Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

mnohonozka

V byte v cihlovem dome v centru Prahy jsem objevila tohoto skudce, zrejme mnohonozku. Toto je prvni lezouci, kterou jsem objevila. V minulosti jsem nasla hodne zkroucenych (zrejme nezivych) hlavne mezi drevenymi, dvojitymi okny. Zajimalo by me, kde se v byte vzaly a hlavne jak se jich zbavit??? Diky predem

Anonym 2011-03-16T20:25:58.000Z

mnohonožky jsou téměř výhradně býložravé tzn, do bytu si je zanesete např. se zeminou pro pokojové kytky. Typicky kompost....

David Drtina 2011-03-17T09:30:13.000Z

Diky. Jen nevim, jeslti to muze byt muj pripad - mam velmi tmavy byt, temer zadne kvetiny neprezivaji a uz jsem jakekoliv pestitelske ambice vzdala. Aktualne mam 1 kytku - drzaka, tot vse. A tyhle zviratka, nebo jejich zbytky objevuji v mistnostech, kde ani nikdy zadne kvetinace nebyly - WC a vcera nove koupelna. Za prackou jsem nasla zase jednu nezivou "spiralu", pri dopadu na dlazbu zni skoro jako kov a vzhledem k tomu, ze byla rozlomena na vic casti, mohla jsem videt, ze uvnitr je duta... Je to vubec nejaka mnohonozka? Nemuze jit o neco jineho? Moc diky za pomoc!

Anonym (3681) 2011-03-20T08:39:32.000Z