Sametka podzimní ?mrtvi krecci

Dobry večer psala sem ze me neco dost kouše..a mela obavy ze stenice ..ale vse jsem prohledala postel gauc..y'v gauci ZŠ nim kdyz jsme ho odtáhli..matraci rosty..povlak z matrace sem svlékla periny..nocni stolek supliky jsem vyndala z komoc a nic..dnes sem po několika dnech zjistila ze sem dlouho neviděla Křečky ..pres den spí..a ja jim dam jen jídlo..a dnes kdyz jsem si s nima chtela pohrát našli jsme je mrtvý..byly tam dva a oba umreli asi stejne.z jídla nebo z přírodního domku..všude po terarku v pilinach po stolku co je pod terarkem lezly miniaturni brpucci bylo jich tak milion mozna miliarda.nejvice byli videt posvícením baterky na sklo terarka.pouhxm okem špatně jen na tom bílém stolku proto sem je objevila ..myslíte ze to jsou brouci z mrsin Křečky nebo je to zabilo?mohli me treba tech par dnu kousat?prikladam foto ..nejde o sametky..jsou opravdu maly..jak se toho zbavit
Sametka podzimní ?mrtvi krecci
Sametka podzimní ?mrtvi krecci
Sametka podzimní ?mrtvi krecci
Sametka podzimní ?mrtvi krecci
Sametka podzimní ?mrtvi krecci

Je to přiliš malé, pokud to nejsou sametky, mohly by to být čmelíci (čmelík kuří). Co křečky zabilo nedokážu říct, je možné že je zabila ta masivní infestace parazitama. Když křečci umřeli a "došla" krev, začali paraziti hledat kolem. Fotku by to chtělo toho jednotlivého prevíta nejlépe v makro režimu.

Dobrý den, můj křeček to právě má....vypadá to, že umře co mám dělat? Oplachnout hi? Něčím to vystrikat? Nebo už je pozdě?...

Můj křeček ma vypelichanou srst kolem ucha a nevím co to je. Nějak si to ucho ani neškrábe ale v uchu ma nejako cernou tečku , (kůži ma zdravou). Poradil by jste mi někdo prosím ?

Dobrý den, dnes jsem celý den hledala informace o sametkach. Zda je možné, aby jsem je měla doma. A nic jsem nenašla. Zatím se zdá, že u nás to tak je. Našla jsem je u křečka v kleci. Od křečka se nakazily i deti a pak i já. Jen manžel byl usetren. Měsíc svědění a návštěv u lékaře. Myslela jsem, že máme svrab. Už jsem byla zoufala. Pořád se objevovala nová a nová vyrážka. Když jsem šla čistit kreckovi klec, podrobněji jsem ji prozkoumal a našla desítky červeno černých pohybujících se teček. Všechno jsem zlikvidoval vydezinfikovala, dřevěné domky a prolézačky odstranila. Ve zverimexu mi prodali na roztoče nějakou pěnu, tak jsem tím dvakrát protrela našeho chuderu křečka. A všimla jsem si že na břiše má děsný bolak. Jinak opelichany nebyl. Ještě to jednou zopakuji snad to zabere. Nerada bych aby se to zase rozjelo. Nejvíc to odnesly děti. Tak pozor na sametky, můžou být i doma.

Zdravím, asi máme stejný problém. U křečka strašně moc pidi broučků, cca 4 měsíce nás doma furt něco kouše, mysleli jsme, že štěnice tak 2x za sebou deratizace a teď opět malé Štípance. Křeček plný červených broučků! Zítra letím do zverimexu, zmizely u vás poté Štípance?

Comment Upload: 
img_20210106_173304.jpg

Jak se vám daří teď? Zlikvidovali jste to a křeček je ok?

Také to teď řešíme.
Manžel koupil 2 křečky.
Za nedlouho jsme začali být postipany.
Všude samé malé svědivé pupínky.
Já nejvíc u kotníků a v podpaží.
Dětská lékařka nám řekla že štěnice ani blecha to není.volala jsem tedy na deratizační firmu a paní se mě ptala jestli nemáme doma hlodavce.
Říkala že to vypadá na cmeliky.
A opravdu,na kreccich všude malé tečky.
Tak jsem koupila Bio kill.
Jeden je na křečky,druhý na povrchy.
Vše jsem vzala savem.peru peřiny,deky i polštáře.
Teď už máme třeba jeden nový pupínek,snad to brzy zničím :/

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.