Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Malý žluto-černý pavouček 1,5mm, co je sakra zač?

Nu nevím jestli nebude přísspěvek dvakrát, nějak se to poto... Na kytkách jsem objevila malého pavoučka asi 1,5mm. Má žluté tělo, tmavý zadeček a hnědou hlavičku. Klasicky 8 noh. Rychle se množí a celkem dost aktivně vytváří mezi kytkama velký sítě. Jako zvláštnost uvádím, že jsem prvně na fíkusu objevila puklice a než jsem koupila postřik, tak celkem zmizely, ale objevily se tyhle potvůrky. Jinak o puklice se předtím opravdu jednalo, měla jsem to potvrzené, jelikož jsem si je diotáhla s kytkou s domu rodičů. Ale nejde mi do hlavy, že by nějaký pavouýk žral puklice.

Kulich_ 2011-04-26T19:18:52.000Z

Našla jsem na netu obrázek, který opravdu bareně i velikostně odpovídá těm mým mrchám, ale nic k němu nebylo napsané. Ale doma jich zatím tolik nemám :). To by mě asi porazilo.

Kulich_ 2011-04-26T20:44:07.000Z

k tomu vám přidám svojí fotku z loňského roku, z naší zahrady. Jde o malé křižáky - s největší pravděpodobností.

David Drtina 2011-04-27T14:59:00.000Z

David: Chi chi tak jsem ty mršky dala do školy, aby na ně jukli a máte pravdu, jsou to malý křižáci. Dva jsem si nechala, loví mě doma mušky, které u květináčů poletuji, možná i ty puklice s nima moc nekamoší. Nu zatím jsou celkem hezoučcí a šikovní. Zbylí letěli na zahradu.

Anonym (3796) 2011-05-11T21:16:54.000Z