Stará chata - trus kolem palubek

Dobrý den,
nastěhoval jsem se do staré chaty (cca 50 let), kde byly na stropě v přízemí palubky - a kolem nich spousta materiálu, který vypadá jako trus, nebo nějaké mrtvé larvy (první a druhé foto) může to být mol? Na stropě jsou takové bílé cucky s černou tečkou, vypadá to jako malý vyschlý červíček, na zem a do pavučin z toho padá něco jako písek s několika černými tečkami, jako by tam někdo nasypal pár desítek lněných semínek (to samé bylo i na palubkách z vnitřní strany. Chata je velmi suchá. Palubky jsem odstranil, abych zjistil, zda-li to není nějaký dřevokazný hmyz - palubky byly netknuté a nad nimi heraklit - to asi broučci nedlabou, jakési dřevěné piliny s cementem. Trusu a toho nepořádku z toho bylo ale opravdu hodně. Z celého stropu tak dva kýble. Před odstraněním palubek vždy každou chvilku někde vypadla hromádka na parapet, na zem.
Třetí foto je v patře na terase - kolem dřevěných futer je cosi jako další trus. Prosím, poradí někdo co to může být? Viditelné části prken, trámů, jsou nepoškozené a žádné chroupání nikde neslyším. Všechen ten trus, nebo larvy, se zdá být už velmi suchý. Ale pořád to odněkud vypadává a leze. Předem mockrát děkuji za rady.

Strop - palubky
Sundana palubka z vnitrni strany
Futro

Dobrý den, mám úplně stejný problém na chatě, tak jsem se chtěla zeptat,jestli jste přišel na to, co to je za havěť a jestli se vám jí podařilo zbavit, nebo jestli jste chatu raději zapálil :D

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.