Potemník ničivý

Potemník ničivý
LatinskyTribolium destructor
AnglickyDestructive flour beetle
NěmeckyGroßer Reismehlkäfer
SlovenskyPotemník ničivý
skladištní škůdce, brouk dlouhý až 6mm, široký okolo 1,5mm, tmavěhnědě zbarvených krovek.
Potemník ničivý se vyskytuje hlavně ve skladech obilí, mlýnech, pekárnách, ale i v domácnosti tam, kde skladujeme např. pečivo a mouku.
Samice může klást až 300 vajíček.
Larvy poškozují moučné výrobky a jiné potraviny, které mimo ožeru znečišťují svými výkaly. Potemníci jsou bohužel také mezihostitelé tasemnic takže jejich výskyt v potravinách není žádoucí. Je dobré potraviny chránit pevnými obaly, napadené potraviny likvidovat, případně zamrazit což zničí všechna vývojová stadia brouka.

foto 1,2 - http://www.flickr.com/photos/erling_olafsson/

Ochrana

Chemicky

Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Potemník ničivý

skladištní škůdce, brouk dlouhý až 6mm, široký okolo 1,5mm, tmavěhnědě zbarvených krovek. Potemník ničivý se vyskytuje hlavně ve skladech obilí, mlýnech, pekárnách, ale i v domácnosti tam, kde skladujeme např. pečivo a mouku. Samice může klást až 300 vajíček. Larvy poškozují moučné výrobky a jiné potraviny, které mimo ožeru znečišťují svými výkaly. Potemníci jsou bohužel také mezihostitelé tasemnic takže jejich výskyt v potravinách není žádoucí. Je dobré potraviny chránit pevnými obaly, napadené potraviny likvidovat, případně zamrazit což zničí všechna vývojová stadia brouka.

David Drtina 2009-10-13T14:13:44.000Z

Pouze 3 tito brouci nam zliklidovali cely velkosklad stavebnin! Pojistovna to nechce uhradit, co s tim??

Anonym (3121) 2010-08-29T01:27:38.000Z

Dobrý den, Tyto brouky jsem našla doma v moukách. Píšete, že se jich lze také zbavit chemicky. Proto bych se Vás chtěla zeptat, jaký prostředek mohu na tyto brouky zvolit ? Děkuji Martina

Anonym (4639) 2012-03-31T18:01:19.000Z