Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Třásněnka

Třásněnky dostali svoje jméno, protože jejich úzká křídla mají na koncích dlouhé třásně. Mají bodavě savé ustní ústrojí. Rostliny poškozují vysáváním štáv a vyjímečně přenášejí i choroby. Na poškozené rostlině poté zanechávají tmavě zbarvený, kapkovitý trus.

David Drtina 2019-07-11T15:14:59.600Z

Chtěla bych se zeptat, jaký chemický postřik je třeba použít na třásenku, už to je druhý rok co mě zničila trubač,který vyroste a kolem května se začíná pomalu měnit (mění barvu listů,skvrny(tečky) na listech,je srpen a listy jsou skoro všechny opadané) Děkuji za odpověď Radka

Anonym (1068) 2008-08-09T19:32:56.000Z

Třásněnku mám doma a je to celkem masakr. Koupila jsem dravého roztoče, ale u nás je moc suchý vzduch a roztoč se vytratil aniž by třásněnku nějak likvidoval. Teď jsem koupila Biool. Je to 55% řepkový olej. Dneska to naředím a všechny kvítka v tom vykoupu. Má se to opakovat ještě za 5-14 dní. Pak napíšu jak jsem dopadla https://www.deveshop.cz/produkty/insekticidy/BIOOL-(200ml)

Anonym (1712) 2009-06-15T05:04:19.000Z