé,menší balení vám ale neprodají. My jsme použili 3x silnější roztok než v návodě píší na silné zamoření, v OBI koupili 2l tlakovací rozprašovač za 149kč a během pár minut vystříkali byt. Je to netoxický výrobek pro člověka, není třeba roušky,my měli jen rukavice. I postele jsme raději nastříkali a to máme malé děti. No taky nemáme z těch insekticidů radost,ale co naděláte? Prý jen pro kočky jsou ty dezinsekční přípravky toxické-někde můj manžel četl. Postřik musíte nechat 5 týdnů netknutý (po uschnutí je z něj bílý prášek) a pak znovu vystříkat a zase nechat být. Z postelí jsem ten prášek pak vysála. Hned po prvním postřiku přestaly kousat,je ale třeba, abyste byli pro ně jako potrava přístupní,protože štěnice se musí toho prášku dotknout, jinak nepojde. Tak snad taky zvítězíte jako my :-)) Štír prý přežije i atomový výbuch, tak ať vaše štěnice jsou méně odolné!!!
A když už předražené služby DDD firem,tak ať máte ve smlouvě "nulovu toleranci" nebo-li záruku!

Děkuji za reakci

Dobrý den, byla bych vděčná,kdyby jste přidal i argumentaci. Můj návod není sestaven přímo čítankově, ale kdo má problém se štěnicemi, snad se jeho logikou dokáže jažtakž prokousat :-)) Není mi jasné, proč litujete mých dětí. Síření kompletně vyvětráme,než děti pustíme do té jisté místnosti a ten chemický prostředek používají stejným způsobem i DDD firmy. Napadlo nás,zda nevlastníte DDD firmu...strach o zákazníky?Bez vaší hlubší argumentace na nevhodnost způsobu našeho boje se štěnicemi to tak vyznívá. Děkuji.

Jak na štěnice? Poradím!!!!

K tomu síření: Kysličník siřičitý se vcelku úspěšně používal proti štěnicím do asi poloviny minulého století, kdy ho nahradily modernější insekticidy. Nevýhodou SO2 byla toxicita, dráždivost a delší dobu přetrvávající zápach, pracnost při zalepování spár /aby nepronikl také do sousedních prostor/, je velmi korozivní, poškozuje látky, jejich barvy a barvy obrazů. Je to poměrně těžký plyn a špatně působil ve vyšších polohách místnosti. To utěsnění by se dnes v bytových domech těžko dosahovalo, navíc by takový postup by byl pravděpodobně legislativně neprůchodný. Expozice byla nejméně 4 hodiny, dávky se použivaly mnohem vyšší a vy jste to zcela zjevně poddávkovali. Takže ani to síření jste moc nezvládli. Další nevýhodou /stejně jako u jiných plynů/ je, že po odvětrání je prostor před dalším příchodem již nechráněný.
K těm financím: Nevím kde žijete a kdo a kde ošetří byt proti štěnicím za 10 tisíc Kč, já to dělám skoro za polovic a na vyhubení a naprostou likvidaci dávám několikaměsíční záruku. Vaše náklady byly cca 3 tisíce Kč + dost práce. Takže si kladu otázku, zda ta úspora asi 2 tisíce korun stojí za tu zbytečnou zdravotní zátěž.vka

Jak na štěnice? Poradím!!!!

V DDD pracuji, je to zde i jinde uvedeno a nijak se tím netajím. K odsouzení vašeho postupu hubení štěnic mě nevedly obavy o nedostatek práce, ale důvody odborné. Peststop B 8 COMBI CS by soudný pracovník z oboru na štěnice nepoužil, je to směs pyrethroidových přípravků /permethrin + cypermethrin/ a na ty mají štěnice vysokou odolnost. V testech po pětidenním kontaktu přežívá asi 70% procent štěnic, kdežto u vhodnějších přípravků dojde k 100% vyhubení štěnic. Použít 3x koncentrovanější roztok plošně, včetně postelí a potom se snažit jej z postelí odsát je naprostý nesmysl, navíc nebezpečný. Není pravda, že jde o nějaký neškodný přípravek! To se kdysi o DDT také říkalo. V návodu se výslovně píše: R 21 Zdraví škodlivý při styku s kůží, S24 Zamezte styku s kůží. Je zařazen jako Xn, to znamená zdraví škodlivý! A vy jste si toho nadávkovali třikrát víc, potom jste se v tom „bílém prášku“ /což je ta účinná látka/, pět týdnů rochnili a poté ještě jednou zopakovali!!! O pyrethroidech je známo, že způsobují alergie, jsou podezřelé z nabourávání lidské imunity a jako jedna z látek napomáhající vzniku autismu. Ve Wikipedii se píše, že permethrin je podezdřelý jako karcinogen. I to, že je toxický pro kočky je varující. Neexistují žádné selektivní látky, které by byly zcela nejedovaté pro nějaké teplokrevné živočichy a zcela neškodné pro jiné.vka

Děkuji za doplnění chybějící

Děkuji za doplnění chybějící argumentace. Když se dívám na stránky v angličitině, jsou tam různé nápady, jak se štěnicemi zatočit (např. oblečení nemusíte prát, ale dát jej do uzavřeného pytle, ideálně černého, na delší dobu na prudké,horké slunce-to asi nelze použít někde na Aljašce,že?). V USA mají na likvidaci štěnic zajímavý "horkovzdušný" stroj http://www.youtube.com/watch?v=E_Os63_DzO4&feature=fvsr. Docela si myslím, že kdyby deratizéři chtěli lidem poradit, jak sami a tedy levněji s různým obtížným hmyzem zatočit, tak by to udělali. Viz např.to síření. Nebo použití parních čističů. Nevím, co u nás skutečně zabralo, zda síření či PESTSTOP B 8COMBI CS. Nám síření nic neponičilo, rozlezlo se až ke stropu. Na hygieně jsme se odborníka telefonicky ptali na zmiňovanou chemii i síření. On se obával, že tyto prostředky nemusí splnit svůj účel, že DDD firmy mívají silnější jedy. PESTSTOP je reziduální prostředek na hubení, takže asi není tak drastický jako jiné druhy jedů, když může s námi "bydlet" . Mě ale nejde o to nasadit si do bytu (dá se říci napořád) co nejškodlivější insekticid,jed,a co nejvíc peněz utratit, ale zbavit se štěnic. Musela bych študovat vysokou chemickou, abych se nemusela pouze selským rozumem domnívat, že VŠECHNY insekticidy, co DDD firmy používají (a POUŽÍVAJÍ i PESTSTOP B 8COMBI CS!!!!) obsahují zdraví závadné ingredience. Obyčejné SAVO nemá přijít do styku s pokožkou!
Jsme z většího města ČR: jedna firma chce za 2 zásahy "v podstatě se zárukou" 8tisíc+DPH, další firma 4tisíce za jeden zásah a o záruce v mailu pomlčela-raději.

