Vši, veš dětská, všenky

Vši, veš dětská, všenky
Latinsky: 
Pediculus capitis
Anglicky: 
Head lice
Německy: 
Kopflaus
Slovensky: 
Voš vlasová

drobný bezkřídlý hmyz se dělí na dva samostatné řády.
Všenky (Mallophaga) žijící hlavně na ptácích.
Vši (Anoplura) žijící na savcích.
Dohromady obsahují více než 3000 druhů. Většina všenek je méně než 1mm dlouhá, ale některé druhy dosahují délky až 5mm. Živí se srstí, peřím, šupinami a pokoužkou a mimo hostitele nemohou žít dlouho. I když se všenky nepovažují za přenašeče chorob, dráždí svého hostitele, čímž způsobují, že celkově chátrá. Všenky žijící na ptácích mají na konci chodidel dva drápky. Načepýří-li pták peří, prchají odkryté všenky rychle hlouběji do úkrytu v peří. Několik druhů všenek, které žijí na savcích má jen jeden drápek, kterým se pevně drží za chlupy. Tyto všenky se jinak velmi málo pohybují. mezi nejznámější všenky žijící na drůbeži patří:
peřovka slepičí a luptouš slepičí.
Slepice, které jsou napadeny těmito všenkami chátrají a mají malou snůšku vajec. Vši sají krev svého hostitele. Podobně jako všenky, které žijí na savcích mají i vši jen jeden drápek.. Ten se opírá o protilehlý výčlenek holeně, takže veš může chlup pevně sevřít.

Člověk je hostitelem tří druhů vší
Veš dětská (Pediculus capitis) I když se občas přestěhuje jinam, hlavně žije mezi jemnými vlasy na hlavě.

Veš šatní (Pediculus corporis) Žije zejména na šatstvu a vajíčka /hnidy/, klade svíše podél švů, než do hlavy. Přenáší volyňskou horečku, tyfovou epidemii /tyfus/ a jednu formu návratné horečky. Tyto choroby se rychle šíří v místech, kde spolu žije větší množství lidí ve stísněných podmínkách.

Veš muňka (Pthirus pubis) Označované lidově jako "filcky". Vypadá jinak než předchozí dva druhy a žije na místech porostlých hrubými vlasy a chlupy. Vši dále přenášejí choroby mezi koňmi, krysami, psy, skotem,

Vši, veš dětská, všenky
Vši, veš dětská, všenky
Vši, veš dětská, všenky
Vši, veš dětská, všenky
Vši, veš dětská, všenky
Vši, veš dětská, všenky
Ochrana : 
Chemicky prostředky k tomu určenými. Vyčesáváním jemným hřebenem a následnou aplikací vlasových ochraných prostředků. Nutné opakovat a kontrolovat výskyt vší.
rozdeleni: 
Živočišní škůdci

Komentáře

Právě jsem své 5-ti leté dceři našla vši ve vlasech. Začala chodit do školky od září poprvé. Nevíte někdo, zda existuje nějaká babská rada na zahubení vší?

babská rada byl tušim petrolej, ale to bych nedělal ani vlastní tchyni, natož dceři. Normálně, kupte šampon proti vším.

ty ses nejakej chytrej, ja jsem vyzkousela snad vsechny sampony na vsi a ani jeden nefunguje... ted jdu zkouset ocet a nejakej psi sampon, ale ty specialni sampony na vsi vubec nefungujou...

Ahoj Misho, zkus si koupit VšiVen, v lékárně je za 240,-. Koupila jsem ho minulý týden a vši jsou pryč.

Když měly děti vši, je to už dost dlouho, tak jsem jim vyčesávali vlasy takovým tím hustým hřebínkem - všiváčkem. Nejlépe nad umyvadlem nebo nad zrcadlem bylo vidět jak se vši krásně vyčesávají. potom jsme jim hlavu ošetřovali ortosanem. Pomohlo to. Pomohlo by také ostříhat nakrátko, ale to u holčičky asi nepřipadá v úvahu. Je také důležité, jestliže chodí do školky, aby byly odvšivené i ostatní děti.

někde jsem slyšela, že pomáhá psí šampon taak to můžete zkusit :)

slyšela jsem že pomáhá obarvit vlasy barvou a že je to učinější než ledajaký přípravky proti vším a nebo taky psí šampon orthosan

taky si myslím že to pomáhá do barvených vlasu se veš nedá ale to je pro trošku ty větší děti ti menší musí použít chemii a aromatické oleje a vyčesávat a vyčesávatje to běh na dlouhou trať

Vši jsou dneska pěkně odolné potvůrky, pomáhá psí šampón, ale hodně vysušuje vlasy, nedávno mi dcera přišla domů ze školy s těmito breberkami v hlavě. Myslím, že je důležité se nestresovat, jelikož dítě to potom také vystraší, je nejlepší v klidu, ale rychle jednat:)

prosim vas vie niekto poriadnu radu na zbavenie vši??

zdravim všechny taky jsme dneska zjistili že máme vši,vzala jsem si dovolenou a skoušíme se toho zbavit

mám vši a je to hrozné

z toho si nic nedelej mi taky a jake by to melo byt nez hrozne.MIsto toho abych si koupila new hadry a takowy ty kravinky co holka potrebuje mam dostatecne mnozstvi pripravku proti vší coz znamena ze skoro nepotrebuju zadnou vuni pac vonim po vších pripravcich:-):-( pripadam si jako jedna velka ves.!!!! no nebudu wam nikomu nic nalhavat je to hruza!!!!!!!!! zdar a sílu najdes v diffuzilu :-D
mej se hezky

mámradu na vši, osobně vyzkoušené, fyzikální působení výrobku Headrin-do suchých vlasů na 8hodin vetřít, přípravek dusí vši i hnidy, po ýdnech pro jistotu opakovat, nejde na to získat rezistenci, nepůsobí chemicky

zdrav a sílu

 

Dobrý den,

Co je to za přípravek a kde se dá koupit ?

Na netu to nikde není?

pomóóóc

nejlepší je ocet nebo psí šampon

s temito potvorami zápasíme více než rok!Vyzkouseli jsme již všechny prodejné přípravky co jsou na trhu ale nic nezabralo na stálo nebo na delší dobu! Člověk by řekl že v 21.století toto už nemuže existovat a každý člověk ví co je to dostatečna hygiena ale bohužel jsou i taci kteří to neznají!!!!!!!!!!A bohužel nejsou schopni to zlikvidovat:-( a proto at ŽIJÍ VŠI!!!!!!!!!!!!!!

Nic nezabere na stálo, pokud je dítě ve školce či škole - chytí vši od jiných dětí, jejichž rodiče považují pravidelnou prohlídku vlásků za blbost. Váš úporný boj proti vším je pak zmařen jedinou dětskou hrou, při níž mají děti hlavy blízko sebe.

Měla bych pro vás jednu radu. Také jsem měla vši, vyzkošela jsem všechny možné přípravky na vši(ocet, šampony...), ale pomohlo mně právě tohle: nabarvit si hlavu. Stačilo mně nabarvit si hlavu barvou na 24 umytí a vši byly hned pryč. Zřejmě barvy na vlasy opravdu obsahují trochu té chemie:)

klidně napiště i název té barvy. To je fakt zajímavé a docela tomu věřím, pokud vím pokožka hlavy je nějakou dobu pokryta také barvou ne, možná jim to vadí...

Značka té barvy je schwarzkopf, palette color shampoo. no když vlasy barví odborník, tak by měly bejt nabarvené pouze vlasy, ale když si to barví doma někdo sám, často si nabarví i právě pokožku hlavu. a vši se myslím živí odumřelou pokožkou na hlavě a tou "snědenou "barvou se otráví. a hnidy na vlasech nemohou dýchat, proto také odumřou..tak zkuste, třeba vám to pomůže, držím palce

Díky moc za radu, urcite vyzkousim, jen pro jistotu, zkousel to i nekdo jiny? at vim jestli to doopravdy funguje, ne ze bych vam neveril, ale preci jen si neobarvim vlasy a pak zjistim, ze jste byla vyjimka :-) ale presto dik v boji s touto hruzou

jen technicka, vsi se zivi krvi.

jakýkoliv olej - zřejmě běýně dostupný v domácnosti, ca 30 - 45 minut nechat působit, pak umýt šamponem (udusí se a vymyjou živé vši a larvy), dále ocet (ca 3% - podívejte se na kolik je zředěný ocet v láhvi), který způsobí, že hnidy jdou lépe vyčesat. rozhodně se však musí vlasy dobře vyčesat. tím se předejde recidivě.

Moje 7 letá dcera měla také vši, v lékárně mi poradily šampon na psi a kočky orthosan a opravdu to pomohlo,je to spíš pěna která se musí nechat působit alespoň 3 minuty, po týdnu jsme to opakovaly a dcerka byla bez breberek, opravdu to funguje!

Pořád mě svědí hlava, mám tam nějaké "divné lupy", ale nic se tam nehýbe. Opakovaně sem používala šampony proti vším, ale hlava je ještě víc podrážděná a ty "lupy" tam pořád jsou....Mám tedy živé vši, nebo ne? Děkuji předem.

na vši se používal velmi jemný hřeben - všiváček, daly se jím snadno vyčesat např. na zrcadlo a veš snadno identifikujete, pohybuje se totiž. Ve vašem případě jestli vši nevyčesáváte může jít o lupy  - podráždění kůže, které dopravází svědění. Jestli nepůjde o vši měl by vám pomoci kožní lékař.

Hele používej headen shoulders a prestane te svedet az do toho kdy se ti to urovna

chci se zeptat jestli když má dítě vši se musí zůstat doma?děkuji

ANO,zlikvidujte živé vši,vytahejte hnidy a pak může do školy.Ty hnidy pokud nepraskají mezi nehty tak jsou mrtvé.Nám se osvědčil vlasový šampon s dezinfekční přísadou BIONE za 74kč.k dostání v drogérii.Usmrtil i hnidy!!!

ahoj tak co ty hnidy jak snimi pokracujete?

Tak mě můžete uvítat v klubu zavšivených , teda abych byla přesná - mého 10-ti letého synka. Mrkla jsem tu do příspěvků a ne v jednom jsem se setkala s tím, že likvidace je zdlouhavá, takže se pustíme do boje a do prní bitvy půjdeme s psím šamponem a do pomoci zapojíme (určitě několikrát) pračku. Hurá na ně !!!

Tak a máme je taky,naštěstí jsme kluci, tak nás mamka může ostříhat.Používali jsme šampon Parasidosan a je nanic akorát vyhozený peníze.Po několikerém umytí a hnidy se pořád objevují, pořád praskají a ta živá mrcha nikde.Mamka je sice nemá, ale může se udrbat taky-psychika dělá hodně.

Ahoj, také jsme měli vešky. Můj prťous je přinesl ze školky. Nám ale pomohl právě Parasidose anti-poux. Je mnohem dražší, než jiné šampony, ale vcelku dobře voní. Je ale pravda, že v návodu je doporučeno nanést na 3 minuty a potom opláchnout - to však nestačí. Nechala jsem to 5 minut, pak ještě jednou 5 minut a znovu zopakovat po 3 dnech a pak nejlépe zase po 3-5 dnech. Pak bylo hotovo. Brala jsem v úvahu rychlost jejich rozmnožování. Stačí totiž jedna živá a problém je hned zpátky. Taky jsem vyprala ložní prádlo, čepice a vyčistila hřebeny. Takže hodně zdaru při likvidaci.

Vím, že je to hodně nepříjemné a člověk se cítí tak nějak vyloučený ze společnosti a špinavý, ale pravda je, že je to problém celé vyspělé společnost. Tak hlavu vzhůru.

Ahoj všichni,petrolej je vyzkoušen měla jsem ho na hlavě jako malá celou noc a musím potvrdit,že je to peklo,které rozhodně nemínim dělat svým dětem ale psí šampon také funguje na jedničku a ani tolik nestojí,nepálí po něm hlavaještě to po 3 dnech zopakuju a je klid jinak držím pěsti at máte štěstí a tech breber se brzo zbavíte

ahoj má 9 letá dcerka přinasla domu vši ze školy už jsem toho vyzkoušela pěknou řádku ,ale vší se ne a ne zbavit vyzkoušela jsem ortosen , difuzil,pedicap ol ale, vši se pořát oběvují ,teř jsem dostala tip na Parasidose ,tak to snad konečně zabere .Vši už máme z přestávkama 1,5 roru .

prosím pomoc, už dva měsíce bojujeme se vši, vyzkoušela jsem u 5 různých připravků, vše zabere jen na chvilku, vždy všechno vyperu vyčistím a po čase se opět objeví, ale pouze u mladší dcery. Nevím už jak dál, prosím, dodejte mi sílu, že se toho jednou zbavíme

 

To je divné,začněte pátrat u kamarádek vaší dcery,spolužáků atd...Přípravky zlikvidují živé vši a vajíčka vytahejte ručně,dá to práci,ale chce to trpělivost.Opakujte třeba obden.Když nebudou živé vešky, nebudou vajíčka,ale měl by se najít zdroj!!!Nahlašte to ve škole,školce!!!Pevné nervy a úspěšný boj

Musíte vyprat všechna oblečení,povlečení,koberce..Hodně štěstí!!!!

myslím že psí šampony jsou super a těm větším určitě pomůže barva na vlasy do barvených vlasů vši nejdou tak štěstí v hubení breberek a hlavně je to běh na dlouhou trať pořád kontrolovat a vyčesávat hlavně hnidy držím všem palce

 

Do barvených vlasů taky vlezou,potvory!!!Říkám to z vlastní zkušenosti(mám celou hlavu obarvenou a ještě melíry),syn je přinesl ze školy a já jen tak ze zvědavosti jsem si vyčesala vlasy všiváčkem a vypadly ze mě 2.Obarvit hlavu když už je máte,to prý pomůže.Zdar a sílu

Bohužel už nepomáhá ani obarvení hlavy,když je máte,a to nejsvětlejší blond,kde je dost agresivní peroxid,vím z vlastní zkušenosti...:-(

jak si pročítám fórum o vších tak už mě svědí celá hlava vešky ale nemám jako dítě jsem je však měla a pomohlo mi hlavně trpělivé vyčesávání a vybírání hnid trvalo to delší dobu ale bylo to nejúčinější chce to trpělivost

Mám mrtvé hnidy a nejde se jich zbavit a za 3 dny mám soutěž na kteroui musím jít.PORADˇTE MI .Moc díky !!!!!!!!!!!

musíš nekoho poprosit at ti je vybere,pramínek po pramínku nectama je stahnout z vlasu.Jinak tam budou pořád

umyt hlavu a začít od spodu (od krku)praminek po praminku nechtama stahovat každou hnidu.určitě další den nenajdeš v hlavě nic(pokud sto delal poctivě)bez pomoci druheho to nejde.

jak dlopuho se člopvěk zbavuje vší????

