Prosím o pomoc s identifikací brouka

S začátkem jara se nám vdomě začali objevovat tito broučci, skutečná velikost je asi cca. 2 mm. Většinou lezou po stěně. Nevíte někdo co to můžou být zač.

Díky Martin

Prosím o pomoc s identifikací brouka

Rušník krtičníkový? vka

jo. tak mně se doma teď taky objevili. Nevím kde se tu vzali ani co je tu zač. Už asi 3 hodiny to hledám na netu a tohle je první fotka kterou sem objevila.takže ti asi neporadím protože sama nevím co to je a co s tím.

Nám se taky objevili v bytě, již jsem zabila asi 4-tého. Jak uvedl Anonym jedná se o Rušníka. Ten můj je trohu více hnědo pískový. Takže jsem si do google zadala rušníka a vyjelo mi spoustu obrázku s různymi typy (diviznový, tmavý, muzejní).

"Můj" brouk je zřejmě diviznový
"Rušník, rod malých, ale často velmi škodlivých brouků kyjorohých z čeledi kožejedů (Dermestidae). Tělo široce vejčité, slabě vyklenuté, černé, s hojnými bílými šupinkami, žlutohnědými nebo červenými, jež bývají na povrchu seskupeny v různé skvrny a pásky. Se zvláštní zálibou lidská obydlí, kde působí svými larvami značné škody na kožešinách, vlněných látkách a především na různých přírodovědeckých sbírkách"

Moc Vám děkuji za fotografii - já jsem ho tak perfektně nezachytila a taky děkuji Anonymovy za tip názvu tohoto brouka - již vím s kým mám tu čest.

Všem děkuji. Obzvláště pak za nápovědu od Anonyma, už též vím co jsou zač. Nám se vyskytují po rekonstrukci půdního prostoru, všiml jsem si, že je většinou najdu v okolí jedné sádrokartonové příčky, trochu se obávám co je uvnitř :). Ještě tedy jednou Všem díky za pomoc.

Martin

podle mě je to ZRNOKAZ.

Taky hledám,co to je zač.
Zalévala jsem zahradu a najednou zjišťuji,že dva neznámí broučci 4mm velcí seděli na holeni a minimálně jeden mi uštědřil kousanec. Po třech dnech stále svědící oteklá bolavá fialová skvrna. Vylučovací metodou a podle obrázku diviznový, spíš krtičníkovitý mizera.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.