Myslím že v tom nemáte jasno.

Myslím že v tom nemáte jasno. To, co jsem na vašem řešení považoval za nedobré je především:
Použily jste nevhodný přípravek na který mají štěnice velmi vysokou odolnost. Tady nejde o to, aby jak píšete „byl silnější“, ale aby byl z jiné skupiny insekticidů.
Použily jste jej TŘIKRÁT silnější.
Použily jste jej plošně. To je také zpravidla zbytečné a u lůžek přinejmenším nevhodné.
To síření bylo poddávkované a podexponované, o koncentraci ve výše položených místech nám nos toho moc nepoví.
Přirovnání k Savu nerozumím, to si přece také nelijete do postele ani nepotíráte pokožku třikrát silnější, než jak je uvedeno na etiketě a navíc chlor v něm obsažený poměrně rychle vytěká a tedy doba působení bude na rozdíl od toho Peststopu velmi krátká.
Ještě bych dodal, že všechny přípravky používané proti štěnicím jsou reziduální, tedy s výjimkou přípravků používaných k vydráždění. Nevýhody síření jsem již popsal, největší problém v použití vidím legislativní. Umím si představit krásnou zprávu v TN, kde ukazují evakuované obyvatele domu, některé kýchající odvážené sanitkami a doprovázenou přednáškou hygienika. Ten bude říkat, že se nejedná o povolený přípravek a vypočítávat, co všechno bylo zanedbáno a uděláno špatně. Následovat budou pokuty, platby hasičů a sanitek a pravděpodobně zákaz činnosti. O termickém ošetřování vím, používá se i v Evropě /např. proti dřevokaznému hmyzu/. Umím si ten cirkus docela dobře představit a jsem si jistý, že cena za ošetření by byla astronomická. Někdo tu práci lidí, stroje, hadice, plyn a všemožná čidla a monitory musí zaplatit.Domácím prohřátím, mražením a propařováním se toho u štěnic moc zpravidla nevyřeší, je to věc spíše štěstí a náhody. Štěnice je v oblečení a povlečení spíše jen náhodně, vajíčka netrousí po kobercích, ale nalepuje je na dobře ukrytých místech. V čalouněném nábytku a v hlubších spárách se dostatečného prohřátí bude dosahovat jen velmi obtížně.vka

To je ďábelská a šílená rada,

To je ďábelská a šílená rada, navíc zcela postrádá logiku.Je mi vašich dětí líto.vka

štěnice

Ahojte moje sestra měla taky problemy se štěnicami a taky ji to kousalo a tak sme zkusily použit prostředek Wooden Floor CLEAN MAXIMO.....jeden střik a štěnice byla mrtva...prvni si najděte hlavni misto a postříkejte to..stim prostředkem...ty mrchy se hlavně vyskytuji v posteli nebo pod....fakt to pomaha je to učiná zbran proti nim.....hojas.

Co tak ještě zkusit čistič

Co tak ještě zkusit čistič odpadů?

štěnice

Zdravím.
Já bojuji se štěnicema už od února, ale nedaří se, zatím prohrávám. Chci se zeptat kde jste sehnala ten přípravek.

Brouci a zase brouci

Dobrý den, už jsem zoufalá a po dlouhé době jsem našla stránku kde se řeší ti domácí "zmrdi". Tak před půl rokem jsem začla nacházet po pokoji malinkaté červené broučky (tak 1 mm) když je zmáčknete tak křupnou, takže mají jakýsi primitivní krunýř. Shlukovali se pod postelí, tak jsem vyházela vše co tam bylo, a postel vysála a vytřela.. teď je ještě občas potkám, jeden mrtvý na parapetu,další na polici. Nevím co to bylo za šmejdy, tak kdyby v tom mém popisu někdo poznal toho zmetka co mi nahání strach přivést si do ložnice návštěvu, ať mi tady napíše. Děkuji

něco o štěnicích

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli stěnice skáčou?Třeba když se jich dotknete jestli odskočej. Máme doma doma brouky nápadně podobné štěnicím jen mě na nich mate to že maj málinký křidílka a poměrně dlouhý tykadla. A výskyt kromě u postele taky u koše nebo na wc.Dík za odpověď

neskáčou, nelítají

neskáčou, nelítají

Ještě jeden dotaz

Dnes jsem na sobě ty nové štípance objevila až teď během dopoledne, je možný, že jsou schovaný třeba v oblečení nebo v kabelce? Kdokoliv byste mi uměli poradit, prosím vás o to :(((

Mohou být čistě teoreticky

Mohou být čistě teoreticky kdekoliv, ale protože ke svému vývoji potřebují místo chráněné před zmáčknutím a světlem, tak spáry postele a v jejím blízkém okolí jsou nejpravděpodobnějším úkrytem. Ten hledají co nejblíže svému hostiteli. Takové kabelky a podobné předměty můžete kvůli vyloučení dát na noc dále od postele. Nebo ještě lépe dát do mražáku, anebo vyprat na 60 stupňů.vka

Asi je máme doma taky...