člověk se vší zbavuje asi 5 let-z vlastní zkušeonsti. je to opravdu nepříjemné...

 

Ať vám vši mamka,taťka,dcera,syn nebo kdokoliv jiný vybere a máte po ptákách. A nebo si kupte v lěkarně takovej spray už nevim jak se jmenuje je přímo proti vším,(hrozně to smrdí) musíte to mít přes noc ale nějak to nesvědí a ráno sou vši pryč:-)

ahojky ja sem se vsi zbavila za jeden den... no problem... :) drzim vam palce

jak jsi to udelala?

 

vši jsou ukrutní hmyz ale doporučuju bud psí šampon nepoly je nejlepší ddifuzij nechejte to dam přes rano a pak  parohledněte hlavu moc vam držím palce:)

Dobrý den,

nevíte někdo o nějaký stránce, pomocí které bych mohl přesvědčit toporné jedince, kteří si myslí, že veš může v hlavě ,,vzniknout,, /snad  nějakou transmutací z prachu a mastnoty nemyté hlavy :-)))))).Přítelkyně se dohaduje v práci a překvapilo mne, že tento názor obhajuje až 80% procent  jejích kolegů, udělal jsem si tedy průzkum u nás /kde jsem byl přesvědčen o větší vzdělanosti/ a výsledek byl dosti podobný :-))).Dokonce se vyskytl názor, že hnidy se vyskytují v pískovišti :-)), popřípadě že stačí zapařit vlasy po umytí hlavy v ručníku a veš ,,vznikne,, :-)))))), a ti lidé tomu věří tak, že jsou schopni se kvůli tomu hádat a urážet se.....

Tak pokud někdo najdete stránku, kde bude uvedeno něco přesnějšího o přenosu vši a tyto pekelnické mýty vyvráceny, budu vám vděčný...

to je velmi úsměvné - mýtů mezi lidmi koluje zřejmě dost, o tom, že veš "vzniká" jsem ještě neslyšel :-] Zkuste wikipedii i když předpokládám, že některé jedince určitě nepřesvědčíte, žijí ve světě, kde jim z nemytých hlav "vznikne" život, klíšťata na ně skákají ze stromů, a okolo pobíhají ježci s jablkama na bodlinách....:-]

Kupte si effective a před před stříkaním vyčešte !

Mněla jsem vši a koupila jsem  si sprej na vši ale druhý den jsem nemohla do práce a můj syn do školy ! Aby jsme se ujistili že už je nemáme uělaly jsme postup ještě jednou druhý den ! A pak postupně po týdnu ! A už je nemáme ! Byly jsme hodně zaskočeni !

Jsou to odporné malé bestie které sají krev ! Samyčka vší naklade tak 50 vajec a přilepí je od pokožky a kořínku 1cm ! Učinní přípravek je Diffus H a ještě učinější je effective ! cau :)

Nejlepší je Ortosan šampon pro psy je to super pak stačí jen vybrat hnidy a hurá

vší jsem se zbavovala minuly rok 9 mesicu a zacalo to v lete...a uz je tu leto a snim mam zase vsi:(:( newim jestli to mam od nejakych lidi z koupaliste ale rozhodne vim ze kdyz nekdo ma vsi tak NENI zadny vsivak nebo hnusak spinavy. neni to vubec pravda ves muze vlezt na kohokoliv a kdykoliv ja si myju hlavu kazdy den a vsi jsem mela taky zbavuji se jich psym samponem:) tak lovu breberek zdar drzim pesti

taky se nám ty breberky furt vrací, effective - fr.šampon nám nezabral, diffuzil H forte snad ano, jdu ještě zkusit ten olej a psí šampon, je to fakt drsný...

Poradím Vám jak se zbavit vší . Holka je zrovna má. Vezměte plínu namočte trochu do líhu zabalte hlavu potom vezměte   suchou plínu a znovu zabalte  nechte to na noc opakujte alespoň 3-4x Nakoupila jsem šampónu a nic nepomohlo až stará bábina sousedka mi to poradila už jsem byla z toho nešťastná . Ale můžu Vám říct že to oparvdu pomohlo držím pšstí

Tak ahoj v klubu.

jak tak koukám tak náš problém není ojedinělý ale stejně mám strach že se těch malejch mršek nezbavím a po přečtení těch příspěvků tady mi to moc nepřidalo. Sym mi přivezl vši z tábora jako suvenýr a jsem z toho celá špatná vše jsem vyprala a vyvařila hlavy ořetřila psím šamponem bolfo pak násladující den ještě  sprejem difusil a vyvařila karáče ty obyčejné vyhodila a koupila nové ale za necelý týden jsem jeměla zpět tak nevím zatím si připadám, že vedu nerovný boj. tak jedem druhé kolo a jak doufám už dopadne o něco lépe

Před pár lety jsem se zbavila vší u dětí až po aplikaci obyčejného Frontlinu pro psy, opravdu to funguje. Od té doby měly děti klid. Syna jsem dokonce preventivně postříkala před odjezdem na školu v přírodě a nic dalšího mi nepřivezl.

no vši  to sand ani enchci vzpomínat co jsme si azžili..nejhorší bylo neustálé vybírání hnid z hlavy..

já je mam už rok a nemužu se jich zbavit

 

já je mam už rok a nemužu se jich zbavit

 

použij žehličku na vlasy.

já je mam už rok a nemužu se jich zbavit

 

Dcera přinesla vši ze školky a koupila jsem EFFEKTIVE.Nesmrdí to,nemusíte to mít celou noc,pak  stačí vajíčka jen vyčesat.Je to z Tee Tree olejíčkem a voní to ještě pár dní a to je i jako prevence.Za dva dny máte pokoj.Vřele doporučuji.

Lidicky prosim poradte mi jak se zbavit tech mrch holka je prinesla ze skoly ale uz to trva asi pul roku a stale je ma i kdyz uz ne tolik ale ma asi po dvou mesicich je od ni chytla starsi holka a uz s tim taky bojujem delsi dobe v lekarne jsme koupily Capisan ale vubec to nezabira uz fakt nevim jak se jich zbavit jak tu ctu tak jeste zkusim ten ocet a sampon na psi a uvidime uz me to dost depta nebo poradi nekdo neco co fakt uz konecne zabere???diky moc

Moje dcera je dostala taky.Z veškerých komentářů ohledně vší jsem usoudil,že nejlepší bude použít šampon na psy.A ono to funguje.Totiž u nás zatím není účinnější přípravek.O zdraví se bát nemusíte,vždyť naši mazlíčci mají  lepší dohled než lidé.

tet se také potykame u sousedu se všima nastesti je zatim nemame ale kdyz sem byla mala jedinej prostredek na vsi byl petrolej a kdyz byli mé deti malé a pritahli ze skoly vsi tak sme se jich nemohli vubec zbavit tak sem si vzpomela na sebe koupila sem petrolej naplacala sem jim hlavu zavázala ručníkem a nechala tak 1hodku pusobit a bylo po veskach i hnidach je potom sice trochu vysusená hlava ale stači si párkrát umyt hlavu samponem na suché vlasy a za chvíli jeto v pohode Vera

Dobry den, my sme si dnes kupili Pedical hermal je to 100 percentny silikonovy olej , nanesiete na vlasy a vsetky vsi aj hnidy sa za 10 minut udusia , vypadaju a potom sa este vycesu a umyju. Potom sme si precesavali vlasy a nic sme nenasli tak dufam ze sme sa ich zbavili.

Pedicap není až tak dobrý, mám to vyzkoušený a zkusila jsem toho hodně nejlepší zkušenost mám s roztokem HEDRIN je fakt účinný

ZKUSTE ROZTOK HEDRIN JE ÚČINNÝ OPRAVDU SE VŠEMA BOJUJI U DCER UŽ DLOUHO A HEDRIN SE MI ZDÁ NEJLEPŠÍ

LIdi to snad neni možné...myji si vlasy každý třetí den..a vši sem si přitáhla z nemocnice...nemužu se toho zbavit....je to děs..ted sou mý vlasy doslova živý,když mi tam běhaj ty potvory=)=)=)=)asi  čornu pejsánkkovi ortosan=)

Ahoj...uz asi od ledna..možná i dýl ...moje kámoška púritahla do skoly vši..Nevím co mám dělat..mamka mi je vybirala..zkusili jsme i myslím že Difusil a jestle nejakou sra*ku ...a ted jsem zjistila,ze je mám ZAS a nebo je mam jeste furt...lidi moc vás prosím,poradte mi..mamce jsem to nechtela znvu rikat protoze se citim trapne a mozna by na me i tak trochu zvysila hlas...chci se jich uz navzdy zbavit!!!potvory!!Prohlizela jsem si parkrat hlawu,a nasla jen lupy..byla jsem stastna ze uz je nemam(vši,teda spíš hnídy) a najednou jsem to v hlave videla...hnusny mrchy!!!uz sem se pekne nas*ala a mamce to reknu...udelam cokoliv abych uz je nemela..zkusim pripravky,ktere tu doporučujete.tzv.-Pedical hermal,petrolej,Effective,Frontlin(pro psy) a Ortosan..nic jiného jsem nenasla..kdyztak poradte.dekuju moc!!

Na vši doporučuji přípravek koupený v lékárně,jmenuje se Parasidose-anti-poux(shampooing) ,je funkční,ale musí se použít několikrát a hlavně vybírat hnidy a vybírat a vybírat,jinak totiž nefunguje nic stoprocentně.Přeju hodně štěstí Zdenka

taky můžeš zajít ke kožnímu lékaři a on ti nechá namíchat speciální roztok kterýzaručeně pomůže

taky můžeš zajít ke kožnímu lékaři a on ti nechá namíchat speciální roztok kterýzaručeně pomůže

hlavně sï to nenechávej pro sebe a mamce to řekni. Právě jsem je objevila svému 12.letému synovi a hřebínkem všivákem vyčesala hrůzu. Pak jsem nanesla olej pedicoil a nako¨nec mě napadlo pročesat vlasy i sobě. No děs. Mám to taky, takže taky vyčesat, namazat a pak důkladně umýt šamponem. Ještě převléci lůžka, umýt všechny hřebeny. Jest-li nosíš gumičkjy do vlasů, tak je namoč důkladně do vody co nejteplejší a proper v šamponu. Mamce to ale určitě řekni. Není to nic, kvůli čemu by ti měla nadávat!!!!!!!

Monika

fakt zabíra ten orthosan na psy ne na lidi,já vím je to divný,ale fakt to uděláš jednou a máš pokoj!!

Tak orthosan pro psy nám nezabral, ani capissan

Vyzkoušela jsem mnoho přípravků, ale nejlepší zkušenost mám s roztokem HEDRIN Jje fakt super děti mi nosí vši domů pravidelně aspon 5krát do roka a HEDRIN opravdu zabírá téměř okamžitě přeju hodně štěstí při boji s touto potvorou

Zkuste VŠIVEN ten zabírá velmi dobře...:)

fakt zabira mi nic nemuzeme najit prosim odepiste co nejdrive

saci polejt hlavu benzinem a zapalit a je po vsich

DOBRY DEN,LUDIA DCERKA DONIESLA ZO SKOLY VSI MAM ICH AJ JA KUPILA SOM 2 FLASE ALPI FRANCOVKY PRAVE DNES SOM SI TO POTRELA NA MOKRO HLAVU ZABALILA DO KUPACEJ CIAPKY POCKALA POL HODINU TROCHA STIPE ALE LEN NA ZACIATKU POTOM MOKRE SOM PRECESALA A DIV VYCESALA SOM ZDOCHNUTU VSU AJ HNIDY POTOM SOM TO ISTE OPAKOVALA ESTE RAZ ZATIAL MA HLAVA NESVRBI UVIDIME CO BUDE DALEJ TO ISTE SKUSIM DCERKE A MOZNO NEBUDE TREBA NA VSI NIC KUPOVAT JA SOM TO UROBILA NA RADU JEDNEJ PANEJ KTOREJ MALI 2 DLHOVLASE DIEVCATA VSI AJ HNIDY TAK DO NICH!!!

Ach jo....prave jsem zjistila ze mam taky vsi, pri moji delce vlasu-do pasu to bude asi velice obtizne,zbavim se toho vubec nekdy??:(

ahojky všichni, tak mi bojujeme se vší už asi rok. S přestávkama,ale teď je máme zase. Dcerky mají obě dlouhé vlasy a už jsem zkusila všechno. :-( MARNĚ. A už mám z toho deprese. Večery trávíme s manželem vybíráním hnid,a vší a za týden zas a už z toho šílím. Pomoc co na ty hrůzy zabírá.

my se potýkáme s těma potvorama už rok.Vyzkoušela jsem všechny dostupné preparáty,ale za nějakou dobu se objeví opět.Teď jsem dostala radu jak na ně.Prý zabírá barva na vlasy.Samozřejmě ,že to není vhodné pro malé děti,ale já to zkusím,protože už opravdu nevím jak na ně.

 

Barva ani odbarvení na hnídy nezaberou. dceru jsem vystříkala difusilem na pejsky přikryla sáčkem a nechala trochu zahřát. Mělo to reakci jako kdyby jste si dělala melír. Potom vlasy provětráte, přikryjete ručníkem a necháte to do rána. Vlasy pořádně umýt a nanest dostatek kondicionéru, špatně se na takové vlasy uchycují. dceři myju vlasy šomponem z tetra olejem stojí kolem 40.-kč. Máme je pravidelně jednou ročně, což je už 8 let co chodí na ZŠ. Přeji mnoho uspěchu.

Ahoj.Já mám zrovna ted wši!odporné breberky"!Koupila sem si příprawek wšiwen!

