Blecha, blechy

blechy v srsti
Latinsky: 
Aphaniptera
Anglicky: 
Flea
Německy: 
Menschenfloh
Slovensky: 
Blcha

jsou drobný bezkřídlý hmyz velký cca 3,5mm řádu Aphaniptera, který se živí krví teplomilných živočichů, tedy i člověka. Zvířata, která jsou blechami napadená jich mohou mít na sobě až tisíce. Přestože se živí výhradně krví mohou být několik týdnů bez potravy mimo tělo hostitele. Jejich zploštělé tělo pokryté trny, které směřují dozadu jim umožňují výborný pohyb v srsti zvířet. Hostitele opouštění když se chystají naklást vajíčka do různých úkrytů - prasklin v podlaze, skulin... .Vajíčka klade dále do srsti hostitele, kde se však neudrží a dostávají se dále do okolí. Obyčejně za dva týdny se z vajíček líhnou larvy /cca 0,5cm/. Jsou to bílý tvorové bez nohou, připomínají červi. Živí se organiským odpadem a krví v zaschlém trusu dospělých blech. při normálních podmínkách trvá stadium larvy 2-4 týdny, vyjímečně může trvat i několik měsíců. Poté se larva zapřede do hedvábného zámotku, který se pokryje prachem, takže najít jej není nic snadného. Stadium kukly trvá také přibližně 2-4 týdny. Po kousnutí blecha vylučuje látku, která zabranuje srážlivosti krve a tím jí umožní krev sát. proto také kousnutí od blechy svědí. Blechy jsou velmi obtížné, ale kromě toho mohou přenášet i řadu nemocí, některé z nich jsou velmi závažné např. mor, nebo endemický tyfus. Třeba u moru to funguje tak, že blecha jako přenašeč moru má v žaludku bakterie moru, které se rozmnoží do takové míry, že jí ucpou trávicí ústrojí a ona je potom při sání krve vyvrhuje do těla hostitele. Nechutné. Dále je blecha také přenašečem lymské boreliozy i když v menší míře než klíště a encefalitidy /zápalu mozkových blan/. Dále bývá blecha tzv. mezičlánkem /přenašečem/ tasemnice. Není dobré proto výskyt blech i když nám to může připadat jakkoliv banální, podcenit. Chytit blechu je téměř nadlidský úkon, dokáže skočit až na vzdálenost 30 cm a do výšky 20cm, což je vzhledem k její velikosti úctyhodné, kdybych tohle dokázal já ,doslova bych si na pivo mohl skočit /mám to asi 150m/. Když už se vám podaří blechu chytit /mezi prsty/ ani potom nemáte vyhráno, je to velmi kompaktní hmyz a pouhým zmáčknutím mezi prsty jí prostě nezabijete. Nedoporučuji jí ani rozmáčknout nehtem, protože by mohlo dojít ke styku s její krví, která může být nebezpečná. Hodte jí do vody, do sklenice s vodou, něco jí tam kápněte, třeba Iron a je po ní.

Blecha obecná

to je blecha, která se nejčastěji vyskytuje na člověku

Blecha psí

musím nesouhlasit s tvrzením klasika "to sou blechy psí, ty na člověka nejdou". Na mě šli, je tedy fakt, že /a to je zajímavý/, ne víc než do výše kolen, ale šly.

Blecha kočičí

Do té doby než jsme měli kocoura tak náš pes blechy neměl. Z toho mě logicky vyplývá, že blecha kočičí je ta mrcha co potom chytil i náš pes. Blecha kočičí tudíž žije na psech i na kočkách.

Blecha slepičí

Zablešený pejsek

blecha obecná
obrázek blechy
obrázek blechy
blecha
Ochrana : 

rozdeleni: 
Živočišní škůdci

Komentáře

za jak dlouho blechy vychcípou hlady v prázdném bytě?

Za chvíly

s tím, že "za chvíli" bych nesouhlasil. Řekl bych, že by to klidně mohlo být v řádu měsíců. Nicméně blech se dá "poměrně" jednoduše zbavit jakýmkoliv postřikem /opakovaným/ k tomu určeným. Musí se ovšem důsledně eliminovat zdroj blech. Tzn. - odblešit psa, nebo kočku, které bývají největším přenašečem blech.

Už jste slyšeli o štěnicích? Může to potkat i vás!!! Prevencí je včasná informovanost. Předejdětě problemům tím, že si přečtete něco málo od lidí kteří bojují s tímto zákeřným hmyzem již několik měsíců. Klikněte na Štěnice

Přečetla jsem si se zájmem článek týkající se blech, protože máme v současné době právě tento problém. Doma se nám objevily blechy, pro mě strašné zjištění. Nejsem zastáncem nepořádku, co by žena na mateřské mám každý den možnost běhat s vysavačem, smejčit, leštit a podobně, proto mě tato skutečnost velmi zarazila. Problém trvá už zhruba dva měsíce. Bydlíme v domečku, žádné zvíře nemáme, ale( a tím se dostávám ke kameni úrazu)-sousedé mají kočky. A to né jednu, ale více koček, které se vícekrát do roka mrouskají a tím pádem množí. A problém právě je dokázat, že ty blechy jsou právě od jejich koček, které nám běhají  po zahradě. Máme malé dítě a o to více je to nepříjemné. Já osobně jsem pro blechy tou nejlepší potravou a malého prohlížím obzvlášť bedlivě. Mám strach ze zmińovaných nemocí, které blechy přenášejí. A teď se vlastně dostávám k dotazu. Jak mám takový problém přednést sousedovi, když vlastně ani nekomunikujeme? Jak takovouto věc řešit? Mám veliké obavy, že mě milý soused pošle kamsi a věc řešit odmítne. Uvítám proto ráda vaše názory a děkuji předem za odpovědi těch, kdo jsou nebo byli v podobné situaci. Protože jsem nekonfliktní a nerada se hádám, nevím jak tuto nepříjemnou situaci řešit.

Taky máme problém s blechama.Můj muž jezdí po světě a přespává na různých ubytovnách. V poslední době se pořád drbe a má kousance po celém těle.Vypadá to na blechy. Doma zvířata nemáme. Jak se jich zbavit. Existuje nějaký krém nebo sprej na tělo? Já s mou tří letou dcerou zatím nic nepociťujeme.Muže to však velmi trápí.

mohl by pomoci nějaký repelentní přípravek, zkuste se zeptat v lekárně, to ovšem blechy jenom odpudí, ale nezahubí, důležité bude se jich zbavit. Vystříkat celý byt a postřik opakovat.

když si někdo přinese domů blechu, musí hned po probuzení i v pyžamu stoupnout do vany, pyžamo ze sebe opatrně stáhnout, nechat ležet na dně , osprchovat se, vylézt z vany, dát špunt a na pyžamo napustit vodu, za nějakou dobu  pyžamo ve vodě vymáchat a téměř vždy najdete utopenou blechu - při nových štípancích opakovat

souhlasím, koupel je nutná a blecha se snadno utopí, je potřeba to pár dní opakovat.

Dotaz kolik blecha váží??

určitě má míň než kilo, o dost míň...

0,000005kg

 

 

Ono ten první dotaz...dcera potřebovala do školy právě tenhle údaj ,ale v sítí všech sítí jsem ho neobjevil

aha, no tak to jo, uznejte, že ten dotaz vypadá poněkud zvláštně, ale netvrdím, že jsem to pro zajímavost také nehledal....a nenašel

to je blbost ze vazi

0,000005kg

Zdá se ti 5 mg málo? Anebo jenom ti nejde matika s fyzikou?

Dobrý den,dneska ráno jsem našla dceři flekance po těle,letěla jsem k doktorovi,po tom,co mi řekl,jsem se hrozně styděla.Ale blechu jsme si asi přinesli den před od doktora z čekárny,kde jsme měly bundy na věšáku.Ted nevím,jak jí najít....

no, jednu blechu asi nenajdete, vystříkejte pořádně dufusilem oblečení i koberce a měla byste se toho zbavit

Mam otazku...prijela jsem z chmelu..a porad me svedi cele telo..a mam pupinky kazde rano co se vzbudim..jenze nevim zdali jsou to pupínky od blechy ci komáru..jak asi tak vypada blesí kousnuti?nebo jak poznam ze je to kousnuti od belchy...dekuji za radu

víš to nemusí být od ... to je od komárů aspoň myslím kdyžtak si kup bijolit a vystříkej si byt to pomůže

Moje zkušenost s chmelem byla podobná, ale byla to reakce na ten chmel.

Jak vypadají kousance od blechy prosím odpověste

Dobrý den, prosím, mám problém. Kto může poradit? Mněla jsem v místnosti na půde koťata. Občas vyběhla ven. Teď už jsou venku pořád, ale zjistila jsem, že komplet půda je zamořena blechami. V domě už žádné zvíře nechovám. Ráda bych věděla, jestli má někto zkušenost  jak a co nejrychleji se s nima úspěšně porvat v domě. Přežijí i bez zvířat? A jak dlouho? Děkuji. 

Podle mě nepřežijí bez krve. Citace: "Bleší život může trvat několik měsíců nebo i několik let (cca tři roky)". Stačí tedy když se na půdu nebude chodit, možná jim nebude vyhovovat ani zima. Přitahuje je teplo, takže když tam člověk jde, mohou skákat do nohavic apod.

Prosím poraďte, zda se jedná o blechy. Začalo to tím, když kočka domácí (stále v bytě) utekla občas ven a pak se na malé vnučce začaly objevovat malé svědivé bumbolečky, asi 2 mm. Pak jsme zpozornili a začali objevovat i skákající hmyz, patrně blechy. Kočka už do bytu nesmí, blechy zatím zůstaly, hlavně v koberci a kožešinových podložkách. Protože vnučce je rok a půl není snadné vystříkávat, neboť malá má ještě stále tendenci nepozorovaně dávat věci do pusy. Hlavně si však nejsem jistá, zda jde skutečně o blechy, neboť černé skákající zvířátko je mrňavé, velikosti kolem 1 mm. Chytit se dá do prstů nejlépe na tělíčku vnučky - nejvíce se zdržují kolem krku a na rukou. Ona "blecha" je černá, když ji chytím do prstů, ponořím prsty do vody a tam se utopí (asi neumí plavat). Zda má a jaké má nožičky nemohu rozeznat.