Takový dva tři měsíce mívám poštípaný kotníky a posledních pár kousků jsem chytla už i do stehen, rozházela jsem gauč (provizorka u našich) s tím, že je třeba najdu pod matrací, nebo v úložným prostoru, a nenašla jsem nic. Matrace se mi pochopitelně párat nechce... :( Celou dobu se uklidňuju, že jsou to takový ty malinký černý mušky, který se občas vymrví v květináči s dlouho nepřesazenou kytkou, ale mušky jsem taky nikde neviděla. Zkoušela jsem nechat zapnutý Raid v zásuvce, že kdyby to byly ty mušky nebo komáři, tak je to zlikviduje, ale výsledek žádnej :( Mám se napřed pokusit nějaký ty potvory někde najít, nebo můžu začít rovnou panikařit? :( Nedovedu si totiž ani představit, odkud by se u nás vzaly :(

já bych začal panikařit..

já bych začal panikařit..

ahoj

ahoj uz delsi dobu jsem postipana mam natekle pupinky a tyky hodne svedive mam je snad vsude!!netusila jsem ze by to mohly byt stenice ale podle vasich komentaru to jsou urcite oni nevim jak se jich zbavit dekuji poradte nekdo

štěnice?

před týdnem jsem se vzbudila celá poštípaná. Mám na nohou takové puchýřky, který nesvědí, jen jsou na dotyk nepříjemný.Ráno je mám a večer už sou bledé, skoro neviditelné, ráno jsou tam ovšem zase. Prohledali sme celou postel a našli takové černé suché broučky-mrtvé a neco jako svlečenou kůžičku(černozlutou-taková hadí)bylo toho plno v plyšácích.vystříkali sme raidem, tak nevím. mám je vždy, když spím v posteli. sestra semnou sdílí pokoj a té nic není.pod postelí jsem našla takový shluk bílých teček, tak sem to vysála. nevíte co to může být?

to budou štěnice domácí...

to budou štěnice domácí...

ahoj, nemáte někdo fotky, jak

ahoj, nemáte někdo fotky, jak vypadá svlečenina štěnice? díky.

možná tady zdroj -

možná tady
zdroj - http://www.bedbuginfo.com

bed-bugs-mattress-pictures-1c.jpg

Stipanec

Ahoj, mohou stipance od stenice vypadat jako i nekolik mm krvave carky? diky.

Trus - krev

ahoj, již delší dobu (cca měsíc) mám podezdření na štěnice, škrábu se, nemám vyloženě štípance, ale... nalezl jsem na zemi něco, co by šlo při dobré vůli diagnostikovat jako svlečený kousek štěnice au toho černý trus, ve vodě se zbarvil do ruda. je možné, že by to ještě bylo něco jiného nebo už jsou to stopro štěnice?

100% štěnice

100% štěnice

prosím vás ted sem zrovna

prosím vás ted sem zrovna našla malého broučka,samozdřejmě jsem ho hned zabila,bo nevím ani co to je a proto žádám o pomoc či nákou radu....je to brouček asi 5mm velký,hlavička je černá a tělíčko tmavější hnědé barvy....prosím neví někdo co to je?a jak se toho popřípadě mám zbavit pokud ještě nákého najdu?moc děkuji za odpověd

kožojed - neškodný

kožojed - neškodný

Dobrý deň, celý deň sedím u

Dobrý deň, celý deň sedím u kompu ako domased a niečo mi stále šustí v taške...
Urobím nákup na 3 dni a za deň je to v čudu! Poradťe mi, mám tie svine podporovať
alebo nie?

Mam je taky

To je teda začátek roku, ne že klepe finanční krize na dveře, ale ještě teť budu muset vyhodit 5 tisic za deratizatora, mrchy jedny placate smradlave.
Nemate někdo zkušenost s nějakou dobrou firmou okolí Hodonína (Brno).
Díky za odpověď

Také jsem zapomněl uvést

Také jsem zapomněl uvést email: vka@email.cz

Napište, není problém. vka

Napište, není problém. vka

ješte sem zapoměl mail:

ješte sem zapoměl mail: blade.mv@seznam.cz

ráda bych se zeptala jak

ráda bych se zeptala jak snadno se dají štěnice přenést oblečením nebo zavazadlama?případně co dělat abych tomu zabránila?stačí oblečení vyprat nebo to ty bestie přežijou?

štěnice?

Dobrý den
Potřebovala bych nutně poradit.
Asi před třemi týdny se mi objevil první svědivý pupínek a každý den přibude další. Mám podezření na štěnice, ale nejsem si vůbec jistá.
Bratr je v dřívějším bydlišti měl a i když je skálopevně přesvědčen, že je tam nechal, teď jsou i tady(nejspíš) v gauči. Nevím, co dělat. Za pár dní se stěhujeme do společného pronájmu a já si je nechci vzít s sebou. Mám vyhodit peřinu? Ta by mě tolik nemrzela jako hory oblečení, které mám a se kterým si nevím rady. Stačí jen vyprat? A ostatní věci.. Mě to vážně děsí. pročetla jsem si tady dost příspěvků, ale potřebuju radu na míru. Taky nevím, co s bratrem, který je skálopevně přesvědčen, že od něj to být nemůže. Nechce s tím nic dělat:( Prosím poraďte