JE to docela učiiný je tam sprej!'všiwák'toe malí tlustý hřeben kterým se to wičesáwá a šampon!Sprej se nanese a nechá se na hlawě pusobit minimálně 2hodinky a pak hurá smjt šamponem!Já wši už nemám ale pořád mám hnidy tak ob den miju hlawu aby se jakoby wilíhly a já je zbawila a nestihli naklást wajíčka..!Uwidíme až mi wše skončí jak náš všiven zabral!ale wši žiwí nemam!....NEznáte někdo něco na hnidy?,,jen na hnidy?:::.

Na hnidy nic neplatí, musíte je pořád vyčesávat a puknout, ale děláte dobře, že umýváte vlasy každý den, pokud se nějaká vylíhne, tak nestačí naklást vajíčka, měla je moje dcera, koupila jsem šampon s eukalyptovým olejem, 10 dní jsme umývaly vlasy obden a každý den vyčesávaly hnídy a za 10 dní bylo po nich, vyčasávat, vyčesávat, vyčesávat, nic jiného nazabere.

Ahoj vsichni poradtemi prosim jak se mam tech bestiji zbavi dostala jsem je od kamaradky a nemuzu se jich zbavit dekuji predem za rychlou odpoved

Nám pomohl až přípravek na psy Frontlain natříkali jsme si hlavu a vyhubilo to i hnidy. Jinak byly hnidy na všechno odolné.

Měla by si koupit neakej priprawek kdyztak je dobre se poradit jaky je uciny..Jestli nepomaha tak se zeptej nekoho jinyho...Ja to nwim..

AHOJ VŠEM, TAKY JSME JE MĚLI....DĚTI JE PŘINESLY ZE ŠKOLY A ŠKOLKY..POUŽILI JSME NA NĚ ŠAMPON PROTI VŠÍM,ALE HLAVNĚ KAŽDOU CHVILKU VZÍT DĚTSKOU HLAVIČKU A STAHOVAT HNIDY NA PAPÍR A ZMAČKNOUT NEHTEM...PĚKNĚ MRŠKY LUPALY....ASI TEN ŠAMPON MOC NEZABRAL, JSOU ODOLNÝ, PROTOŽE PO 2 DNECH MĚLI DĚTI I ŽIVOU VĚŠKU V HLAVIČKÁCH...TAKŽĚ HLAVNÍ JE ZBAVIT SE HNID...JAKO PREVENCI PROTI NÍM POUŽÍVÁME TEA TREE OIL. NAKAPU 2KAPIČKY NA SVOU DLAŇ A DĚTEM JI OTŘU O VLASY. ZKUSIT SE MUSÍ VŠE, ALE ZATÍM JE KLID

prosiiim pomoc..mam vsi uz pred tydnem jsem hlavu vystrikala Diffusilem H (protoze v lekarne rekli,ze je dobry) a po 8 dnech se ma pripravek opet aplikovat,to jsem dnes udelala,ale opet jsem nasla zive vsi,tentokrat uplne strasne malinky,jak kdyby byly opravdu ted vylihnuty!!v sobotu jsem si nechala hlavu opet prohlidnout,hnudy byly,ale vsi zive ne...ale co mam delat dal???poradte prosim neco opravdu ucinneho!!strihat se opravdu nechci!:(

 

Taky jsme je měli koupili jsme Paranit a pak už jsme nenašli živou veš ani lupací hnídu jen ty suchý a ty jsem dětem vybrala ručně.

Dobrý den, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Dcera přinesla ze školy taky vši, poprvé a řeknu vám, že z toho nemůžu spát. Použila jsem taky šampon Paradisol a stejně se po umytí našlo pár vší živých.Každý den peru vše, co přišlo do styku s jejíma vláskam, hrozný. Včera jsme použili další spray na vši, také Paradisol a vyčesali jsem jich asi 5 mrtvých, ale ráno měla zase dvě živé. Kontroluji jí vlasy 3x denně, připadám si jako blázen. Ale asi mi nezbyde nic jiného, než vyčesat všechny ty hnídy, protože všechny mrtvé asi nebudou :-( A zkusím taky žehličku. Děkuji všem za rady :-)

ale co kdyz ma nekdo vlasu opravdu hodne??husty a dlouhy,to snad ani nejde vybrat rucne,ne?dnes jsem vyzkousela teda pripravek na psy (orthosan),tak snad...nevi nekdo prosim,jestli po tomto pripravdu odpadaji i hnidy??

ale co kdyz ma nekdo vlasu opravdu hodne??husty a dlouhy,to snad ani nejde vybrat rucne,ne?dnes jsem vyzkousela teda pripravek na psy (orthosan),tak snad...nevi nekdo prosim,jestli po tomto pripravdu odpadaji i hnidy??

mno to nwm ale perfekni pripravek na vsi je pedical ol a pedical ed dva pripravky va doporucuji dcery jsem to dala a melahned tritrctvrtinu pry

Dobrý den,

jediný opravdu účinný přípravek je Diffusil H Forte. Musí to ale být s účinnou látkou Carbaryl- je to inovovaný přípravek. Nejpozději po 8 dnech od první aplikace je nutné opakovat, jelikož se z  hnid začnou líhnout nové vši. Ostatní přípravky jsou na bázi olejů a účinek je "nejistý". I když výrobci deklarují 100% účinnost. To je ale nesmysl-to ale záleží na každém, jestli hodlá za olejíček platí stovky korun. Navíc ať si nějaká žena zkusí po aplikaci olejíčkou třeba obarvit vlasy. Myslím, že se jí to nepodaří minimálně následné 3 týdny. Diffusil H Forte používá účinnou látku Carbaryl, která je již vyzkoušena ve Velké Británii. Na tuto látku neexistuje u vší rezistence, alespoň zatím.

já vši měla,použili jsme proti nim šampon a nějaký sprej.hlava mi děsně smrděla a moc to nezabíralo,tak jsem si je vyndavala ručně.to bylo nejjistější a už se mi neoběvili...

hnidy sou vidět. můžu vidět i veš???můžu ji nějakým způsobem vyčesat stejně jako hnidy..??? děkuji za odpověď... 

ano veš je vidět pouhým okem, vyčesat jde také, ovšem bez 100% účinnosti

prosim neviete aky je dobry sampon proti vsiam ako casto sa ma aplikovat sampon a kolko trva vynicenie vsi

dobrý den. Vyskoušejte Difusil H to se nastříká na suché vlasy a po uplynutí 4 až 12 hodin umýt hlavu ortisanem na psi a hlavně spláchnout octovou vodou po ní popraskají hnidy,ale tuto aplikaci je potřeba opakovat. My je máme taky alikvidujeme je dnes.Přejivám brzké zlikvidování.

zdravím také mi včera dcera přinesla ze školy vši je to hrůza vše vyprat ale pomáhá forte capisan ale hnidy jsou stále živé nevím co stím má dlouhé husté vlasy a vybírat je si neumím vůbec představit

 

Dobrý den,já sem měla vši také...je to fakt hrozný ale potřebuju jednu otázku na kterou neznám odpověd odepiste prosím!mela sem vcera vsi a u kamaradky sem si je umyla psim samponem na vsi,blechy atd..mysli te ze to zabralo?a vsi ahnidy uz mit nebudu?DEKUJU moc!

a přesně no pritahle je do skoly kamoska...a segra u ni spala takze je mela a ja od ni ves kole smese smoji nej kamsokou divali na jeji hlavu o hodine a vsi lezli o stopero mela jich tam ai 10!a tak sme ji to rekli o prestavce ona se nastavla rekla dekuju am za peknej trapas ja zadny vsi nemam!a servala nas..my sme ejnom cumeli..ona potom sme sli sni domu a ona se podrbala na hlave a ma dlouy nehty tak seji jedna tam prichytlaa rekla:holky ja je fakt mam´.. umyla sivlasy jenze podle nas si neumyla hreben!protoze predevcirem sme na ni zas cumeli schvalůne na hlavu protoz nam to bylo divny azase j tam lezli dpusud se jit o bojime rict bojimse ze rekne ja sem si al vsechno umyla zase nas serve segra ale u n budu presvikend spta tak ej zase bdue mit..chudak..ale fuj jednou sem jich mela 16!a ro sem ymlsela ze se zblaznim doufam z je uz NEMAM!poradte co mamrict ty kamosce co ma ty vsi

Já bych to tý (s prominutím) kr... řekla do očí... Ať neleze do školy, když má vši!!! Jednu takovou blbku máme taky ve škole, taky to vidíme o hodínách a prostě jsme jí to řekli a ona na to, že si umyla vlasy šamponem proti vším, ale ten nepomáhá a ona s tim pořád nic nedělá. Navíc jsme Taneční konzervatoř, tak si to představ...takže jsem to od tý kr... chytla taky a nemůžu se toho zbavit!!!!!!!!!!! Prostě jí to řekněte a kdyžtak to řekněte i třídní ať s ní promluví a kdyby s ní nepromluvila, tak to řekni doma ať zavolaj do školy...a je to...Jinak držim palečky abys ty sviňáky malý nedostala taky...

 

všichni brecite jak se toho nemuzete zbavit nejlepši a nejrychlejši ostrihat oholit ya2 mesice vlasy narostou pro ženy asi hruza muži maji vyhodu ale nez stim rok bojovat to radši toto

To radeji vyzkousim osvedcene a vsechny mozné dostupné prostredky,nez bych deti (holky) ostríhala dohola. My s tím natestí bojujeme 5 den a mám dojem že se to stále zlepsuje

pry obarvit hlavu nebo petrolej

moje dcera taky donesla vsi ze skoly, koupila jsem sampon na vsi s kterym jsme si umyli hlavu vsichni v rodine, tim jsme odstranili ty zive vsi, taky jsem vyprala vsechno povleceni, obleceni, bundy, rucniky, hrebeny gumicky do vlasu, plysaky,...a vsechno vysala, hlavne postele. Dcera jeste par hnidu ma, proto kazdy den vycesavame a vybirame a umyvame vlasy, a po 7-mi a 14 -ti dnech zase vlasy vsichni umyjeme samponem na vsi a prevelceme povleceni atd.... Kazdy den vysavam, hlavne postele a doufam, ze se jich brzy zbavime.  

Výborně pomáhá žehlička na vlasy. Mám to vyzkoušené. Důkladně žehlete malinký pramínek po pramínku a máte klid. V kombinaci s šamponem na psy  100% úspěch.

souhlasím,pomáhá to!

na vyhubení vši šatní jsou potřeba různé prostředky jako na klíštata akorát je to ná vši

Je zatracený rozdíl mezi vší šatní a vlasovou, v biologii, v hubení, v přenosu, a v nebezpečnosti přenosu nákaz. Jedná se o něco diametrálně odlišného.

Já mám vši už aspon tři měsíce.Do školy normálně chodím , ale k nikomu se nepřibližuju!!S přestávkama zůstávám doma.Barva na vlasy mi nepomohla!!!Vyzkoušela sem snad všechny přípravky na vši za 300.kč nic nepomohlo.Pořád tam mám takový malinkatý.Já už nevím co mám dělat pořád se drbu a s zhůzou usnínám a žákovská se mi hemží 4.a 5...Já už nevim co mám dělat.Sem na tom i psychycky.Radíte že bych měla jít ke kožnímu , ale kolik to asi tak stojí?Postel pravidelně luxujui polštáře všechno .Nedokážu se toho zbavit , protože mám strašně dlouhý a hustý vlasy!Jak na to?Prosím poradte mi někdo....Děkuju

Sakra holka to si děláš prdel!!!! Dlouhý a hustý vlasy...super. Ale ty je máš zavšivený!!!! Tak bojuj, jakkoliv, nech si někde poradit, na kožním ti pomůžou za 30 Kč poplatek, jinak se snad nic za vyšetřwní neplatí, až za recept, překonej stud a prostě jdi s tím něco dělat, sami od sebe nezmiznou!!! Nauč se počítat, denně 4 vajíčka...za týden z nich čtyři vši... 150 hnid...proboha vysávat polštáře??? To plně chápu, musí ti to padat z hlavy! Kolik ti je let? A co lidi kolem tebe, rodina? Vši přelézají a šíří se! Tak si vyber, vyzkoušej co se dá i když to stojí prachy (ale nech si poradit) aspoň šampon na psy, nebo alpu...a nebo si šetři do prasátka (nejspíš na nějakou kravinu) a až ti bude chtít kluk dát polibek do vlasů...fuj!

Proč hned tak zhurta???Holka se jen ptá,a informuje,a vy ji tady naprosto ztrapnujete!!!To se mi nelíbí!Znám spoustu lidí a kteří veš ani nenajdou,protože ji nikdy neviděli,nebo jim uteče pod prsty,a hnídy prost neřeší!A dokonce i matky které byli informované,tak své dítě vůbec neprohledají,a tím pádem je všechno na nic.když své dítě prohledáte ,očistíte,a druhý na to kašle,tak není divu,že je to pořád ve školách dokola!A třeba dotyčná holčina má zrovna rodinu takovou,že se nezajímá jestli má vši nebo nemá.Nebo třeba stydí zeptat,že by jí matka např.zmlátila,kdoví odkud to má.Už jsem viděla všechno,tak bych se ani nedivila!Proto se divím paní,že ji tady tak odsuzujete-zřejmně jste asi nikdy neměla problém se všema?!:-(A objevit se u holiče se vší,tak to by asi byla dost velká odvaha:-)
právě proto asi hledala info tady...

Souhlasím s váma.Vůbec se mi nelíbí jak se tady paní do holčiny obula.Je to trapné!!Jsou ruzne rodiny které to prostě nazajímá.A když chce někdo poradit,tak se to taky snažím udělat a né odsuzovat!!
Takže milá paní či slečno,zamyslete se!

zkus vlasovou žehličku,pořádně je vyškvař!!!zabírá to!

Nejlepší jsou oleje a hnídy se perfektně zahubí žehličkou na vlasy.Účinek na sto pro.