Prosím poraďte, co to je. Děkuji. Anonym - malá blecha?

 

 

Přesně takový hmyz lovím v poslední době kolem sebe - rozdíl je jen v tom, že nekouše, ale jen "lechtá". Maličké černé skákající "zvíře", které se dost obtížně chytá. Vystříkávám byt sprejem, ale bez úplného úspěchu.

Podle obrázků blech asi o blechu nejde.

Prosím, poraďte někdo, jak se toho zbavit.

Děkuji.

prosim poradte cim vystrikat byt mame kocoura a zrejme nam je donesl domu,kocour uz ma obojek,je v pohode,blech se zbavil ale co mi ted snimi.dekuji za vasi odpoved

Dobrý večer,

prosím vás neporadili bys te mi jak se mám zbavit blechy když jsem tí chytla já?? Pořád se škrábu a na netu nic nemůžu najít co proti tomu. Děkuji za odpověď Zuzka

Dobrý den.

Chtěla sem se zeptat, zda může mít blechy i králík, který žije jen v bytě (malý mazlík).  Od té doby, co mi ho donela kamarádka na hlídání, tak se mi objevují malé svědivé pupínky a já nevím, zda je to od komárů (jelikož spím při otevřeném okně) nebo od blech. Zdá se mi, že se králík nějak často zabívá svým kožíškem. Ale možná je to normální. Nevím.

Předem děkuji za odpověď 

ano, není důvod proč by králík blechy nemohl mít. Když ho prohlídnete - a měl by blechy - tak je určitě najdete.

Právě že sem ho vyčesávala a ničeho si nevšimla. No tak snad sou to jen ti komáři ;-) Ale i tak děkuju

Dobrý den, je nějaký prostrědek do obvzduší apod. na blechy v domě ???

Dobrý den,Chtěla bych vám moc poděkovat za vaše stránky! Jsou skvělé a moc mi pomohly! Měli jsme problém s blechami. Syn byl na konci zimy poštípaný a my nevěděli od čeho. Pak jsem jednou našla blechu. Prala jsem celý dům znovu a znovu…Koupili jsme pouze bílé povlečení a prostěradla (tam byly hned vidět!) a ráno (dle vašich rad) jsem syna svlékala v prázdné vaně (občas se nějaká našla). Pyžama jsem namáčela a hned prala. Na praní bych moc nevěřila. Jediným spolehlivým zabijákem byla SUŠIČKA prádla. Tam jsem pár mrtvolek našla…Jenže problém tu byl stále…Po měsíci (když se oteplilo) jsme se jednou vrátili ze zahrady a měli jsme plné ponožky BLECH! Měli jsme blechy na zahradě! Skákaly po trávě, po hlíně… všude!!! Ihned jsem volala profesionální firmu a pán mi samozřejmě nejdříve nevěřil, že to jsou blechy. Ale byly!!! Je však nemožné, aby žily v přírodě jen tak bez hostitele. Rozhlédl se po zahradě a řekl, že by třeba mohly „utíkat“ z támhletoho opuštěného kurníku. A měl pravdu!!! Starý opuštěný kurník byl plný blech. Poslední hostitel opustil kurník na podzim a na jaře už byly tak vyhládlé, že ho opouštěly a hledaly nového hostitele! Tím hostitelem byl můj syn, který je nosil po jedné domů. Všechno to trvalo asi 5 týdnů a já z toho byla na pokraji psychického zhroucení! Kurník a okolí se vystříkalo a nakonec se převezl a zapálil!!! Stálo nás to 600Kč, ale bez profesionálního zásahu bychom na to asi jen tak nepřišli. Odborné firmy už ví, co a jak… umí hledat ohniska. Proto neřešte to doma sami!!! Vždy si pozvěte odborníka!!! Doufám, že tento (pro nás dnes již úsměvný) příběh také někomu pomůže. PS: Jen mám teď obavy, že jsme si přivezli z dovolené, z luxusního hotelu v Nízkých Tatrách, štěnice. Byla jsem tentokrát poštípaná jen já ( a komáři tam nebyli!!). Proto jsem opět všechno oblečení včetně tašek „prohnala“ pračkou a sušičkou. Prádlo čekalo vyložené před barákem!!! Při žehlení jsem našla malého usušeného broučka. Nevím, zda to byla štěnice…ale klidu mi to nepřidá. Aspoň jsem ale byla teoreticky připravená… teď vyčkávám a při podezření ihned volám profíkům. Chtěla jsem se zeptat, jak postupovat vůči tomu hotelu? Měli by to vědět, že jsem byla poštípaná a že tam pravděpodobně mají štěnice??? Nebo je to tvrzení proti tvrzení???Připomínám, že to je luxusní hotel, kde bylo čisto… ale z vašich stánek vím, že čistota není směrodatná. Jak se tedy zachovat??? Děkuji za inspiraci a informace. Ač jsou to nepříjemné zkušenosti, stejně díky.

Dobrý den,chtěla jsem se optat jak vypadá na člověku takové kousnutí od blechy.Jsem poštípaná,nejdříve jsem myslela,že to mám od komára,ale zdá se mi,že druhý den mám štípanců víc.Domácí zvíře nemáme a nepořádníci také nejsme:-)3típance mám na místech v ohybu kolenou na kolenou a v zahybu u konce břicha  azčínající nohy.jsem z toho na ....Děkuji za odpověď.

když js tich štipancu víc je tam podežření na štenice. Nejsou ze špíny a je to častej navštevník. Nejlepší je na ne zavolat firmu . Stojí zákrok asi 1000 korun.

Pracuji v v centru pro děti a s blechami máme bohaté zkušenosti :). Bleší štípance bývají nejvíce na břichu a stehnech. Jsou to štípance většinou dva až tři v řadě za sebou. Pokousaná jsou místa, která jsou nejvíce v teple, asi jsou víc prokrvená. Nabrat blechu lze kdekoliv, stačí hromadná doprava.

Po zavedení hadrových sedáků v hromadné dopravě je jich nejvíce. Hlavními dodavateli jsou bezdomovci a bezohlední psíčkaři co nosí psy v taškách po celém prostoru vozu a mnohdy i nastoupí se psem na zadní plošinu, která je určena pro kočárky s dětmi, ačkoliv pro psy je v tramvajích vymezen prostor na předními dveřmi. Dobrým prostředkem je Diffusil a na koberce Biokill. Na praní koberců přes vysavač šampon VAX speciálně s označením pro pro kočky a psy.

Dobrý den,sice toho tady už bylo napsáno o tom problému dost a dost,ale stejně dotaz položímBydlíme na vesnici v dvou generačním domě,my bydlíme nahoře,rodiče dole.Máme kočky,ale ty do domu nechodí spí,ale ve sklepě.My vlastníme menšího psa kterého máme doma.Zhruba před měsícem jsme zjistili,že má blechy,tak jsme si nechali předepsat olejíček který se vymáčkně za krk a má být klid.No tak jsme to udělali pes se jich zbavil,ale my jich ted máme plný barák a to doslova a do písmene,jenže je to ještě větší problém a to je to ,že máme 14.měsíční dceru,která je od nich strašně poštípaná,v obličeji na krku,na zádech a na hrudníčku.Pořád se škrábe a v noci se budí s pláčem jak jí to budí,když jsme byli jednou u doktorky tak si tam jedna maminka neodpustila komentář,jak se opovažujeme tam lézt když má holka takové neštovice.Každý den vysávám,ale jsou tam pořád a lezou hlavně na malou.Jenže jak je vystříkat když malá leze po zemi a všechno strká do pusy?Ptala jsem se v lékárně,ale nic pro dítě nezávadné tam nemají.Opravdu už nevím co mám dělat.Můžete mi poradit???Děkuji moc

Tak vypalte dům i se zvěří a věcmi a odstěhujte se. Cestou navštivte koupelnu

Zkuste kuchyňskou sůl,postupně deratizovat všechny místnosti,všechna čalounění,matrace,koberce,sedačku a taky podlahy i v koupelně.Kuchynská sůl je vysuší a to včetně vajíček a larev,je to recept z USA od paní kde se přemnožili a už jsou imuní proti přípravkům chemickým.Sůl rosypat na postižená místa a nechat alespon 24h působit (paní v usa nechala 3 dny)poté důkladně vysát vše a pořád prát povlečení deky atd.vy si vystříkejte matrace Difusilem forte-oranžovým ten hubí i vajíčka a larvy-u malé nevím aby jí to nevadilo.Ale asi bych jí matraci lehce stříkla taky.Přeji brzké zlikvidování :-)

Ahoj,zrowna jsem dostala kotatko a kdyz sem si cetla tyhle weci tak me napadlo se podiwat kotatku (Luně) do srsti...a našla jsem takowe malinkate bílě no kuličky..bojím se že je to bleší trus..nejsem si jistá a byla bych ráda kdyby mi někdo poradil...PROSÍM ODEPIŠTE..!!!!!!....předem děkuji...

bleší trus je tmavě červený až černý, je to krev

nejsou to spíš klíšťata? - v prvním stadiu jsou velmi malá a bílá.

Já bych řekla, že to můžou být blešší vajíčka.

Také jsme si přinesly kotátko, také mělo bílé malinkaté kuličky. Při mytí kotátka nás čekal šok. Takže ho namočte a podívejte se pořádně na jeho srst. Zatím nevíme jak ten problém vyřešit, aby jsme je neměly i po bytě.

Dobrý den, koupili jsme si potkana a po 2 dnech jsme zjistili, že má blechy. Řekla bych, že docela hodně blech. Je nějaký preparát proti blechám i na potkany? Děkuji za odpověď.

