Malí světle hnědí broučci v pokoji

Zdravím, cca tři týdny pozoruju výskyt malých, světle hnědých broučků ve svém pokoji. Problém se objevil s koupí nové matrace - broučci se objevují v její blízkosti a padají mi na stůl (mám stůl pod palandou). ALE - matrace byla zcela nová, vakuově zabalená. Jakmile jsem na to přišla, ihned jsem všechno oluxovala, matraci kompletně svlékla a vyluxovala, ale žádného broučka jsem nikde nenašla. Není jich moc, dnes jsem našla jednoho cca po týdnu od toho prohledávání. Mám morčata, tak mě napadlo, jestli nelezou ze sena, tak jsem ho dala vymrznout na balkon - evidentně to nepomáhá. Jinak tu nemám nic jinýho, co by mohli žrát a netuším, z čeho lezou a proč se tu vůbec vyskytujou. Vlastně bych to i překousla, fakt toho není moc, jen mám pak trochu myšky z představ, že jsou V POSTELI a třeba po mě v noci lezou... Prohlížela jsem různé broučky, ale nenašla jsem žádnou shodu. Barva je taková světle hnědo-nazrzlá, velikost ~2mm, viz fotky. Budu moc ráda za každý nápad či radu, fakt mi to přijde hnusný a chtěla bych se toho zbavit.
Malí světle hnědí broučci v pokoji
Malí světle hnědí broučci v pokoji

Vypadá to jako potemník skladištní. Pravděpodobně se nemnoží přímo v matraci, tam není co jíst, ale spíš tam byli jen zalezlí a živili se obaly atd. Ovšem pokud máte v matraci nějakou atypickou výplň jako pohanku nebo tak, mohli by být v ní. Jinak nechat vymrznout seno pomůže jen, pokud je velký mráz a to dnes vážně není, tedy pokud nebydlíte někde na Kvildě.

Na toho jsem už koukala, ale přijde mi, že je více podélný. "Moji brouci" mi přijdou kratší a celkově oblejší...
http://www.skudci.com/files/potemnik-skladistni-1.jpg
Ale těžko říct.
Matrace je úplně nová, strašně drahá protialergická. Pochybuju, že je v tom něco, co by mohli žrát...
Co se toho sena týče, tak jsem ho tam dala hned jak jsem na to přišla a v tý době byl ještě docela mráz a i dnes v noci a k ránu tu mohlo být k -2°C. Ale uznávám, že velký mráz to není :) (Ale do mrazáku mě to asi rodina nenechá dát :D)

Brouci jsou taky jen živočichové a nemusí být všichni jako klony. Ale pokud to nejsou oni, tak asi nebude schopni to tady odlišit, nejsme žádní profesoři entomologie (apoň teda já ne). Leda byste to vzala někam, kde jsou nějací odborníci - velké přírodověděcké muzeum nebo podobné pracoviště.

Lesák skladištní. Žere zrní, mouku atd. Nejspíš z morčecího žrádla. Nic tragického. Najít zdroj a vyhodit (z ohleduplnosti k okolí třeba i nejdřív vymrazit v mrazáku). Ale pod lupou je to vysloveně fešák. Zdeněk Roller

Děkuji, opravdu to tak vypadá. Morčatům zrní (takovýty směskový granule) nedávám, takže mi je stále záhadou, odkud se berou...

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.