potkani

ve sklepě se nám přemnožila rodinka potkanů. Jsou tak mazané, že kouskem dřívka dokážou vyklapnout past a tu si schovat do hnízda!!! To když jsem viděla na vlastní oči, nevěřila jsem !!! Nejprve jsme do pasti chytili 2 kousky potkanů, následovně už jen pasti hledáme. Bojujeme s nimi 3. týden a zatím marně. Všude pasti, všude jed..Každý den chcípne 1 kus, ale kolik jich tam ještě lítá... nejlepším řešením se zdá vyklidit úplně celý sklep (máme tam dřevo na topení) a udělat úplně novou betonovou podlahu. Lezou k nám z podlahy! Všechny díry jsme zazdili, ale na druhém konci místnosti slyším potkana ve zdi !!!! leze někam nahoru , tam kde bydlíme. Vůbec nechápeme jak se tam dostal, nevypadá to, že by tam vedlo nějaké potrubí nebo něco podobného. Má s tím někdo zkušenost? Už ani nespím, mám nervy na dranc a čekám, kdy se prokouše zdí k nám domů...Poradíte někdo nebo prosím o vaší zkušenost...

Dobrý den,
pokud chcete zazdít díry a nerozbijete do malty sklo,prokoušou i beton. Předpokládám,že máte kovové velké pasti-takže kus kolejnice,provrtat,přivázat alespoň 2mm drátem-ocelovým .Údajně pomáhá smíchat mouku a bílou sádru,50/50%. Ale prý to trvá několik dní,nemohou žrát,takže chcípnou hlady.Mě se je jednou podařilo vychytat ocelovými pastmi a potom je chytal náš kocour.Nebo pořídit psa-krysaříka.Ale potom by jed musel pryč.Snad vám to pomůže.
Z.Rybář

Jak myslíte smíchat mouku se sádrou? To myslíte, že to sežerou? Je fakt, že jak si nebrousí zuby delší dobu, chcípnou hlady,protože jim zuby prý " přerostou ". No je to boj... Tu jednu mrchu co mám ve zdi déle než 14 dní, pořád slyším.. Mylně jsem se domnívala, že tam chcípne. Myslíte, že ve zdi dokáže přežívat jen díky sežrané zdi? Je to divné.. Za zdí už nic není, může se prokousat buď k nám domů nebo úplně ven. Jen jí to nějak dlouho trvá?

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.