Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Škrkavka psí

hlístice, která napadá psy a psovité šelmy /lišky/, ale může napadat i jiné obratlovce včetně člověka. K invazi škrkavek do těla psa dochází několika způsoby. Může to být např. pozření masa, které obsahuje zapouzdřená vajíčka škrkavek, prenatálně z feny na plod, "cestováním larev krví do různých orgánů v tělě. Škrkavka psí je dlouhá asi 8 - 18cm, bílé barvy, a vajíčka se vylučují trusem, kde se z nich za dobrých podmínek vyvíjejí invazivní larvyjiž zhruba za týden. Larvy dosponují schopností "opouzdření" a to v různcýh orgánech těla, a v tomto stadiu dokáží přežít i několi let.

David Drtina 2009-10-13T14:15:40.000Z

Dobrý den, z tohodle všeho ě jde hlava kolem. není tam nic moc srozumitelného.Jak mám svého psa léčit od těchto škrkavek???Mám vyhledat veterináře?. Děkuji

Anonym (2237) 2009-11-26T11:37:16.000Z

samozřejmě, navštivte veterinárního lékaře.

David Drtina 2009-11-26T13:35:32.000Z

dobry den prosim vas nas pes mel skrkavku a chtela jsem se zeptat jak mame ochranit sebe a nase dite!jak mame desinfikovat prostredi kde se pes nachazel atd.mam strach aby jsme se nenakazili slysela jsem ze je to i smrtelny!nejvic se samozrejme bojim o sve dite!!i kdyz jeste neleze a nemuze strkat veci do pusi tak se bojim aby se nenakazil od nas a nebo pozdeji az bude lest..slysela jsem ze vajicka jsou velmi odolna a muzou u nas doma prezivat i nekolik let..prosim moc za odpoved a predem dekuji

Anonym (3253) 2010-10-07T14:58:23.000Z