Co je to za brouka?

Dobrý den - prosím Vás, zda mi můžete někdo poradit co je to za brouka. Najednou se u nás objevil v domácnosti. Dala jsem z venku dovnitř truhlíky s ostříhanými muškáty a také jsme donesli dřevo ke krbu. Nemáme doma potřebnou publikaci o broucích. To co máme doma k dispozici, tak nemůžeme přijít co to je. Foto zasíláme v příloze: brouk má dlouhé tykadla, celkem má 6 noh. Každá nožička od těla má černý váleček. Je asi 1 cm dlouhý a je tmavěcihlově zbarvený. Děkuji za odpověď ...Ludmila

Co je to za brouka?
Co je to za brouka?

Dobrý den vydávají zápach , když je zmáčknete??

Dobrý den,

máme stejný problém. Přinesl jsem ze sklepa dřevo do krbu a do truhlíku jsem zasadil v kupované balené hlíně semena rajčat a papriky. Od té doby nám doma lítají stejní brouci. Když je "zmáčknu" myslím, že nevydávají žádný zápach.  Prolezl jsem truhlíky a koukal baterkou na dřevo a nic jsem nenašel. Taky jsou lezl snad všude do škvír a nic.

U nás mají spíše tmavé tělo (krovky) a červeno-oranžovou hlavičku. Na horním fotu, ikdyž je rozmazané, myslím na 99% že jsou to oni. jako děti jsme podobné létající boučky chytali a říkali jim kováři, ale to není on.

 

Prosím také o radu od kud se vzal, čím se živí, kde může hnízdit.

děkuji mnohokráte    daligator@email.cz

http://www.cerambycidae-hrbek.cz

 

hledal jsem na webu a asi jsem našel info. jedná se pravděpodobně o brouka ze skupiny tesaříků. Žije ve starých dřevinách pod kůrou (palivové dříví), na jaře vylétá.

dám dřevo zpět do garáže a mám klid. nebo ho vystříkám nějakým sprejem proti hmyzu.

 přesto prosím o radu.

dík

 

 

Dobrý dem, také mám problém s brouky a tak se obracím na vás s prosbou o pomoc, nastěhovali jsme se do nového domu a převážně v koupelně se nám vyskytují takoví divní brouci a já nemohu přijít na to, odkud se sem dostávají, jak se jmenují a co proti nim máme dělat. Vypadají podobně jako trilobit(to je takové nejbližší porovnání:-), jsou asi 1 cm dlouzí, šediví, placatí s hromadou nožiček a tykadlama). Prosím Vás o radu, jestli náhodou nevíte co s nimi. Děkuji moc!

Ja asi vím co to je.Díval jsem se tady na obrázky a myslím že to bude svinky.

To jsou prosím pěkně rybenky domácí. Vyskytují se ve většině domácností pravě v koupelně, protože přežívají ve vlhku. Pogooglete, určitě najdete způsob, jak se těch potvor zbavit :D

Dobrý den,

prosím o radu. V baráku se nám objevují zvláštní brouci. Vypadají tvarově neco jako klíšťata nebo malý pavoučci. Mají malé tykadla a asi 8 nohou. Jsou zlatavé barvy, po šáhnutí na ně jde ta zlatavá barva setřít (spíš je to něco jako pyl) pod ním jsou hnědí. Nejvetší z nich má cca 5mm. Pokud brouk spadne, tak je to slyšet jako když spadne špendlík a po zmáčknutí hlasitě praskne. Před rekonstrukcí jich bylo hodně v koupelně ve vaně, po rekonstrukci se držejí spíš v chodbě nebo u dveří od sklepa. Podle tohoto zjištění usuzuji, že se budou držet asi ve vlhčím prostředí. Jsem z toho opravdu nešťasná....nevíte o jakého škůdce se jedná?

Děkuji moc za pomoc 

 

podle popisu jsou to ti stejní co u mne v baráku. Snažím se taky zjistit o co se jedná.

Ráno jsou ve vaně před den lezou po zdivu.

tak nasypte do pres noc vany naky lapače , a najit jejich hnizdo , staci je sledovat , jak mravence ,to pak vystrikejte necim proti hmyzu, pak savem a je to

Dobry den ze skviry ve stene my vylezl cerny,dlouhy,hubeny brouk s dlouhymi tykadli. Nevite co to muze byt? Dekuji

Dobrý den, nejspíš mám s Evou stejný problém, nevím, jak se jich zbavit. Přes den nejsou vidět, ale ráno, když vlezu do koupelny, mám jich plnou vanu.

Zřejmě nějaký tesařík, být ten obrázek kvalitnější, určím přesně.

Dobrý den,co je to za broučka ?prosím o pomoc a jak se ho zbavit děkuji

Comment Upload: 
66a9d571-1942-4f87-8c93-b54976245de1.jpeg

Prosim o pomoc, v koupelne jsem nasla nekolik techto asi brouku? nebo jen svlecek, jeli to mozne... vypadá jakoby mel jednu nozku delsi, nikam se nepohybovali, nasla jsem je pod smetakem, ale při setreni mokrym hadrem zacali vsichni hybat tou dlouhou nozkou....maji asi 1-2mm....dekuji!

Comment Upload: 
screenshot_2021-06-29-23-17-01-292_com.miui_.gallery.jpg

Podle je to mutant, chcipal týden. Dlouhá hlava, zadek obrácená vosa a dlouhé žihadlo..

Comment Upload: 
img-20210630-wa0000.jpeg

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.