Dřepčíci

Dřepčíci
LatinskyPhyllotreta
AnglickyStriped flea beetle
NěmeckyGewelltstreifige Kohlerdfloh
SlovenskySkočka
jedná se o drobný hmyz, brouky, značně rozšířený, který může způsobit značné škody. Jde zejména o druhy dřepčík zelný /Phyllotreta nemorum/, nebo dřepčík polní /Phyllotreta undulata/.

Dřepčík zelný je velký asi 3 mm. Jeho krovky jsou černé s dlouhými žlutými pruhy - jeden na každé krovce. Larva měří asi 7mm, je nažloutlá s černou hlavičkou.
Brouci přezimují v horní vrstě půdy a na jaře se rozlezají na rostliny. Samice dřepčíků potom po krátk době kladou vajíčka do půdy v blízkosti rostlin, které napadají. Vyjímku tvoří samice dřepčíka zelného, která klade vajíčka na spodní stranu listů zeleniny. Po vylíhnutí se larvy nějaký čas živí rostlinami a poté se zakuklí a někdy koncem června se z nich líhnou dospělí dřepčíci.

Škody na rostlinách způsobují hlavně dospělci a to vykusováním listů. velké škody způsobí i na klíčících rostlinách, kde okusují první lístky a rostlina následkem toho uhyne. Larvy dřepčíka ožírají kořeny rostlin.
 

Ochrana


Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Dřepčíci

jedná se o drobný hmyz, brouky, značně rozšířený, který může způsobit značné škody. Jde zejména o druhy dřepčík zelný /Phyllotreta nemorum/, nebo dřepčík polní /Phyllotreta undulata/. Dřepčík zelný je velký asi 3 mm. Jeho krovky jsou černé s dlouhými žlutými pruhy - jeden na každé krovce. Larva měří asi 7mm, je nažloutlá s černou hlavičkou.

David Drtina 2014-10-15T16:48:52.000Z