Potřebovala bych poradit. Chovám už několik let kočky, nikdy jsme problémy s blechami neměli, protože kočky ven nechodí, ale teď jsem si všimla, že se kočky začali drbat, tak jsem je vykoupala a umyla šamponem proti blechám a dala jim obojky proti blechám. Kočky se už nedrbou, ale zřejmě se teď pustili do mě. Jsem totiž jediná z rodiny, kdo je poštípaný.. Štípance mám na břiše, nohou a také na krku. Koberce nemáme a všechny šplhadla a pelíšky jsem vystříkala Difusilem. Neznáte někdo něco účiného, abych je vymýtila? Díky

Dle mých zkušeností si blechy vybírají, na některého člověka jdou brutálně, jiného téměř ignorují, možná reagují na rozdílnou krev. To je zkušenost z dvacetiletého boje s blechami, protože máme doma dvacet let kočky. Zdejší článek problematiku blech příliš detailně nepopisuje. No, první problém jsou dospělé blechy, ty je především potřeba likvidovat ve zvířecím kožichu, protože pokud blechy sají krev, tak následně začnou vylučovat vajíčka (cca 0,5 milimetru velká bílá oválná vajíčka s voskovým povrchem - proto na ně nefungují přípravky proti blechám, přes ten vosk se nedostanou). Bleše se zvětší zadeček, takže blecha může dosahovat délky 4-5 mm, z toho zadečku se doslova sypou vajíčka, blecha jich za den dokáže vyprodukovat desítky až stovky. Taková blecha je většinou v kožichu přisátá pořád na stejném místě a poměrně dobře se dá hmatem najít a i chytit, neb se hůře pochybuje. Když vám uteče třeba na zem, tak jí snadno chytíte, protože díky své hmotnosti neskáče. Tyhle blechy-matky jsou na začátku řetězce, proto je jejich likvidace nejdůležitější. Vajíčka vypadávají z kožichu zvířete nepřetržitě a všude, kde se zvíře pochybuje. Čili jejich koncentrace je větší tam, kde se zvíře déle zdržuje, tzn. v pelechu či kdekoliv, kde zvíře delší dobu polehává či posedává, třeba v lidské posteli, v křesle, někde na koberci, v rohu místnosti nebo i u dveří, kde třeba čeká na vpuštění z/do domu/bytu (čili třeba na rohožce). Kočky s oblibou mění "svá" místa, takže dokáží za čas roztrousit ty vajíčka úplně všude. Vajíčka jsou lehká, hladká, takže snadno zapadají nejen do koberce a do čalounění nábytku, ale zakutálejí se do jakékoliv škvíry jak v nábytku (klidně ve skříni), tak třeba na podlaze, tzn. do spár mezi dlaždičky, do spár mezi prkna, parkety, do spár mezi podlahou a zdí, do mezer mezi podlahu a lišty, na škvír mezi schody, do rohů. Můžou se zakutálet do záhybů v uskladněném oblečení. často napadají např. do koberce pod topením, pokud na něm či u něj kočka polehává (nebo i přímo v topení). Prostě naprosto všude. I když budou vajíčka padat doprostřed místnosti třeba na lino, tak je svou chůzí postupně odmete někam ke kraji, kde určitě najdou nějakou škvíru. Tyto škvíry stejně jako koberce většinou obsahují hromadu živin, jak zbytky z potravin, tak odumřelé zbytky lidské i zvířecí kůže, chlupy, vlasy, zbytky jiných škůdců, prach a spoustu dalších živin ideálních pro výživu larev, které se vylíhnou z vajíčka. Vajíčka se špatně sbírají rukou, ale dobře se kutálí, takže se dají shrnou, smést. Jediná efektivní likvidace je jejich rozdrcení či rozmačkání. Přemístit je jinam znamená přenést problém blech pouze někam jinam a ne jeho likvidaci. Vajíčka se ze škvír špatně dostávají a ještě horší je to z koberců, ty je lepší vyklepat nebo použít silný vysavač, slabý téměř nemá šanci. Na vajíčka působí statická elektřina, takže na hladké ploše před vámi klidně "utíkají" a v koberci naopak vší silou drží. Vajíčka vydrží životuschopná klidně rok, možná i více, v tom jim pomáhá voskový obal. Ale většinou se z nich mnohem dříve vylíhnou larvy, většinou je to dané teplotou, podle mých zkušeností začíná hromadná invaze při teplotě nad cca 23 stupňů, ale záleží také na vlhkosti. To znamená, že třeba v lidské posteli nebo ve zvířecím pelechu zahřátém živočišným teplem se mohou vylíhnout mnohem dříve, než v koberci či jinde, kde je větší chlad. Z vajíček se vylíhnou cca 1 až 3 mm dlouhé bílo-šedo-černé larvy (barva může asi záviset na druhu blechy), tenké jako nit. A postupně rostou (až cca do 5 mm). Tyhle larvy se obvykle odplazí do nějaké další škvíry či tam, kde je potrava, a to klidně i několik metrů daleko. Čili mnohem zákeřněji než pasivně se kutálející vajíčko, které se koncentruje do prohlubní, neb poté, co se larvy rozlezou do všech možných míst, jsou díky zbarvení nenalezitelné. V takovém místě se zakuklí do šedého hedvábného zámotku, o velikosti tak 2 mm. Zámotek vypadá jako prachové smítko, jenže je lepkavý, takže se přilepí a ze škvíry či z koberce ho nevymetete, nevysajete. Jediná možnost je pinzetou či drátkem ho vyšťourat a opět rozmačkat. Na larvu a zámotek by snad už měla působit chemie, jenže jí musíte k nim dostat, ale aplikovat postřik do škvír je poměrně obtížné, stříkat něco na hladké plochy ani snad nemá smysl. Ze zámotků se vylíhnou (opět v závislosti na okolních podmínkách čili vlhkosti a především teplotě - opět invaze při teplotě nad cca 23 stupňů) malé blechy cca 0,5 - 1 mm velké, ty jsou prakticky nechytitelné, blecha postupně naroste až na 2-3 mm, aniž by musela sát krev. Ty větší blechy se dají poměrně dobře chytit, ale chce to cvik a jemné pohyblivé prsty s nehty, kterými se dají přidržet či rovnou zlikvidovat. Blechy buď skáčou cca 20-30 cm vysoko a daleko, nebo velmi snadno lezou či šplhají po koberci, po textilu, ale i po kůži. Na tmavém koberci se mi např. osvědčilo položit listy bílého papíru, na něm jsou dobře vidět, pokud na něj skočí, a při tom i slyšet (je to takové lupnutí), navíc při náhlém dopadu na hladkou plochu je blecha v prvním okamžiku dezorientovaná a dosti často dopadne i na bok a chvíli jí trvá, než se postaví na nohy a znovu skočí. Blechy láká teplo, takže pomůže nad takový papír postavit rozsvícenou lampičku (se žárovkou, aby hřála). Blechy obvykle vyčkávají v místě svého vylíhnutí a v okamžiku přiblížení potenciálního hostitele na něj doslova zaútočí, klidně se vydají i přes metr daleko a když jich je hodně (desítky), tak je nestačíte ze sebe shazovat a taková kočka či malé dítě o nich nemají ani tušení, takže jsou před útokem bezbranní. Při výšce skoku do 20 až 30 cm dospělému člověku obvykle ze země naskákají na nohy, na ponožky či nohavice. Podle toho se pak dostanou pod oblečení a buď se rovnou zakousnou do nohy (občas zalezou do ponožky), nebo šplhají výše do slabin či k pasu (a koušou cestou - od toho ty postupné řady štípanců s několikacentimetrovými rozestupy), kde se oblibou schovávají pod "gumu" apod. Pokud skočí na oblečení, tak šplhají po oblečení nahoru, ale stačí dát k nohám třeba ruku a hned vám přeskočí na rukáv či pod něj a dál to samé, jak u nohavic, s tím rozdílem, že se obvykle zabydlí někde u límce kolem krku. Pokud jí máte na ruce a dáte ruku k hlavě, tak vám obvykle skočí na krk či na obličej nebo na ucho a kousne. Kousnutí jsou různá, záleží na stáří a velikosti blechy. Dle mých zkušeností, ty malé mladé blechy dělají malé štípance, které zpočátku hodně svědí, ale rychle to odezní. Větší starší blechy si ani nevšimnete, když vás štípne, teprve, když vám delší chvíli saje krev, tak to začne svědit a pak to svědí dlouho, několik hodin i několik dní. Ten štípanec má různou velikost i tvar, obvykle od 2 do 10 mm, s časem trochu ztvrdne a slabě zčervená, obvykle uprostřed. A děsně svědí, když už, tak doporučuji drbat kolem, nikdy přes prostředek, nebo to rozedřete do krve. jedna blecha těch štípanců může udělat hodně anebo i málo, záleží jestli se po těle musí hodně pohybovat( např. po končetinách) či si najde v oblečení nějaké klidné bezpečné místo (např. v pase). Pokud do takového prostředí pustíte malé dítě, tak na něj blechy naskáčou všude, pokud se dospělák bude po kolenou plazit po zemi a hledat blechy dopadne stejně. Dospělákovi na bojišti doporučuji minimálně natáhnout ponožky přes nohavice, aby se blechy nedostaly do nich. Co se týká likvidace dospělých blech, zjistěte, odkud na vás blechy útočí, poznáte to např. pomocí těch bílých papírů, a ten výchozí prostor postříkejte nějakou chemií proti lezoucímu hmyzu, nebo blechy chytejte a topte, nebo rozmačkejte (na hladkém povrchu lze provést např. pomocí lžíce či jiného náčiní, lze také naplocho nehtem, na koberci to lze obtížně, neb se blecha do něj zamáčkne a nic se jí nestane, blechu, pokud se vám jí podaří položit na bok, lze také přepůlit ať třeba nožem či jakoukoliv hranou, např. nehtem). Na koberci se mi osvědčilo použít insekticidy v poprašku, ale je to špinavá práce a místnost je někdy na pár dní neobyvatelná (a pozor na průvan, na dýchání, roznos po bytě, nutno se aspoň přezouvat, na poprašek možno provizorně položit např. noviny), poprašek se pak z koberce vyluxuje, ale opět pozor na zamoření prachem a na správnou likvidaci odpadu, dle návodu.
Suma sumárum, je nutné průběžně kontrolovat byt a zvíře na výskyt blech, pokud bude mít zvíře v kožichu třeba jen deset blech, tak ty dokážou za týden naklást až několik tisíc vajíček. Z těch blechy se postupně vyvinou v několika stádiích a v různém časovém odstupu, klidně se část vyvine hned a zbytek až za několik měsíců, takže likvidace blech není jednorázová záležitost. Musí se opakovat a musí se opakovat u všech vývojových stádií. Nejdůležitější je přerušit vývojový cyklus u blech-matek v kožichu zvířete. Z toho všeho, co máte v bytě (vajíčka, larvy, zámotky) se sice vylíhnou blechy, ale postupně všechny nejdéle do roka do roka a půl vymřou, protože jen pokud mají stálý přísun krve (v kožichu zvířete, jelikož u člověka tohle prakticky nehrozí, pokud se často myje a převléká), tak můžou klást vajíčka a znovu se množit. Pelech zvířete nestačí vystříkat, protože postřik na vajíčka nepůsobí, je tedy nutné zlikvidovat vajíčka mechanicky - pelech vysypat, vyluxovat atd. Existoval sice postřik, který působil i na vajíčka, ale bohužel jediný výrobce ho před několika lety pro nerentabilnost přestal vyrábět.

