Vlnovník hrušňový

Vlnovník hrušňový
LatinskyEriophyes piri
AnglickyPear leaf blister mit
NěmeckyBirnenpockenmilbe
SlovenskyRoztoč hruškový
roztoč škůdce hrušní.
Vlnovník, nebo také roztoč hrušňový je velký cca 0,2mm. Na jaře si můžeme všimnout, že některé listy mají na sobě jakési zduřeniny, v průběhu sezóny černají a listy jsou skvrnité.
Jakmile vlnovník napadne víc listů může se stát, že se zbržďuje vývoj letorostů. Škůdce zjistíme nejlépe prohlídkou listu pod lupou, má žlutobílou barvu, a dva páry nohou. Přezimováva přímo na stromech v trhlinách kůry okolo pupenů. Při jarním rašení vniká do vyvíjejících se listů a saje na nich, tím vznikají bradavičnaté výrustky.

foto 1 - http://www.pflanzengallen.de/

Ochrana

Chemicky

Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Vlnovník hrušňový

roztoč škůdce hrušní. Vlnovník, nebo také roztoč hrušňový je velký cca 0,2mm. Na jaře si můžeme všimnout, že některé listy mají na sobě jakési zduřeniny, v průběhu sezóny černají a listy jsou skvrnité. Jakmile vlnovník napadne víc listů může se stát, že se zbržďuje vývoj letorostů. Škůdce zjistíme nejlépe prohlídkou listu pod lupou, má žlutobílou barvu, a dva páry nohou. Přezimováva přímo na stromech v trhlinách kůry okolo pupenů. Při jarním rašení vniká do vyvíjejících se listů a saje na nich, tím vznikají bradavičnaté výrustky. foto 1 - http://www.pflanzengallen.de/

David Drtina 2009-10-13T14:18:46.000Z