?Sviluše Kalifornská? --- prosím pomoc s identifikací

V domácnosti (rodinný dům) se objevily průhlední, lehounce nažloutlý "broučci" či spíš pavoučci (napočítal jsem 8 nohou), velikost pod 0,5mm, bez zvětšovátka se jevily jako pil, kdyby se nepohybovaly pod zvětšovátkem viz foto.... Upřesním že je hledám již pár dní na netu dle fotek a dokonce bych řekl že se jedná o svilušky !ALE! svilušky přeci nežijí u kořenů ... netvoří ani pavučinky nicméně listy ztrácí chlorofyl stejně jako při kalamitě svilušek. Má to potíž: ani mikroskopem jsem nezaznamenal žádného jedince na listech, zato u kořenů je jich přehršel. Ještě dlužno dodat, že zkouším nové způsoby adaptace rostlin na přijímání živin a tihle hajzlíci se vyskytly v hydroponickém systému. tzn. je možnost se podívat a ošetřit kompletně kořenový systém rostlin, prozatím je vyplachuji proudem směsi vody a H2O2 a podařilo se mi je dostat pod kritickou hranici, ale co to je by mě opravdu zajímalo. Předem děkuji za pomoc a Váš čas
?Sviluše Kalifornská?  --- prosím pomoc s identifikací

Zkuste postřik akaricidem, to je jediné, co na svilušky (a některé další příbuzné, jako vlnovníci) funguje. Běžné insekticidy jsou neúčinné.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.