díky za vyčerpávající postup a zkušenosti s bojem proti blechám, možná to dám rovnou do článku, aby to bylo na očích, souhlasíte?

Pudl spával po gaučem až jednou přišel nájezd nezvaných hostů. Šampony proti blechám fungovali dočasně. Tak jsem se podíval pod gauč, byl jsem zhrozen. Neměl jsem zrovna nic po ruce, tak jsem na ty larvy použil tohle.

https://www.deveshop.cz/insekticidy/karate-zeon-cs--5ml/

Celý koberec jsem tím vystříkal. A tím jsem ten problém vyřešil. Insekticid byl prakticky všude, takže i když se larva vylíhla, tak jí nebylo dobřáno další existence. Tento postup doporučuji i proti mravencům. Prostě nastříkat tím koberec kudy chodí a máte pokoj.

Doplním ;). Přes zimu a chladnější měsíce bývá klid a člověk může podlehnout milnému dojmu, že je vyhráno, Nejní tomu tak, stačí aby byly tropické teploty a teplota v době vystoupala na stabilních 25 °C. V tu chvíly se rozjede invaze obrovských rozměrů na novo. Jsou to vypočítavé potvory, které taktizují. Nejlépe co lze vždy udělat je pořádně vysát, vystříkat celý byt. poté do kýble horkou vodu s velkým množstvím jaru a pořádně vytřít, a to všude, pod koberci, pod skříněmi. poté pořádně vykoupat kočičku (lze-li to) a hlídat. Bohužel proti pipetám od Frontline jsou blechy již imunní. A jedinné co na ně jakštakš platí je BroadLine. V případě kočičků hlavně dávat pozor na přípravky obsahující permetrin...je pro ně toxický i v minimálním množství.

Dobrý večer, můžete mi, prosím podobně popsat kousnutí od blechy? Máme doma hafana, ale je bílý a ostříhaný, blechy nemá,ale našla jsem synovi několik štípanců v okolí bříška. Je to takový pupínek - červený a kolem něj je červený kruh, ale mezi pupínkem a kruhem je bílá kůže, je to opravdu zvláštní štípnutí. Děkuji

asi takhle
Děkuji mockrát, zdá se mi to hodně podobné, ale blechu jsem nenašla, tak nevím, kde k tomu přišel...

ale zkontrolujte, jestli to není štípanec od štěnice, to byste na tom byla ještě hůř bohužel

to není blešší štípanec...

A čí je to teda štípanec? My máme taky takové.

ahoj, pozor na červený okraj, jakoby mapu kolem, je to většinou infekce borelií, po kousnutí čímkoliv. Doporučuji hned návštěvu lékaře a nechat si udělat testy, i po tak dlouhé době.Přeji hodně štěstí.Eva

Já jsem chtěla vědět co axistuje za druhy a ty ta, píšeš že už nemáš slepice to mě ale nezajuímá!!!!!! nazdar

hmmm, ty druhy tam máš vypsaný, zkus se podívat ještě jednou, neni to tak těžký.

Chodil někdy autor článku do češtiny? Za odpověď děkuji.

to nikdo neví a zjišťovat nebude. Jestli jsem správně pochopil vaší otázku - tak, případné chyby se pokusíme opravit.

To bych chtěl vidět, jak bys chodil - do češtiny - ...
to půjde asi těěžko...nevím jak ty, ale já se češtinu učil už od základky...;-)

ja sem jenom mnela blech a viich a svjedelo to mne

prosim vas poradte mi nejaky sprej mame je po celem byte a kousou jako blazen ovsem mame pejska prosim dejte mi vedet

zkuste šampoon proti všim pomužeto:O)

Nemáte náhodou černého králíka? Blechy jsou totiž černé červené nebo zrzavé a na černé srsti nejsou vidět. Zkuste se podívat pořádněji. Pokud u něj najdete černý nepořádek a po zmačknutí ten nepořádek zčervená tak jsou to bleší výtrusy.

dobry den chci se zeptat,kdyz mám doma psa,ktery má blechynacházímk mu v srsti černe "drobky" nejspis to bude bleší výtrus,rozmnožujíse tím trusem blechy? nebo jsou to jen neškodné částice? děkuji za rady.

To su asi vykaly blch.Ak sa rozotru po papieri mali by mať v sebe trošku nestravenej krvi.

jj četl jsem, že trust dospělých blech slouží jako potrava jejich larvám. Proto je zapotřebí udržovat co největší čistotu

Zdravím, budím se většinou každé ráno s nějákými pupínky. Je to pouze když jsem doma a spím ve své posteli. Většinou jsou tak 3 blízko u sebe, dneska dokonce 9. Svědí to jako čert. Koukala jsem po posteli, ale zvířátko žádné jsem nenašla. Myslíte, že by to mohla být blecha? Nebo mam problém hledat jinde? Někdy se stane, že se rano taky probudím a pupínky nemam nikdy. Ale to je tak max. 3 noci a pak zase.

Ještě bych chtěla dodat, že u žádného z našich zvířat jsme blechy nezaznamenali.

no, my máme doma kocoura a blechy má (měl). taky jsem se dvakrát probudil a jednu jsem zahlídl na noze. cervené hryzance jsem neměl, možná jeden ale řekl bych že se spíše chtějí schovat do tepla tak jdou pod peřinu za lidma :-) ale váš případ to být nemusí. blechy jsou velmi malé takže je ani najít nemusíte, a když tak jsou rychlé a mrštné. šance je tak 50:50.

mam zkusenost, ze kdyz se natru detskym olejickem AVIRIL, tak nejsem postipany, kdyz natru stipanec konopnym olejem nebo masti, tak to zmirni svedeni

3 štípance vedle sebe většinou neznamenají blechy, ale takto koušou štěnice....

to rozhodně není pravda. blechy zanechávají 2-5 kousanců za sebou v řadě, pak skočí jinam.

Tak tyhle zatracený krvelačný bestie jsem měl 2x.
1) V Chorvatsku v jedné restauraci byla taková roztomilá koťátka, byli jsme na verandě... No a já - kočičí člověk je hladil. Idiot. Poslední den dovolený. Takže jsem si těch 1300 Km v autě domů vážně užil na plný pecky. koupil jsem si šampon pro čokly a celej se vydrbal. Zhebly, bestie.
2) Dědovi umřel pejsek. Ty malý krevsající šmejd/i/dky z něj slezli/y ještě před smrtí a málem mi sežrali/y nohy. Zvláštní, napadali/y jen muže.

blechy-feministky

Dobrý den, už dvakrát jsem si na ruce všimla takové uzoučké tak 3 mm velké potvory. Je to blecha?

je to blecha

Mám zkušenosti s blechami od zvířat (pes, ježek) ale hlavně z práce v nemocnici.. Osvědčilo se lehnout si do bílé vany nebo na bílé prostěradlo a blechy z vás vyskáčou, bílá plocha je pro ně asi nějak přitažlivá, zabralo zatím vždy.

Dobrý den, jsem blecha obecná. Musim vam rict, ze my blechy jsme mírumilovná stvoření. Pocházíme z planety Blechotronu, která bohužel před dávnými věky implodovala, proto jsme se vydali na Zemi, kde lidé mají krev, která je podobná naší magické surovine. Omluvte naše štípance

Královna Blechýlie II.

Blecha a umí psát na klávesnici :-D

jsi fakt nána jde vidět že jsi to neměla nikdy doma!!!!!

Nikoho neurážejte. Ani mě. Pomluvy a urážky mezi slušné lidi nepatří.

KRÁVO PITOMÁ-ZDECHNI.FAKT PITOMÝ HUMOR

DIFFUSIL JE TOXICKÝ !!! NEPOUŽÍVEJTE HO !!! BLECHY SE VRÁTÍ, ALE KOČIČKA UŽ NE !!! :(

Dobrý deň
pokúšala som sa z Vašich stránok zistiť , čo to máme doma, štípe to len niekedy a myslím si , že len v posteli. Máme doma mačku, ktorá máva blchy, ale pravidelne ju striekame frontlinom buď sprejom alebo kvapkou za krk. A navyše k nám do postele nesmie 2 roky. Takže som si myslela , že by s blchami nemal byť problém. Ale niekedy to štípe ako blázon, aj 15 štípancov po celom tele. Ide to len na mna a na malého syna.
Ako sa toho zbaviť v posteli? Pomože všetko vyprať, aj mačaci pelech? Dá sa to v tej posteli nájsť? ako štípu štěnice? podľa toho popisu, si skor myslim, ze tam je blcha. Ale mačka tam nechodi, tak ako sa tam dostala?
Ďakujem Vam za radu
Ingrid

Ingrid, zřejmě to budou blechy. To, že kočka do postele nesmí nevadí, blechy se tam dostanou i tak. Doporučuji povlečení vyprat a postel, ale hlavně celý byt, včetě kočíčího pelechu vystříkat nějakým insekticidem, mnohdy jeden postřik nestačí a musí se opakovat. Při silnějším výskytu blech v bytě bývá jejich odstranění dlouhodobější, ale podaří se.

