Malé potvory na kuchyňské lince

Dobrý den. Nevíte, prosím, někdo, co je tohle za potvoru? Mám je na kuchyňské lince, jen tam, a nemůžu se jich zbavit - jsou malí, max. tak do 2 mm, mají tykadla, rychle se pohybují a jsou jich desítky - když je setřu, další den se tam objeví zase.... nechápu. Musel jsem si je přinést v nějaké mouce či podobně, dřív jsem je neměl. A pořád nevím, jak se jmenují.... nikde to nemůžu najít. :-/
Malé potvory na kuchyňské lince
Malé potvory na kuchyňské lince
Malé potvory na kuchyňské lince

potřeboval bych trochu přesnější popis. To co je na zádech jsou krátké krovky, nebo jen lesklejší část bezkřídlého trupu? Jaká mají kusadla (vzhledem k velikosti těla)? Máte doma kytky a případně jak daleko od linky? Brání se to nějak, třeba nějakým zápachem? Mohly by to být buď drabčíci nebo chvostoskoci.

Rekl bych, ze ani jedno, kdyz jsem koukal na google. Nemaji kridylka, jsou celi cerni, osvetlil je ten blesk. Malinkati, bez zapachu, kusadla fakt nevidim - maji tak do 2 mm delky, ale rychle se mnozi. Kytku mam v kuchyni jen jednu a na ni nejsou, podle me jsem je prinesl s nejakym jidlem asi. Ale jsou jen na kuchynske lince, nikde jinde. Kdysi jsem uz na netu nasel potvoru, ktera tomuto skuci podle fotky byla hodne podobna.... nejaky xxxx spizni, ale uz si to nepamatuju a podruhe jsem to uz nenasel. Prosim prosim o radu.:)

Spižní by mohl být jedině červotoč a ten to není, nebo peříčkovec a to je mikroskopický roztoč. Zkuste to ulovit na lepicí pásku a vyfotit pod nějakým lepším světlem na makro. Pak už nám zbyde jen entomologický ústav akademie věd.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.