26. Únor 2012 - 11:40
Červení červi s černou hlavičkou

Dobrý den,
mám doma jeden malý problém. Po rekonstrukci domu a asi tří měsíčním obydlení během zimy se nám v kuchyni na zdi a v koupelně na obkladech objevují malý asi 4mm velcí červení červi s černou hlavičkou. Zkoušela jsem vytřít Savem, prošla jsem v kuchyni všechny zásoby, osprchovala květiny, co mám na oknech, ale stále se tu objevují. Není jich tu mnoho, objevím tak jednoho za dva dny. Prosím o pomoc alespoň při identifikaci nebo jakoukoli radu při jejich zneškodnění.
Děkuji

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Prosím nech mi niekto poradí

Prosím nech mi niekto poradí máme ten istý problém ešte sme ani nebývali v novostavbe a pri upratovaní som už našla malú dlhú húsenicu s červenou hlavičkou a odvtedy ich tu stále máme som presvedčená,že to spôsobujú moderné materiály pri stavbe.poraďte ako sa ich zbaviť.Ďakujeme

pravděpodobně larva brouka

pravděpodobně larva brouka bradavičníka (Malachius).

Červený červ s černou hlavou

Zdravím
Před 3dny se u nás doma objevil červený červ s černou hlavičkou(viz foto). Hledala jsem na internetu co by to tak mohlo být za potvoru, ale odpovědi se mi nedostalo. Všimla jsem si, že s tímto tvorem má ale problém víc lidí a tak se chcu podělit o svoje poznatky.
Přes kamaráda jsem zjistila, že je to larva brouka z čeledi Malachidae/bradavičníkovití. Tyto larvy se vyznačují tím, že jsou dravé a loví jiné larvičky žijící ve dřevě pod kůrou. Mohou vylézat například ze starší dřevěné podlahy nebo z polen, kterými můžete topit např.v krbu. Občas mohou lovit larvy much, které jsou nakladeny do výkalů vašich domácích mazlíčků.
Pro člověka nejsou nebezpečné.

Stejný problém.

Stejný problém máme taky.Bydlíme skoro rok v novostavbě a každý den najdu nějakého toho červa nebo housenka či co to je..už mě to otravuje,zvláště,když ho najdu v posteli...Nevíte jak se jich zbavit? Přemýšleli jsme jestli to není jak už tu někdo psal z omítek,barvy...už si nevíme rady.Děkuji za

Červení červi s černou hlavičkou

Psal sem tu asi před rokem příspěvek, tyhle červi se u mě v pokoji stále vyskytují, už mi z toho hrabe, nechápu kde,z čeho a odkud se berou a jak je možné že každej den po dobu tak dlouhé doby tu furt nějakého vidím a hlavně že i přes ty mrazy co byli sem lezli.
http://www.celysvet.cz/diskuze/poradna-43550.jpg

zkuste se podívat na tohle

zkuste se podívat na tohle téma http://www.skudci.com/brouk-nebo-co-v-dome

Červení červi s černou hlavičkou

Úplně stejný problém se ukázal i u nás, během zimy se tu začali objevovat, nepřišel zatím někdo co s tím?
Nás napadá jestli to není materiálem který se použil při rekonstrukci baráku (vápno, cement, unimalt...) zatím bych to viděl na vápno, protože všude kde sme jím bílily a je topení se ti červíci objevili, obývák mezi dvěma místnostma kde se červíci ukázaly se jediný vápnem nebílil a taky se tam neukázaly, fakt někdo neví co s tím? Teď byl asi 3 dny klid a dneska najednou sem u mě v pokoji zabil 3 v jeden okamžik.

máme úplně stejný problém....

máme úplně stejný problém.... novostavba, bydlíme tam od Vánoc a také se objevují tito červíci... viz. foto

bez fotky nepůjde

bez fotky nepůjde

Poslat nový komentář

Více informací o možnostech formátování