Malý černý brouček - po rozmáčknutí se rozdrolí

Dobrý den, už jsem jednou psala cca před 4 dny: Dobrý den, můžete mi prosím poradit, co je toto za škůdce? Je to malý černý brouček cca 1 mm, vypadá to jako smítko. Nejčastěji ho najdu jak mi to leze po ruce či na stole. když ho rozmáčknu, tak se jakoby rozdrolí. Na pohled vypadá jako tenká milimetrová čárečka, až po nafocení jsem zjistila, že to má taky hlavu a tělo... jinak když to vidíte lézt, tak to vypadá opravdu jen jako čárečka nebo smítko. Děkuji za rady! Podařilo se mi nafotit další fotky, snad trošku kvalitnější a dokonce jedna z havětí má křídla. Nemůže to tedy být ta třásněnka? U ní píší, že mladí křídla nemají, ale dospělci ano. Zatím jsem to lítat neviděla, jen nám to leze všude po stěnách, zdech, oknech :-( ale teď to s křídlama dcera vytáhla ze skleničky s pitím... jsou všude, leze mi to i v kuchyni po nádobí, po oblečení :-( nejvíc jsou vidět, když je venku teplo, sluníčko, tak se drží hlavně u oken na světle. Třásněnka je ale přece rostlinný škůdce, tak co mi dělá doma? V ložnicích či dětských pokojích není jediná rostlina a je jich kolem oken plno. Pomooooc co je to za havěť a jak se toho zbavit? Děkuju moc za rady!

Dneska jsem jich objevil stovky na zdech a oknech a hlavně i vně bytu na oknech. Na kytkách jsem nic nenašel, ale máme v celém bytě jen dvě. Určitě to přiletělo a nalezlo/nalétalo dovnitř. Jeden mi dokonce vlezl do notebooku do displeje a chodil mi pod obrazovkou - jsem z toho byl úplně v šoku! Posílám své foto z mobilu, 8x zoom... Jsem přesvědčen, že je to ta třásněnka, tak předpokládám, že když doma nebudou kytky, tak zase odejdou nebo pochcípají.

Foto mi bohužel nejde vložit, píše "překročená disková kvóta" :(

Tak teď už snad :D
Comment Upload: 
trasnenka.jpg

Na třásněnku je to moc tmavé. Tipoval bych to spíš na lesáka.

Beru zpět, pokud to nemá krovky, je to třásněnka. Jsou i tmavé druhy.

Je to truběnka pšeničná, vyskytuje se v červenci, v půlce srpna zmizí. Jsou to mrchy, moc zbavit se jich nedá. Já se tedy nikde nedočetla, jak na ně...

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.