Dobrý den,

Dceru jsme poslala k babičce na prázdniny a za dva dny volala, že má vši!!!! Připadala jsem si jak debil, neměla jsem ani tucha, že je má! No našla ji dvě a jinak hnidy. Koupili jsme přípravek EFFEKTIVE a je u toho i všiváček a čepice 225,- Kč. Zničilo to asi i hnidy(pevně v to doufám), museli jsme jí vyčesávat hlavu a vybírat ty suché. Já to chytla taky!!! Jedna veška hned vepředu (prý se drží nejčastěji za ušima a vzadu, haha) a tak jsem udělala drastický krok, polila si hlavu octem (nedoporučuji, pálí to a byla sem jak rak!!!), ať si ty mrchy loknou, pak jsem počkala než mi muž dovezl ten utrejch a ještě jsem si to nanesla, 20 min. a pak to spláchnout. Docela to smrdí je tam tee tre oil, má je to odpuzovat, nevím. Pořád mám divný pocit, furt hledám hnidy a každá lupina je prozkoumána jako záhada světa. Už mě to nebaví, počkám týden a uvidíme, zase to pro jistotu načabřu utrejchem!!!! Holka má za tři dny pokoj, dnes jsem ji už nic nenašla, ale pro jistotu jsem ji nechala ostříhat. Budu ji kontrolovat co druhý den a sebe taky, ale dozadu si nevidím. Vše sem vyprala, věci, povlečení, hřebeny pařím ve vařící vodě s octem...jo a asi vím, kde to chytla. Jsou jen dvě možnosti...škola (mají je tam imrvere) a pak taky jsme byly zkoušet novou čepici u Ťamanů, asi si je tam zkouší kde kdo...takže POZOR na to!!! Je možné aby jsme to podchytili včas??? Snad se žádná nová nevylíhne!!!! Lidi kde se to bere takové svinstvo a kdejaká špína se jen chechtá, jak s tím proboha můžou existovat? Jo a postupně jsem to řekla rodině...ségra se přiznala po x letech, že je měli taky a všichni! Mám sto chutí vzít strojek...pak bych měla jistotu, že mám hlavu čistou!!!!

dobrý den prosím můžete mi poradit?mám už vši cca měsíc:dva pořádně nevím,ale zaboha se jich nemůžu zbavit nepomáhá petrolej,ocet,psí šampon,arpalit,šampon na vši,barva prostě nic...nevíte co mám ještě zkusit abych se jich zbavila,nebo jestli je mám všechny po jedné vytahat ty hnidy?

Hnidy musíte vytahat, nebo se jich nejak zbavit,na vsivacek bych se 100% nespolehala. Je potreba,poradne prohlizethlavu a jakoukoliv hnidu vyndat.Jinak se vam z toho vylihne veska a kolotoc je na novo. Zkuste jich vytahnout par a zkusit jestli lupnou.Pokud ano,stale jeste mate zive,ktere se ohou vylihnout

Prosimvás chtěla bych se zeptat jesi se mi něco nestane s vlasama když jsem si je nastříkala přípravkem Arpalit proti vším atd. je to určené pro zvířata ...nastříkala sem si to na vlasy s podezřením že mám vši bojim se abych nestratila vlasy prosím odpovězte mi předem děkuji

Ahoj.Myslím,že se nemusíš bát.Hodně lidí říká,že tyto přípravky na zvířata účinkují na vši lépe a nic se jim s vlasy nestalo.Buď v klidu.Líba

Nemusiš se bát. Používáme jej po neúspěších s "lidskými" přípravky a zatím fungují. Jediný problém je, že se lehce zvýšila citlivost pokožky po aplikaci. Ta ale do hodiny odezní. Doplňujeme ještě šamponem proti vším. (ráno provedeme nástřik a večer umyjeme)

Ahojte! Ked som dostala vsi a neustale sa mi vracali (mam dlhe vlasy), bola som velmi zufala, hladala aj na internete a natrafila na tuto stranku dalsich zufalcov :)
Povedala som si, ze ak sa z toho dostanem, poradim aj ostatnym - a tu je to: po odskusani vsetkych moznych pripravkov som natrafila na jeden na baze oleja - a ten okamzite zabral. Na rozdiel od chemikalii, na ktore si uz vraj vsi zvykli, tento olejovity ich zadusi (aj hnidy) - a na to si, samozrejme, nikdy nezvyknu. Takze som ho pouzila pre istotu az trikrat, ale uz po prvom raze som videla, ze vlasy su ciste a bez zvieratiek i vajicok :)
Nespominam si na nazov, ale to je jedno - momentalne zijem v Belgicku a pochybujem, ze sa predava aj u nas (v Bratislave ho nemali), v kazdom pripade si v lekarni precitajte, co pisu na krabicke - musi to byt na baze oleja, ktory vsi i hnidy ZADUSI!!!
Vela stastia!!!! 

Dobry den je mi 11 let , a měla jsem taky vši ale teď se furt drbu a strašně mě to svědí c o mám dělat. A já mám sousedku a ta má hlavu plnou hnid nemužou to vyčesat nic a bojim se to od ni chytim protože každy den sní chodím do školy občas i ze školy prosim poradte.

ahojky mám dceru 8,vši měla před rokem stálo mě to zpoustu peněz a vši jsme zahubili ale hnidy jsme tahaly cely měsíc obě babičky se mnou a bylo to na bohnice ted mi je dotahla domu zas běžela jsem do lekarny koupila šampony vešky jsme opět zahubiy ale co hnidy pedicul hermal čisty silikonovy olej zahubi vši a hřebínkem žadne stahování z vlasu po jednom rukama hřebínkem jsem jí to svinstvo pěkně vyčesala hřeben je v tom stoji to 164kč a opravdu to funguje i na hnidy.jem hřebinek musíš po každem tahu ve vlasech vyčistit at si je tam nevčešeš zpět.opravdu to funguje včera jsem to použila a dnes jdu do lekarny koupit dalši preventivně.papa

tak se od ní drž dál a nech se ostříhat a udělej si hlavu šamponem proti vším

Zkus Orthosan, nebo zabal z Alpy.Preventivne sampopn s tee tree olejickem a 2x tydne maznout za ucho 100%olejíček

mam vsi...a je to peknej humus..:(
a ja uz nwm co mam delat je to humus no proste
a chcu se vas zeptat jak dlouho vsi prezijou nebo spis jak dlouho je asi v hlave mit budu?

budou tam do tý doby, než se jich zbavíte, ony nemají důvod dobrovolně opuštět hostitele.

Prosím já mám vši a nemůžu se jich zbavit prosím odepište mi co mám dělat už jsem si je myla šamponem proti vším a nepomáhá to.tak i prosím odepište na email co mám dělat prosím hned.   :-( Zuzka díky.

NA vši jsou nejlepší oleje a pak na hnídy nejlépe zabírá vlasová žehlička, vyžehlit, psálit na max.výkon žehličky.

ahoj kup si sampon na psi ten je ucinny dost oproti vyrobkum z lekarny nebo tak...nech to pusobit takovych 15-20 min mno a pak jen uz vycesavat a vycesavat poradim stolni olej je good hnidy se jen tak neudrzi...tak drzim palce v boji proti vsiim

já měla vši jako malá holka.Nepomáhalo absolutně nic až mi jednou zkusili dát trvalou.Ale jen tu vodičku(natáčky nejsou třeba :-) ) a byl naprostý klid.

Ahoj, mam velky problem vsi uz jsem se nejak zbavila, ale co ma  delat s hnidy? Ty hnidy jsou uz mrtvi, ale mam dlouhy vlasy dohola nechci a mamka rikala ze jich ve vlasech mam snad tisice( vazne nekecam) a taky rikala ze vycesavani je snad na 2 dny v kuse. Co mam delat? Pomoc

ahoj zkus to vzit stolnim olejem a porad procesavej jiny rady snad ani na to nejsou holt clovek si musi najit cas a sednout si k tomu...

ahoj, musite 2 hodiny česat a pak je nebudete je mít

Ahoj, ja jsem mela vsi v unoru nez jsme jely na lyzak, tak mama koupila pripravek na vsi a vse bylo v poho ale asi po jednom mesici jsem jela k sestrenici na tyden a kdyz jsem prijela domu tak mi mama prohlizela hlavu a nasla VŠI!!!!volal jsme sestrenici aby ji mama taky prohlidla hlavu ale zadne nemela!!!jenze pak za dva tydny prijela ona k nam a hrala na pocitaci tak jsem se ji podivala do hlavy a OUHA!!!ma tam HNIDY!!!!!tak asi vite od koho jsem to chytla!!!!Tet kupujeme ruzny pripravky a nic NEPOMAHA!!!!!zitra pojedem k tete a ta ma zehlicku na vlasy tak to tim skusime a kdyz to nepude tak mne mama obarvy na blond aby ty vajicka nebyli videt, jedu totiz na tabor a kazdymu prohlizej hlavu!!!!Ale ja chci moc moc moc m...... na tabor!!!A na tabore kdyz najdou vajicka tak nic neudelaj jen pudu ke zdravotnici ta mi na dva dny napatla neco na hlavu a vse je pric!!!jen jsem nikdy nezjistila co dava ta zdravotnice na hlavu(jen kdys si prohrabnu vlasy tak jako by nekdo otacel celyma vlasyma i s korinkama tak tak to boly)nevite nekdo proc to boli???mam uz jen hnidy zivy vsi nikdy mama nenasla jen hnidy.nemate jeste nako radu????moc bych byla rada kdybych mohla jet na tabor    =(     =(     =)    =)

na vši a hnidy pomaha takovej balzam to,po umytí hlavy naneseš  a a necháš to pusobyt potom,   včesáváš tak z všiváčkem a dystak at ti máma  zbytek vybere
já sem si stim taky uzila dost ,nepřeju to nikomu

vsi jsou hrozny ja je mam a strasne to svedi a pouzivam vsiven 

Zjistila jsem že mám vši..který přípravek je nejúčinější?? prosím poraďte newím co mám dělat je to hnus:-(

myslim ze se jmenuje ortosan sampon na psi ostatni vyrobky nan fakt nemaji nech to pusobit takovych 15-20 min a pak uz jen vycesavat a vycesavat pouzij olej aby si se hnid zbavila lepe

Někde jsem slyšela, že vši nemají rády tea tree, proto když slyším, že jsou ve školce vši, máznu děti za ucho olejíčkem...zatím jsme je nechytli...existují i šampony s tea tree, tak třeba to někomu taky pomůže :-)

Na hnidy mám takoý trik vezmete normální placatý hřeben (co nejvíce malých zoubků) a koupíte si obvaz ne ten pružný ale ten obyčejný obynací.TAkoá ta látka co se snadno roztrhne.A neměl by mít velký očka.Namotejte na hřeben přes zoubky stačí 3x okolo a česejte do obvazu se jak zachytíí vši tak i hnidy potom stačí jen vytáhnout nahoru :) doufám že jste to pochopili.Tak zdar a smrt vším :)

 aHOJTE LID..pROSÍM POMOCTE..OBJEVILA SME NA HLAVĚ VŠI NEVÍM CO MÁM DLĚAT.....!!KÁMOŠKA JE MÁ VE TŘÍDĚ A MÁ JE UŽ TAK 4ROKY...NEMŮŽU SE TOHO ZBAVIT..

Šampon Ortonos(na psy a kočky) koupíš v lékarně ...nebo Jacutin (modrá krabička) též v lékarně..

 zdravím..Právě sem si namatlala na hlavu jakejsi krem a vyžehlila vlasy...Hnidy sme ale žádné nevyčesala tak nwm..Ale veš sem na své hlavě viděla..SnAD TO POMŮŽE ...Sem z toho celá zhroucená..Je mi z nich zle...Co eče tak hodně pomáhá....??Prý že sou vši spíše když nsoíte rozpuštěné valsy je to pravda?

Prosím, je možné asi tak týden po použití orthosanu si barvit vlasy? Mám strach že by mi mohly vypadat:D Nemá s tím někdo zkušenost?

Nedávno se v mém okolí objevily vši. Preventivně jsem si tedy myla hlavu různými šampony, ale stejně mám pocit, že mám ve vlasech hnidy. Je to možné, ikdyž žádnou veš jsem nenašla? Drží to na vlase a sundat to jde jen ztáhnutím. Většinou to má bílou barvu. A jak jsou hnidy asi velké?? Děkuji za odpověď

hnidy jsou velmi malé

v pátek mi sestra volala, že kluci mají vši, tak ať se raději taky podíváme, jestli nějakou nemáme. Neměli jsme. V neděli jsem se ale podívala znovu a už jsem dvě mrchy měla. V sobotu jsme ale byli na návštěvě. Je možné, že jsem někoho z té návštěvy "nakazila", když v pátek jsem neměla ani veš a ani hnidy? Mám jim to raději říci, aby se taky podívali? děkuji předem za rady

Dobry den,

zjistila jsem, ze neter ma vsi, ale predtim se koupala u nas v bazenu. Chtela bych se zeptat, jestli vsi priziji v bazenu, jak dlouho bychom se tam nemeli koupat a jestli nam vubec hrozi nebezpeci nakazy.

Dekuji predem

Andrea B.

nemusíte mít strach z koupání, v bazénu vši nežijí a nepřežijí, takhle je nechytíte.

Nene Vši UMÍ plavat....bát vámi,vodu bych vyměnila za jinou...neriskovala bych ....

¨vši NEUM9 plavat přečti si to na netu! :D

Proti vším jsem použila šampon Prasidose, který má zahubit i hnidy. BYlo to dobrým, vši jsem vyšesala a byly mrtvý, ty hnidy do je na blázinec, tak to vybírám průběžně.Dneska jsem ale objevila jednu, ale jednu jedinou veš, tak jsem šampon použila znova. Nemáte s ním někdo zkušenosti ? Je normální, že mně přestože už vši nejsou, svědí hlava ? m8m docea rozedřenou pokožku hlavy od škrabání.

asi máte pokožku hlavu podrážděnou od škrabaní, nevím, velmi dobře na lupy a problémy s pokožkou hlavy funguje šampon Nizoral - není nejlevnější, ale funguje.