spalte gauč a bratra radši

spalte gauč a bratra radši taky

štěnice-poradit

Dobrý den :(
Potřebovala bych od vás moc poradit.
Bohužel se u nás vyskytly štěnice (koncem srpna).
Abych to upřesnila,mně je 17 a objevila jsem je první v našem pokojíčku.Nejdřív jsem si říkala,že to jsou jenom náky broučči když jsem luxovala...tak jsem to nechala být.Jenže potom nás s bráchou začalo neustále něco každý večer kousat.Pořád jsme si myslela,že to jsou komáři a rodiče taky.
Jenže potom se to brácha pokoušel zjistit a dozvěděli jsme se,že to jsou štěnice.Já jsem z toho byla úplně vystresovaná a pořád jsem brečela,jelikož se měl brácha brzo stěhovat a já si měla zařizovat pokoj.Takže kvůli š... se brácha odstěhoval o měsíc dřív ke své přítelkyni a mě tady nechal samotnou.
Jenže to by nebylo zas tak hrozný,kdyby se rodiče chovali tak jak by měli.Jenže jim to bylo úlně jendo,jelikož si říkali,že to je jen u mě v pokojíku a že se toho zbavim.
Tak jsme našla na internetu,že je dobrý ten přípravek k- othrine 25 Tak jsme ho s mamčou koupily a vystříkali.Chvíli to zabíralo,jenže potom mě to zas začalo kousat :(
Mamka už za ty všechny přípravky utratila asi 2,5tisíce a žádný výsledek.
Tátu to vůbec nezajímá a je mu to jedno.
Já spím už asi měsíc v obýváku na nepohodlném gauči,ale naštěstí bez štípanců.
Jenže je to asi 3týdny co se štěnice nastěhovali za rodičema do ložnice.
Takže mamča je věčně poštípaná a tátovi je to jedno.
Teď to řešíme jen my dvě s mamkou a táta se vůbec nezapojuje. :(
Mamka teď spí už taky v obýváku a tátu nechala v ložnici samotného at si ho to tam kouše samo.Tak jsme měly s mamčou debatu o tom,že by jsme si najmuli deratizátora.Tak jsem napsala derat.firmám.Asi 3se mi ozvali zpět a řekli,že by 2pokoje stáli cca 5000,-
S mamkou jsem se domluvily,že by jsme každá dali 1000,- a táta by doplatil ten zbytek.
Tak jsem to včera řekla tátovi a ten se mi vysmál do obličeje.Řekl,že jsem se zbláznila,že 5000,- za deratizátora je moc,že peníze netiskne.A já jsem mu řekla,že snad já jo nebo co?
On si prostě myslí,že to zaplatím já.Jenže jestli si neuvědomil,tak já studuju a k tomu mám nárazovou brigádu při které jsem si chtěla ušetřit na vybavení do pokoje.Jenže takhle to vypadá,že si šetřím na to abych potom zaplatila deratizátora sama.On je hrozně sobeckej a prachy sou pro něj vším.Už nevíme jak si to máme s mamčou vybavit.
Tak jsem chtěla poprosti o radu.Jestli mám tedy ustoupit a zaplatit to sama,jelikož todle přemlouvání už trvá hrozně dlouho a místo toho abych měla platit 5000,- nakonec budu platit třeba 8000,- kvůli tomu,že se za tu dobu rozletou ještě dál.Nebo jestli to mám nechat být a počkat dokud neustoupí on a nedojde mu to.Jenže to asi nemá cenu a vím i tady z příspěvků od vás,že se to má řešit co nejdřív.
Nejvíc mě na tom štve to,že jsem se hrozně těšila jak si zařídím pokojíček podle sebe a budu si na něj šetřit a tak.Jenže místo toho řeším štěnice a respektivě teď žádný pokojíček nemám,jelikož spím v obýváku a do pokojíku se štítím vůbec jít. :(

Takže prosím moc o radu,co mám dělat a jestli máte někdo náké zkušenosti s derat.firmou a popřípadě s jakou.
Děkuji moc a omlouvám se,že jsem se tu tak rozepsala.

ahoj snad ti pomuzu pracuji

ahoj snad ti pomuzu pracuji na pracovisti kde se obevila plostice postelova musis si pozvat deratizatora a pak vsechno pradlo vyprat postel vyhodit nebo dat ven na mraz plostice vyleza jenom v noci proto si postipana v noci plostice vydrzi v madraci bez potravy pry i rok to mi rikal ten deratyzator a nema rada vodu tak vsechno vyprat ahoj

jsem na tom podobně

No to je opravdu zajímavé mám doma něco podobného,předloni v létě jsme je začali mít také a mysleli jsme si že je to od komárů potom jsem si vzpoměla na kolegini v práci která je měla a štípance vypadali uplně stejně tak jsem zavolala desinsekci ale to nebylo tak hrozny protože jsme platili 2000 za celej byt 3+1 za jeden postřik a ty postřiky jsme měli tři takže jsme to zaplatili na třetiny z mamou a bráchou a ted už jsem zase poštípana přitom je to přez rok a nikdo mi nevěřil dneska jsem tu svini našla na poličce byla ještě malinká ne taková jako před rokem a bráchovi je to jedno že nic platit nebude máma že na takový věci nemá peníze a já jsem na mateřské kdyby ožírali jenom mě tak dobrá ale oni ožíraj i mého dvouletého syna a to už je fakt síla.Takže si asi vezmu půjčku a zaplatím to sama a až můj syn bude potřebovat nový boty tak mu asi řeknu že na ně nemám protože musim platit půjčku aby nás neožírali breberky fakt super.Ještě k tomu nás lidi v baráku tak nesnáší že když už půjdu na družstvo tak se to rozkecá všude a to se můžu rovnou odstěhovat stejne nekam jinam nebo se hanbou propadnout do země. tak hodně štěstí v přesvědčování protože z vlasní zkušenosti vím že je to síla a asi to stejne nedopadne dobře jako u nás.

Já bych na to družstvo být

Já bych na to družstvo být vámi šel. Pokud jste rok neměla štěnice a nyní se opět ojevily, tak je velmi pravděpodobné, že v nějakém jiném bytě toho vašeho domu přežily. Nekoordinovanými postřiky se jich v celém domě nezbavíte a celý problém bude jen dražší a dlouhodobější. Za štěnice se stydět nemusíte, jejich výskyt vůbec nesouvisí s hyg. návyky. Štěnice sají krev, jedno jestli prezidentskou, anebo bezdomoveckou.V.

