spousta malých brouků v domě

Zdravím, v poslední době se nám objevují v domě tyhle malé potvůrky v desítkách kusů. Ve většině případů už je nacházíme mrtvé, ale sem tam nějaký ještě leze. Nevíte někdo co to je a jak se toho zbavit? Jsou velcí cca 3 mm a mají tvrdé krovky. Viz foto. Díky.

spousta malých brouků v domě
Ochrana proti tomuto škůdci (pokud byl určen): 

Je to Kožojed..v Noci, když spíte, leze do postele a okusuje odumřelou kůži...to byl vtip.. Kožojed je běžný komenzál. Sám ho mám doma, rozmnožuje se převážně pod dřevěnou podlahou, kde žijí jeho odpudive larvy, jako dospělec vylézá za potravou na podlahu, do šuplíků a skříní, živý se živočišnými zbytky, takže to chce hodně uklízet, stačí nechat trochu bordelu v šuplíku a Kožojed má hostinu.Schvalne se podivejte do mezer v podlaze jestli uvidite mrtve shranky jeho larev. Pravidelne skviry vysavejte

tak tohle se mi doma objevuje také...bročci mi tak nevadí, těch není tolik, ale ty larvy...občas jsem našla i v oblečení už jen tu schránku larvy..děti mají zákaz v pokojíku jíst a pravidelně vysávám(několikrát týdně) a jednou týdně vytírám. chce to i často převlíkat postele, protože i tam se larvy dostanou do záhybu prostěradla. Jen by mě zajímalo jak se toho zbavit..myslíte že se dají je třeba nějak vykouřit:-)) bydlíme v novostavbě a přesto se zde objevili.

a zapomněla jsem dodat, že máme všude dlažbu a žádné koberce.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.