Výsev rajčat

  • Posted on: 13 February 2009
  • By: admin

Jedná se o semena rajčat odrůda Tornádo F1 /rajče tyčkové/, která jsou velmi chutná
Výsev v domácích podmínkách, nejde tedy o žádný vytápěný skleník, předpoklad je, že rajčata budeme vysazovat na stanoviště okolo 15.5. /po zmrzlých/

pro výsev jsem zvolil zeminu k tomu určenou, zakoupenou v obchodě. Její výhoda je, že je téměř bezplevelná a snad i ošetřená /propařená/ proti škůdcům/. Semena vyseta zhruba ve sponu 2x2 cm do misky od polárkového dortu.

24.1. - Výsev

5.2. - některá semena již začala klíčit /12dní od výsevu/

11.2. - takže můžu konstatovat 100% klíčivost, všechna semena jsou již venku

21.2. - Rajčata již mají druhé lístky takže je přesadíme

je vidět, že rostlinky mají již vyvinutý kořenový systém, přesazujeme opatrně abychom neporušili kořeny.

rajčata jsou přesazená, dáváme je pměrně hluboko, díky tomu zesílí kořeny a rostliny budou silné a odolné. Nezapomene přesazená rajčata zalít.

Obrázky: 
Výsev rajčat
Taxonomy upgrade extras: 

Komentáře

Hlavně, aby jste nedopadl jako já, měl jsme také krásné sazenice rajčat, a při pokus vypěstovat biorajčata jsme dopadl dost neslavně viz http://www.rajcata.com/bio-rajcata/

tak to je nepříjemný. Já mám s plísní taky zkušenosti, prakticky každoročně jsem jí chytal, když rajčata začala dozrávat - pěstování v záhoně. Teď již třetím rokem mám rajčata v truhlících a /ťuk,ťuk/ zatím plíseň nemám. Letos je, ale extrémně špatné počasí, hodně vody a vysoká vdźdušná vlhkost je pro plíseň ideální. Asi je to o kompromisech - buď "žádná" BIO, nebo rajčata ošetřená chemicky. Jo jinak letos prakticky pro změnu nemáme skoro žádný okurky - prostě nerostou.

Protože je sežrali plzáci, zkuste vysít okurky na záhon po třech semínkách a hnízdo s vysetými semínky přiklopit zavařovačkou, pořádně přitlačit. Uvidíte, že vám vzejde úplně všechno. Nechávám je pod zavařovačkami až mají pravé lístky, přádně zesílí a pak už nemají plzáci šanci. Ony jim moc chutnají děložní lístky okurek, pak už jsou pichlavé.

Děkuji za krásně nafocený návod :-)

Jen škoda, že to nepokračuje dál.....kolikrát přesadit?

vlastně je můžete přesazovat třeba 10x, pokaždé je zasadíte poměrně hluboko a u rajčat se tím vytvoří silný kořenový systém ze stonku. Kvetou potom dřív a jsou odolnější. Když je dávám do země, sázím je také hluboko, koukají jim jenom třeba dvě patra, ale rychle a dobře zakoření a rostou.

Díky za supr návod.Škoda,že jste nevydržel až do sklizně.hi-hi
Chci se pokusit o balkonová rajčata,jsem úplný laik,takže Vaše dokumentace mi určitě pomůže.Mějte se a ať nám rostou!!!!Věra

Dám vám radu jak se vyvarovat plísni, a to bez postřiků: Já mám rajčata v belících pod střechou, tedy tak aby na ně nepršelo. Zalévat je nejlepší ráno tak, aby namočené části dobře oschli na slunci. Rostliny jsou od sebe tak daleko aby se nemohli zapařit, tedy nedoporučuju nevětraný skleník nebo fóliovník. Prostě a jednouduše na slunci. Mě osobně tato taktika vyhovuje letos už jsem vysázel rajčata ven po čtvrté a ani jeden rok před tím jsem neměl ani náznak nějaké plísně. Hodně štěstí bez postřiků a bez chemie

trochu se nám nezdá doba výsevu rajčata se sejí až po paprikách a ty se sejí kolem 14.2

Jako myslíte rakčata jo , no já mám a už sklízím nádherné koule ,,, tak lovu zdar ,,,,,

Já mám zkušenost takovou, že semena rajčat vzešli po přibližně týdnu. Urychlit vzcházení se dá i fólií danou přes nádobku se substrátem. Fólie by navíc měla být propíchaná. Substrát pak netrpí vysušováním a není problém se vzcházením...u paprik bych řekl, že je to téměř nutnost pokud nepoužíváte k nakličování vatu. Pokud mne za odkaz neukamenujete mé zkušenosti najde zde: http://www.zahradkarem.cz/pestovani-zeleniny-rajcata/ Pepa :)

Přidat komentář

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.