Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Bolševník velkolepý

invazivní rostlina, která vypadá jako obří petržel. Není ovšem tak přívětivá a svíčkovou na smetaně z ní také neuděláte. Bolševník velkolepý pochází z Kavkazu. Jde o velice vzrůstnou bylinu která běžně dosahuje výšky až 5 metrů. Jsou známy i případy bolševníku, který byl vysoký i 7 metrů. Je to trvalka se silnou schopností rozmnožování. Její stonky, které mají průměr až 8cm jsou porostlé silnými chloupky podobně jako kopřiva.

David Drtina 2009-10-13T13:47:25.000Z

Já nasbíram listy a květy a dáme je do hrnce vařit pak je osolime a okořeníme nebo je usmažíme je to moc dobre jídlo bolševník je moc dobrý i zapékaný skuste to je to opravdu moc dobre..

Anonym (3013) 2010-08-01T18:41:00.000Z

Co to děláš vždyť lidem kazíš chuť a nezapomeň že je to jedovaté jseš fakt trotl

Anonym (3015) 2010-08-01T18:55:00.000Z

Já je vždycky vyškubnu ze země, ustřihnu jim "hlavičky", u konce na ně připevním háček a bolšáky jednoduše věším na parapety. Jednou jich tam viselo několik desítek. Alespoň to zastraší sousedy.

Anonym (3014) 2010-08-01T18:52:50.000Z

Na Bolševník zabírá RoundUp. Bolševník bohužel přenáší i náklaďáky, zjištěn výskyt v místech, kde široko daleko nikde neroste, jen je tam silnice. Naředil jsem koncentrovaný RoundUp na téměř maximální koncentraci dle přiloženého návodu a po Bolševníku po asi 14 dnech potopa, chcípnul a už se neukázal. Škoda, že se s ním nebojuje masově, na Chebsku a Mariánskolázeňsku je to zaplevelené o sto šest, pak Sokolovsko, Prameny.. Přitom dle mého názoru by stačilo jeden rok postříkat komplet všechny rostliny, nejlépe ještě před květem a další rok to zopakovat na tom, co zbyde. Sekání je zcela neúčinné, Bolševník je nezmar.

Anonym (4803) 2012-06-07T20:22:10.000Z