Dobrý den chtěla bych se zeptat může mít králík blechy?? a jak je poznám? Moje králice šedobíločerná a když jsem si s ní hrála tak se mi udělal pupínek tak jsem se chtě zeptat jestli nemá . Dejte mi prosím vědět na můj E-Mail : vendou@seznam.cz děkuji

ano, jistě králík hostuje dokonce blechu králičí. Vypadá stejně jako např. blecha psí, nebo kočičí, v srsti jí snadno poznáte. Je důležité králíka "odblešit", blechy bývají přenašeči závažných onemocnění.

Lidičky,už sem se několikrát zbavila blech od našeho kocoura.Ale máme je tu zase.Nikoho z naší rodiny nepoďobou jen mně :-D Nohy mám jeden velky hryzanec a šíleně to svědí. Nám doma pomohl DIFUZIL, stříkala sem si ho i na postel a na nohy. kdykoliv se mi zdálo že mi něco leze po nohách. Zbavila sem se jich,ale asi se mi doma vylíhla druhá várka a já jsem z toho na větvi.

Dobry den.mam na rukach a na krku malinkate stipance, jen takove tecky, ktere dost svedi.Nevite od ceho by mohly byt?Pred par dny jsem prespala dve noci v jednom hotelu. Mam preventivne necim vystrikat byt?Muze to byt i komar?ale stipance od komaru vypadaji jinak.Stipancu je jen malo a pokud vubec pribyde,tak tak jeden denne.
Bohuzel mam spatrnou zkusenost se stenicemi, po 10 dnech v pronajmu jsem byla opravdu postipana snad vsude.Takze ted se dost bojim...Dekuji

Dobrý den, četla jsem si vaše komentáře a mám docela problém,máme doma kočku ale jakmile jsem zjistila,že má blechy tak ji do domu pouštím jen, když se jde najíst no a náš 3 letý syn je hrozně poštípaný.Včera jsem zjistila,že má od ramínka k páteří 11 štípanců.Podle obrázku vašich štípanců jsem usoudila,že to jsou blechy.Je poštípaný jen on, já jsem celý den doma a nemám ani kousnutí a on dojde ze školky a do večera je poštípaný.Uplně se za to stydím,ale co mám dělat.Stačí když několik týdnů po době vyšplíchám byt sprejem proti blechám?Která místa nebo co mám hlavně poštplíchat a dá se tímto způsobem blech opravdu zbavit???Prosím, moc prosím, poraďte, co by v nejkratší době pomohlo se blech zbavit.Postel jsem čistila a prala jsem v jeden den peřiny,polštáře i povlečení, mám to zopakovat?Poraďte.

Martina

musíte důkladně vystříkat byt - a hlavně odblešit kočku, ale je nutné ošetřit i její pelech. Jinak je to jako bumerang, za čas kočka přinese domů nové blechy. Postřik je nutné několikrát opakovat. Blechy se zdržují "při zemi", tzn, není nutné stříkat televizi, gobelíny ani obrazy. Většinou stačí podlaha, koberce atd. Jak říkám nutné je odblešit zdroj - ve vašem případě kočku a také místo, kde přespává.

V první řadě byste měla odblešit kočičku. I když se domů chodí jen najíst, vždy vám doma "něco" nechá. Z kožichu jí vypadávají bleší vajíčka, z kterých se vám doma vylíhnou další blechy. Doma to chce vystříkat veškerý čalouněný nábytek, koberce. Každý den vysávat podlahy. Bleší larvy přežívají i několik týdnů, ale důsledným úklidem se jich zbavit dá. Přeji hodně úspěchů v tomto nelehkém boji. Já jsem ho vyhrála.

ZDRAVÍM :-) ,TAK U NÁS JSOU TAKY BLECHY A JSEM BEZRADNÁ.ANI NEVÍM KDE JSME K NIM PŘIŠLI,CHODÍME NE PROCHÁZKY S KAMARÁDKOU A JEJÍM PSEM A BYLI JSME I U NICH KDE MAJÍ PSA DOMA A NEBO JE TO Z NAŠEHO KOCOURA KTERÝ SE NÁM MOTÁ KOLEM NOHOU :-( KAŽDOPÁDNĚ SE TY MRCHY SKÁKAVÝ A KRVELAČNÝ PROHÁNĚJÍ UŽ I U NÁS DOMA A NEVÍM CO S NIMA.JÁ JSEM DOŠTÍPANÁ KOMPLET A UŽ ANI V NOCI NESPÍM,MÁM POCIT ŽE PO MĚ SKÁČOU A POŘÁD SE ŠKRÁBU,NEJHORŠÍ JE ŽE MÁM ANI NE ROČNÍ DCERKU A UŽ JSEM VIDĚLA ŽE SEDĚLA I NA NÍ,JEN HNED ODSKOČILA KDYŽ JSEM JI CHTĚLA CHYTIT.PROSÍM MOC,PORAĎTE CO MÁM KOUPIT NA TY MRCHY A HLAVNĚ ABY TO NEUŠKODILO DCERCE,PŘECE JENOM POŘÁD LEZE PO ZEMI A VŠECHNO STRKÁ DO PUSINKY A TAK MÁM OBAVY ABY SE JÍ Z NĚJAKÉHO POSTŘIKU NEMOHLO NĚCO STÁT.MÁM Z TOHO VŠEHO NOČNÍ MŮRY A STRAŠNĚ SE STYDÍM A ANI K NÁM NIKOHO UŽ NEZVU.NO A TAKY CO MÁM VŠECHNO VYSTŘÍKAT,MÁM I OBLEČENÍ VE SKŘÍNI ATD.?PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA JAKOUKOLIV RADU :-)

dobrej taky mam problem mam kocicku uz 7 let asi pred mesicem vypadla s okna a byla celou noc venku proste jsem ji nemohla najit ale nasla jsem ji az druhy den dopoledne je zdrava nic ji neni jen to drbani za uchem a ja se drbu taky nejvic na hlave a krk v zadu nachazim male bile kulicky dokonce i larvicky poradte mi co to je a jak se toho zbavit dekuji

cest praci chci se zeptat je frontline combo opravdu tak účinný na vyhubení blech nebo jsou i jiné přípravky děkuji tomáš

s "kapkou" mám docela dobré zkušenosti. Určitě bych, ale předtím psa, nebo kočku vykoupal a "odblešil" mokrou formou - tím se zbavíte 95% blech. potom je důležité odblešit pelech, případně domácnost.

Frontline doporučuji

ještě otázka je nějaký přípravek na hubení larev od psích blech nebo se musí čekat až se vylíhne bleška.

Dobrý den, nevím si rady :( . Už asi 2-3 týdny se mi občas někde objeví štípanec (1-3). Většinou malý zarudlý, velmi svědivý ale max do 20 hodin mizí. Většinou si jich všimnu po ránu, takže mě něco štípe asi v noci v posteli :( Ohledně nějakých škůdců jsem strašlivě paranoidní a nevím jak poznat, zdali to jsou blechy či štěnice. Komáři už totiž nejsou :( Více se obávám štěnic a už jsem vše prohledala : vniřky matrací, plovoučku, obrazy, polštáře... nikde nic. Blechu jsem ale taky ještě neviděla :( V pokoji mám králíka a máme 2 pejsky, které si ale do pokoje nepouštím, ale to celkem nehraje roli :( Co myslíte? Blechy či se mám bát štěnic? Jak to zjistím? Slyšela jsem, že kousance od štěnic jsou veliké a drží se velmi dlouho, ale nevím čemu můžu věřit, poraďte :(

Dobrý den četla sem vaš problem a posledni dobou mam podobny problem rano se vzbudim a mam 3stipance ale nevim od ceho nikde nic neni nic sem nevidela cistotu dodrzuji,povleceni pevlekam kazdych 14dnu..nikde jsem nenasla odpoved od odbornika co vam poradil:(Mohla by jste mi prosim napsat jestli uz jste to prisla na to od ceho kousance resp.stipance byly popr jak se jich mam zbavit?Dekuji moc L.

Pro všechny, kteří bojují s blechou. Chtěl bych popsat náš úspěšný boj s tímto hmyzem.
Že nám kočka přinesla domu blechy, jsme zjistili až když se ty potvory přemnožily.

Nejprve je třeba vyhubit blechy na kočce. Použil jsem Frontline.
Potom nekupujte žádné postřiky v obchodech, ale zavolejte si profesionální firmu, která má s tímto zkušenosti. Já jsem zavolal DDD firmu v Č. Budějovicích. Ale mají snad pobočky na více místech v republice. Přijel jejich technik a vystříkal nám úplně celý byt včetně všech postelí, křesel, sedačku..... Vystříkání celého bytu 4+1 nás stálo necelé 2000 Kč. Zhruba do dvou týdnů blechy úplně zmizely a už je to dva měsíce co máme pokoj.
Toto neberte jako reklamu na firmu, ale stručný popis jak s blechou bojovat.
Blecha není těžký soupeř, ale je třeba zavolat profíky a nesnažit se bojovat sám. Možná se zdá že 2000 Kč je hodně, ale zkuste si spočítat kolik dáte za různé postřiky z drogerií a výsledek nejistý. Takový rozdíl už to potom není a aspoň máte jistotu úspěšného boje.
Pokud budete chtít něco upřesnit, klidně napište na email carlos1@seznam.cz

Nemám zkušenosti s deratizační firmou... zato s blechama bohaté...kdysi nám dočasní nájemníci jarního/letního/podzimního sídla zablešili barák... chytl to náš pes a my úspěšně zablešili další barák s dalším psem a kočkama... byl to boj na půl roku... stálo nás to přes 10tis. Kč... jen se toho zbavit v jednom baráku... druhý se nechal přes zimu vymrznout...
Momentálně už zase dva měsíce řešíme... bohužel celá situace ztížena nezodpovědnou skorothyní, která si pouští našeho psa k sobě... její pes i kočka zablešený taky.. o vystříkání prostředí neuvažuje a to její neuklízení situaci taky nezlepší...