Mám dlouhé kudrnaté vlasy a slyšela jsem, že odsranit definitivně vši a hnidy z tohoto druhu vlasů je docela obtížné a nejlepší je vlasů se zbavit, tedy ostříhat..Já vím, lepší čístá hlava bez vší, ale je to opravdu nutné ?

nutné to rozhodně není, aplikujte šampon proti vším, několikrát opakujte a vyčesávejte.

jak je mozne ze jsem mela vsi a ted mam misto nich lupy a svedi to nejmin 5x vic?

vždycky když se škrábu vypadne mi z hlavy tolik bílych teček a nevim jestli jsou to vši.jsou vši bílé?

když veš, nebo hnidu rozmáčknete nehtem tak je slyšet prasknutí.

ja sem mnel vsi ale us nemam kdyz sem vyndal hnidu tak mi nepraskala co to znamena a us se neskrabu co je to ?

to znamená, že už vši nemáte, hnidy jsou mrtvé

Dneska jsem objevil ves (asi tak pred 5ti hodinama). Resp. jeji zarodek, nebyl jsem si ale jisty, co to je. Vzhledem k memu studijnimu zamereni jsem vytahl mikroskop a zjistil jsem, ze to bude asi zarodek vsi. Po chvili jsem z hlavy vytahnul ves a udelal jsem si z ni trvaly preparat ^^ hehe.. Pak jsem procital na netu co kdo radi a nakonec jsem si rekl, ze prece nebudu cekat do rana, az se ty svine rozmnozej.
-----------------------------------------------------------------

POSTUP:
Tento postup je vhodny i pro zeny, jelikoz ja, ackoliv jsem muz, mam huste dlouhe (do puli zad) vlasy!!

1. Hlavu osprchujte vodou cca 70°C (to jsem udelal ja, prutokovy ohrivac vody byl na maximalni vykon)

2. Vemte bezny kuchynsky olej (z frity asi nebude to pravy orechovy), vzdy si trochu dejte na ruku a vetrete do vlasu, hlavne u korinku, ale dulezite je to po cele delce vlasu.. Citil jsem se vselijak, nesnasim mastne vlasy, ale tohle je pro dobrou vec. Timto bychom meli udusit dospelce.

3. Vlasy si zabalte do rucniku a nechte je tak 20-30 min. Pote rucnik sundejte a pripravte ho mezi ostatni pradlo, ktere je pravdepodobne zavsivene, vcetne vaseho tricka.

4. Vlasy znovu osprchujte (ja to udelal zas zhavou vodou, pro jistotu)

5. Vemte ocet a stejne jako olej ho vetrete do vlasu. Doufam, ze ocet znicil zarodky, ale jisty si tim byt nemohu, pro jistotu cely tento postup zopakuji za 5 a pak za dalsich 5 dni.

6. Ocet ve vlasech nechte cca 10 minut a vyplachnete ho vodou (zase jsem to udelal tou zhavou)

7. Vlasy umyjte beznym samponem, sampon vtirejte do vlasu dukladne. Po vyplachnuti vlasu vyklepejte mrtve dospelce. Pak vlasy pro jistotu umyjte samponem jeste jednou (ono je to hlavne abyste se zbavili te mastnoty...), po vyplachnuti znovu vyklepejte dospelce (ja se takhle zbavil asi stovky! :-! )

8. Ususte vlasy podle libosti a cely postup za par dni zopakujte. Hodne stesti s hubenim tech svini! :)

no vy jste uzasny takhle jsem to zkusila jednou a asi jsem vyhubila asi 5 vsi a to takhle jak jsem ten rucnik dala pryc z hlavy tak tam byly 4 nebo 5 vsi.a ja jsem jeste citila svedeni tak si to ted delam znovu zrovna ted co vam to pisu.no ale to co jste rekl vy tak to je lepsi nez ortosan pro psy.je to tak dobre ze z toho mam lepsi pocit ale nejsem si jista jesi tim vyhubim vsechny ale budu to zkouset porad.a dekuji za to ze jste to tu napsal aspon jde vydet ze vam neudela potiz se podelit o svoje napady.protoze nekdo by si rekl at to klidne ma ty vsi vsichni ale hlavne ze on zna postup.no dekuji.nashlednou

V podstate pri kazdem z tech bodu se mi podarilo nejakou zabit (70°C by nemeli prezit, ale vlasove korinky to vydrzi, ocet by mel znicit zarodky, olej by mel udusit dospelce), ale samy jen tak nevypadnou, i kdyz jsou mrtve. Po kazdem bodu jsem je vyklepaval nad vanou a dnes se chystam postup zopakovat, co kdyby nahodou ty zarodky prezily.. Kazdopadne od te doby se mi velmi ulevilo (mel jsem vsi asi tri tydny a vubec me nenapadlo, ze by to mohly byt vsi, myslel jsem, ze mam alergii na sampon.. :X )

Ono je to sice možná skvělý postup pro dospělé,ale nedokážu si představit mýt 70stupnovou vodou vlasy 3leté a 5 leté holce. Je nejaká jiná možnost.Pomůže to při menší teplotě?

dobry den ja mam 12 ,let a chtela bych se zeptat jesi kdyz mam dlouhe vlasy az pod ramena skoro az pod lopatky tak kdynbych sew ostihala nad ramenama neboli tak abych se dotykala vlasama na ramena myslite ze by to pomohlo?prosim iodepiste

ne, to je zbytečné, vší se takhle nezbavíš, musíš použít nějaký zde doporučovaný postup - šampón atd..

Je to uplně k ničemu protože hnidy jsou u kořínku vlasu..a vši lezou na hlavě...Takže by ti to nepomohlo.

MÁM 12 LETÉHO SYNA A MÁ UŠ TÝDEN VŠI CHCI SE ZEPTAT JESLI HO MAM NECHAT DOMA NEBO MUZE NORMÁLNĚ DO ŠKOLY ATD....

rozhodně odvšivit a potom terve pustit do školy. Mezi dětmi se vši šíří dost rychle.

Ahoj, já měla ted vši už podruhé, a jsou dva skvělé přípravky. Mám polodlouhé vlasy a ostříhat sem to nechtěla. Pomohl šampon s balzámem CAPPISAN FORTE. Musíse to však potom častou opakovat a vyčesávat. Dobrý přípravek je taky sada VŠIVEN ale s tím je kapku problém. Je sice trošku dražší ale je u toh sprej a šampon. Sprej po druhém aplikování přestal gungovat, a tak to je asi u všech těch sprejů. Ale je účinný...

Já měla nedávno vši a koupila sem si na to připravek : Vši Ven .. je tam i hřebínek.. Ihned mi to pomohlo ,za dva dny byl klid :)

máme taky vši. zkoušeli jsme různé šampony co jsou v lékárnách, ale bez úspěchu. zatím to maj jen děti. ale bojím se že to určitě chytneme i my. to je jen otázka času. už s tím deset dní bojujeme, ale bez úspěchu. včera jsem si tady přečetla různé rady, tak jsem otestovala to nejjednodušší na holce - a to ten olej a ocet. zabralo to na vši, ty už jsem dneska nenašla ani nevyčesala, ale hnidy jsou furt. nejhorší je, že za pár dnů jdou děcka do školy.

Musite postup casto opakovat, abyste zabila dospelce, kteri se vylihnou. Musite je zabit jeste predtim, nez nakladou vajicka (hnidy). Preji hodne stesti.

tak jsem se vyvedle z omylu, po ránu tam nic nelezlo, a teď odpoledne se to už zase hýbalo.ale aspoň se mi podařilo vytahat z holčiných vlasů takovou dobrou padesátku hnid, které mezi nehtama pěkně lupaly. ke všemu dvouletýmu mrňousovi jsem taky teď tři hnidy našla. začíná se ve mě šířit panika - nejspíš sugestivně se drbu už i já.
a to jsem si myslela, že když nechoděj do školy, tak od toho bude klid. OMYLL!!!

Dobrý den,chtěla bych se s Vámi na těchto stránkách podělit o svůj příběh,kde hlavními aktéry jsou vši . . .V pondělí kolem 21 hod. při koupely jsem s manželem zjistila,že mám ve vlasech vši.Zas tak mě to nepřekvapilo,protože pracuji v zařízení pro tělesně a mentálně postižené jako soc. pracovnice a někdy se to u našich uživatelů ve vlasech objeví.Ihned se jim zakoupí odpovídající šampony a spreje na vši a začne se to hubit.Po tomto zjištění jsem sedla do auta a jela do nedaleké lékárny,která má pohotovost do 22 hod.Lékarník mi poradil jako nejúčinější Diffusil-H-forte.Přijela jsem domů a manžel mi vlasy nastříkal.Tento přípravek se oplachuje po 8-12 hodinách a další aplikace se provádí po 8 dnech od té první.Jenže nastal problém . . .ráno mám mít službu a kde si vlasy umyju a vyčešu malým hřebínkem všiváčkem??? Volala jsem své kolegyni,která je i mou přímou nadřízenou abych jí řekla jaký mám problém a jestli je nějaká možnost zajistit moji směnu.Nakonec jsme se tedy dohodly,že ona půjde za mne na směnu a já další den za ní,tedy že si jen směny prohodíme . . . .
Druhý den ráno jsem volala naší společné nadřízené,abych ji informovala o tom co se stalo.Ale jaké bylo mé překvapení,když na mě dost nepříjemě vyjela,že vši nejsou nemoc,ale jen kosmetický problém a já se MĚLA!!! dostavit na svoji směnu!Snažila jsem se jí vysvětlit skutečnosti,které mě vedly k takovému rozhodnutí,ale marně . . .stála si na svém.I přesto,že jsem zajistila chod směny,tak jsem porušila pracovní kázeň a dost nevybíravě mi naznačila,že je to podezřelé,že jsem na to přišla až večer!!!Nevím kdy se koupe naše nadřízená,ale já většinou kolem 20-21 hod. Nikdy před tím jsem vši neměla a můžu Vám říct,že mi to na psychiku nepřidalo,protože jsem vysazená na jakékoliv breberky a při představě,že něco takového se mi honí ve vlasech se mi chtělo zvracet a nejraději bych si utrhla hlavu jen abych se toho zbavila.Nicméně mi to nedalo a zašla jsem za svým obvodním lékařem aby mi k tomu řekl víc . . .Ale jaké bylo mé překvapení,když po prohlídce mé vlasové části konstatoval,že mám kolem vlasů na kůži exém . . .vysvětlil mi,že vši jsou potvůrky kousající a sající krev a tudíž i přenašeči infekcí atd.
Vystavil neschopenku a odeslal na kožní. Moji nadřízenou jsem v kanceláři nezastihla abych ji mohla informovat o tom,že vši ne vždy jsou jen kosmetický problém jak mi tvrdila,ale i infekční! Jsem doma a vlasy 5 krát denně pročesávám všiváčkem,zobu tabletky a exém mastím . . . a přemýšlím o tom,že je asi nejlepší pracovat do výše svého platu.Pokud by v budoucnu něco takového nastalo,nebudu se stresovat,nebudu nikomu volat,nebudu zajišťovat směnu . . .ať se tam z toho ráno třeba pos....!!!
Vlasy vyčesávám nad vanou a když vidím kolik hnid vypadne za den,tak je mi všelijak.Pročítám diskuse na internetu,komu co pomohlo a tak snad ještě těm breberkám připravím kremaci a použiju žehličku na vlasy.
Všem postiženým přeji hodně pevné nervy při jejich likvidaci.

njn, je vidět, že mít "přemýšlivého" šéfa, je ještě horší než mít vši.

jo není nad práci sociálního pracovníka zvlášť s rizikovými skupinami. Také jsem je chytla od nějakého s klientů. Mám vši už dýl jak měsíc, všimla jsem si toho pozdě, jelikož trpím na lupy, různé exémy atd. Ted zahajuji krutý boj a doufám, že i mě jako některým z vás se podaří zvítězit. Jsem fšak zoufalá, když si čtu jak dlouho a někdy beznadějně tento boj svádíte. tak držím všem pěsti

Měla jsem vši, použila jsem šampon Parasidiose anti poux, který zabíjí i hnidy....Vyčesala sjem si i mrtvé vši a průběžně pročesávám i hnidy, ale po pár dnech mám vši znova, už asi po třetí...Nevíte, čím to může být ? Ted jdu zkusit Ortosan a doufám ,že se toho zbavím jednou provždy...

já mám vši taky prosím poraďte mi který šampon je ten pravý díky... :-((( )))-:

nejlepší na vši je vyžehlit si vlasy žehličkou na vlasy, je to zaručený.

Vlasy si žehlím hodně často a vši mám pořád...tak nevím co na tom bude pravdy..

tak máme konečně po vších i hnidách. zkoušeli jsme olej s octem, bez účinku. parasidose nezabral a capissan také ne i po nekolikerém použití. pak nám známá co má drogerii přinesla šampon, který okamžitě účinkoval. nemá to nijaký specifický název jen na lahvičce je napsáno "šampón proti všiam/vším" vyrábí ho tatrachema, výrobné družstvo trnava, ještě je v rohu malé logo "X3 pro - clinic". dvakrát jsme hlavy dětem umyli a bylo po všem. díky bohu za ty dary. doporučuju všem. my už jsme byli bezradní a psychicky na dně.

jo, a stojí pouhých 59,- korunek. jinak nás ta sranda vyšla už skoro na 600,-

prosim poradite kde ho mam sehnat ten čampon nebo co to je a jak to vypada

zabíjí šampon proti vším od tatrachemy i hnidy?

Mě tak dva až 3 týdny svědily vlasy a dneska jsem nasla 3 vsi ve vlasech, poznam to dobre, protoze jsem je jako mensi taky chytla. Nejhorší na tom je, že mám jet zítra do Prahy na výlet. Nejdřív jsem si myslela, že mám podrážděnou pokožku na hlavě, vůbec mě nenapadlo, že by to mohly být vši! Před dvěma dny jsem si nastříkala sprej Difusil na vlasy pro jistotu a nechala do rána působit. Nic nesvědilo a včera jen občas a dneska to samý, tak to už jsem se naštvala a vyčesávala svoje dlouhé a husté vlasy tak dlouho, dokud jedna veš nevypadla a bylo to jasné. Pak jsem je vyčesala ještě parkrát a další 2 vypadly. Je mi z toho nanic. Navíc jsem žádný hnidy neobjevila, což se docela divím, za tři týdny by tam měly být. I těch vší je nějak málo. Ne že bych si stěžovala:D TeĎ zkouším radu s olejem a octem, i když vodu horkou na 70° si na hlavu určitě lít nebudu, to je moc:) a uvidím, snad se toho zbavím, nechci aby to někdo odemě chytil..

