Štěnice - osobní zkušenost a rady

Dobrý den, rád bych přispěl několika drobnými radami do tohoto forá. Vždy když si myslíme,že už je máte z krku, objeví se znovu.Ano, drobné štípance nebo flíčky po celém těle, to mouhou být štípance od štěnic. Dávejte si na postel bílá prostěradla a vždycky ráno, když vstanete, podívejte se zda na nich nejsou malé krvavé skvrny. V noci jak se totiž hýbete v posteli, tak jich spoustu rozmačkáte. Můj osobní odhad přežití štěnic bez potravy je cca půl roku. Biolity, Raidy a jiné prostředky lehce dostupné v našich obchodech učinkují pouze při přímém styku se štěnicí.

Čím je tento hmyz tak výmečný!? Dospělá štenice je schopena protáhnout se škvírou o průměru setiny milimetru. Schovají se na místa, kde by jste to vůbec nečekali a proto je boj s tímto zákeřným hmyzem tak obtížný.

Štěnice se drží zejména v postelích na krerých spíte, samozřejmě dokáží přelézat z jednoho pokoje do druhého, mají totiž velice dobře vyvynuté tepelné senzory a jsou dostatečné rychlé na to, aby se jim to povedlo aniž by vzbudili vaši pozornost.Postele by měly být bez potahu, jen dřevěný nebo ocelový rám. Čím mín škvír a záhybů, tím lépe. Odstrante všechny tapety, koberce poličky z okolí postele. Nejlépe všechno, kam by se mohly schovat až budete ošetřovat postele postřikem. Možná vás nepoteším, ale boj s tímto hmyzem je velice obtížný až takřka nemožný. Bez odborné pomoci je boj vyčerpávající a depresivní. Přeji vám všem hodné štěstí a hlavně pevné nervy.

Profesor

[title]

Komentáře

Ahoj,už marně patrám po tom proč se ráno probouzím s poštípanýma rukama měsíc,už nemám sílu,když spím v pokoji s holkama tak nic,jdu ložnice a ráno jsem poštípana a na těch štípancích mám poté puchýřky-prý mám al.reakci na nějaký hmyz,je mi blbě,když jsem narazila na články o štěnicích,asi to je to pravé!!!chce se mi utéct!!!!

Ahojky, vidím, že tu máš příspěvek zatím sama. Prosím, jestli sem ještě zajdeš, napiš jestli jsi boj s těmi hajzly už vyhrála a jak. Díky Nešťastná

rozsáhlá debata o štěnicích se vede spíš tady - https://www.skudci.com/stenice-stenice-domaci

Tak vidím, že je tu zatím jenom jeden příspěvek. Ach jo. Před 3 týdny jsem ráno, vždy po probuzení měla 2 až 3 červené, svědivé fleky, které se, vždy po rozškrábání, podlily vodou, jako puchýře po spálení. Moje dcera objevila fleky za 3 dny po mě. Spí v jiném pokoji. Vyděsila jsme se, navštívila kožní odd. a bylo m i řečeno, že je to virózní infekce kůže. Dostala jsem antibiotika, mast, ale štípance neustávaly. Dcera se odstěhovala k příteli,k té se pupence přestaly objevovat. Nicméně jsme asi za další 2 dny jely na pohotovost, vyděšeené, proč mi to nepřestává a každý další den přibývají další a další pupence. Tam lékařka zjistila, že jsou to štípance od štěnic!!!! Vyděsily jsme se a okamžitě zavolaly deratizéra. Ten prohlédl mou postel a našel v záhybu jednu tmavou (dospělou)štěnici. Žádný trus, nikde ani náznak přítomnosti nějakého úkrytu s vajíčky. U dcery našel mrtvého klíšťáka holubího. Vše jsme vystříkala přípravkem na hubení hmyzu. V mém gauči jsem zespodu strhala veškeré kryty na postel, až je holá, jenom dřeva. Nikde nic. Všechno ložní prádlo jsme vyprala na 90 stupňů, ostatní oděvy propařila párou ze žehličky.¨a vystříkala každou škvíru v pokojích. 4 dny byl klid. Dnes se probudím a mám opět kousanec. Štěnici jssem chytla, utíkala po stěně směrem k obrazům a zabila. Je světle žlutá, to znamená, že je mladá. Včera mi přišel, objednaný přes net, parní přístroj. Pustím se tedy do čištění horkou párou a tentokrát celého pokoje. Z článků, které jsme si tu přečetla, jsme docela vyděšená, neboť i když mě deratizátor ujistil, že v jiných místnostech být nemusí, píší, že se do bytu mohou dostat i z jiného bytu v paneláku!!! Jsem teď docela zoufalá, zda to bude mít nějaký efekt. Stydím se to sousedům říci, aby mě nepomluvili, že máme doma špínu, i když jsme úzkostlivě čistotní. Jo ještě pro vaši informaci. Proč se do toho pouštím sama. Deratizér vypočítal zásah do jednoho pokoje - 12m čtverečních velkého, na 4200Kč!!! Nejsem na tom tak finančně dobře, musela bych si vzít půjčku. Držte mi pěsti, ať se to tou párou podaří zlikvidovat. Podím další zprávu za týden. 

dnes jsem se u kozni dozvedela skvelou zpravu.. (myslela jsem si naivne) ,. to neni svrab, hura co by mohlo byt horsiho???? ten byt neni vas ze ne? reseni: prodat byt, pry je to ted v panelacich moda.. a jeste je musim nalovit a odnest do laboratore.. utoci v noci, poznají ze spite, takze budíka, vztyk a lov.. :) svrab je proti tomu srab :)

Ahoj, čtu vaše komentáře a přiznám se, že jsem měl taky problém s tou havětí. Četl jsem si pár info na http://dddsluzby.cz/o-stenicich/ a hodně mi to pomohlo. Zkuste se taky podívat

Malému synovi se.dnes ráno objevili tři stipance skoro v řadě a asi s 2cm odstupem.je.mozne ze je to od stenice

Přidat komentář

Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.