Plzák lesní

Plzák lesní
LatinskyArion rufus
AnglickyLarge red slug
NěmeckyRote Wegschnecke
SlovenskySlizovec hrdzavý
Je naším největším plzákem, dosahuje délky 12-15 cm a šířky až 2cm. Bývá oranžové, hnědé, nebo až černé barvy. jeho potrava jsou houby,ale i rostliny všeho druhu.
Plzák lesní ožírá také kůru mladých stromků a poškození na mladých rostlinách může být značně.

Podle slizu, který vylučuje můžeme plzáka lehce identifikovat.
Tento druh plzáka je velmi odolný proti mrazu. Nejaktivnější bývá po dešti, kdy jich bývají plné cesty.

Plzák lesní může způsobovat velké škody také na jahodníkách, kde nakusuje zralé plody, které potom rychle podléhají plísni.
Klade asi 300 vajec.

Ochrana

stejně jako u Slimáka

Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Plzák lesní

Je naším největším plzákem, dosahuje délky 12-15 cm a šířky až 2cm. Bývá oranžové, hnědé, nebo až černé barvy. jeho potrava jsou houby,ale i rostliny všeho druhu. Plzák lesní ožírá také kůru mladých stromků a poškození na mladých rostlinách může být značně. Podle slizu, který vylučuje můžeme plzáka lehce identifikovat. Tento druh plzáka je velmi odolný proti mrazu. Nejaktivnější bývá po dešti, kdy jich bývají plné cesty. Plzák lesní může způsobovat velké škody také na jahodníkách, kde nakusuje zralé plody, které potom rychle podléhají plísni. Klade asi 300 vajec.

David Drtina 2010-11-03T12:02:07.000Z

Našel sem něco jak slimák hnědo oranžoví tmaví tikadlá a hlavička jsou velká 10cm nigdi nic takoveho sem neviděl vipadají jako dibi nebilí česke republiky mám je domá a starám se oně jako mazlíčky.Jinak sem nasšl podobná Plzák španělský.Take jsem se dočet jak slimáky lide nenávídi a jak sněmá bojují vím napřiklád že ježcí je milují kjídlu a jí hadi si radi dají jáko slepíš a užovka já ti svoje mám jako mazlíčky inak ti co venku pochitají a nenavidí slimaky at je dají skrmit.

Anonym (3049) 2010-08-09T05:49:06.000Z

Když někde něco píšete a potom zveřejňujete, tak se laskavě naučte pravopis, protože tohle vypadá hrozně. Nemyslím to ve zlým - uděláte něco i pro sebe.

Anonym (4479) 2012-01-06T15:48:57.000Z