Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Poradte

Dobrý den, chvíli jsme nebyli v byte a objevily se tam nejake larvy...vypadaji takhle muzete nekdo poradit co to je a jak se toho zbavit?

David Drtina 2009-10-12T21:16:17.000Z

docela by se hodila pomoc diky:)

Anonym (1492) 2009-02-16T14:22:55.000Z

je to z té fotky opravdu špatně poznat, prvděpodobně se z té housenky vylíhne nějaký "motýlek", mohl by to být mol, nebo zavíječ. Zkuste se podívat jestli nejsou v nějakých potravinách třeba mouka, staré rohlíky atd..

David Drtina 2009-02-16T14:37:10.000Z

tak tady to treba bude poznat lepe... http://img3.imgup.eu/DSC00094.JPG

Anonym (1494) 2009-02-16T15:02:32.000Z

nevim, jak říkám zkuste projít potraviny co jsou v bytě jestli na ně nenarazíte tam. jsou schopny prokousat i pevné obaly, takže to chce prohlédnout pořádně.

David Drtina 2009-02-16T15:13:27.000Z

Dobrý den,mám pocit že je to kožojed..já je mám taky  a i ve spejsbecích(vaky  na prádlo),kde jsem mela uschované čisté vyprané prádlo na léto a zimu..dostali se všude a to jsou ty vaky na zip,nebo na vysávání vysavačem a dobře se dají uzavřít a stejně se tam dostali.. a i ve skříni mezi vecmi a měla jsem je také v posteli,sice už uschlé larvy ale měla,a to mám novou postel.....poslala jsem vzorek a je to kožojed..lítá z venku jsou to černé malé broučci...pokud je máte  a lítají vám do bytu,tak to bude on...vyborný je na to Invet jsou to tabletky,sice smrdí ale pomáhají...divné je,že nic neprokousali...hlavně zkontrolujte vysavač..zda je nemáte uvnitř..já je měla i ve vysavači u sáčku...Lucie

Anonym (1627) 2009-05-06T08:07:26.000Z

Dobry den, prosimvas, objevila jsem v uloznem prostoru v postelich zrejme kozojeda... odpovidala by tomu larva i ten brouk. Prosim poradte cim to vyhubit... nejaky urcity sprej nebo cim? diky moc, jsem jiz bezradna.

Anonym (2569) 2010-04-22T18:42:47.000Z

mame doma vynoveny byt aj nabytok.s manzelom sme zufaly uz 2mesiace byvame len na jednom gauci v obyvacke aj s dcerkou neda sa zit.kazdu minutu som v strese a bezradna.2krat bol u nas uz deratizater a postriekal cely byt.ja som sama prisla na to ze je to kozojed a prvy krat ked deratizater striekal nevedel co to je.druhy postrek ked robyl uznal ze je to kozojed su malicky a chlpaty a pred nim sme sami davali atak dymovnicu takze try razi uz bolo prevedene.no lezu stale .neupratujem byt mesiac a pol co roby deratyzater postrek aby to malo ucinok no uz sme vyhodili 180€ a stale sú a sme na dne.prosim velmi pekne prosim o radu lebo som zrela na psychiatriu nemam sil.dakujem

Anonym (4263) 2011-10-02T12:11:35.000Z

My máme nový byt asi tak jeden rok , a taky , když jsme se vrátily z dovolené v létě domů tak jsem našla na podlaze ty samé červíky, tmavě hnědé malinké hlavně v ložnici na parketách a taky i v úložném prostoru,skoro celý měsíc jsem s nimi bojovala a na konec vyhrála. Koupila jsem velký biolit proti lezoucímu hmyzu za 100kč a vystříkala matrace podlahy úložné prostory zavřela okna a nechala hodinu působit, pak jsem vyvětrala a bylo jich dost mrtvých, pak jsem šla do další místnosti a zas to samé. samozřejmě jeden biolit nestačil!! a taky jsem vyprala peřiny a polštáře na 90 stupnů. postříkala i koberec i ve skříni prostě v šude. taky jsem odsouvala nábytek a pořádně vytřela ( vodou a hooodně moc sava) takhle jsem to dělala co druhý den, a musím říct že je konečně klid a teď když vždy vitírám podlahu tak jen se savem to je ničí!!! tak to zkuste.

Anonym (4393) 2011-11-16T17:23:27.000Z

Dobrý den , více jak týden , je nacházím v bytě , nejvíce jich bylo tam , kde byl prach , pod postelí a za skříní . Vše jsem odtahala , vysála , vytřela savem a postříkala insekticidem. V obýváku je už skoro nenacházím , ale v ložnici na podlaze ještě sem tam jo. Doufám tedy , že je to kožojed a že nad ním vyhraju , ale jsem už zoufalá ....happy

Anonym (7123) 2014-12-25T20:21:46.000Z

Tohle je jednoznačně larva kožojeda, či spíš jen prázdná svlečená kutikula, larva by byla tmavší. Není nebezpečný, žere mrtvou odpadlou kůži, ale mohl by žrát také kožené a kožešinové věci a peří. Na živé určitě neutočí, nemoci nepřenáší. Zbavit se ho dá i amatérsky vysáváním i v těch nejdnedostupnějších místech, postřikem a vyhozením napadených věcí. Více v lexikonu škůdců.

Anonym (7127) 2014-12-29T00:01:44.000Z

Dobry.den.ja.je.mam.taky...byte......a..jse.stoho.uz...hotova...nevim..jak.je.hihubit..porad.je..najdu..rohu..kde.nemam.listy.byte..tak...jsem.zalepilan.spaskou.celi.byt..a.pokazdy..najdu..tak.dve....jinak.jsem.mnela.ulozaku.vevecich...dost..nevim..jak..se.stoho..zbavit....jse.uz...na.prichice..bojim.se.ze.kousou..nebo.neco.mam.mali.deti.vitiram..podlahi..sinottylem.kazdy.den.muze..mi..nikdo.poradit..jak.je.zabit.

Anonym (10348) 2018-07-01T13:36:48.000Z