Asi moli? - posílám další fotky

k původnímu tématu zde http://www.skudci.com/forum/18103/asi-moli?nocache=1 již nešly nahrát, tak jsem založil nové téma a udělal výřezy, kde jdou lépe vidět. Snad mi admin promine. Děkuji.
Asi moli? - posílám další fotky
Asi moli? - posílám další fotky
Asi moli? - posílám další fotky

Ahoj Lidi, před nějakou dobou se nám v bytě začali objevovat nějací "moli". Nevím co to je, jestli mol a jaký druh, jestli šatní, co žere šaty, nebo "jídelní", nebo já nevím, nevyznám se v tom. Nebo jestli je to nějaký druh "zavíječe" a jaký? Potřeboval bych se toho zbavit! Před časem se objevili, nevím odkud (možná z nějaké krabice, máme doma "trochu sklad", ale není tam jídlo). Jídlo ádné doma nemám, kde by mohli být, vše mám buď ve skleněných uzavíratelných nádobách, nebo v lednici. Nevím co žerou a jak a kde se množí? Našel jsem je ve VŠECH pokojích (kuchyň nejvíce, pak pracovna a ložnice), prostě hrůza, jsou všude. Tak jsem koupil takové samolepky, po tom, co jsem jich cca do ani ne 5ti kusů v každém pokoji zabil. No a nestačil jsem se divit, v kuchyni jich je asi nejvíce. Vůbec nevím, jak je likvidovat, moc se na ty samolepky nechytají. Dnes ale úplně náhodou byl v kuchyni jeden nový na samolepce a další nový v ložnici (měl jsem tam dnes přes den trochu tmu/šero a byl jsem pryč). Prosím moc o radu, jak na ně a kde by mohli být. Co koupit za přípravek, kde je hledat, co změnit, atd. Popravdě moc se mi nechce se přehrabovat skříní :-/ Ale mám tam věci většinou z bavlny.... Ale určitě mám podezření, že se dostaly do bytu s nějakou tou krabicí.... Mám velkou vestavěnou skříň a tam šaty/oblečení a nějaké krabice od např. bot, luxu, odšťavňovače, pc, atd. Dále v kuchyni mám "spoustu" krabic se zbožím a papíry, obálky atd. - prostě věci, které slouží spíš jako "sklad" ze kterého posílám zboží, tak je možné, že můžou být ještě někde tam. Ale vždy když posílám zásilky, vše pečlivě kontroluji a nikdy jsem na nic nenarazil (ani vajíčka ani ty okřídlené stvůry). Díky za rady, pomoc, určení atd.

Máte doma moli potravinářské,líhnou se vnějakých uskladněných potravinách.Nutno vše překontrolovat a vyházet! Jinak se jich nezbavíte! http://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-se-zbavit-molu/

Nemám doma vůbec žádné potraviny, kde by se mohli líhnout, to je na tom to nejhorší. V minulém nájmu jsem měl moly taky, pak jsem veškeré potraviny přebral a naučil se věci dávat do sklenic - uzavíratelných - pak vymizeli. Nyní jsem v novém bytě, kde se najednou po roce objevili. Tátovi chodily balíky na dialýzu, tak možná v nějakém tom balíku byli, kdo ví. Potraviny, které by byly volně přístupné doma nemám. Veškeré jídlo je buď v lednici, nebo v uzavíratelných sklínkách. Proto nechápu, kde se pořad berou. Ve všech místnostech mám mololapky a už se zaplňují, pomalu. Nechápu vůbec, kde třeba v ložnici, nebo pracovně se berou taky, odkud? Jedině, že by z kuchyně, kde jich zatím bylo nejvíce :-( Leda, že by moli žrali nějaké látky, nebo papír - to by pak bylo v pr-deli! Protože v kuchyni mám částečně i pod stolem krabice, kde mám věci na posílání poštou. Asi mi fakt nezbyde, než všechno důkladně prohrabat :-( Achjo, práce na celý víkend.... možná i dýl.... :-( PS: Právě, že mám v bytě pro ně ideální prostředí - temno (práce u PC), moc nevětrám (občas, když si vzpomenu - momentálně jsou vedra, tak akorát k večeru), teplota akorát, ani zima - ani vedro :-/ Jo a zvenku moli určitě nepřilítli, jsou ve všech oknech síťky - nesnáším hmyz!