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je také jedna z možností zbavit se vší tím, že si obarvím hlavu. Někde jsem slyšela, že peroxid obsahovaý v barvě na vlasy zabije vši a tím se jich tak zbavím. Je to pravda? Předem děkuji...

asi je to sporné, někdo tady v diskuzi tvrdí, že se jich tak zbavíte, někdo tvrdí, že to nepomáhá.

Myslím si, že jak u koho. Ale 12% peroxid by měl fungovat, ale musí se dát na celou hlavu.

Dobrý den, opravdu jsme na vši vyzkoušeli snad všechno (šampon na psi, olej, šampon s 3X) a nic nepomáhá. Jsme z toho už zoufalé a opravdu si nevíme rady. Pomožte, prosím, nebo snad budeme holohlavé.

je to skutecna pravda

Měli jsme s dcerou vlasy až po zadek a teď je máme po ramena (obrečeli jsme je teda pořádně, ale nic jiného se nedalo dělat ), barva na vlasy úplně nepomůže jelikož jsme to taky zkusili a za dva dny jsme našli čerstvou úplně malinkatou vešku, takže jenom barva určitě né je to boj na delší dobu. Myslet si že si obarvím hlavu a bude po všem je o ničem a za 4 týdny můžeš barvit nanovo. My jsme zahájili boj to je vše vyprat je nás doma 6 tak je to taková malá hromada, umývat, vyčesávat několikrát denně, taky jsme si vystříkali hlavu difuzilem na psi i obyčejným a za týden vše zopakovat a pak ještě jednou a doufám že už to bude konec. Jsou to mršky a jsou velmi odolné. Tak přeju bodrý lov

Vší už jsem se zbavila, teda aspon žádnou už nemůžeme najít a hnidy každý den vybíráme a těch už taky tolik moc není. Ale sem tam se ještě podrbu na hlavě, čím to může být ?

reakce na chemii

Jak tak koukám,tak v tom nejsem sám co má vši....3 týdny mě svědila pokožka a tak jsem si říkal že to mám asi tě z šamponu,no a včera večer jsem si všiml jedné potvory,co mi tam dělala neplechu!!! Tak vás prosím,jak bych se toho měl nejrychleji zbavit...děkuji a Šťastný lov...

umij si hlavu psim samponem funguje to a neboj nesmrdí !

My vyzkoušeli loni všechno, utratili jsme 1400 Kč postupně za všechny možné šampony z lékárny, nic nepomohlo. Ten olej nabízí 100% účinnost, ale prd, normálně si tam lezly dál. Parazit....taky nic. Orthosan, šampony na psy taky nic. capissan šampon nic. Už mě to nebavilo. Loni jsme zašli k doktorce a napsala nám na recept nějaký gel na Y nebo J te´d nevím. No a hned to zabralo. Bohužel letos už se to prý nevyrábí a to bylo jediné, co nám pomohlo. Denně pereme lůžkoviny, polštářky z gauče, přehozy, vytíráme, vybíráme hnidy ( kupodivu skoro žádné), ale pokaždé najdu tak 2 živé. Už nemám na to nervy a sílu. připadá mi to k ničemu, akorád peníze jsou v kýblu. nejspíš to někteří rodiče ve škole podceňují a to je pak furt dokola. Ach jo. Jo, dobrej ještě byl difuzil sprey, ale taky to prej už nevyrábí, ty jo, jedniné, co zabíralo už nevyrábí a samý sračičky za 260 kč jo.

Ten gel se jmenuje jacutin....dřív mi jako jediný pomáhal ale teď už mi taky nepomohl..je to prostě boj s těmahle potvorama...

máme vši poprve, já i dcera, vůbec netuším kde jsme je vzaly, nejspíš z autobusu nebo školky. bojujeme zatím bezúčelně týden, ale zajímalo by mě, jak je to s praním ložního prádla a oblečení, jak často prát. postele jsem převlíkla, ale přece je nebudu prát denně? nemám zkušenosti. prosím poraďte mi.

vši žijí a vyvíjejí se pouze na lidské pokožce, na povlečení, nebo oblečení se dostanou pouhou náhodou a ihned se budou snažit dostat zpátky na hlavu.

musíte převlíkat každý den hlavně vyprat plyšáky gumičky sponky atd a cesat hřebínkem a vytahovat hnidy vlas po vlase děláme to taky tak hodně štěstí máme je taky

pradlo menit tak dvakrat do tydne ale jak se vsi vyhubí tak okamzite prevlect a na vsi pomahají psí sampony a barva na vlasy a na hnídy taky

ZAbíjí Ortosan i hnidy ?

neuvádí se to tam, je to, ale uvedené na Diffusilu

Orthosan nefunguje :-( Pláču....

"šampón proti všiam/vším" vyrábí ho tatrachema, výrobné družstvo trnava, ještě je v rohu malé logo "X3 pro - clinic".

tento sampon je uplne na hovno :(

Nejsi sama !!!:(

Vši mám skoro každý školní rok .. Je mi 12let .. Velmi mě to už stvě .. Dneska jsem zjistila, že je mám opět .. Je mi už do pláče ... Skoro žádný přípravky nepomáhaj .. :( Nevím co si mám počít .. :(:(JE TO DĚS !!!! nevítě o nějakým supér přípravku kterej vážně funguje?Dáváme do toho hodně peněz a vůbec nezabíraj .. :(

rada je mi te lito skus si obarvit hlavu nebo umit psym samponem potom mi napis jak si dopadla ahoj Monika

mojí dceři 9 let nepomohl ani psí šampon ani barva na vlasy. ty svině lezly vesele dál. Jsem zoufalá. zabírá vmasírovat do hlavy, ocet, francovku, olivový olej, nebo něco na vši z lékárny a nechat celou noc. ale stejně to nezahubí všechny hdídy. takže vybírat vybírat a zase vybírat. je to hrozné. pořád pereme, převlíkáme. nic nedáváme 2x. čepice pereme a dáváme do mrazáku. děláme to už 10 dní a každý den minimálně jednu hnídu co lupne najdeme. Jinak v lékárně jsem na zaručených prostředcích nechala 1000 korun. A nic. stříhat nebudu. Jinak syn má vlasy 3 mm a stejně se drželi jednu po druhé jsem musela vybrat. takže rady typu krátký vlas jsou k ničemu. U nás ve školce je klučina je mašinkou na doraz a přinesl je zase a jak se krásně drží. Chce to pevné nervy

Tohle je můj případ.Den ode dne nacházímmín a ín hnidů, vetšinou všechny mrtvé,ale vždy jedna která lupne tam je. Použivaly jsme Orthosan pak Alpu, žehličku,vždy je potom meju jeste v samponu s tee trea a ta lupkajici se najde. Jen doufám,že je to tím,že ji přehlídnu den před tím. No kazdodení kolotoc. Už se taky bojím,že se budu muset uchýlit k barvení vlásků

no ve dvanácti letech bych ještě moc barvení vlasů nedoporučovala, ale zkus Likvido....

Ahoj. Zkus si koupit >Full Marks solution

já vím jak na to!Zkuste si koupit šampon Tea tree oil s tytry kapkama a umíjejte si vlasy úplně každý den.Taky si je vždycky před umitím vyčesej takovím speciálním hřebenem.

jsem mela taky vsi a jelikos mame psa tak jsem si umila hlavu psím samponem proti proti blecham vsím a drobnym parazitum tento sampon ve zverimecxu stojí kolem 80 korun, pokud vam ani tohle nepomuze tak si kupte barvu na vlasy toto je definitivní resení me to pomaha jelikos vsi mame ve tride celoročne tak si hlavu barvim pravidelne! tak nazdarek vsi!

a jak se ten šampon jmenuje??

Ahojky tak jsme také zjistili,že máme vši já i holka a jsem z toho neštastná nebot nic nepomáhá,ale zkusím ten šampon na psi.Utratila jsem již 400kč za přípravky a nic.Tak tahám hnidu za hnidou.

tak to vypadalo nadějně že máme po dvou týdnech čistou hlavu a malá je má zase a už i malej jí měl v hlavě. Leze mi to hezky na nervy, místo capisanem jsem je dnes vydrhla orthosanem, myjeme hlavu každý den, tak jsem z toho nesvá, kde s ty mrchy berou.

Několik mých rad z dětských let:

- Každý den vyčesávat všiváčkem (speciální hřeben) nad bílým papírem, po vyčesání prohlédnou hlavu a likvidovat hnídy, které se vyskytují především za ušima.

- Každý den měnit ručníky a ložní prádlo (dost drsné, ale účinné - dva týdny) Je to logické, vlasy se dostávají do kontaktu s polštářem, přikrývkou, prostěradlem, ale i kousavým svetrem, mikinou s kapucí ... atd. je to drsné, kde se ty potvůrky můžou chytnout.

- Použít vhodný prostředek pro jejich likvidaci, poprvé pro likvidaci živých matek, které vesele kladou hnídy ... a podruhé pro jistotu ... pamatujte, že po vyhubení velkým vší, ty malé toho moc nenakladou. Tedy pokud je budete likvidovat každý den.

- Poučte děti, že ve školce či škole nemají dávat hlavičky k hlavičkám dalších dětí a mají mít šaty zavěšeny přes jeden háček vedle sebe. (tohle je asi to nejnáročnější a trochu paranoidní, možná bych to ani nedělal, aby si netropily z vašich dětí ty ostatní legraci) Je to na rodičích!!! Dvacet rodičů zbaví dětí vší a ti jednadvacátí na to hodí bobek a je to jako kolotoč.

Snad Vám to bude alespoň trochu ku prospěchu. Na tyto stránky jsem se dostal, abych se dověděl něco o nových přípravcích proti vším, protože má dcera donesla v žákovské to klasické ... ve škole se vyskytly vši, prohlédněte svým ... ablabla ... Naštěstí nic v hlavičce nebylo .... ale na jak dlouho ... ???

Nepoužívejte agresivní přípravky, které způsobují alergické reakce a můžou poškodit zdraví vašich dětí.

Nej ... se mi zdá paranit ...

a jako prevenci aby je znova nechytly poradíte co?

Jako prevence může pomoct Pedecap, je to olej, ten hubí vši, a potom je tam šampón, který má odpuzující účinku, takže při výskytu vší v kolektivu ho doporučují používat denně. Taky to zrovna zkoušíme :(

hezkky den, zjistily jsme tak před deseti dnama, že mám vši...a pořad to nechce zmizet, vyčesavame umivame psim šamponem..a mamka me chce dneska ostrihat, ale nechci při o me dlouhe vlasy co mam dělat, jakym jinym zpusobem to mam zlykvidovaT? HELP

Zopakuj si češtinu, třeba Tě neostříhají!

Když nepomůžeš - neraď. To dítě prosí o pomoc. Neznáš jeho podmínky, může psát zoufalé z PC ze školy. Chytrolíni jako ty ho donutí nesvěřit se nikde a trápit se dál...

Žehlička na vlasy také zabírá

Zkusím

Tak to my si je už ze školky taky přenesli, používáme Ortosan, vši zabil, ale hnidy ne takže nanovo, teď myjeme pravidelně, a dokonce jsem použila barvu.Tak jsem zvědavá, už vytáhnu sem tam hnidu, jednu dvě, ale hlídám to jako ostříž, malá (2) kupodivu vůbec nic, ale té vše dělám pravidelně také. I to barvení vlásky má v pohodě, ona totiž ta barva na dětské vlasy moc nechytá, ale působení na ty vši je stejné jakoby je měla obarvené. Jinak jak znělo ve všech radách chce to měnit ložní prádlo alespoň 2x v týdnu, polštářky, deky (larisy), i prostěradla,hřebeny, gumičky řádně vyprat, já vyprala i sedačku. Ale jak píši odborníci veš bez pokošky přežívá 24-48 hodin. Chce to hlídat hlídat a hlídat, neustále kontrolovat, ale co je to platné když některé maminky na to jednoduše kašlou.

chtela jsem se zeptat jak se jmenuje barva na detske vlasky a kde se kupuje?dcery mi to donesly ze skoly ted jsme daly paranit tak uvidime jak to dopadne.dekuji za odpoved

Ahoj, tak jsem tady náhodou narazila na vaši diskuzi o vších. Dcerka mi je pravidelně nosí i 3x do roka ze školy. Zkusili jsme všechno možné. Nejvíc mě naštvaly předražené šampony, které jsou k ničemu. Jedniné co nám zabírá stále na 100% je SPREJ na psy a kočky ARPALIT DEO na blechy, vši atd. Koupíte jej ve zverimexu za cca 60kč. Musíte ale postříkat vlasy a pokožku fakt do mokra, pořádně vmasírovat a zabalit tak na půl hodky do turbanu. S dcerkou se přitom sic dusíme, chce to dýchací přestávky, ale dá se to vydržet. Po sundání ručníku vyčesejte hlavu všivákem, vši budou padat mrtvé nebo přiotrávené. Opakujem to tak 3-4 dny po sobě a je po nich. Zabíjí to i vajíčka. Je to sice přípravek pro zvířata, ale myslím, že je neškodný. Zatím jsme v pohodě:).

Ahoj,dcery přinesli ze školních zařízení vši.Byla jsem totálně neštastná-našla jsem na internetu tvoji radu,sprej na psi koupila a děti postříkala.Když se na hlavu nastříká celý obsah spreje-je to šílený smrad.Ale zabralo to!!!!!!!jenže ve škole mají ostatní děti stále vši,tak ted bych potřebovala nějaký repelent.Nemáš něco zase vyzkoušeného? Přeji hodně úspěchů v dalších bojích.Alena

.... a repelentními přísadami x bodavému a savému hmyzu sice je to pro psy, ale nevadí. Ten na sestru zabral. Vlasy s masírovaným šampónem jsem jí na cca 30 minut zabalila do igelitovýho pytle na odpadky poté spláchla a vši jsem pak vyčesala mrtvé. Teď vybíráme už jen hnidy a používáme Difussil, ptž co kdyby se náhodou chtěly ty vší potvory vyklubat. Zatím je to dobré tak uvidíme.