Tak to vypadá.. že budeme zase spoléhat na zimu... až blešky vymrznou...

Ahoj prosim mohl bys mi poslat odkaz nebo tel firmy co ti po.ohly s bojem s blechami moc dekuji Lenka

Dobrý den,
kočku nemáme, psa přes 3 roky také ne.
V poslední době mě přes noc něco pokouše, není to každou noc, cca 1x týdnně nebo za 14 dní. Naposledy jsem zaznamenala 8 štípanců na stehně v řadě za sebou, minule to bylo x štípanců na ruce nebo na chodidle. Svědí a zmizí cca za týden.
Přítele neštípají, jen mě.
Dnes jsem nadzvedla postel, tak u švu byla taková hubená larvička, cca 5mm velká hnědé barvy, nožičky jen u hlavy a na zadku měla štětinky.
Poradíte mi, prosím, co to je? štěnice?
Předem moc děkuji.

Larvu bych přiřadil nějakému kožojedu anebo rušníkovi. Poštípání s tím nesouvisí. vka

Nevím,jestli už není pozdě na odpověď.Ale mám čerstvé zkušenosti, štípance,které popisujete jsou opravdu od štěnice.Ale černé "larvičky" jsou od kožojeda,to je tvrdý malý černý brouček, vypadá,jako ten,co vám v létě leze po křiklavém tričku.Kožojed není pro člověka nebezbečný,je to jen pro vás nepříjemné,myslím vědět,že vám v posteli něco leze.Živí se totiž odlupujícími se šupinkami kůže,tzn.,zbavte se prachu, často převlékejte a luxujte matrace.
Několik štípanců u sebe jsou štěnice,hnusná stvoření,přivezli jsme si je z dovolené (jak říkal odborník deratizér), nikde nebylo nic vidět.Zkusili jsme párkrát v noci se vzbudit, rozsvítit a většinou jsme jednu potvoru v posteli našli. Pán vše vystříkal, včetně skříní,stěn a koberce.CCa po 2 měsících je nutné postřik opakovat,1x jsme platili 1.000,- a pak už jen 500,- Kč. Chce to opravdu odborníka, protože ty mrchy se množí. Na nic nečekejte, čím dřív se začne s likvidací, tím lépe. Sami to nezvládnete. Hodně zdaru.

Dobrý den, reaguji na Váš text. Máme v bytě nejspíše blechy, mohla byste mi prosím Vás napsat co to bylo za firmu, když chtěli poprvé jen 1000Kč a podruhé jen 500Kč? Našla jsem na internetu a tam mají rozpětí 2500Kč-4000Kč za jeden zásah což mi přijde hodně. Prosím Vás, můžete mi pomoci? Jsem z toho hodně nešťastná. Děkuji Jedličková

uz ty drogy neber :D

Nebyla to larvička, podle popisu to byla rybenka a ty nekoušou. porozhlídni se jinde.

Žádná rybenka..co by dělala rybenka v posteli? Ta žije na vlhkých místech..Šlo o larvu Kožojeda

Dobrý den,uplně stejné larvy nacházím občas v posteli,nemůžu se jich zbavit.Už od nich máte pokoj a víte co to bylo za larvy?

Ahoj můj pes má blechy a nevíme jak se jich zbavit. Poradte mi někdo prosím. Děkuju Předem

Dobry den, asi rok chovame kozy a az letos asi pred tydnem sme na nasi kozicce nasli mozna ,,blechy,, . Nevime co to je a tak se chceme zeptat , jestli je mozne aby to byli blechy.... :) Jsou to male hnede mrsky a skacou i na lidi ,ale druhy den uz zmizi.... :D Jestli s tim mate nekdo zkusenosti, budeme radi, kdyz nam nekdo poradite co s tim :) Dekujiii a preji pekny a snad uz i slunecny den :)

Dobrý den potřebujeme pomoc náš kocourek měl blechy tak jsme ho umyly v petroleji a splachly a lita sem a tam a hrozne rychle dejcha co máme dělat? Máme strach aby neumřel prosím vás pomoct :(

jezisi to byl teda napad, vzdyt mu to popali kuzi a znici srst, navic se to dostane urcite i do tela pres nejake poraneni, V podstate jste ho odsoudili temer k smrti

když je někdo blbej...., je mi jen líto toho kocourka :-( proboha, vždyť Orthosan stoji stovku!!! To snad stojí za život mazlíčka, ne?

ježiši, tohle je snad týrání... nevím jaký hlupák by tohle udělal

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co se tedy Vašemu kocourkovi stalo. U nás doma se asi také objevili blechy a máme tušení, že je přinesl domů náš kocour. Děkuji za odpověď.

Přimlouval bych se, aby popisy úchylných způsobů týrání zvířat a dotazy možných následovatelů byly webmistrem neprodleně mazány.

Už 14 dní máme všichni doma malé štípance na různých částech těla. Přibydou nám tak 4 denně a hodně svědí. Syn je už tři měsíce na brigádě v ZOO a přisl domů před třemi týdny 3 pískomily, kteří se drbou. Nic jsme doma neobjevili a všechno jsme důkladně vyluxovali a vyprali. Prosím poraďte o co by se mohlo jednat. Už se bojím někam jet, abych někomu domů něco nezavlekla. Ptala jsem se doktora, ale nevěděl o co by se mohlo jednat.

nu, tohle by mohl být i svrab...ale nechci vás strašit...

Dobrý den, mám problém s blechami. Můj 3 letý pes jim asi hodně chutná, protože domů přinese blechy aspoň 2x za rok. Poslední invaze přišla před 2 měsíci. V tu dobu měl na krku Scalibor asi 3 měsíce. Ten jsem vyměnila za Kiltix. Nutno říct, že oba mám dlouhobodě vyzkoušené a fungovali skvěle. Milé blechy ovšem na kiltix vůbec, ale vůbec nereagovaly a vesele se množily dál. Od veterináře jsem pak dostala Advocate a až ten zabral a dospělé blechy vychcípaly. Má ho druhý týden. 2x - 3x za týden na něm objevím další velkou, dospělou blechu. Podle veterináře máme někde zdroj blech. Problém je ale v tom, že nevím kde ho hledat. Ještě poznamenám,že doma pravidelně gruntuju, peru a stříkám Biokill na prostředí. Nic po nás neleze ani nás nic nekouše. Nevíte někdo kde se venku můžou zdržovat blechy? Děkuji.

Dobrý den, naše fenka si občas nějakou tu blešku donese z louky - snaží se tam lovit myši (a že se jí to někdy i podaří), takže to bude od nich. Ale jestli máte i zahradu, kde se pes pohybuje, je možné, že tam někde mají hnízdo myši, které taky mají blechy - tudíž stačí, aby to tam pes občas "zkontroloval" a má je (vlastní zkušenost). Momentálně taky válčíme s blechama - koupili jsme chalupu, kde jsme likvidovali králíkárnu a boudy od ne zrovna opečovávaných pejsků :) tak hodně štěstí s odblešováním

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak poznám,že mám blechy. Moje sestra má malé štípance. Vypadají jako od komára,ale to by jich nebylo tolik. A také kdyby to byly blechy čím je máme vyhubit?

Chtěla bych se jen podělit o zkušenost, navštívila jsem tyto stránky, protože jsem řešila, jestli nejsem pokousaná od blech. Mám i psa, takže sem to brala skoro jako jistotu, jenže... Mám i malé dítě a všimla sem si, že je také pokousaná, ale hlavně, že se na těch pupínkách objevuje malá, skoro neviditelná oranžová tečka, nevěnovala jsem tomu pozornost, o den později jsem si všimla, že pejsek má na tlapičce shluk takových oranžových teček a k mému zděšení jsem viděla, že jedna tečka se hýbe. Zašla jsem tedy k veterináři a ten mi sdělil, že se jedná o sametku podzimní. Stačí k odstranění roztok na bázi desinfekce, mě dal Frontline spray a ohledně mě a dcery jsem se šla poradit do lékárny, tam mi dali Difusil a ještě Tee Trea Oil na potírání, stačí dán roztok na gázový čtvereček a mechanicky vytřít, zopakovat po dvou dnech. I kdyby se to prý neřešilo, tak to bude mít člověk max. 14 dní. Trochu jsem si o sametce přečetla, je to vlastně roztoč a podle veterináře žije od poloviny srpna do konce září, když jsou suché a teplé dny v trávě a parazituje na všech teplomilných živočiších, tedy i na člověku. Neživí se krví, ale suchými odlupky kůže, jen do kůže musí vpravit nějaký svůj enzym a to je to, co tak strašně svědí, až bolí. Koukněte na internet, jsou tam obrázky těch kousanců a zjistíte, že to tedy ani nemusí být od blech a tudíž odpadá čištění bytu :-) Snad jsem tak někoho uklidnila.

