neco podobneho jako rus domaci?

Dobry den,prosim o jakoukoliv radu,jelikoz jsem tvor od prirody velmi neklidny a panikarivy :D :(
Pred nekolika dny jsem nasla v koupelne na kachlickach v noci lezt brouka asi 2-3 cm hnede az zlatohnede barvy s dlouhatanskymi tykadly a dvema kridly ktera byla svetlejsi nez telo. Prvne sem si rikala,ze to byl asi rus,ale ted si nejsem podle obrazku uplne jista...je i jiny brouk ktery by se mu mohl podobat? Bude jich vice? Jak zjsitim i bez deratizera zda je tady toho vic? Mam silnou fobii,takze sem brouka nejdriv postrikala biolitem a pak zacal utikat,tak sem ho umlatila botou a splachla a nevyfotila.Ted denne uleham s obavou ze po mne neco leze...:( V dome pry nikdy zadny hmyz nebyl,natoz svaby ,tudiz jsem tu za spindiru.Ale byt mam cisty a bydlim tu neco pres rok. Starsi cinzovni dum s obrovskymi vetraky,ktere vedou po celem dome.Jsem v prizemi.Prosim o jakoukoliv reakci. Dekuji!!! V.

Doporučil bych použít lepové pasti na švábovitý hmyz. Já používám Atraset, ale je jich více značek. Jsou chemie prosté, volně v drogerii a na internetu k mání a při jejich správném použití je výsledek záchytu velmi průkazný. Teprve po vyhodnocení „úlovku“ bych se rozhodoval co dál. Též bych doporučoval všem a ve všech případech se setkáním s neznámým hmyzem v bytě, aby si svůj úlovek ponechali, /např. v nějaké skleničce s vatou/, velmi to usnadní možnost pozdější identifikace. vka

DEkuji, koupim a hned vyzkousim...

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.