Hubení štěnic

Dobrý den,
nemohu než souhlasit s komentářem přede mnou. Sami si s tím poradíte jen velmi těžko. Sám jsem zažil jen pár lidí, kteří si se štěnicemi poradili ještě před příchodem DDD firmy. Ale můžete to zkusit. Potřebujete jen nebát se jich a něco se o nich dovědět. K tomu je třeba stát se, díky samostudiu, doslova odborníkem na štěnice. Musíte zjistit jak vypadá vajíčko štěnice (maličké bílé kokonky), jak vypadá trus štěnice(to už asi víte - černé tečky jako by je někdo udělal tenkým černým fixem,jdou rozmáznout), jak vypadají a jak jsou velká její jednotlivá vývojová stádia(nymfy) a hlavně je umět najít. To je opravdu umění. Ve "špionážní" terminologii se odposlouchávacímu zařízení hovorově říká štěnice právě podle tohoto hmyzu, a to proto, že ji jen velmi těžko najdete. Anebo ji najdete na těch místech, kde byste je nečekali nebo budou velmi těžko přístupná(pod těžkým nábytkem, nábytek je nutno rozmontovat apod.). A proto je nutné se něco dovědět o jejím chování a vlastnostech. Např. že je světloplachá a bude vždy zejména tam, kam nedopadá přímé sluneční světlo. Že se živí výhradně krví(a jednoho dne si najdou i tátu až jich bude víc nebo Vy s mámou tam zrovna nebudete). Že nesaje každý den, ale při běžné pokojové teplotě třeba jen jednou za dva, tři, čtyři dny(podle kousanců za den pak můžete přibližně usuzovat jejich počet). Zkuste pro začátek prozkoumat okolí lůžek - zvednout případně rozebrat postel(do šroubku), odmontovat poličku, sundat nejbližší obrázky na zdech, lišty u podlah pokud jsou. Jasně, zvedat postele a skříně, odmontovávat poličky, převracet skříňky, to je hrozná dřina, zabere to moc času. Ale je to JEDINÝ způsob, jak je najít a JEDINÁ cesta, jak se jich zbavit. K tomu byste se měli pobavit minimálně s nejbližšími sousedy(předpokládám,že bydlíte v bytovém domě), jestli i oni nemají (neměli) podobné problémy. To samozřejmě může být problém, protože se Vám o tom možná nechce před okolím moc mluvit. Ale mohu Vás ujistit, že mít štěnice nesouvisí se špínou. Štěnici zajímá jediná věc: potrava=krev. Štěnice si Vás najde podle teploty těla a podle koncentrace oxidu uhličitého(který vydechujeme) ve vzduchu. A je jí naprosto jedno, jestli má člověk doma s prominutím bordel nebo se to u něj blýská čistotou. Myslím si proto, že varovat své okolí je "fairové" a není se za co stydět. Pro začátek jim třeba můžete poradit, aby si např. nějakým tmelem ucpali stupačky(ty trubky co vedou od topení nahoru a dolů), štěnice totiž rády migrují za potravou do okolí. Taky se Vám může stát, že zjistíte, že někdo je má doma déle než Vy, ale třeba mu nevadí podobně jako Vašemu tátovi(protože např. sají krev z jejich domácího mazlíčka). Případně kousance na rukou a nohou(štěnice nejčastěji saje na přikrývkou nezahalených nebo neoblečených částech těla) přisuzuje bodání komárů nebo nějaké alergii. A nebo se prostě jen stydí své okolí varovat a snaží se bojovat se štěnicemi pomocí přípravků, které si koupil v drogérii(ty jsou dobré tak na to, abyste s nimi štěnice utloukli). Pokud si zavoláte odbornou firmu, tak trvejte na tom, aby postřikem ošetřili co nejvíc kusů nábytku ZE VŠECH STRAN(zejména z těch, kam nedopadá světlo-podlaha,stěna). Před zásahem musí být sundané všechny poličky, podlahové lišty, obrazy atd. atd. Celé to zabere samozřejmě spoustu času a námahy, ale holt to jinak nejde(kdyby Vám z odborné firmy říkali něco jiného, tak to dělají špatně). A neberte nic z toho, co jsem zde napsal na lehkou váhu. Mám za sebou stovky zásahů proti štěnicím. A ti, co si z toho z počátku také nic nedělali(jako Váš táta), pak vynakládali nemalé finanční prostředky na to, aby se svých malých "upírů" přeci jen zbavili. Kam se hrabe pět nebo osm tisíc. Takže slečno, nevěšte hlavu, něco si o štěnicích nastudujte a začněte s postupným bojem. Případně kdybyste byla moc bezradná, tak se třeba ozvěte na můj mail fakeguevara@seznam.cz a proberem to. Přeju hodně síly a odhodlání.

jste naproto dokonalá ,

jste naproto dokonalá , mockrát Vám děkuji ....

štěnice.

Dobrý večer!
Práve jsem zabila dalších 5 štěnic. Já už jsem z toho zoufalá!
Objevila jsem je jen náhodou- dceři se objevila nějaká "vyrážka", tak jsme běžely ke kožnímu. Omyl- žádná vyrážka, ale kousance od štěnic. Je to 14 dnů. Okamžitě jsem začala shánět informace a samozřějmě prohledala byt. Žádou jsem nenašla. Celý byt jsem zamořila Biolitem a čekala. Ty potvory vylezly (3 a hned jsem je zavraždila). Evidintně je nějakej Biolit nerozhází. Dnes jsem po odborné a důkladné deratizaci opět prišla domů s tím, že se konečne vyspím, ale ony jsou tady pořád. Co mám dělat? Už dva týdny jsen pořádne nespala, jsem unavená, naštvaná a bezmocná.
Tím jedem (K-Othrine WG 25O) jsem si nechala vystříkat úplně každý cm v bytě(3+kk), odtahali jsme nábytek, vytrhali lišty, sundali koberce, rozebrali matrace i postel...Pak mi to tady zaizolovali,zamořili plynem a my jsme se na 24 hodin odstěhovali.Padlo na to 15 litrů toho jedu, jěště teď mám na podlaze malé loužičky. Dnes jsme doma a já zase nespím. Tak moc jsem věřila, že už je po upírech! Divné je, že při té deratizaci jsme nenašli ani jednu potvoru, jakoby to tušily. Je možné, že bydlí u sousedů a u nás mají jen jídelnu? Co mám dělat? Já se nechci nechat jíst zaživa, štítím se toho a bojím.
Marianna

Pokud na sobě budete i nadále

Pokud na sobě budete i nadále objevovat štípance, zkuste obejít sousedy a zeptat se jich, jestli nemají podobné problémy. Je totiž možné, že štěnice nemají hlavní sídlo zrovna ve Vašem bytě, ale migrují ze sousedních. Je třeba také vědět, že štěnice v poslední době vykazují velkou odolnost vůči přípravkům obsahující pyrethroidy jako je právě K-Othrine (účinná látka deltamethrin). Proto trvejte na provedení dalšího zásahu přípravkem s jinou účinou látkou.

