Prosím poraďte co to je?

Chtěla bych se zeptat, zda někdo neví co to je za brouka. Je plochý a takový jako kdyby chlupatý. Většinou když ho rozmáčknu, tak jako by z něho zbyl prach. Většinou ho tak ob den nacházím nad akváriem křečka a dnes jsem ho dokonce našla i v koupelně. Poraďte prosím co by to mohlo být.

Prosím poraďte co to je?

Ahoj,mám stejný problém.Akorád že já je mám v kuchynské lince.Taky by jsem ráda věděla co je to za brouka.Poradte prosím.

Vážená paní,
jsme tu zase, a to nejen pro Vás ale i pro Nás .. abychom Vám poradili..
Jelikož nás mají naši čtenáři za odborníky, a my se aj tak cítíme.. považujeme celou situaci za vyřešenou..
Jedná se tedy o králíka domácééého, www.modrochlupus.cz
Tento druh je treba zničit, než sa premnoží..
S pozdravem
Adam a Eva Roztočovi .. Praha

Obrázek uživatele ondrej.zicha

Dobrý den,
jde o rušníky (Megatominae, http://www.biolib.cz/cz/gallery/dir1734/), konkrétně o prázdnou svlečku jeho larvy, viz obrázky zde http://www.biolib.cz/cz/taxonimages/id9752/?type=1

Rušníci jsou v domácnostech docela běžní, nejhojnějšími druhy jsou rušník krtičníkový a rušník muzejní. Larvy žijí v prachu pod kobercem a nábytkem a požírají zbytky kůže, chlupy, drobky, mrtvý hmyz. Mohou při větším přemnožení napadat i potraviny nebo třeba kožešiny, bavlnu atd. Největší pohromou jsou pro vycpaná zvířata a sbírku hmyzu, žádné zdravotní riziko nepředstavují. Jinak se s nimi dá ojediněle setkat opravdu asi v každém bytě, dospělci žijí venku na květech, ale vajíčka přilétají klást často právě do bytů. Obrany proti nim příliš není, jen úzkostlivé luxování všude kde to jde. Ale pravděpodobně budou i v kleci s křečkem.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.