Malé mušky u pokojových rostlin

Prosím o radu, v poslední době se mi u pokojových rostlin objevily malé mušky, tělo černé, křídla průhledná. Jeden den kolem květin létají a lezou po nich, další den leží pochcípané na parapetu. Opravdu velké množství. Nejvíce kolem ibišku. Poraďte, co s tím? Děkuji.

Ochrana proti tomuto škůdci (pokud byl určen): 

Nejsou to smutnice? Černé mušky, které jsou sice obtížné, ale málo nebezpečné. Jemné kořínky poškozují jen larvy , a to jen tehdy, když v substrátu není dostatek odumřelých částí rostlin nebo když je substrát příliš suchý. Malé mušky se přilepují na žluté lepivé destičky. Smutnice se nedají vyhubit, vždy přiletí znovu!!!!

a co s nima?

Kupte Mospilan a prolijte s ním substrát pokud možno všech rostlin. Často se objeví v novém substrátu. Je potřeba to ošetřit už při přesazování. Jinak jsou dobré i žluté lepové destičky, nebo si koupit rosnatku nebo tučnici (masožravé rostliny).

Dobrý den,prosím o radu,mám velkou Nolinu kterou napadla asi nějaká vlnatka,byla obalená jako chomáčky vaty,ořezala jsem jí a už obráží ,ale prozměnu na těch zelených výbežcích sedí malinkatý bílý broučci.Co na ně?A co to je?Už mám strach,aby mi nezašla.Děkuji za radu

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.