Štípance, štěnice a jiné potvůrky

Včera se mi objevily takovéhle štípance, které celkem dost svědí. Nejsem si jistá, jestli se mi objevily přes noc, nebo už jsem je měla přes den. Dočetla jsem se, že by to mohly být štěnice, ale je mi divné, že mám štípance pouze na tvářích, ale nikde jinde ne. Taky jsem našla u postele na zdi brouka, co vypadal hodně jako svinka, možná to i ona byla. Také mi v pokoji létala taková maličká dooranžova zbarvená moucha. Jsem už vážně bezradná, z čeho bych ty štípance mohla mít. Děkuji za rady !
Štípance, štěnice a jiné potvůrky
Štípance, štěnice a jiné potvůrky

Komáří, štěničí i bleší stípance vypadají víceméně stejně. Pokud budou přibývat a nezmizí ani v zimě, tak hledejte v posteli štěnice nebo blechy. Svinka je neškodná, oranžová muška bude asi octomilka, taky neškodná. Vzpomeňte si, jestli jste nebyla někde za soumraku v přírodě s dlouhýma rukávama.

Dobrý den, dcera je opakovaně poštípaná. Měli jsme v domě již deratizátory, podle štípanců se by se prý mohlo jednat o štěnice, ale nic nenašly, ani stopy. nechali nám pasti, že prý je brzo odhadovat, že jsme si mohli štěnici dovézt z ciziny z dovolené.(cca 1 měsíc zpátky a první týden po příjezdu měla první dva štípance na bříšku). Štípnutý byl ještě syn, dva na ruce. Jinak stále jen ona.Přestěhovala jsem ji k sobě do ložnice a spím s ní už od min. pátku v jedné posteli. Včera jsem biotitem vystříkala ložnici i děts. pokoj, kde nejdříve spávala, abych vyloučila komára. Poté zasunula do zásuvky Raid hajánek - pro děti a větrala. Asi ve 23:00 jsem zavřela okno a vyjmula raid ze zásuvky. Ale i po postřiku v ložnici létali malé mušky,ale neřekla bych, že to byly octomilky. Myslím, že to jsou ty malé mušky, co koušou. Říkala taky, že cítila, než usnula, že jí létali na obličej. Poslední štípance má na obličeji a rukách (dlaň, zápěstí) 1-3 štípance. Jaký je váš názor. Zkusila jsem mušku vyfotit, ale moc to nešlo. Dcera je velmi náchylná na každý štípanec, z komárů má extrémní reakce. Myslíte si, že by to opravdu mohly být štěnice? Manžel spal první noc v jejím pokojíčku a nic.Máme zahradu, děti pořád létají venku, taky tahají kočku a hladí psa. Doma zvířata nemáme.
Comment Upload: 
molice.jpgmsice.jpg

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.