Co je to prosím za broučka?

Dobrý den, před týdnem jsem náhodou objevil malé černé broučky v pytli s Dingo suchary (psí tvrdé pamlsky), které máme ve spíži v kuchyni. Bohužel jsme v ten den odjížděli na dovolenou a neměl jsem čas to řešit. Po týdenním návratu na nás čekalo v bytě překvapení v podobě rozmnožených broučků. Nejvíce byli nashromáždění na parapetech a na zdi kolem okna. Evidentně mají rádi světlo, protože po rozsvícení světel se u nich nashromáždí. Našel jsem je i v komoře různě se pohybující po zásobách potravin. Otevřené sáčky s uskladněnými potravinami jsem vyhodil a také samozřejmě pytel s Dingo suchary. Prohlížel jsem je namátkou a neviděl v nich žádné larvy nebo hnízdo červotoče spížního, na kterého mám podezření. Vyhodil jsem i vlašské ořechy ve skořápkách po kterých broučci také lezli a měli jsem je uskladněné vedle Dingo sucharů. Likvidaci broučků jsem zatím prováděl jen rozmáčknutím nebo nametením na smetáček a následnou koupelí broučků v horké vodě. O pár kousků se postaraly i pavouci. Nemají také rádi Diffusil - sprej proti komárům a hmyzu. Můžete mi prosím někdo poradit, co je to za nezvaného návštěvníka a jak se jej zbavit? Máme doma čtyřměsíční dítě. Jsou pro něj broučci nějakou hrozbou přenosu infekce apod.? Přikládám fotografie. Děkuji Libor
Co je to prosím za broučka?
Co je to prosím za broučka?
Co je to prosím za broučka?
Co je to prosím za broučka?

Je to červotoč spížní. Granule pro zvířata jsou typickým místem výskytu, protože se nekontrolují tak důkladně jako potraviny. Zbavíte se ho tak, že vyhodíte všechny napadené potraviny a ostatní těsně uzavřete. Žádné nemoce nepřenáší, buďte v klidu. Světlo vyhledávají, aby se mohli dále šířit.

Děkuji za identifikaci a rady. Jdeme bojovat. :-)

Dobrý den,mamztakovoz prosbu lezou mi doma pořád takový asi 5 mm broučci.Nevíte nikdo co je to za pitvoří??? Vylézají i přes den,a pokousání nejsme.Moc děkuji B.

Comment Upload: 
screenshot_2024-06-26-17-06-11-930_com.miui_.gallery.jpg

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.