Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

lezoucí hmyz podobný rybence

Dobrý den. i přesto, že doma uklízíme pravidelně, tak se mi v poslední době stává, že občas v nějakém zákoutí (většinou tam, kde se usadí prach) naleznu hmyz podobný rybence, jeho tělíčko je ale jakoby z článků, má cca 2 páry nožiček, velký maximálně 0,5 cm. Někdy je ještě živý nebo najdu i suchou schránku, tu někdy i v oblečení. Jsem z toho hodně nervózní, snažím se, aby bylo čisto, ale pak mne zase nějaký další překvapí. Nevíte, jak se jich zbavit????? Děkuji za rady. Karolina

Anonym 2008-03-24T22:37:09.000Z

zřejmě to skutečně budou rybenky, svlékají se, takže jejich schránky můžete skutečně najít. Rybenky se vyskytují zejména tam, kde je vlhko, ovšem některé druhy zase naopak :-]Jestli vám opravdu hodně vadí, mohla byste vyzkoušet některou z nabízených nástrah, osobní zkušenost s tím nemám.Nástrahy proti rybenkám 

David Drtina 2008-03-25T08:58:48.000Z

Dobrý den, já mám ten samý problém. Už jsem psala do fóra (článek s názvem Malý červ), ale vím jistě, že se nejedná o moli a myslím si, že ani o rybenky. Na netu jsem našla, že rybenka je primitivní hmyz a u toho probíhá vývoj prakticky bez proměny, takže mladý jedinec je téměř identický s dospělcem a tyhle malí červíčci vypadají úplně jinak a jsou zbarvení do hněda. Bojím se, že mi nalezou do prádla a nezbavím se jich. Když objevíte způsob, jak na ně, dejte mi prosím vědět. Děkuji Markéta Tománková - mail: tomankova-marketa@seznam.cz

Anonym (602) 2008-03-31T17:14:58.000Z

cau holky, mam to doma taky a uz jsem zkousela snad vsechno.... sehnala jsem si nejakej jed od kamarada ze spitalu a jsem zvedava jestli to funguje... bohuzel jsem magor na uklizeni, vidim smitko a uz v tom vidim toho cerva... dnes uz mi to nedalo a schvalne jsem se podivala i po baraku a je to vsude, hlavne pod linem a pod listama.. tak jsem volala brouckologa a mam pro nej i vzorek na rozbor. az mi rekne co to je a jak se toho zbavime, dam vedet.pevny nervy pa terka

Anonym (1317) 2008-11-13T19:12:57.000Z

ahoj, pisu jak jsem slibila. uz mi volal pan z deratizace a pry jde o hrbohlava a je to skudce dreva, ale muze byt i pod listama v plovoucce nebo pod linem.....Pokud se toho chcete zbavit, zavolejte si deratizaci nez se to rozleze vsude po baraku jako u nas... Ja jsem si to pritahla s vecma ze sklepa... Podle toho co pisete tak mame vsichni stejnyho brouka-cerva. Ale kdyz si budete nekoho volat, chytnete nejakej vzorek, aby to mohli dat pod mikroskop a presne urcili co to je..... Volne prodejny vyrobky jako RAID,BIOLIT atd, NEFUNGUJE!!!!!!!!!!!!Za chvili to mate doma zpatky, protoze to zabije jen ty postrikany a ty ostatni jsou zalezly!!!!!!!!!!!!!Pa Terka

Anonym (1331) 2008-11-19T15:43:11.000Z

Ahoj! Objevili jsme doma taky nějaké potvory. Vypadá to docela jako rybenka, ale ke všemu je to ještě chlupaté. Nejvíc se to vyskytuje v pokoji, který máme dočasně prázdný. Byl tam jen smotaný koberec ve kterém se tomu hmyzu asi líbilo nejvíc.

Anonym (1845) 2009-07-29T18:23:27.000Z

koukněte sem - http://www.skudci.com/kozojed

David Drtina 2009-07-29T19:37:14.000Z