Ahoj, vší jsem děti zbavovala 2x ..příjde mi dobrej přípravek Pedicul Hermal (100ml cca 160kč) nesmrdí ..a korát je mastnej ..nanáší se to na suchý vlasy tak aby to bylo po celé hlavě ..pořádně vmasírovat do vlasů ..nechat působit min. 10 minut,pak projet po pramínkách ..vyčesat vši,vybrat hnidy ..po cca týdnu zopakovat.My měli uspěch.

Prosím pomocte.
Vždy když se vracím ze školy tak mi bolí hlava a jsem celá ospalá.
Mám vši a bojím se.Nechci aby se mi něco stalo.už je mám asi já nevim asi tak 3 týdny a oni furt nejsou pryč.hrozně mi to vadí.pořát se škrábat.už je nechci.je to hrozně otravné.prosím vás pomocte mi

Ahoj jak už jsem psala,nám pomáhá obarvení vlasů, tak pokud můžeš učiň tak, ale tím to nekončí, musíš si vysvléct všechno povlečení i to v čem nespíš a vyprat ho a pokud možno i vyžehlit. Vydenzifikovat hřebeny, a pokud používáš i veškeré ozdoby do vlasů. Pokud nosíš čepice, šátky atd. tak ty také, dále taky vyprat polštářky a jiné ozdoby které používáš na ozdobu sedačky (potahy, polštářky, larisy....) Vše na co pokládáš hlavu nebo kam ji strkáš. Všude tam mohou být a přežívají i 48 hodin, takže lovu zdar : -)

Ahoj všem,proti vším docela pomáhá Arpalit deo ze zverimexu je to sice na zvířata,ale nám to pomohlo.Jen scháním nějaký repelent,když děti musí chodit denně do školy aby to nedostali znovu.Nic takového neznají u nás v lékárně.Poradí mi někdo?

tee tree oil - je hodně aromatický, voní eucalyptem a vším smrdí

na vsi je velmi dobry paranit-neni nejlevnejsi ale zato likviduje jak vsi tak hnidy zaroven, stoji zhruba 380 kc v baleni je i tzv. všiváček kterym hnidy krasne vycesete,usnadnite si tak praci s vybiranim hnid. rozhodne bych take zkusila zehlicku na vlasy ktera neda hnidám sanci, jen je potreba vlasy vyzehlit dukladne hlavne u korinku, pozor ale aby ste se nespalily, je to boj!!! hlavne kazdy den kontrolovat hnidy a vytahovat , vytahovat. Jsem v tom svama tak snad nam to pomuze!! :)

Nevím jaké má kdo zkušenosti s veškou šatní. Zkouším to hubit všelijak,ale nic zatím pořádně neučinkuje. Může někdo poradit jak na tento nepříjemný hmyz?
Děkuji za rady

Hmm, tak to je opravdu vzácnost! Jste si tou determinací jistí? Popište prosím vaše potíže podrobněji.V.

Ahoj, proti vším docela dobře pomáhá přípravek se jménem pedicap.V balení naleznete Pedicap OL a ED a ještě hřeben všiváček.Velmi účiný a voní potee tree oleji.Po umytí lze i použít jako repelent.Tee tree olej vážně zabírá!!Doufám že se s nimi nebudete dlouho bojovat

ve vlasech se nam objevují mušky,1-2mm velcí,pruhledné tělíčko a křidílka a nesvědi to.použily sme připravek na vši,ale za cas se to vratilo.prosím o radu dekuji.

dobrý den kupte si orthosan a blechy,vši ,atd.........

ma šestiletá dcera před pár dny přišla že ji srašně svědí hlava,po prohlédnutí jsem našla kolem sedmi malinkatych vypadajicích jako mini mušky světlé barvy.nikdy před tím jsem ja ani dcera neměla ani vši ani nic podobné.všichni zde píšete o hnidách ve vlasech ja prohledala snad vlásek po vlásku nic jsem kromě těch berušek jak tomu říka má dcera nenašla už jsem ji vysříkala hlavu,čepici na hlavu přes noc, hlava ráno čistá. zajímá mě co by to mohlo byt a pokud opravdu vši když neměla ty hnidy muže se to vrátit?mám z toho hrůzu předem děkuji za odpovědi a rady s pozdravem j.

Mám vši a newim jak to mam rict mamce! uz jsme to skoušeli zničit ale nešlo to,mamnka si myslela že uz je nemám ale já je mám už dlouho...aspon ten jeden rok..Co mam dělat?

Ahojte všichni....měla jsem vši na střední škole, což bylo dost nepříjemné, studovala jsem střední pedagogickou školu a dali mě na praxi k cigánům...Na druhý den už jsem byla zavšivená....Mám dlouhé a velmi husté vlasy, trápila jsem se s tím asi půl roku, před sebou maturitní ples, takže jsem byla totálně vyřízená...Nakonec parádně zabral šampon "Parasidose anti-poux, koupíte v lékárně, stál 250 kč, ale zabral...Potom jen vyčesávat všivákem, hodně štěstí a nevěšte hlavu, každého to může potkat...:)

tak dneska si nase 4leta dcera donesla ze skolky vsi zitra me ceka ta neprijemna vec rici to pani ucitelce samozrejmne do skolky nemuze ale bojim se jak zareaguji ostatni maminky az se treba dovi ze je mame.nikdy jsem se stim nesetkala a ani nevim co je nejucinejsi na ty potvory

V klidu, žádný strach!!!! Každý to může dostat. Doporučuju tak jak jsem psala šampon parasidose, zabírá. A hřeben všivák, v každé drogerii. Hodně štěstí

Ahoj mam uz asi 4 mesice vsi a bojim se top rict mamce vbc nwm proc mam totiz strach ze pujdu do hola prosim poradte mi

Neboj se a normalne mamce rekni mami ja mam vsi a kdyz bude rikat neco s ostrihanim nebo dokonce oholenim tak rekni at koupi sprej na vsi ja ho mela a vazne,pak jsem si cesala (asi po 3 min.)vlasy NAD VANOU a sami padali nektery uz mrtvi a nektery NE ale vypadali pak musis podle navodu pouzivat ale fak ten SPREJ pomaha a neboj se to rict mame;)..

Jednou jsem je měla asi v čtvrté nebo třetí třídě.Vím jak vypadají a vím všechno.Zbavila jsem si jich asi až po půl roce.Teď to přišlo zas.Svědí mě hlava a koupili jsme i Paramix a vyčesávala jsem.Nechápu to ....nenašli jsme jedinou hnidu jedinou vešku.Jenomže pak to začalo být horší, našla jsem něco rozmáčklého nemám ponětí, možnmá to bylo jen smetí.Hlava svědila dál.ALE TED ASI UMRU! Zacalo mě svědit i ochlupení a objevovali se něco jako "uhry" ale ne tak doslova.Vyhledala jsem na Google napadení od parazitů a tam jsem našla něco podobného jako mám.Neměla jsem ještě NIKDY pohlavní styk.Každý den se sprchuji a hlavu jsem si taky myla každý den, ale pak jsem usoudila, že se ničí vlasy tak si jí teď myji ob den.Nevím co je to, proč je to, kde se to vzalo.Nejhorší je, že kamarádka má už od prázdnin plnou hlavu hnidů a když jsem jí na to slušně upozornila, že by s tím měla něco dělat už kvůli okolí nejdřív nechtěla.Ted má obarvenou hlavu takže ty hnidy jsou asi už vylíhlé.Dnes učitelka ve škole sdělovala, že se po škole roznesli vši.Proboha, kdo jen může bejt tak bezohlednej a nic s tim nedělat? Ničí mi to život já-už-prostě-nemů-žu.Pořád ke mně kamarádky dávají hlavy, jak mě to jen štve! Vždycky je musim tak jakože " z legrace odstrčit"....prosím poraďte mi co mám dělat s první i druhou věcí, protože s tou druhou nemám absolutní zkušenosti a nevím KDE jsem to mohla vzít ?? To je vážně divny ! Je mi přece jen 13 ! :(((( jsem bezradná ..totálně.
Pište kdyžtak na najdemse35@seznam.cz Budu Vám nadosmrti vděčná...Děkuji

Uz pul roku mam vsi pouzila jsem nekolik pripravku a nic nepomoha..duvod je jasny u nas ve skole je jedna velice zanedbavana rodina,matka na sve deti kasle a tak to odnaseji jiny jako napr.ja :( vsi jsou ted strasne moc odolny a nic na ne neplati :(

Dneska jsem napsala co používám na likvidaci vší já! A je to zaručené!

S těma potvorama bojujeme už déle než rok,vyzkoušela jsem výrobky z lékáren,kreré jen tahají z lidí peníze,nás to stálo dohromady víc jak 2000,-kč a nic nezabralo. Mám 2 dcery,takže si to přendávaly pořád dokola. Ale už mám řešení a levné!!! Takže vyžehlit nebo vyfénovat suché vlasy,pak umýt vlasy šamponem na psi a kočky s antiparazitickým účinkem (stojí 48,-kč a mají ho v každé drogerii),ten ponecháme dětem na hlavě 15 minut, přikryjem igelitem a zabalíme do ručníku. Pak opláchnem sprchou a na konec vlasy polijeme octovým roztokem tak, že si do lahve nalijeme čtvrt litru octa a čtvrt litru studené vody. Fakt to zabírá,už měsíc jsme čistý a to jsme to ani neopakovaly!!!

Na vši si kupte difusil, nastříkejte ho před spaním do vlasů,na hlavu si nasadte gumovou čepici a jděte v tom spát. Druhý den vlasy umyjte šamponem, vezměte žehličku na vlasy a vlasy důkladně všechny vyžehlete! Žehličkou spálíte zbylé hnídy nebo vši, které zásah difusilem nepřežily. Máme tohle vyzkoušené a je to 100% účinné. U dospělých je zaručený účinek vlasy normálně nabarvit barvou na vlasy.

Taky patřím k těm co se snaží zlikvidovat vši a hnídy. Dcera je začala nosit když chodila do školky. Teď už sice chodí do 4 třídy ale taky se stalo že je dotáhal domů. Nevím proč mě to nenapadlo už dříve ale já jsem vyskoušela kde co .Pokud se něco dá na hlavu jako je olejíček nebo sprej nebo difusil ald. a nezamotá se to do potravinové fólie aby se to zahřálo a spálilo,tak veškerá námaha je zbytečná! Já jdu na to už jinak. Právě dneska jsem to dceři dělala! Rordělila jsme vlasy na 4 díly a každý díl sepla zvlášť. Pak jsem zapla kulmu a pramínek po pramínku jsem projela kulmou,když jsem pro projetí viděla na vlase hnídu tak mě zajímalo jestli hnída lupne. A nelupla! Pak když jsem měla celou hlavu projetou tou kulmou tak jsme jí do vlasů vmasírovala olejíček a zabalila do potr. fólie nechala tak 2 hodiny na hlavě a pak jsme jí to umyla! Mám to vyzkoušené a když už to dcera dotáhne ze školy tak tímto způsobem bojujeme. Takže to zkusete a uvidíte! Já osobně jsme spokojená! Dcera má vlasy dlouhé až pod zadek a bylo by mi to líto je nechat ostříhat. Je ale důležité po kulmě dát na hlavu nějaký přípravek a to v případě že je ve vlasech veš!! Aby se zlikvidovala !!!!!!!!!

Jaký olejíček používáte? Udělala jsem to jako Vy a pokapala jsem dceři hlavu teea tree.... Zítra jdeme něco koupit do Zverimexu a hlavně jemný hřebínek... Je půl jedenácté... po koupání jsem zjistila, že mám já i dcera v hlavě miniaturní lipínky - až lupou jsme zjistily, že jsou to hnidy, vyčesaly jsme na papír i vši.... Je to poprvé, co se mi to stalo a jsem na nervy.... Právě jsem kompletně uklizený byt celý znovu začala gruntovat. Povlečení, polštářky, deky, župany, pyžama...všechno letí do pračky.....

To je super nápad s tou kulmou, hned zítra to zkusím, kulmu nemám, ale mám žehličku na vlasy, to bude stačit :-) Díky za radu, celé vánoce jsme lovili vši a jen šla dcera do školy, bojujeme zase. Myslím, že by měli udělat vší prázdniny, naše škola je toho plná a tak jen příjdeme z práce a bojujeme a bojujeme.

Dobrý den, moje dcera chdí ted na gymnázium a vši měl už po třetí ted je má zas ! Dám vám taky jednu radu vyčesávejta hlavu nad vanou !! Dcera je na tento postup když jí začne svrbyt hlava naučená jde hned vyčesávat hlavu potom mě zavolá a já jí prohlídnu hlavu ! Děkuji že jste tuto radun dala do této stránky ! Moc nám pomohla!!
Naschledanou :D

DOBRÝ DEN,JEN DOTAZ?
JAKÝ OLEJÍČEK MÁM DCEŘI PAK NA TU HLAVU APLIKOVAT JE TO JEDNO???
DONESLA SI TO ZE ŠKOLY A MÁM TOHO DOST!!!!!!!!!!!!!
JEDEN DEN MÁ HLAVU ČISTOU A PAK ČISTÍME HLAVU KAŽDÝÝÝÝ DEN!!!!!!!!!!!!!POMOC!!
MÁME DLOUHÉ HUSTÉ VLASY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MĚ VŠE SVĚDÍ,MÁM S TOHO DEPKU!!!!!!!!!!!!!!
´DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚD!!! AHOJ JANČA

ohledne vsi mam dva zarucene zpusoby likvidace
1-na suche vlasy naneste olej ja sam osobne pouzivam nivea beauty oil je to olej do koupele poradne vetrete az k pokozce aby byla tez upone mokra od oleje vlasi zabalte na dve hodiny do igelitu a rucniku potom smejte udusene vsi vyplavite lehce proudem teple vody-hnidy vycesat vsivackem
2-sice jeto drasticke ale 100% jeto petrolej vezmete novou houbycku na nadobi ci jakoukoli molitanovou houbicku petrolej nalejte do misky lehce vtirejte petrolej do vlasu upone od korinku po konecky pote zabalte do igelitu a rucniku na 15 min a splachnete
UPOZORNENI
pri pouziti petroleje davejte pozor na oci usi a drobne rany opravdu to pali jak cert
z hnidama je problem musite je vybirat rucne ale dase rict ze po pouziti petroly pri dotiku samy z vlasu odpadavaji

Tak to jsem se upřímně zasmála a sentimentálně zasnila při vzpomínce na mé mládí, kdy se vši v mých vlasech rozhodl zničit můj dědeček, bývaly partizán- hlavu mi polil petrolejem, zabalil, nechal působit a... vlasy se musely ostříhat po této kůře úplně nakrátko + poleptané uši a čelo jsem mazala ještě další dva týdny. Je pravdou, že to bylo naposledy co si na mě troufly vši...!!!

