Dotaz - pomoc

Dobrý den, zkouším posílat nové foto,snad bude lepší než předešlé.. děkuji za odpověď co to je a jak se dá vyhubit. Děkuji..
Dotaz - pomoc
Dotaz - pomoc

Jsou to pisivky, v lexikonu škůdců si najděte víc.

Asi to mám doma taky. Pátrám tady v dotazech a zřejmě mě trápí také pisivky. Je to hodně miniaturní brouček, kterého se mi nedaří vyfotit. Bývá průhledný někdy bílý a někdy tmavý. Nejde odchytit protože když se ho dotknu jakoby se rozmázne. Je to u vás stejné? Taky vám jakoby puknou? Rozetřou se? Rozhodně to má větší zadeček než předek. Když jsem prohlížela obrázky pisivek tak se mi to ale nezdálo úplně stejné. Je jich nějak více druhů nebo by to mohl být nějaký roztoč? U nás to nacházím na omítce, i na záchodě kde jsou dlaždice, vytírám Sanytolem. I na skříňkách, když vytírám prach. Někdy i ve skříňce kde mám talíře. Někdy v knihách. Skoro to není vidět. Je to opravdu hrozně drobný (jakoby) vodnatý brouček . Poznáváte to takhle? Myslíte, že je to to samé? Díky za odpověď. Jsem z toho rozladěná. Bydlím ve třetím bytě a zatím všude jsem je našla. Může se to s námi stěhovat, třeba v knihách. Nebo se to běžné vyskytuje v domácnostech jen si toho lidi pro tu drobnost nevšimnou?

Přčtěte si o nich na wikipedii, nebo někde takhle. Je spousta druhů, živí se plísněmi, pisivka knižní naopak knížkám prospívá. Někde v nějakém vlhkém koutě budou nějaké plísně ze kterých to žije, tam musíte zakročit první.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.