Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Štěnice na turné Českou republikou

Štěnice. Při setkání s názvem tohoto hmyzu se většině obyvatel České republiky asociuje název některé vesnice nebo městské části. Ve skutečnosti se jedná o téměř zapomenutý (bohužel nikoliv vymizelý) druh agresivního hmyzu lat. Cimex Lectularius, jehož jedinci se živí lidskou krví, kterou sají v průběhu spánku nic netušícím obyvatelům bytů zejména na panelových sídlištích (obývat dokážou i cihlové domy a to jak domy bytové, tak rodinné domky).

David Drtina 2009-07-08T12:06:14.000Z

Dobrý den!Také s těma potvorama bojujeme.Už jsme nechali udělat dva odborné postřiky.Teď ale potřebuji poradit,zda mám nárok na proplacení od bytového družstva,když jsem nájemníkem!Děkuji za radu a přeji hodně úspěchu v boji!:-)

Anonym (1036) 2008-07-25T08:20:34.000Z

Dobrý den, dle mne jste se měl nejdříve s bytovým družstvem domluvit na postupu. Pokud jste to neudělal a pokud budou jako ty štěnice, nemusí vám dát nic. Je to jako nechat vyměnit celou elektroinstalaci, a pak donést majiteli doklad s tím, že to bylo třeba a že chcete třeba 20 000. Navíc je otázka, jestli majitel dle zákona vůbec musí takovéto náklady hradit. Nikde v článcích a diskuzi jsem neviděl odkaz na paragraf, který by to nařizoval.- pouze můj soukromý názor

Anonym (1079) 2008-08-11T16:59:15.000Z

Dobrý den, máme 9ti měsíční miminko. Od 2. měsíce se mu objevují červené flíčky - vždy pár najednou. Bývaly na hlavičce, na tváři. Objeví se, má je tak 3 - 7 dní, nesvědí, není vidět žádný kousanec, jen je to červený flek do max 1cm2, tuhý a postupně se utvoří vyvýšená špička, která je o něco více rudá než okolní flek. Byli jsme na kožním - prý jestli nemáme štěnice, vzhledem k tomu, že se vyskytují jen na určitém místě - momentálně na jedné noze. Mě se to moc nezdá, jelikož malého ty pupence nesvědí a není vidět žádné kousnutí. Prohledali jsme jeho matraci a nic. Navíc se mu ty flíčky objevují už 7 měsíců a jak píšete štěnice se množí velmi rychle, to bych čekala, že za těch 7 měsíců bychom byli úplně zamoření. Děkuji.

Anonym (1789) 2009-07-13T11:53:55.000Z

možná pomůže tohle zajímavé video: http://www.youtube.com/watch?v=D7yFe-v5oaY

Anonym (5984) 2013-07-26T14:32:15.000Z