Štěnice

Děkuji za odpověď.
Bohužel, další zásah byl už proveden stejným jedem 25. a 26.2., a celý víkend byl byt zaplynovaný. Našli jsme menší ložisko v dubové skříni, které tam před dvěma týdny ještě nebylo. Skříň se vystříkala, rozštípala a vyhodila (pro jistotu). Žádnou živou potvoru jsme neviděli. Vyházela jsem i vše z tý skříně, co šlo to umyla savem a pak nechala vystříkat. Zatím jsme živou štěnici nepotkali, ale dcera má dnes nové štípance.
Se sousedama jsem mluvila hned jak jsem zjistila problém, ale nikdo prý doma nic nemá.
Můžou se ukrývat v sádrokartonu? Mám totiž šatnu a ložnici oddělenou pouze příčkou. Mně už nic jiného nenapadá, nevím kde je hledat. Mám tu příčku zbořit? Žádne stopy po štěnicích jsem na ní sice nenašla, ale co když...?
Mám pocit, že se z toho už zblázním. Nenávidím je!!!!!!!!!!!!!!

Ještě malá technická:

To, co nazýváte plynováním, tak je ve skutečnosti "zadýmení". Tedy ne plyn, ale jen jiná /ale efektní/ forma aerosolu. Na štěnice to je skoro bez účinku.vka

štěnice

Rozum do hrsti prosím! Klídek! Ta situace kterou popisujete je s vysokou pravděpodobností důsledkem naodborné práce té firmy, která vám tam tu dezinsekci prováděla. Píši to nerad, jednak také dezinsekci dělám a tak vlastně "kálím do vlastního hnízda". Za druhé budu samozřejmě čelit podezdření, že si snažím "ohřát vlastní polívčičku". Není to tak, nevím kdo jste, nevím odkud jste a nemám ambice na vás vydělávat. Té skříně z dubového dřeva je mi líto, nic dalšího už neničte a vyhubení štěnic prosím zadejte nějaké lepší firmě. To je alespoň moje rada.vka

štěnice

Ani mně nenapadlo, že by jste chtěl na mně nějak vydělat- naopak, jsem vám vděčná za rady a určitě nejsem sama. Máte pravdu, asi to bylo vše skoro zbytečné. Jen mám teď doma pořádnej chaos a štěnice se mi vysmívají. Určitě si příště objednám jinou firmu. Prosím, poraďte mi ještě kdy mám to "příště" uskutečnit? A komu to mám svěřit abych zase nevyhodila tisíce? Jsem z Prahy a slibuju, že pak už nebudu otravovat.
Dík
Marianna

štěnice

Neotravujete, pokud mohu nějakou radou pomoci, tak to rád udělám. Jestli jste několik dnů po druhém postřiku poštípaní, tak bych radil neváhat. Firmy z Prahy a okolí neznám a těžko mohu doporučovat, ale jeden tip bych měl. Jen bych nerad se dostal do konfliktu se správcem tohoto serveru, mám pocit že se to nesmí. Napište mi prosím na email.vka

I když ta volba /kvůli

I když ta volba /kvůli rezistenci/ toho insekticidu nebyla od provádějící firmy nejlepší, tak to, že se vám teď objevují štěnice ještě nemusí nic špatného znamenat. Je to normální reakce na kontakt s tím postřikem a aerosolem z dýmovnice. Podstatné je, aby štěnice vychcípaly a neštípaly.vka

Pokud bydlíte v bytě, tak

Pokud bydlíte v bytě, tak zvažte a pokud možno zjistěte, zda není potřeba ošetřit těch bytů víc, popř. zda by za postřiky nezaplatil majitel domu. Pokud bydlíte v rodiném domku, anebo to napsané v té první větě nepřipadá do úvahy, tak vám nezbývá než zavolat DDD firmu. Šance vyhubit štěnice amatérsky je poměrně nízká, na přípravky které jsou volně dostupné mají štěnice vysokou odolnost a k dobrému výsledku je dobré mít zkušenosti. Pokud mohu poradit, tak si najděte takovou firmu, která provede max. dva postřiky a poskytne několikaměsíční záruku.V.

Pomooooooc, byvame na intraku

Pomooooooc, byvame na intraku a mali sme 4 roky klud a teraz som nasla dve plostice, nechcem si ich preniest na druhu izbu, spime pri zasvietenom svetle takze nas nestipu....len sa bojime ze si ich prenesieme...fuj fuj....

rychle pomoc!

Dobry den, vcera jsem se vratila z egypta, z hotelu, kde byly stenice. vsimli jsme si jich az posledni noc pobytu. priteli se sice uz pres tyden udelaly nejake stipance, ale nikde jsme nic nevideli, takze jsme nevedeli od ceho to ma. posledni noc jsme si vsimli malych broucku na polstari. podle popisu na netu (vzhled,stipance,zapach) vim jiste, ze to jsou ony. vcera jsme tedy prijeli z dovolene a ja jsem myslela, ze jsme si je nijak privezt nemohli, protoze se vsude uvadi, ze je to postelovy brouk, tak jsem myslela, ze do obleceni, apod. mi nevleze. dnes jsem se ale vzbudila s "milionem" pupinku po celem tele. i kdyz tedy nevim, jak se mi mohly dostat az do postele, protze jsem se samozrejme cela okoupala a dala si ciste pyzamo, ktere v egypte vubec nebylo. hned rano jsem odsunula postel, protrepala polstare, ale nic jsem nenasla. myslite, ze to jsem si je tedy mohla privezt, nebo ze jde jen o nejakou koprivku. je mi totiz zahadou, jak by se mi dostaly do postele, kdyz jsem na sobe mela vse nove a ciste...
ale pokud jsou to ony, tak na netu jsem se docetla: "samicka dokáže naklást až pět vajíček denně, ze kterých se zhruba po týdnu vylíhnou larvy." znamena to tedy, ze mam tyden cas na to, nez se mi rozmnozi po celem byte a mam hned zahajit nejake hubeni??? cetla jsem o pripravku k-thrion. myslite, ze postaci, kdyz budu tyden strikat postel a okoli a ony se nestihnou rozmnozit??
diky za odpoved. marketa

ahoj ja jsem se z plosticema

ahoj ja jsem se z plosticema potkala v zahranici , a mohu vam poradit jak jsem se jich zbavila tak nejprve vse dukladne vyprat vyzehlit , nechat postrikat celej byt a jeste vyplynovat , je to silnej ucinek a taky urcite dost drahej ,ale pokud nechcete utikat budete to muset udelat . no a pozor plostice se prenasej , takze i z dovoleny si je muzete privez ve vecech na sobe ( ty nevidite ) .

