Prosím o radu

Prosím o radu, občas se mi v bytě vyskytuje brouček,viz nekvalitní foto.Mám plovoucí podlahy,na kterých je občas najdu. Ale vadí mi.Můžete mi někdo poradit, co s nimi?Děkuji Zuzka

Prosím o radu

ve sklepě se nám přemnožila rodinka potkanů. Jsou tak mazané, že kouskem dřívka dokážou vyklapnout past a tu si schovat do hnízda!!! To když jsem viděla na vlastní oči, nevěřila jsem !!! Nejprve jsme do pasti chytili 2 kousky potkanů, následovně už jen pasti hledáme. Bojujeme s nimi 3. týden a zatím marně. Všude pasti, všude jed..Každý den chcípne 1 kus, ale kolik jich tam ještě lítá... nejlepším řešením se zdá vyklidit úplně celý sklep (máme tam dřevo na topení) a udělat úplně novou betonovou podlahu. Lezou k nám z podlahy! Všechny díry jsme zazdili, ale na druhém konci místnosti slyším potkana ve zdi !!!! leze někam nahoru , tam kde bydlíme. Vůbec nechápeme jak se tam dostal, nevypadá to, že by tam vedlo nějaké potrubí nebo něco podobného. Má s tím někdo zkušenost? Už ani nespím, mám nervy na dranc a čekám, kdy se prokouše zdí k nám domů...Poradíte někdo nebo prosím o vaší zkušenost...

Jestliže ve sklepě nemáte zdroj potravy, tak ten je někde jinde, nejčastěji a nepravděpodobněji v kanalizaci, a z té se nějakým poškozeným místem dostávají do sklepa.  Možný zdroj by také mohl být mimo budovu, ale v nevelké vzdálenosti od ní. Bývá to krmivo pro hospodářská zvířata, drůbež a psy, popř. odpadky. Takové zdroje potravy odstraňte a potkany vytravte (anebo alespoň jejich populaci co nejvíce snižte) nějakou běžně dostupnou nástrahou. Nepoužívejte přípravky obsahující warfarin, kumarin. Pozor, deratizační přípravky účinkují se zpožděním, zpravidla 4-10 dnů a uhynulé potkany jsou ku spatření jen poměrné vzácně. Deratizaci ukončete až ustane konzumace nástrahy. Poté mechanicky opravte (zabetonujte) poškozenou podlahu a jiné přístupy do sklepa. Nejsprávnějším řešením by bylo opravit také poškození kanalizace, ale to by asi bylo dost nákladné a pracné.

Ještě bych dodal, že pokud se potvrdí ten zdroj v kanalizaci, tak by jste měli informovat jejího správce a požádat o deratizaci v kanalizaci.

Ve sklepě jsme měli ořechy, proto jsme potkany asi přilákali. Sklep jsme celý vyklidili, provizorně zacpali díru ke kanalizaci , kolem které máme dokola pasti a jed od deratizační firmy a chystáme se celou podlahu vylít betonem. Je to moje noční můra, nikomu bych to nepřála. Už mám úplnou fóbii a i když jsem někde mimo dům, pořád mám nastažené uši, jestli neuslyším chroustání...Ve sklepě jsme chytili 4 potkany. Možná jich tam bylo víc, ale možná nažrané jedem, jsou někde zpět v kanalizaci. Teď chodím tisíckrát za den poslouchat to chroustající stvoření ve zdi. Je to ale jiné chroustání, než které jsem slyšela před tím, než když nám chroupal potkan pod podlahou. To bylo chroupání 20 minut bez přestání a pak ticho...Tohle ve zdi je kratinké a skoro neustálé. Tak nevím. Už mám strach usnout, pořád čekám kde se prokouše. V derat.firmě nám řekli, že stejně nic jiného dělat nemůžeme..

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.