Vlasovec medinský

guinejský červ
Latinsky: 
Dracunculus medinensis
Anglicky: 
Medina worm
Německy: 
Medinawurm
Slovensky: 
Vlasovec medinský

Vlasovec medinský /Guinejský červ/

Larvy této hlístice žijí v planktonu ve sladké vodě. Proces je velmi jednoduchý. Člověk, který se napije kontaminované vody, dostane do těla spolu s planktonem i larvy vlasovce. Ty potom v lidském těle putují do tenkého střeva. Dochází k rozmnožování, kde samec oplodní samici a poté zahyne.

Samec, který má okolo 3 cm, potom mrtvý opouští lidské tělo. Samice si v nás žije vesele dál a doroste velikosti 60-100cm. To je vskutku dost na to, abychom to měli mít uvnitř těla. Samice je v této době plná malých vlasovců, kteří touží po tom, aby se dostali z lidského těla zpět do planktonu - a celý hrůzostrašný příběh se mohl opakovat. Samice se proto bude snažit dostat malé vlasovce zpět do vody.

Děje se to tak, že téměř v 90% všech případů se přestěhuje do nižších partií těla svého hostitele. Do nohy. Tam se bude snažit dostat ven kůží a naklást malé vlasovce do vody.

Na noze se vytvoří puchýř, bolák, která později praskne. Je to velmi nepříjemné, palčivé a bolestivé a v mnoha případech se postižená osoba snaží si nohu zchladit ve vodě. Jakmile ponoří nohu do vody, samice vlasovce vystrčí kus sebe a začne do vody vypouštět tisíce malých červů, kteří poslouží jako potrava pro plankton.

Plankton je opět kontaminován. Vlasovec : Člověk /1:0/ Vlasovec způsobuje lidskému tělu nemalé potíže od různých zánětů, bolestí, únavy, infekci.

Toto onemocnění se nazývá Drakunulóza. Jako velký problém co se týká vlasovce je ten fakt, že neexistuje lék, který by vám ho z těla vyhnal. Může být vyjmut chirurgicky, anebo tak jak se to dodnes v afrických zemích používá.

Odstranění Vlasovce

Když je část samice ven z těla, chytí se tento konec a namotá se na něco. Třeba na špejli. Poté se každý den otáčením špejle snažíme červa z těla vymotat. nedá se to dělat najednou, protože by mohlo dojít k jeho protržení a poté k rozšíření nějaké infekce.

Takže den po dni namotáváme červa jako špagetu na špejli - zhruba po dvou třech centimetrech za den, no a za pár týdnů může být červ z těla venku.

Když jsem červa vytáhli z těla - JUPIII vyrazíme se ihned koupat s kamarády do místní africké říčky a nalokáme se co nejvíc vody, abychom si zábavu s vlasovcem mohli zopakovat.

Vlasovec je tak nepříjemná záležitost, že se dokonce na Světovém summitu pro děti v roce 1990 dohodlo přes 70 států že: do konce roku 2000 bude vymýceno onemocnění způsobované vlasovcem. Údajně se podařilo snížit o úctyhodných 97%.

Prý se ozývaly dokonce hlasy za práva vlasovce a chtěly je zřejmě zachovat pro příští pokolení. Vlasovec má prý stejné právo na život jako například tygr. Osobně si to nemyslím, a vlasovcovi je to asi taky fuk. Seznam zemí, kde můžete potkat milého vlasovce: Ghana, Súdán, Nigérie, Niger, Mali, Togo, Etiopie, Burkina Faso, Benin, Mauretánie, Pobřeží slonoviny. Jaké z toho plyne ponaučení.

Když se ocitnete v zemi, kde byste se mohli s podobnou havětí setkat vyvarujte se zejména: - pití nebalené vody - pití vody z neznámých či nedejbože přírodních zdrojů - neznámou vodu aspoň převařte. Pár roztomilých obrázků na závěr:

Guinejský červ

guinejský červ v noze
vlasovec medinský
vytahování guinejského červa
vlasovec medinský
rozdeleni: 
Živočišní škůdci

Komentáře

proste strasnyyyyyyyyyyy...

to máš pravdu je to hrůůza

omgggggggg!!!!

to je strašný,děs běs

 

pohode sranda :D

by me zajimalo odkud vlasovec vi, ze mame streva a ze se da vylizt ven nohou, ketra se obcas namoci do vody????? :)

tak jako ví zvířata bez poučení, že se mají pářit. Instinkt

to je dobre akorat to tam nejde moc vidět noo !! :-D

Pohoda džez nějakej vlasovec :D

Hmm, vlasovec. To je to co bránilo ve čtyřicátým pátým Prahu?
:-)

řikám velebnosti,du blejt

Vezměte si prosím kbelík!

je to fakt hnus muj kamos to mnel a řval jako .....

Ježišmarjá, tohle mít, tak se asi picnu. Ještě že se tady tolik bát nemusíme.

co je to ten vlasovec ja to nechápu

Vlasovec byl voják, který původně bojoval za SSSR, poté byl zajat Němci a přestoupil k nim. Jinými slovy zradil, ale je to pochopitelné. Pokud by to neudělal, asi by v koncentračním táboře zemřel hlady. Po válce část vlasovců odešla do Kanady (tam vydávají časopis Posiv) a část se vrátila domů. Stalin s nimi udělal krátký proces, část jich nechal popravit a část poslal do gulagů. Myslím, že každý vlasovec má právo žít. Břeťa

tak a ted se jde jíst... kdyby tu byl blijící smajlík

co myslite? je to hrůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůza, co?

Přidat komentář

Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.