Co je to???

Dobrý den včera jsem zjistila, že nám po zdech v celém bytě, na dlaždicích na záchodě, na chodbě a v kuchyni lezou jakýsi maličcí broučci (barva lehce nazrzlá) velikostně do 1 mm, když se jich dotknu, tak poposkočí tak o 2-3 cm. Nevíte co by to mohlo být? Poštípaní nejsme. Bydlíme v baráku, kde je deset bytů, kdysi to bývala hygiena, udělali z toho bytovku a bydlíme tu cca 2 roky. Děkuji za odpověď.

Ahojte, buďte v klidu jedná s

Ahojte, buďte v klidu jedná s e o pisivky. Máme novostavbu a máme je taky. Lidem nic nedělají a žijí v 90 procentech bytů a domů. Taky jsme se s ženou lekli, ale po důkladnějším průzkumu internetu jsme si vydechli :)

Broučci

Připojuji se k paní Radce - máme novostavbu. Žijeme zde asi rok. Tito broučci nám celý dům zaplavili. Nijak nás nekouškou, ale vadí mi vůbec jejich přítomnost. Prosím, někdo podaďte.

Díky

Něco jsem našla a vypadá to

Něco jsem našla a vypadá to jako to co mám doma, je tam i pěkná fotka. Jukněte - http://www.chovame.cz/forum/bezobratli/hmyz-doma-na-zdech-73162-112/

jde o pisivku

jde o pisivku

Na jiných stránkách jsem

Na jiných stránkách jsem četla, že se jí zbavíme až po úplném vyschnutí novostavby, sice už tu jsme dva roky, tak by mě zajímalo kdy by to mohlo být. Jde to se jí zbavit ještě jinak?

Chci se zeptat Lucko, jestli

Chci se zeptat Lucko, jestli vám také skáčou. Jsem z toho v poslední třech dnech docela nervozní, hledala jsem je přes den a přijde mi, že vylézají snad až večer, přes den jsem zase žádné nenašla. Já mám od včerejška štípanec malý, tak si myslím, že tu máme blechy. Asi zavolám do nějaké firmy. Už nevím co s tím, každý večer chodím a po zdech a podlaze hledám blešky či co to je. Poraďte prosím

Dobrý den Radko, dá se říct,

Dobrý den Radko, dá se říct, že jen tak poskočí. Blechy to nejsou, štěnice to nesjou, ale co to je nejsem schopna zjistit. Ohledně výskytu - taky zmateně - např. jsem sundala nástěnný kalendář, bylo jich tam snad 20, dál pak koupelka - spáry kachliček, na schodech v rozích atp. a taky hodně kolem zásuvek. Já jsem z toho celá nešťastná. Máme 1,5 letého kluka a mám strach cože to je, aby to neškodilo... Ještě jsem nevypozorovala, že by byli nějak aktivní. Jsem dost nervozní z toho, že neví co to je, protože z něčeho to přecejen živo být musí a fakt bych nechtěla,a bychom to byli my, nebo naše jídlo... Hrůza. Kdyby se Vám podařílo něco zjistit, dejte mi prosím vědět. Děkuji a budu též pátrat.

Dobrý den, mám ten samý

Dobrý den, mám ten samý problém.Malý zlatohnědý brouček.Po zabití a důkladnějším prozkoumámí lupou jsem si všimla i malých křidélek (tedy pokud mě zrak nešálil).Objevila jsem je před pár dny v koupelně a postupně ve všech dalších místnostech,většinou na zdech.Povedlo se mi ho i vyfotit a podle dostupných obrázků na internetu to nejsou štěnice,což mě trochu uklidňuje.Ale i přes to jsem nervózní,jelikož nevím,co to je zač.

Dobrý den Lucko Zkusím něco

Dobrý den Lucko Zkusím něco ještě zjistit, ale nevím, jestli se mi to povede. Jste si jistá že to nejsou blechy? Když jsem četla článek o blechách na těch to stránkách , tak v komentářích je dlouhý článek, a tam jsou ty stádia rozepsaná, tak mám strach, aby to nebyly blechy po vylíhnutí z larvy (0,5-1mm).Ale píšou že jsou nechytitelné, kdežto ty naše potvůrky chytit jdou. Jestli jsou nebo nejsou aktivní to nevím, ale lezou a po dotknutí poposkočí. Víc o nich nevím. Tak snad se nám povede něco zjistit.

