Štěnice - kousnutí

Ruka pokousaná od štěnic bezprostředně po napadnutí

štěnice kousance

Zhruba po 10-ti minutách od napadení štěnicemi

štěnice kousance

10 minut po útoku štenic

štěnice kousance

Po jednom dnu - ted je otok ve své maximální velikosti

štěnice kousance

[title]

Komentáře

Dobry vecer mam problem a to jsou stënice domaci

nevim co uz mam delat sem stoho uz zoufala.Vystrikovala jsem uz nekolikrat s Biolitem P, a zadna slava par sem jich znicila ale porad se mi objevuji na postely  vycistila jsem celou postel a porad se objevuji tak vas prosim o radu

Štěnicejsou hmyz pospolitý a bydlí ve velkých skupinách v hnízdech. Tyhle hnízda můžou být rozmístěna prekticky kdekoliv po místonsti, počínaje konstrukcí postele přes prostor za plakátem, obrazem, tapetou nebo pod kobercem a konče puklinou v omítce. Štěnice zanechává výkaly, černé tečky, které když se namočí, barví vodu do ruda. V okolí hnízda jich je větší koncentrace. Tak se dá hnízdo vystopovat. Hnízdo ale nebývá jen jedno, obvykle jich je v místnosti víc, štěnice může také přečkat den osamocena mimo hnízdo, pokud zabloudí a nevrátí se včas. Pokud je chcete vyhubit, je nutné začít od postele, celou ji rozebrat do nejmenších dílů, vystříkat každou dutinu. Matraci důkladně vysát a postříkat hlavně švy, nebo ji rovnou spálit. Prohledat všechny kouty po celém bytě - rozebrat a vystříkat noční stolky, šuplíky v nich, velké stoly, pohovky, skříňky i volně umístěné předměty, Pokračujte rozebráním elektrických zasuvek, lišt, obrazů na stěnách, plakátů, poliček a různých ozdobných předmětů. Strhněte a spalte tapety, Odchlípněte všechny koberce a vystříkejte prostor pod nimi apoň v blíkosti okrajů a spár. Nezapomeňte na garnýže a konzole záclon a závěsů. To celé zpoakujte po 3 týdnech, abyste zahubili i čerstvě vylíhlé nymfy, které ve vačíckách vaš první nájezd přežili. Ukrývat se mohou prakticky kdekoliv. I když se Vám podaří je vyhubit ve vašem bytě, mohou se šířit z jiných bytů (to dělají obvykle v případě, že už jich je na jednom místě moc). Proto si zjistěte, zda problém není také u sousedů. Někdy to nestačí a je potřeba odborný zásah. Cena za takový zásah se od 1500 do 2000 a je potřeba ho alespoň jednou opakovat. I tak to někdy nestačí. A někdy je nutné celý dům zaplynovat jedovatým plynem a vyhubit je takto. Spousta informací je na netu, hledej.

Dobry večer ma dotaz na ty štěnice jestli vam doma noralně lozyli přes den nobo večer ja jak jste si poradila Děkuji

Dobrý den všem.

 Měla bych velkou prosbu o radu. S přítelem jsme odjeli z ČR do Anglie aspoň na rok,abychom zlepšili svoji angličtinu. Našli jsme si tu skvělý podnájem ve sdíleném domě,kde máme v dalších dvou pokojích spolubydlící. Nevím,kdo bydlel v pokoji před námi,ale asi zhruba po týdnu,co tu jsme se mi na těle objevili štípance.Bohužel si myslím,že nebudou od komára,jelikož jsem poštípaná na zádech i na břiše a hlavně na rukou v takových ,,lajnách´´jeden štípanec vedle druhého.Asi před třemi dny jsem na zdi zamáčkla malého broučka... pěkně zakřupal a zůstal po něm krvavý flek. Máme bílé prostěradlo a na něm jsou černé fleky.Dle toho všeho,co jsem si na internetu přečetla jsem teď už zcela jistě přesvědčená,že se jedná o štěnice.Zkusíme kontaktovat realitní kancelář,přes kterou máme pokoj pronajatý a uvidíme,jak se k situaci realitní kancelář postaví,případně se přestěhujeme,ale jan naložit s našimi věcmi?Bohužel spíme na poteli,která už tu byla dávno před námi a nábytek také není náš. Znáte někdo prosím nějaký přípravek,který by mohli mít i tady v UK a pomohl nám deratizovat naše věci a naší elektroniku?

Mám docela problém.S přítelkyní máme douletýho syna a zjistili jsme,že máme v bytě štěnice.Potřeboval bych poradit jak se můžu štěnic zbavit z nábytku i když se přestěhuji do jiného bytu.Slyšel jsem totiž,že se drží i v nábytku a v oblečení je teda nějaká možnost jak se jich zbavit abychom si je nepřinesli do jiného bytu s sebou.Díky

Dobrý den,mám takový problém, z ničeho nic mě DOMA začalo neco kousat ,když odhrnu třeba rukáv ,citím že po mě neco leze ale není vidět nic ,jen maličké červené tečky.Máme venku dva psi,jeden z nich měl ted dost blech vykoupali jsme je a dostali oba obojky na blechy,ale psi VŮBEC NECHODÍ DOMU,nikdy jen leží venku a jsou třeba otevřené dveře do chodby .
Blechy to nebudou,protože když jsme si koupili nového psa tak jsme si blechama komplet zanořili byt a videli jsme jak blechy lezou,skáčou i jsme je chytili (i tenkrát psi nechodili do bytu)Nejvíc mě znepokojuje že nejde nic vidět.. Celý byt jsme vystříkali Biokillem ,postele,koberce,polstáře,rohožky,skřině,odsunuli jsme nábytek,podlahy myjeme i normálně Savem,tak nechápu kde jsme to chytli :( Prosím poradte

Pokud máte na rukách červené tečky..hned ke kožaři. mohlo by se jednat např. o svrab. nemyslím tím, že ze špíny, ale třeba z ručníku v hotelu apod.

Napadly mě sametky. Osobně s nimi ale zkušenost nemám. vka10

Dobry den myslite si ze to jsou kousance od stenic? Ma to jen mala 2 roky ale ani ja ani pritel vubec nic a to spime vsichni pohromade nikde po byte jsem nic nenasla ale sousedka je nedavno mela ale strikali nam vsude ale tyhle fleky na dceri se mi nezdaji mate nekdo zkusenost?

Přidat komentář

Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.