"Larvy" pod kobercem

Dobrý večer, dnes jsem se při uklízení v dětském pokojíčku rozhodl po delší době odsunout také postel, kde jsem na koberci nejprve zahlédl larvu nebo housenku nebo něco podobného, což jsem okamžitě nemilosrdně zabil a myslel si že tím je problém vyřešen - a podvědomě jsem byl přesvědčen že to vylezlo ze zdi (možná díra pod prahem) která sousedí s nezrekonstruovanou nicméně plnohodnotnou koupelnou. Když jsem ovšem zvedl hranu koberce i podél zdi druhé zdi, tak jsem tam objevil tuhle-větší larvu (foto) která se ovšem nepodobala té první, nicméně byla na živu. Na opačné straně koberce jsem dále objevil zřejmě kukly oněch larev (foto). Prosím o info co by to mohlo být zač a zda-li je to škodné
"Larvy" pod kobercem
"Larvy" pod kobercem

To "mrtvé" na druhé fotce je prázdná schránka po převlíkání. Je to larva kožojeda. Živí se kůží, kožešinou a peřím (buď odpadlou lidskou nebo zvířecí neby výrobky z nich), kromě toho nijak zásadně škodlivý není. Prohlídněte všechny okraje koberce a vysbírejte larvy a brouky a dkladně vše vysajte, mělo by to stačit.

Děkuji, ještě jsem jednoho brouka z té první fotografie nalezl v batohu který byl skladován pod patrovou postelí v rohu (momentálně čeká na balkóně na svůj osud). A zřejmě onoho kožojeda jsem objevil ještě jednoho (zatím) jak se snaží "zahrabat do koberce" tak jsem ho vzal že ho v koupelně vyfotím - bohužel stihl spadnout do kanálku vany... Každopádně děkuji za rychlou odpověď ;)

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.