Zdravim, asi tak pred mesicem

Zdravim, asi tak pred mesicem sem se svoji kamaradkou letela do Irska, vydelaly nejaky penize a pak si rekli ze radne utratime tak sme zaletely na Kypr a rekly si ze tu zustanem, ale je to desny, cely Kypr je pokryt svaby-chodniky, domy, kuchyn...tak to sme prekousoly, rekli sme si ze chcem bejt tady tak to vydrzime, koneckoncu svaby nic nedelaj, krom toho ze po nas dojidaji zbytky:-)
ale asi tak dva dny zpet jsme rano vstaly a behem peti min jsme obe mely a jeste ted mame tisice bolestivych a nepekne vypadajicich kousancu, strasne to svedi a vubec to nemizi jsme v byte jeste s peti lidmy ale mame to pouze my dve, podle obrazku jsem zjistila ze to jsou stenice, jak se jich zbavit jsem si tu precetla ale prosim poradte mi co mam delat s timy kousanci...nebo se obe uskramene a budem opuchle vic nez jsme, uz ted vypadame jak dalmatini,je to fakt strasny...

asi zajděte do lekárny pro

asi zajděte do lekárny pro nějaký hojící přípravek na štípance.

no tak to dik, tak tahle rada

no tak to dik, tak tahle rada neni moc doba, vecinu stenic jsme zlikvidovaly, uz tak nekousou, ale ty co zustaly a cekaj na zneskodneni mi delaj kousance jak dvou erova mince
sorry ale nejakej domaci babskej recept neexistuje ja jen ze bych si zasla i k doktorovy ale kdyz sem odlitala tak to bylo tak narychlo ze jsme odleteli jen s obcankama v kapse bez veci a dalsich dokladu, takze i bez zdravotni karticky...dik baruse

no babská rada na štípance je

no babská rada na štípance je potírat to např. octem, nebo šťávou z cibule.

Ja ziju v Anglii a pred

Ja ziju v Anglii a pred nejakym casem jsem se nastehovala do noveho bytu, kde jsem bohuzel na stenice take narazila. Na kousance mi pomohl Tee Tree oil. Krasne se zhojily a nesvedely.

Take jsem se setkala s timto

Take jsem se setkala s timto problemem. Mela sem stipance na rukou a nouhou, ale jelikoz jsem na hodne veci alergicka, pripisovala jsem to tomu. zasla jsem na kozni a tam mi bylo receno, ze je to exem. Ale asi po dvou tydnech jsem objevile tyto male potvurky a vse mi hned bylo jasne. postel se vyhodila, vse se vydezinfikovalo a byl klid. Ale ted zjistuji, ze se znovu objevili. Je to opravdu hrozne. Ale nejvice me zarazilo, ze ani doktor nerozpozna kousnuti od vyrazky. tak jak to pak mame poznat my?

Je to možné?

Ahojky mám dotaz, spíme v jedné ložnici s manželem 3 letým synem a 2,5 měs.synem. Na starším synovi jsme objevili štípance některé i jako dvoukorunu s bílou tečkou uprostře pak to jde kolem do červena azase do bíla. Může to být od štěnice? Nikdo jiný z nás to nemá jen starší syn. Je to možné že by si štěnice "vybíraly?" Děkuji

Nula negativni parazitum

Nula negativni parazitum nechutna...at uz se jedna o klistata, klose,nebo stenice tak ti co maj tento typ krve maji relativni stesti

Rozhodně si vybiraji, my jsme

Rozhodně si vybiraji, my jsme ji chytily v San Franciscu, kousaly jenom dve ze 4 holek, přitom jsme spaly v jednou pokoji. Až teprve když jsme my dvě začaly brát prášky od doktora, přestaly jsme jim chutnat a kousaly ty druhé dvě.

Smím se prosím zeptat co to

Smím se prosím zeptat co to bylo za prášky, respektive co obsahovaly? Děkuji. Vka

zrovna včera jsem o tom

zrovna včera jsem o tom četla, že si vybírají, že ze dvou lidí může být stále zasažen jen jeden. taky mě to bohužel postihlo. zrovna v tom lítám třetí den. šok a hrůza.

tady se podívejte jak vypadá

tady se podívejte jak vypadá kousnutí od štěnice - http://www.skudci.com/stenice-kousnuti
je to, ale zřejmě hodně individuální, ta reakce na kousnutí. To, že by si vybíraly nevím, spíš ne.

Štěnice?

Dobrý den,
v noci jsem objevila na pelesti postele a později také na zdi (dokonce i v jiném pokoji) malé broučky.Velikost přibližně 1mm, maximálně 2. Ti menší jsou "průhlední", ti větší mají tmavší-načervenalý "zadeček".Dohromady jsem jich napočítala snad kolem 20ti.Mohlo by se jednat o štěnice?Přes den se zde nevyskytují.
Také jsem našla na těle tři shodné štípance.
Děkuji za radu.

ty větší už jsou napitý )))

ty větší už jsou napitý )))

no ano, mohou to být štěnice,

no ano, mohou to být štěnice, koukněte na obrázky štěnic, myslím, že jdou od jiného hmyzu lehce odlišit.

štěnice

V komentářích se zmiňujete, že je těžké hubit štěnice sami. Bydlím ve věžovém domě v Bohumíně, který je štěnicemi doslova promořený. Bohužel, štěnice zavítaly i ke mě. Byla zde jistá firma již podruhé. Není jisté, že bude postřik úspěsný. Prosím, o sdělení kontaktu na kvalitní firmu v okolí, která provádí max. 2 postřiky a dává několikaměsícní záruku. Jedná se o Ostravu a okolí. Předem děkuji za odpověď.

štěnice

Dělal jsem například v Bohumíně Mírová 1016 a ČSA 1042. Je to víc než rok. Bylo to tam také takové, zajděte se tam zeptat.vka

ochrana

Zdravím . já osobně se štěnicema zkušenosti nemám,ale můj přítel se s nimi potýkal v bytě u tatínka ... měli tam prý i firmu ... nevím přesně - vykuřovali nebo vyplynovávali byt atd.... nevím jak je to dlouho ... ale přespávala sem tam a teď se přestěhoval ... nedávno začal objevovat jakoby krvavý zaschlý skvrnky na posteli a bojí se že si je přestěhoval sebou ... bydlí u známých ,takže se bojí oprávněně protože ty rozhodně nebudou rádi jestli se to potvrdí .... nicméně moje otázka zní ... je nějaký způsob jak se chránit abych si je nepřitáhla domů ,potažmo kamkoliv jinam kam pojedu a budu přespávat ? Nějaké takové "desatero" prevence ....nebo mám rovnou počítat s tím že sem v "háji" ....  

přečtěte si tento článek je

přečtěte si tento článek je tam velmi pěkně popsán boj se štěnicemi
http://www.skudci.com/stenice-na-turne-ceskou-republikou je

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Více informací o možnostech formátování