Copak je to prosím za potvůrky?

V podstatě nevím, jestli jsou to škůdci. To placaté jsem našla doma v rohu místnosti na dlažbě a myslela si, že je to mrtvé. Na podlaze je teplota asi 12 stupňů. Když jsem to přemístila pod lampičku, začalo to ožívat. Má to 8 nohou, je to skoro průsvitné. To druhé, co připomíná pavoučka jsem našla ve stejném patře, ale v jiném rohu, vypadá, jako by měl celé tělo pokryté omítkou, má to 6 nohou a tykadla. Ve společné krabičce to furt lezlo na to placaté, vypadá to, jako by to chtěl sežrat, kdo ví.
Prosím, co to je zač? Díky moc.

Zde je odkaz na fotky:
http://janinovo.rajce.idnes.cz/brouci

to s těmi 8 nohami bude nějký roztoč - možná klíšťák holubí http://www.biolib.cz/cz/taxon/id76100/, ten "omítkový" bude zřejmě zákeřnice domácí http://www.biolib.cz/cz/taxon/id73219/, http://www.skudci.com/forum/13534/zakernice-domaci

Ano, to je přesně ono! Díky moc za radu.

Původně jsem si myslela, že těch pár tuhých kousků, co jsem našla je všechno, nicméně po usilovném úklidu se objevují další a tentokrát žíví. Našla jsem "jen" 2, které nám lezli po stěně. Bydlíme v mezonetovém bytě, je to vlastně přestavěná půda, takže chápu, odkud se asi berou, nicméně mě zajímá, jak moc jsou nebezpeční. Něco málo jsem o nich našla, ale žádné přesné informace. Jde se jich třeba zbavit častým vysáváním trámů a škvír? Jde se jich vůbec zbavit přes den? Na webu psali, že přes den jsou někde zalezlí... Vzhledem k tomu, co se od nich asi dá chytnout se začínám děsit, protože jsem těhotná a zrovna tohle mi nepřijde moc veselé... Díky moc za názor.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.