Dobrý den, mám problém jelikož jsem si zakoupila obojek pro psy kitlix doporucila mi ho sama prodavacka ze je opravdu ucinny.ihned jsem ho psovi nasadila behem prvniho tydne se mi zdálo ze se tolik neskrabe a ze blechy nema.již asi po měsíci se muj pes silene drbe nasla jsem mu plno blech!ihned jsem mu obojek sundala omyla ho v mydlove vode jak vsude na internetu pisou ze pokud se obojek zda mastny bez poprasku je treba ho omyt.Odlbesila jsem ho Orthosanem i tak plno plech zustalo.rucně jsem je tedy zabila stlacenim nehtu.i tak mu urcite nejaka zustala, vydesinnfikovala jsem cely byt + vyprala vsechny deky ,pelech koberecky..Musim rict ze na klistata obojek zabira ale na blechy bohuzel vubec ne!!!To me docela nastvalo protoze sem do toho vrazila dost penez z ocekavanim ze to zabere!
Taky máme 2 kočky ty budu muset taky odlbesit par blesek taky maji.
Také u me byla má kamaradka ktera mi hned v ten den vecer napsala ze ma stipance a jeji kocky ktere nikdy blechy nemeli se zacinaji drbat!je mozne aby to prenesla domů?od kočky naši?ja jsem si myslela že blecha pouze kousne a vyskočí.Zvažuju koupit frontline, jen si myslim ze to vyjde dost draho kazdy mesic kupovat a ku vsemu se psa nesmi koupat? prosim zkuste mi nekdo poradit co je učinné.už jsem taky kupovala obojek pred objkem kitlix ,beahpar a ten taky moc nezabiral!uz sem zoufala:-( nikdy tolik blech nemel jako ted

Dobrý den, naše čersvá týdenní zkušenost s Frontline COMBO spot on (na našich dvou psech) - na blechy zabrala 100% - máme to teprve týden (účinnost až 8 týdnů píšou, tak uvidíme). Včera celý den byli psi v zablešeném prostředí - a večer téhož dne, když jsem je prohlížela, jsem nacházela pouze mrtvé blechy (žádnou živou jsem nenašla). Klíšťata taky žádná nedonesli, ale v poslední době jich tady nejspíš moc není.
Pozor, ale musí být "Frontline COMBO" (narozdíl od "Frontline" - Frontline Combo působí na všechna vývojová stadia blech, nejen na dospělé jedince - viz net.)
Kamarádka si od Vás samozřejmě blechu taky mohla odnést (taky se mi to stalo, od kočky známých).
Sice máte doma 3 zvířata, ale než mít zablešený byt a štípance po těle, tak to za to stojí ty peníze dát (+ samozřejmě pořádně cídit byt, viz příspěvky níže).
Pouze chci upozornit na to, že nejspíš někteří jedinci můžou být na některou složku tohoto přípravku alergičtí (pravděpodobně i naše fenka, skoro po každém pohlazení má tendenci se drbat, přestože na kůži nemá žádné viditelné změny, zarudnutí..), tedy u ní později budeme muset zkusit jiný přípravek - budu ráda, když se další čtenáři podělí se svými zkušenostmi s podobnými přípravky, díky :)
Takže hodně štěstí při odlbešování, snad se zadaří :)

Taky jsem koupila a aplikovala... dva měsíce řešíme blechy (dva psi, kočka..dva zablešený baráky)... první týden jsem opravdu nalézala mrtvé blechy v chlupech... bohužel jen první týden... za tři dny to bude měsíc.. pak aplikuju něco jinýho.. (doporučuje se mezi aplikacemi měsíc).
A klíšťata tak nějak podobně... první dva týdny ani jedno (normálně jich denně pár vytáhnu)..teď už sem tam přichycené najdu...

Dobrý den zkuste obojek Scaliber, je lepší než kiltix, aspoň nám se to potvrdilo

Dobrý den,prosím o radu,naše britka měla blechy,je chovaná jen v bytě,nechodí ven,postříkali jsme ji Frontlinem,jí to pomohlo,ale ted blechy štípou nás.Můžete nám poradit jak se blech v bytě zbavit?Jaký prostředek je nejúčinnější?Zkoušeli jsme ARPALIT,vystříkali dvě balení ale nic.Je účinný BIOKIL?Nevím jestli to mám správně napsané,jen jsem o tom slyšela.Díky za odpověď.

POZOR Biokill je toxický pro kočky

biokill je toxický jen při aplikaci přímo na zvíře, stříká se ale na koberec, na čalounění a podobně, kde se paraziti vyskytují. Pochopitelně je třeba zabránit kočce, aby ošetřená místa olizovala. Je to jeden z mála prostředků, které účinkují v případě zanesení škůdců do bytu.

Biokill nezabírá!!! nepomáhá skoro nic, už jsem z toho nešťastná!! čekáme miminko a potřebuju se toho zbavit co nejdřív..slečna, která nám štěňátko dávala, se zapoměla zmínit, že nám k pejskovi dává ještě pytel blech:(

Poradte někdo jak se zbavit blech na zahradě.
Doma je naštěstí nemáme, protože pes zůstává na verandě a dostává proti klíštatům a blechám "olej za krk". Pelíšek mu občas preventivně vystříkám Arpalitem. Ale dnes jsem sbírala pod třemi stromy ořechy, pak jsem na sobě našla 15(!!!) blech. Hrůza, už tam nejdu. At si to raději seberou veverky :-) Je to od ježků? Je totiž možné že tam někde v rohu zahrady nocují (jinde po zahradě útok blech není), často je vídám večer když jsem na lovu slimáků. Myslela jsem že ježci jsou pomocníci zahrádkářů ale ted bych se jich raději zbavila....

Ahoj,tak jsem zjistila,ze mam doma take blechy,ale zive nevidim.Jiz rok beham ke kozni doktorce,ze mam pociy,ze po me neco leze/vsude/ a nic nevidim.Vyzkousela jsem Infectoscab I sirovou mast v domeni,ze mam svrab,ale porad to po me leze.Nacazim na kuzi mala leskla vajicka ale ziveho nic nevidim.Uz jsem zrala na psychiatra.Byt mame po deratizaci,manzel zadne problemy,jen ja.Je to k zblazneni,copak neexistuje neco pro lidi jako Frontline?Zvire doma zadne nemame jiz 4roky.Pomoc

.. ta návštěva psychiatra je poměrně dobrým nápadem...pokud tedy nemáte žádnou viditelnou zarudlou vyrážku na kůži, či štípance. Ta tzv"vajíčka"mohou být obyčejná zrnka prachu a jiného bordelu, co na kůži a chlupech přilne. Dle toho, co jste napsala, usuzuji, že trpíte jistou formou parasitofobie

Nedávno jsem byla s kamarádkou v Kauflandu a jak už jsme odcházeli k autobusu, našli jsme takové malé opuštěné koťátko, chtěli jsme ho vzít a ta kamarádka mi ale řekla, že bude mít 100% blechy, já ji ale neposlechla (mám totiž slabost pro zvířata, už od malička jsem si vždycky chtěla vzít jakékkoliv opuštěné zvíře) a tak jsem si to kotě teda vzala do náruče, ale zachvíli uteklo, no tak jsme šli na autobus..

Druhý den už mám ale 3 štípance.

2 těsně vedle sebe nad zadkem a 1 pod kolenem.
Strašně to svědí:/ že já blbá ji neposlechla.
Už jednou se mi to stalo a nebylo to zrovna nějak příjemné!://

ahoj, jak vypadali ty tvoje štípance od blech? děkuji za odpověď a napiš na mail uvedený prosím

my sme sa presťahovali pred necelými dvomi týždňami do domu a tý čo tu boli pred nami mali dnu mačku..... už tretí deň sa stále škrabem svrbí ma celé telo. Mám veľa štípamcov hlavne po nohách...môj syn a ani môj muž to nemá...dneská mi to už nedalo a z obyvačky som všetko vyprázdnila a postavila som sa do stredu a zacala som skakat....padli asi tri blchy. Hned som ich zabila a dala na papier....vtedy som ešte nevedela že sú to blchy pretože sme to nikdy nemali a nikdy som ich ani nevdela....že sú to blchy som zistila podľa obrázkov čo sú na internete....PROSIM VAS o nejakú radu ako sa toho zbaviť....my nemáme žiadne zvieratá.....potrebujem nejaký prípravok na nás pretože to mám aj na oblečení....

Asi je to hloupá otázka, ale dopřávají si blechy spánek?

Potrebovala bych malou-velkou radu,meli jsme problem s blechami mame psa a kocku oba rekneme gaucovy typ.Dostali jsme kapicky od veterinare a problem asi vymizel,pes uz zadne blesky nema ale u kocoura si nejsem jista je totiz dlouhosrsty a takovehle veci se u nej spatne zjistuji,drbe se neustale,ale jelikoz je to kocka a panske povahy(tudiz ma nas za svoje poddane a nenecha si nic libit) potrebovala bych nejaky figl jak to zjistit,osobne si myslim ze kdyby blechy mel uz je ma i pes.Co vy na to?

