Co je to zač??? pomozte!!!

V kuchyni mám malé broučky cca 0,5mm světle hnědé barvy.Mám je v mouce ,strouhance,pytlíky s čajem jsou prokousané, dět.krupice atd...lezou po lince po stropě no prakticky všude.jsem z nich úplě na nervy.podle obrázku mi přijdou že to jsou potemníci skladištní jakmile se jich dotknu také dělají mrtvé.Prosím poradte jak se jich zbavit

Tak mam foto ,ale dost mizerné snad trochu pro představu.

Co je to zač??? pomozte!!!
Co je to zač??? pomozte!!!

dokonce to lítá

Možná potemník, červotoč či lesák. Z praktického hlediska to je skoro jedno. Doporučuji si udělat ve špajzu pořádek a napadené věci vyhodit. V.

Taky jsme se s tim potkali v panelaku, nejdriv jsem si mysleli, ze jsme si to prinesli s moukou (i to se mohlo stat), ale pak jsme zjistili, ze ty potvory lezou z prasklin a der z vyssiho patra.
Zbavili jsme se leda tak, ze jsme vsechno co bylo napadene vyhazeli, kompletne vysmejcili spaj do posledniho zrnicka, vyluxovali spary a co nebylo napdene kazde solo zabalili do pytliku, kdyz nemaj co zrat, tak daj pokoj.
V panelaku se s tim tezko da delat neco jineho. Hodne stesti pri boji s touhle pakazi.

Promiňte, ale nemohu určit. Takových skladištních škůdců je spousty druhů, jsou si vzájemně velmi podobní. Kvalita fotografie je velmi nízká, snad ani nelze poznat, že je na fotografii zachycen něaký hmyz. Vypadá to, jako by na fotografii bylo zachyceno něaké smetí, špína, flek... Podle popisu to zřejmě je již ten potemník moučný, ten létá. Jinak kvalita je otřesná, ale za snahu dávám 3/4.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.