Dobrý den, píšete, že i v minulém podnájmu jste moly měl,dále píšete,že jste vypozoroval nejvíce molů v kuchyni. Zaměřil bych se na kuchyň a zmiňované krabice kde může být zdroj celého problému! Myslím, že jste si moly přestěhoval s osobními věci do nového podnájmu.Chce to trpělivost a naučit se poznat vývojová stádia mola.Uvidíte, že se to nakonec vyřeší. Tady si přečtěte rady některých šikovných hospodyněk...:D Hodně zdaru! Také jsme doma měli moli.Každou chvíli nějaký vyletěl,jen sem ho zabila chvíli byl klid a za chvíli zase.Tak jsem šla hledat zdroj.Skříně jsem vystěhovala,přebrala něco vyprala,sedačku vyčistila a pak celou špajzku přebrala a nikde nic.Lítali s přestávkami furt.Až nakonec ty mrchy bydleli v takovým tom mechanickým koštěti - chiron se to jmenuje.Tak jsem vyklepala bordel a vymyla savem a zatím je klid.Jak radí všichni,nejdřív se musí najít zdroj,jinak se jich nezbavíš.A můžou bydlet opravdu všude. Před několika lety jsem měla moly, zakoupila jsem takové ty voňavé destičky v Drogerii a byl pokoj, ale pořád mi odněkud vylétali. Prohlédla jsem špajz a skříně a nic, ale nakonec byly v krabici, kam jsme dávali starý chleba pro králiky. Tak letěla krabice i s chlebem do popelnice. Od té doby máme klid. Ale je fakt, že mám mezi prádlem voňavá mýdla a ve skříni také. Člověk nikdy neví

Nic jsem si z minulého nájmu nepřestěhoval, bydlím v novém asi 2-3 roky a moly tady mám teprve nyní. Situace se ale od doby vyvěšení tady fotek změnila, jsou snad všude, lapače jsou oblepené a občas v bytě 2-3 zabiju. Nechápu, odkud se berou. Jídlo doma mám v uzavřených nádobách. Asi udělám to samé s čajovými sáčky a kořením. Byt má v pokojích dveře, které nejde úplně uzavřít, proto asi cestují po pokojích a jsou bůhví kde. Zajímavé je, že jsou na lapačích, ale takhle (pokud bych občas nějaké nazabil a neviděl) bych ani skoro nevěděl, že tam jsou. Jak ale píšu, z minulého nájmu to nebude, věcí jsem si donesl minimum a objevili se teprve nyní, dříve ani náznak. Vše začlo s tím, když byly taťkovy donešeny krabice na DIALÝZU, možná někde s těma krabicema. Navíc roztok se myslím různě trochu rozlil a ten rostok je myslím i s obsahem glukózy, tak se teď chystám vše prohledat dopodrobna a zaměřit se na to. Už se mi začíná o molech i zdát :-( Když nezabere rozvěšení dalších lapačů, nenajdu "hnízdo" ani nic jiného, tak použiju asi tu speciální dýmovnici proti hmyzu (teď nevím, jak se jmenuje) - jen se bojím co to udělá s oblečením, elektronikou, atd...

Speciální dýmovnice je jako jít s palicí na mravence. Krom toho je silně toxické i pro lidi, zvířata a květiny. Podléhá to hlášení na hasiče atd. Z mojí zkušenosti potravinový moli dokážou sežrat i sušený pomeranč (coby jako ozdoba na vánoční stromeček a suché vázání květin - mimo to vše sežerou i ty sušené květiny). Zkrátka když přijde bída na kozáky, sežerou úplně vše a prožerou se i alobalem. Tak neklesejte na mysli a hledejte absolutně všechno.

PS: nemocní mají taky občas nutkání zastrkávat jídlo, které nesní, různě po místnosti... Zkusil bych i toto

Po nalpení prvních mololapek se jich nachytalo dost a v bytě se ukazovali. Byli to velcí moli. Když už se mi teď nedávno zdálo, že jsou pryč, vyměnil jsem mololapky a rozmístil vůně levandule.... Nikde se nějakou dobu neobjevili, až nyní menší (asi další várka co dospěla) a akorát v ložnici! Asi budu muset opravdu ložnici prohledat, nebo prostě spolehnu na to, že až se pochytají samci, tak automaticky všechny časem vychcípají, protože už se nebudou moci rozmnožovat.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.