Hnedé a čierny chrobáčiky

Dobrý deň, asi pred týždňom ame na okne spozorovali hnedé chrobáčiky. Boli na oknách, ktoré sú plastové, ale majú asi 10 rokov, takže nie sú až tak kvalitné. Všetky, ktoré sme našli sme zneškodnili a asi dva dni bol pokoj, ale potom sa objavili znova, tak sme celý proces znova zopakovali a v oboch prípadoch sme okná aj rámy vydezinfikovali. Včera sa objavili na oknách čierne chrobáčiky, s tým, že tých hnedých ubudlo. Hnedé sa raz objavili aj v skrinke s pečivom, ale po dezinfekcii už nebol problém. Nikde inde v byte nie sú... Kontrolovali sme kúpelňu, wc aj špajzu a nikde nič. Hľadala som nejaké informácie na internete, ale žiadna konkrétna rada na zbavenia sa tohto hmyzu nie je. Presne pred rokom nám zatepľovali panelák, neviem či to môže mať nejaký súvis, ale našla som nejaké info aj o tejto možnosti. Prosím Vás o radu. Ďakujem
Hnedé a čierny chrobáčiky
Hnedé a čierny chrobáčiky

To černé dlouhé by mohl být lesák skladištní, to oválné je červotoč spížní. Prohledejte potraviny, psí granule a podobně, jestli se tam nerozmnožili.

Ja som našiel doma tiež spadlo to mamba v noci máme drevené stropy ale tieto aj stopu a robia také červené fľaky a páli to ako od mravca môžu to byť oni?

Nie,to o čom hovoríte je ploštica postelná.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.