Co nás kouše?

Dobrý den, prosím o radu, je únor, my jsme v bytě poštípaní, prohledali jsme celý internet a jediné, co tomu odpovídá, jsou sametky, ty ale mají žít na podzim - můžou žít i v zimě? A v bytě? Zahradu nemáme, jen psa, papoušky a pískomily. Pokud ne, co nás to tedy kouše? Svědivé kousance, ne do krve, jakoby tam v kousanci něco bylo, občas chytíme po našem těle celkem rychle se pohybujícího tvorečka, menšího než půl milimetru. Blechy to nejsou, ty znám. Svrab jsem si našla, tomu to neodpovídá. Štěnice koušou v noci, nám přibývají kousance i přes den. Ten malinkatý tvoreček, kterého občas chytíme, leze dost rychle, něco jako malé klíště, ale o dost menší a barva světlejší. Z pupínků lze vymáčknout tuhou část, něco jako při akné, světlá barva s tmavším bodem. Všenky prý na člověka nejdou a čmelík je o dost větší, tento brouček je okolo 0,3 mm velký. Před nedávnem jsme si v zrní pro pískomily přinesli pilouse černého, zrní jsme vyhodili, ale tak jednoho za den doma chytím, ten by však kousat neměl. Dost často se objeví kousanec ve dne, hned se člověk prohlídne, ale nic nenajde. Nejvíce kousanců mám na ramenou vepředu, na krku (občas svědí v hlavě), sem tam nějaký po těle, spíše v místech, jako je podpaží, vnitřní strana lokte, pod prsy, pod gumičkou oblečení. Tvoreček je tak malinký a pohybuje se celkem rychle, vyfotit se nám ho nepodařilo, poslední dny už jsem ani žádného nechytili, ale pupínky (tak 3 za den) přibývají. Nejvíc to mám já, dále přítel, děti zatím nic – a to s nimi pes spí v posteli a do naší postele pes nesmí.
Dnes přítel v posteli chytil malého asi 1mm velkého černého tvora (tvar kruh), lezl pomalu a po rozmáčknutí byl plný krve.Předem děkuji za radu, co by to mohlo být a jak to řešit.

chtělo by to fotku, třeba to půjde poznat i z rozmazané. možná by pomohl i lékař

Dnes jsem vám odpověděla na www.zahrada.cz. Koukněte tam :)

Zdravím,
vypadá, že jste měli stejný problém, jaký máme teď my. Popis odpovídá. Koušou, jsou maličcí, sotva vidět a docela rychlí.
Prosím o radu jak se jich zbavit, případně co je to zač.. děkuju..

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.