skleník na jaře

Dobrý den, mohu poprosit o radu, jak mám ošetřit skleník před jarní výsadbou? Vloni jsem měla problém s velkým výskytem plísní a slimáků.
Děkuji
Monika

Ochrana proti tomuto škůdci (pokud byl určen): 

dobrý den, skleník je specifický, slimáci tam mohou snadno přezimovat a nalézají zde poměrně hodně úkrytů. Co se týká plísní je pro ně skleník také ideální místo pro šíření - teplota, vlhkost. Některé spory plísní mohou přezimovat v půdě a na posklizňových zbytcích.

Půdu ve skleníku (nejenom) můžete dezinfikovat pomocí dusíkatého vápna, což je doporučováno. Aplikuje se minimálně 14 dnů před setím, výsadbou zeleniny, po aplikaci se důkladně půda prolije vodou a zakryje igelitem. Dusík v přípravku slouží zároveň jako základní hnojení. Zbavíte se tak nežádoucích patogenů v půdě a půdu vyhnojíte dusíkem jako makroprvkem.

Proti slimákům můžete použít některý z dostupných prostředků jako je "bio" Ferramol, případně např. Lima. Granule doporučuji používat častěji a v menším množství. Mají tendenci zapadávat mezi půdní agregáty a zbytečně byste jimi plýtvala. Opakovat cca 1x za max týden, nebo pokud budou "sežrané" i dřív. Populaci slimáků tak můžete významně snížit již teď brzy na jaře.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.