Hmyz doma lezoucí po zdi

Prosím vás, nevěděl by někdo, doma v rodiném domku nám po zdi lozí jakýsi velmi malý hmyz velký 0,5-1mm je bílí někdy až průhledný a na zadečku má jokokdyž černé tečky nebo proužky a má to i malé křidélka,ale nikdy jsem to neviděl létat,spíš se to velmi rychle pohybuje po zdi a drží se to spíše v rozíh zdí, abych to vůbec rospoznal musel jsem použít lupu.Děkuji za všecny rady a taky jak se toho zbavit.

fotku

nemáte?

 

Comment Upload: 
lipo222.png

Děkuji za odpověď, přiložil bych foto toho mého brouka, ale nedaří se mi sem vložit i když jsem zmenšil foto na minimum

a nebo se zkuste na foto podívat na téhle adrese,tam se mi podařilo zadat:            http://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php?identifikator=617391258110&nazev...

Ještě něco z internetu:

v podstatě píší, že se hmyz živí řasami, lišejníky, plísněmi a organickými zbytky. Což by bylo jakoby neškodné. Pokud máte, ale starý nábytek, nějaké herbáře či sbírky, vlhkost v bytě, tak je pisivek více a rády se do nějaké té knihy či sbírky pustí. taky je nepříjemné, že přenášejí houbová a jiná onemocnění. Pokud jste tedy alergici, tak to není nic moc. Na internetu jsou rady jak se jich zbavit (zakoupit si nějaký deratizační postřik, nebo Biolit  a do sbírek si dávají nějaký INVET) P.

Děkuji za rady.Už jsem to stříkal nějakým přípravkem proti lezoucímu hmyzu a chvíli byl klid, jenže se to začalo zase oběvovat, tak to skusím zase něčím jiným. H.

Muzu se zeptat co je presne zac tahle podvurka na fotce ?

Foto dobrý, myslím, že máme stejný problém, a že je to ta pisivka.

Něco se dá na internetu vyčíst, už jsem i ta hlavní místa vystříkala Biolitem , tak se mi zdá, že to docela pomohlo, ale ještě nejásám, protože boj s různou havětí bývá mnohdy nekonečný. Tak hodně zdaru!!! :-) P.

Stěhoval jsem se do staršího bytu. Když jsme vyklízeli starý nábytek na skříni byla deska, na níž byla kolonie asi 5 kukel. Kukly byly hnědé, se sarkofágovou stavbou, stavbou podobné kukle běláska zelného. Byly tvořeny jakoby hlínou, připomínalo to blátíčko, ze kterého si staví hnízdo vlaštovky. Když jsem se do jedné podíval byla tam larva podobná moučnému červu, akorát tmavší, měkčí a s nezřetelnou cefální a abdomenální částí. Kukla měla velikost Asi 2.5, možná i 3 cm.

Nevíte někdo co to mohlo být? (Byt nebyl obydlen asi 3 roky, zřejmě se to živilo dřevem)

Dobrý den,
mám takový problém. Chtěla jsem rozdělat mouku, a všimla jsem si, že v ní lezou takový malincí průhlední broučci. Tak sem samozřejmě dostala strach a podívala se i jinde, a měla jsem to v mouce, čaji, cukru, houbách. No prostě všude. Už se mi to stalo jednou ale povedlo se mi je dostat pryč, a teď zase. Už si prostě nevím rady.

Nevíte někdo jak bych se toho mohla nadobro zbavit, popř. čím?

Děkuji za odpověď :)

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.