Taky jsem se uprimne zasmala,nad pouzitim petroleje na vsi.
Pri vzpomince na sve detstvi(pred 50 lety),kdy jsem prinesla ze skoly vsi. Kdy byla maminka na mrtvici jakou mame ostudu,ze mame v rodine vsi. Tatinek zaujmul pozici bojovnika,vzal petrolku,namatlal mi ji na hlavu.A to jsem mela vlasy az do pasu.Zabalil do igelitaku a do stareho rucniku a ja trpela cele odpoledne. Vecer,kdyz mi maminka umyla hlavu brezovym samponem,splachla octovou vodou. Bylo po svich,jenom mrtve uplne bile hnidy zustaly na vlasech. Tak ze tatinek,jelikoz si zakladal na mych dlouhych vlasech,vzal vsivacek a vycesaval a vycesaval. Az jsem mela vlasy ciste.
Po teto zkusenosti,jsem dodrzovala pravidla.
1. Nestrkala jsem hlavu k nikomu ze spoluzaku,abychom se dotykaly vlasama.
2. Nepujcovala jsem si nici hreben,ani cepici,ani zadne obleceni.
A od svych detskych let jsem vsi uz v zivote nemela.
Ale moje deti je ze skoly prinesli kazdou chvilku. Osvedcil se mi diky tomu,ze jsme meli psa obycejny Difuzil pro psy a kocky na hubeni blech a jinych zvirecich parazitu. A potom klasicky hrebinek zvany vsivacek. Ucinek je uplne stejny jako s jinymy,ale drahymi prostredky na hubeni vsi.
Hlavne to chce trpelivost a vycesavat a vycesavat.

Ahoj tak zápas s tímto parazitem máme taky už za sebou kupovali jsme drahé přípravky v lékarně EFFECTIVE s tee tree oilem zabírá to ale opravdu málo co opravdu zabíra na tyto ošklivky jak ríka moje tříleta dcera je DIFUSIL na psi a kočky musíte to nastříkat uplně až jsou vlasy mokré a tak zhruba na 30 minut do igelitu aby se to zaparilo desne to smrdi ale vazne funguje!!! vzhledem k tomu ze je to pripravek pro psi a kocky tak po umyti vlasu a vycesani je nutne pouzit kondicioner i timto zbytky hnid sklouznou z vlasu pak po sedm dni je nutne prohlizet vlasy a pri pripadnem vyskytu znovu vse opakovat ale jak rikam funguje to na 100%

Dcera mi taky přinesla ze školy vši, použili jsme také Difusil pro psy, ale pěnu na mytí, po dobu 5 minut, zabalit do igelitu. To vše jsme opakovali 3 krát, poté vyčesali a vši zmizely

Dnes jsem si našla na internetu asi nejdrastičtější řešení - zhotovila jsem si uvedený roztok a namočila do něj modrou molitanovou houbu - Okamžitě zezelenala... Internetu se nedá věřit.

jestli si barvíte hlavu, tak amoniak obsažený ve většině barvicích přípravků nepřežije ani ta neodolnější hnida či veš. Já jsem takhle ošetřila i syna, měl chvíli víc blonďatejší vlasy než má normálně, ale nemusí se to opakovat a je to totální likvidace. Hnidy to úplně spálí o vších ani nemluvě.

Není pravda,nefunguje!!!

Amoniak (čpavek) opravdu všechno zabije... ale dneska se už spousta barev na vlasy dělá bez amoniaku a ty na vši nefungují to je jasný...

Zdravím,je fakt,že dokud jsem si barvila vlasy na blond až od hlavy,vši jsem od dětí nikdy nechytla,ale teď mám jen pár melírů ,které nezasahují až ke kůži a vší plná hlava.Je to děs,dcera to pořád tahá ze školy.My jsme vši ve škole nahlásili,ale jiní se s tím vůbec nezábývají,takže už se těším,až budou prázdniny.Třeba se toho zbavíme.Tak hodně štěstí ve vraždění těch odolných potvor :-).Zdenda

lidičky nekupujte žádný prostředky, stejně pomohou tak jen dva z deseti, vezměte žehličku na vlasy a pěkně pás po pásu vlasů přejeďte žehličkou, mám to vyzkoušené, dcera nosila každou chvili ze školky, poradila mi to kamarádka...zabije to všechny vši i hnidy, ale hnidy se po umytí musí vytáhnout nehty, některý jdou a některý s námahou, ale problém je vyřešen, takže dámy v klidu....

Ano,lidičky je to pravda...Dala jsem to své dceři , na syna jsem si koupila malou žehličku.Tak jim to velice pomohlo...Děkuji a určitě vyzkoušejte!

už mám asi 3 týdny vši mamka poořád říká že půjdu na krátko ale já fakt nechci skoušela jsem všechny šampony ale nic nepomáhá pořád to svědí a je to nepříjemne a hnidy vyčesat všiváčkem nejdou a mamka se s tím nechce otravovat!prosím poradte mě jak se toho mám zbavit ať MÁM KLID :-D prosím poradte

Ahoj také jsme poprvé chytli vši. Dcera má dlouhé a husté vlásky a já to samé. Bohužel jsem to zjistila i u sebe. Byla jsem z toho neštastná, protože ostříhat vlasy je ta nejhorší věc, které bych se ráda vyhla. V lékárně mi poradili Parasidose, bohužel to není na barvené vlasy tak pro mne mi dala šampón na psi. Myslela jsem si, že už to máme za sebou, ale bohužel. Malé se objevili znova a ještě měla po šampónu podrážděnou pokožku. Proto jsem šla opět do lékárny a tam mi paní poradila balzám a šampón v jednom balení. Jmenuje se to VŠIVEN. Stojí jen 239,- tak jsem to zkusila. Vlasy jsem nejdříve nastříkala balzámem a zabalila( koupila jsem v drogerii čepici na melír) a píšou tam, že minimálně dvě hodiny to má vydržet nejlépe přes noc a poté umýt hlavu šamponem, který je v balení. Je pravda, že jsem tomu moc nevěřila, ale po opláchnutí hlavy dceři jich okamžitě vyplavalo pět a to jsem jí hlavu prohlížela poctivě i dvakrát denně. Má to zahubit i hnidy i když vyndat nebo vyčesat se musí, ale mělo by je to zabít. Je super, že se to může používat po 2-3 dnech znovu, ne až po osmi jako ostatní. Udělali jsme to už třikrát a malá má klid a já taky. A mně hlavu nikdo neprohlíží.

Ahojky,dcera prinesla ze skoly "vesky",hned jak jsem na to prisla,utikala do lekarny a tam mi koupila Diffusil H sprey.Po aplikaci vsi do 3 min umreli,ma se to opakovat po 8 dnech.Tak uvidime.Stoji to kolem 200 kc...Drzim palce.papap Eva

Mé dítě je právě přivezlo a kamarádka mi poradila psí šampon a je pravda že po pár dnech se to o hodně zlepšilo. Hlavně se to musí stále vyčesávat. Š.

Před třemi týdny jsem u dětí objevila vši. Ze školy je donesla mladší(předpoklad) a starší(17) je chytila od ní. Po prvotním zděšení jsem zahájila obrovskou akci "odvšivení". Nejprve jsem nakoupila v lékárně "Parasidol", který jsme okamžitě dle instrukcí použili. Druhý den jsme ještě dle babských rad použili zábal z Alpy. Vše co se týče lůžkovin jsem vyvařila, všechny ručníky také. Hřebeny jsem vydrbala a v pytlíku je dala na jeden den do mrazáku. Potom ale přišlo to nejhorší. Celý den jsem strávila vybíráním hnid z hlav mých - podotýkám dlouhovlasých dcer - horor. Další týden dle návodu jsme už jenom zopakovali mytí hlav v Parasidolu. Prozatím jsou holky v pořádku a doufáme, že se nám ty odporné potvůrky nevrátí. V každém případě poproste maminku o trpělivost. U nás to byl opačný případ. Já spíš otravovala děti hlavně abychom se toho co nejrychleji zbavili.

Ahoj poradim ti,na kratko nechod proste v lekarne se ptejte na SPREJ PROTI VSIM to vážně funguje ja kdyz je mela tak mamka koupila asi 4 sampony a nic ale ten SPREJ vazne pomaha;-)zkuz ho.

Dcera také už po druhé přinesla ze školy vši. Samozřejmě sem je chytla také. Vyzkošela jsem spoutu přípravků, ale vši přežívaly dále. Máme obě dlouhé vlasy, ale nechat se pokaždé ostříhat se mi také nechce. Nejlepší je si koupit šampon Parasidose. Stojí 250,- Kč.
Na poprvé zabírá, jen je třeba vyčesávat vlasy všiváčkem, i několikrát denně. Denně si povlékat postel, čistit hřeben, sponky, a měnit pravidelně mikiny. Aby se znovu nepřenesly do pokožky hlavy. Přeji mnoho úspěchů.

Opět další, kdo se hlásí ke vším (dětským). Vyčesáváme a aplikovali jsme již první kůru odvšivovacího šamponu. Co mi ale dělá starosti je to, že když jsem usínala po umytí vlasů oním šamponem, viděla jsem jak mi po polštáři leze nejspíš úplně malinká veška. Dělá mi to starosti a vlasy mě ještě hodně svědí, protože to svědění se po použití šamponu snížilo asi tak jen o polovinu. Co si o tom myslíte?

ja som takisto objavila asi pred 3 dňami dcére voš aspoň si myslííím,že je to voš nakoľko je dosť veľkááa práve to mi nejde do hlavy,že je veľkááá a vyliezaju na vrch vlasov a takto som vlastne objavila,že niečo ma vo vlasoch.Kúpila som jej difuzil H a stále jej kontrolujem hlavu.Už mi z toho hrabe a som zúfala nakoľko takéto niečo u nás nehrozilo...Neviem čo bude ďalej,ale ak nepomôže Difuzil H tak mám ešte jednu možnosť a to chcem aj Vám poradiť je to gél proti všiam,aplikuje sa na suché vlasy a nechá sa pôsobiť 3-4 dni a potom sa zmyjú vlasy...uvidíme

Dobrý den, jezdí k nám každý víkend přítelovo děti. Už jednou jsem hnídy u nich našla my je samozřejmě chytli taky.Po ukrutných bojích jsme se toho zbavili a včéra jsem je našla u dětí znova. Jejich matce je to jedno absolutně nespolupracuje,neustále tvrdí,že je nemají donutit jí převleknout postele a vyprat věci je nad moje síly!!! Děti jsou často i u babičky tak,že tam je budou mít taky!!!! Jsem z toho psycho!!!! Já vše vyperu převleču zahájím odvšivovací kuru,ale ona na to nedbá ani hlavu jim nekontroluje a oni sem přijedou a maj to znova!!!!!! S přítelem se kvuli tomu i hrozně zhádáme.Přemýšlím zavolat do školy nebo na sociálku já už na to opravdu nemám nervy.

Zdravím, pomohl mi šampón PARASIDOSE ANTI-POUX, stojí asi 245kč a voní po žvýkačce :) jediný, který mi pomohl. Po nanasení jsem hnidy pomocí hřebenu odstanila. Snad jsem poradila. Mejte se :) Jo a je fain prejet vlasy žehličkou, to je taky zlikviduje si mysim ;)

Informace o vlasových vších:
Příznaky napadení vší
děti bývají neklidné, ospalé, nepozorné a často se drbou na hlavě
někdy bývá nápadnějším příznakem lechtání, které způsobuje prolézání vší mezi vlasy, nejčastěji po večerním ulehnutí do postele
na pokožce hlavy se mohou objevit boláky a rozedřená místa
Pouhým pohledem, případně pomocí lupy, můžete veš v hlavě najít ve třech stádiích:
dospělá veš - její vajíčka (hnidy) - larvy, nymfy.

Veš je zhruba 2 až 4 milimetry dlouhý parazit (cca o velikosti sezamového semínka) a samička, která žije 6 až 8 týdnů, klade denně k vlasům těsně přiléhajícím k pokožce hlavy 3 – 4 hnědá vajíčka – tzv. hnidy, z nichž se po 5 – 10 dnech vylíhnou larvy a pak dospělé vši.

Veš dětská není jen estetický nebo psychický problém
Nepřenáší sice konkrétní infekční chorobu, ale i tak může způsobit velké zdravotní obtíže – parazit totiž saje z pokožky hlavy krev. Ranky, které tak vznikají, velmi svědí. Děti si je často bolestivě rozškrábnou a zanesou si tak do poraněných mít infekci, boláky mohou například později začít mokvat či hnisat. Pokud jsou na hlavě vši, postižený trpí infekčním onemocněním zvaným pedikulóza.

Veš může chytnout každý vlasatý člověk, bez ohledu na to, jak často si vlasy myje, zda jsou vlasy barvené nebo jinak upravované.

Z hlavy na hlavu se mohou vši přemisťovat pouze při dlouhodobém kontaktu hlav – veš neumí skákat, plavat nebo létat.

Není možné zabránit napadení vší, avšak pravidelnou kontrolou vlasů lze napadení včas zjistit a vlasy rychle ošetřit. Vlasy dětí navštěvujících školky, školy a další dětská zařízení je třeba kontrolovat minimálně jednou týdně, při výskytu vší v dětském kolektivu je nutná denní kontrola. V rámci prevence doporučujeme mytí vlasů šamponem LiQuido a použití následné péče balzámem LiQuido cca 1 x za 14 dnů.

Vši dokáží přežít mimo hlavu až 24 hodin, například na oblečení či povlečení. Abyste vši skutečně zlikvidovali, je zároveň nutné ošetřit dezinfekčními přípravky (vydezinfikovat/vyprat) hřebeny a kartáče,
které jste používali (ty je možné také vyvařit).

Stránky

Přidat komentář

Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.