Další věc je že se mam i s kočkou stehovat do noveho bytu a mam obavy abych si s nabytke a kockou neprivezla i blechy.Mohli by jste mi poradit nejaky sprej na kocku i na nabytek (calouneny gauc) kdyby tam nahodou nejaka ta mrcha jeste byla abych ji zavrazdila driv nez se nas problem rozjede nanovo a tentokrat v pronajatem byte??Kapicka za krk na toho naseho chlupace je malo a šampon nepripada v uvahu :-D

Děkji

Topení blech nefunguje, vydrží pod vodou i několik hodin.Postřiky jako decis, dragon, fast, biolit proti komárům a jiné proti lezoucímu hmyzu zatím neůčinkují. Teď zkouším lampu nad vodou. Poslední šance je deratizace. Zlatý METATION, TEN ZABRAL NA VŠECHNO !!! Pro velkou účinnost se nevyrábí. Jinak přeji všem bojovníkům proti obtížné žouželi hodně úspěchů a brzké vtězstvi.

koupila jsem si kočku od jedné chovatelky, která nám ji poslala zablešenou až hanba. Samozřejmě to svedla na mne, že prý to kočička chytila u nás. Jenže u nás blechy nikdy nebyly a to jsme měli psy i kočky venku a nikdy jsme jim antiparazitika nedávali. Měli občas klíšťata, ale blechy ne. Kočka měla na sobě asi 80 blech a to by asi těžko najednou někde nachytala, ale to je jedno. Okamžitě to přelezlo na kocoura i na psa a hned se to usadilo v našem koberci, dekách, posteli atd. Mysleli jsme že se toho rychle zbavíme, ale opak byl pravdou. S blechami jsme bojovali 2 roky, než jsme se jich úplně zbavili. Co bylo nejhorší bylo, že když jsme odblešili kočky a psa, tak se blechy pustili do mne. Na přítele nešli, mám asi chutnější krev. Přes noc mne začaly štípat do nohou, rukou i zad tak, že jsem ani nechtěla jít spát a brečela jsem. Měla jsem po těle obrovské štípance ve velikosti koruny. Pvně jsme vyzkoušeli pro zvířata antiparazitní obojky. Ty nezabraly. Tak jsme koupili kapky za krk Frontline, ty zabraly,ale blechy se tedy pustily do mne. Tak jsme koupili elektrický odpuzovač se zeleným světlem do zásuvky. Ten zabral asi na 2 týdny, pak si na to blechy zvykly. Na zvířata jsme pak koupili pěnový šampon Orthosan - ten pro psy býval i pro kočky,nevím proč to tak už není,ale použili jsme i ten pro psy. Ten blechy při koupání skoro všechny zabil, ale vždy nějaké přežily. Já jsem se tedy začala každý večer umývat Orthosanem pro lidi proti vším. Konečně jsem se vyspala alespoň párkrát. Zkoušela jsem i repelenty, ale ty nevydržely přes celou noc. Ze zoufalství jsem na sebe stříkala i Biolit abych se vůbec vyspala a ráno všechny štípance mazala Fenistilem. Pak jsme na kočky vyzkoušeli pudr Bolfo a ten blechy zabil a vyhnal. Blechy vůbec v pudru na srsti nemohli žít. Pak už jsem toho všeho měla dost, udělala si volno a naprosto vše co jsme měli doma z látky jsem přeprala a vyhodila. Vše jako koberce jsme vyhodili a povelčení, deky a ubrusy jsme přeprali. Zároveň jsme zakapaly psa Frontlinem, kočky zasypali Bolfem, sebe vykoupali v Orthosanu a všechny viditelné blechy na kočkách a psovi jsme ručně pozabíjeli. A konečně po 2 letech jsme se těch odporných blech zbavili. Mě bohužel zůstala nějaká alergie a po fyzické námaze mne velice svědí nohy, že se musím škrábat jako když mne štípaly blechy, ale není to tak hrozné jako když mne opravdu štípaly. Nikomu to nepřeji a radím všem, raděj vše vyhoďte a vyperte a použijte na zvířata jen Frontline, Orthosan a Bolfo, protože jak se to rozleze po bytě a začne vás to kousat tak se z toho člověk málem zblázní!!!

Dobry den, nebudu to nijak protahovat, poridili sme si domu kocku do bytu, az po nekolika tydnech se na ni zacly hojne vyskytovat blechy, cetl jsem spoustu clanku jak na blechy, koupil jsem sprej znacky BOB MARTIN : ALL IN ONE jen nevim jestli je k dostani v cesku ja ziju v nemecku.Nemuzu rict ze by nefungoval...hned po prvni aplikaci jak primo na kocku tak i na veskere kouty a deky a vse kde kocka lezi atd se blechy vytratili...kocka nema jedinou blechu a po domacnosti uz sem pak taky zadnou nenasel...jen par ale ty byly mrtve.Takze...pokud se da tento prostredek koupit i v cesku...muzu jen doporucit!!!!

Bob Martin, Frontline uplne na orders. Kocka byla vzdy osetrena Frontlinem a takhle jsme dopadli..Zableseny cely barak, firma nam uz dvakrat vystrikala cely dum. Zkusili jsme strikat na koberce ocet, sul, specialni bomby na blechy,kazdy den se vysava vsechno marne. Miminko dokousane. Uz se to tahne od Rijna a nikdo nevi, co s tim.

S blechami bojuji od března 2013. Marně. Nemám žádné zvíře, žiji sama. Nastěhovala se tady v roce 2012pode mně stará umanutá důchodkyně, s ní se nejde domluvit, ta tady začala hned krmit ptáky a tak tady natahala i hrdličky. Co se tu objevily - tak začaly potíže. Bydlím pod střechou, strom těsně před oknem a oni sedají právě nad mé okno a na tom stromě hnízdí celý rok - i pět snůšek vajec do roka. Dotáhly ty blechy asi ony a mně se dostaly do bytu. Střecha je asi zamořená blechami, ono pořád non stop tahají další. Bylo u mně už 9 deratizačních firem a některé opakovaně- blech mně nezbavily. Říkaly že to není možné, že ty blechy odněkud ke mně musí lézt, ale nezjistily odkud. Když větrám, a pak jdu zavřít okno nebo kolem okna projdu - vždy mně u okna kousne blecha. Vypadá to, že mi pořád zamořují byt novými blechami. Na podzim navíc dotáhly asi nějaké agresivní blechy, protože ty hryžou jako piraně - doslova klovou. Stříkám na sebe bez mocně Arpalit sprey - na psy, protože si už nevím rady a nikdo v baráku takové potíže nemá. Jsem pořád dokousaná a žádná firma už ke mně nepřijde - všechny už u mně byly. Nemůžu se ani odstěhovat jinam, protože mám zablešené všechno, nábytek věci - pořád peru co tři dny ložní povlečení denně vytírám drážku i 5 krát abych něco posbírala co naskáče oknem , jsem z toho zoufalá, byťák to nezajímá. Žiji sama - nevím co mám dělat, co se mnou bude, kdybych šla do podnájmu a vzala si věci - tak zableším další byt. Prý jsou blechy už zmutované a rezistentní na skoro všechnu dostupnou chemii. Co bude se mnou - nevím. Jestli máte doma blechy a okupovaly vám byt- tak vám moc přeju, a´t máte větší štěstí než já. Je to hrozné utrpení - když fungujete jako čerstvý krvavý špalek na jídlo a objekt na rozmnožování. Nevím - co bude se mnou, jak to dál vydržím.

napadá mě, jestli by nešlo se poradit někde na krajské hygienické stanici pokud se domnívám, že zdroj zablešení je z toho ptactva, tak to nechat jimi prozkoumat, jelikož blechy jsou přenašeči chorob tak by je to určitě mělo zajímat. Hledat např. na www.google.cz: krajská hygienická stanice. Jinak je tam ta možnost neustále vysávat a prát což by snad mělo omezovat nárůst bleší populace.

některé bytové družstvo/společenství vlastníků jednotek přijalo zákaz krmení ptactva na parapetech a v oknech. Potřebují vědět že zablešení je reálná hrozba a blechy jsou přenašeči nemocí.

Dobrý den, máme doma blechy. Donesly se k nám přes sestřenici, když k nám přišla jednou na návštěvu se zablešenou kočkou, ale to jsme v té době samozřejměnevěděli. Máme doma psa, kočku a králíka, může to dostat i králík? :o Určitě má naše kočka blechy i pes je měl, ale postřikali jsme je. Jenomže teď jsem od blech doštípaná i já :( blechy se u nás doma ukázali ale později, než tu byla na návštěvě ta kočka, tak se bojím jestli nemáme zamořenej celej byt. Mám doštípané kotníky a vypadá to opravdu hrozivě. Bojím se k nám přivést i návštěvu, stydím se za to. Nevíte prosím někdo, jestli na opravdu dobře zabírá horské sluníčko. Děkuji moc

Dobrý den, máme doma blechy. Donesly se k nám přes sestřenici, když k nám přišla jednou na návštěvu se zablešenou kočkou, ale to jsme v té době samozřejměnevěděli. Máme doma psa, kočku a králíka, může to dostat i králík? :o Určitě má naše kočka blechy i pes je měl, ale postřikali jsme je. Jenomže teď jsem od blech doštípaná i já :( blechy se u nás doma ukázali ale později, než tu byla na návštěvě ta kočka, tak se bojím jestli nemáme zamořenej celej byt. Mám doštípané kotníky a vypadá to opravdu hrozivě. Bojím se k nám přivést i návštěvu, stydím se za to. Nevíte prosím někdo, jestli na opravdu dobře zabírá horské sluníčko. Děkuji moc

Ahoj. Píši po úspěšném boji s blechami. Nasadili jsme útok na všech frontách. Nejdříve vykoupali a vyšamponovali kočky. Pak na ně aplikovali frontline. Domácnost vypíglovali a vystříkali biokillem (pozor, toxický pro kočky, nestříkat přímo na ně) a nakonec použili Atak fumigator.

Nastehovala jsem se do bytu a za par tydnu me zacaly kousat blechy! Zadne zvire v byte nemam...Majitel bytu mi to oduvodnil tim, ze predchozi najemnik mel kocku...zkousela jsem vse mozne, od pecliveho uklidu ( vysavanim a vytiranim nekolikat denne), az po vsemozne spreje.Zabralo to jen na chvili , pro case se blechy zacaly objevovat znovu.Lonske Vanoce jsem si objednala firmu specializovanou na hubeni, 8 mesicu byl klid a minuly tyden se zacaly blechy opet objevovat! Uz jsem zoufala z toho nekonecneho boje a radeji hledam nove bydleni! Uz premyslim, jestli ty blechy nedonesl nekdo z mych znamich, ktery je mel treba na sobe... Je mozne, ze se ke me dostaly tihle zpusobem?

dobrý den.také jsem se s tímto problémem několikrát setkal.nejlépe se mě osvědčilo chytit blechu mezi prsty a potopit do vody.prostor v bytě jsem postříkal biolitem na lezoucí hmyz a byl klid.nevěřil jsem,že to je takový problém.také mám zajímavou zkušenost,že blechy nelezou na manželku.možná je to tím,že já více piju víno a to jim víc chutná.přeji úspěšný boj.

Přidat komentář

Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.