Plzák lesní

Latinsky: 
Arion rufus
Anglicky: 
Large red slug
Německy: 
Rote Wegschnecke
Slovensky: 
Slizovec hrdzavý

Je naším největším plzákem, dosahuje délky 12-15 cm a šířky až 2cm. Bývá oranžové, hnědé, nebo až černé barvy. jeho potrava jsou houby,ale i rostliny všeho druhu. Plzák lesní ožírá také kůru mladých stromků a poškození na mladých rostlinách může být značně. Podle slizu, který vylučuje můžeme plzáka lehce identifikovat.
Tento druh plzáka je velmi odolný proti mrazu. Nejaktivnější bývá po dešti, kdy jich bývají plné cesty.
Plzák lesní může způsobovat velké škody také na jahodníkách, kde nakusuje zralé plody, které potom rychle podléhají plísni.
Klade asi 300 vajec.

Ochrana : 
rozdeleni: 
Živočišní škůdci

Komentáře

Našel sem něco jak slimák hnědo oranžoví tmaví tikadlá a hlavička jsou velká 10cm nigdi nic takoveho sem neviděl vipadají jako dibi nebilí česke republiky mám je domá a starám se oně jako mazlíčky.Jinak sem nasšl podobná Plzák španělský.Take jsem se dočet jak slimáky lide nenávídi a jak sněmá bojují vím napřiklád že ježcí je milují kjídlu a jí hadi si radi dají jáko slepíš a užovka já ti svoje mám jako mazlíčky inak ti co venku pochitají a nenavidí slimaky at je dají skrmit.

Když někde něco píšete a potom zveřejňujete, tak se laskavě naučte pravopis, protože tohle vypadá hrozně. Nemyslím to ve zlým - uděláte něco i pro sebe.

Maja: Nemusí být vše jak se zdá. Příspěvek mohl psát cizinec, který má s Českým jazykem přirozeně problém. Takže být vámi raději se nevyjadřuji, jelikož ten člověk může umět hovořit více jazyky.

Nekritizujte, když sám česky neumíte. Viz 2. věta

Já bych ani tak neřešil rormu psaní, jako spíš téma!? Tito plži jsou hnus na zahrádkách a určitě vymýtit!!!

Přidat komentář

Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.