Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Škůdce v bytě?

Dobrý den, Bydlím v bytě s přítelkyní ,která má jako své hoby ulkízení..Přesto jsem doma našel lezoucí "larvu,housenku" přímo na posteli.Postel mám obloženou dřevěnými deskami až ke stropu.Během dvou dní jsem našel asi 5 dalších kousků. Byla cca 1cm dlouhá,hlustá asi jako párátko.Zbarvení bylo mezi červenou a černou.Pohybovala se velmi pomalu a měla sposty nožiček.V půlce se jakoby zlomila a postavila nahoru "jako had" .Pokusil jsem se ji vyfotit ale rozlišení mého foťáku není dostačující.Foto přikládám.

Anonym 2010-05-30T09:46:39.000Z

Z té fotky se nedá poznat nic. Tipoval bych na nějakého kožojeda, ale ta informace o mnoha nožičkách by tady neseděla. Nejsou ty nožičky chloupky?vka

Anonym (2788) 2010-05-31T07:49:30.000Z

Chloupky to asi nejsou, kožojedovi trčí chloupky z trupu a nožičky nenapodobují vůbec..

Anonym (2790) 2010-06-01T09:11:16.000Z

Bude to asi larva něakého motýla, který se brání, cítí li se ohrožen, "hadí hlavou". Je neškodný. Sice spát na hmyzu by nebylo příjemné ani mě, a to jsem entomoložka, ale žádný zmatek, žádný zmatek. Budete li je hubit, zbavíte se jich. Např rozmáčknout. Na stránce http://www.skudci.com/forum/13301/velice-podivna-vosa máte návod, jak si vyrobit hubič, který je ekologický. Ten návod jsem psala já, ale nechtělo se mi ho zde opsat, tak píši odkaz.

Anonym (2791) 2010-06-01T09:20:22.000Z